ردیابی آفلاین و آنلاین چه تفاوتی باهم دارند ؟ - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

ردیابی آفلاین و آنلاین چه تفاوتی باهم دارند ؟

زبان های برنامه نویسی برای هک دستگاه های مختلف را بشناسید
سپتامبر 24, 2018
سیستم ردیاب
سیستم ردیاب چگونه عمل می کند ؟ معرفی انواع تکنولوژی های سیستم ردیاب
سپتامبر 26, 2018

ردیابی آفلاین و آنلاین چه تفاوتی باهم دارند ؟

این روزها با پیشرفت فناوری و آمدن دستگاه های ردیاب به بازار، ردیابی موقعیت مکانی دوستان و عزیزان به کاری ساده و راحت تبدیل شده است. دستگاه های ردیابی که در دسترس عموم قرار گرفته است، معمولا برای ردیابی خودرو یا اعضای خانواده مانند کودکان و سالمندان یا بیماران آلزایمری استفاده می شود. ردیابی توسط این ردیاب ها به دو روش انجام می پذیرد. روش اول: ردیابی آفلاین ، روش دوم: ردیابی آنلاین ، در این مطلب قصد داریم هر یک از این روش ها را توضیح داده و به تفاوت بین آنها بپردازیم.

ردیابی آفلاین

زمانی که درحین استفاده از دستگاه ردیاب نیازی به اینترنت نداشته باشید و موقعیت مکانی شخص موردنظر از طریق پیامک به شما اعلام شود، در واقع شما ردیابی آفلاین را انجام داده اید. معمولا این پیامک شامل یک لینک نیز می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید موقعیت دقیق شخص مورد نظر خود را برروی نقشه گوگل یا نقشه ای که سامانه دستگاه ردیاب در اختیار شما قرار می دهد مشاهده کنید.

برخی از دستگاه های ردیاب شخصی که بصورت آفلاین خدمات ارائه می دهند، قابلیت ارسال پیامک را ندارند و تمام موقعیت مکانی هایی را که شخص موردنظر پیموده است در حافظه خود ذخیره می کند و شما بعدا می توانید آنها را مشاهده نمایید. این ردیاب ها برای ثبت اطلاعات ردیابی شده از حافظه خود دستگاه ردیاب استفاده می کنند و نیازی به داشتن سیمکارت ندارند. به همین علت به دستگاه ردیابی آفلاین ، ردیاب بدون سیمکارت نیز گفته می شود.

جی پی اس های پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از نوع آفلاین هستند و نحوه کار آن ها به این شکل است که اطلاعات مربوط به سرعت و مسیر پیموده شده توسط خودروهای موردنظرشان را در حافظه ردیاب ثبت می کنند.

ردیابی آنلاین

ردیاب هایی که ردیابی آنلاین انجام می دهند نیازمند یک سیمکارتی که متصل به اینترنت باشد، هستند. در ردیابی آنلاین، دستگاه به صورت لحظه ای موقعیت مکانی خودرو یا شخص را از ماهواره جی پی اس دریافت می کند و به وسیله اینترنت سیمکارت داخل دستگاه، موقعیت مکانی و برخی اطلاعات دیگر مانند سرعت خودرو یا وضعیت باز یا بسته بودن درب ماشین و… را برای شما ارسال می کند. سپس شما می توانید در هر لحظه که بخواهید موقعیت مکانی خودرو یا شخص موردنظرتان را برروی نقشه و با کمترین خطا مشاهده نمایید. همچنین این ردیاب ها قابلیت ذخیره سازی لیست موقعیت مکانی ها و مسیرهای پیموده شده را دارند تا اگر شما به موقعیت مکانی های پیشین فرد مورد نظر خود احتیاج داشتید بتوانید آن ها را نیز مشاهده نمایید و متوجه شوید که خودرو یا شخص مورد ردیابی در زمان های مختلف در چه مکانی حضور داشته و چه مسیرهایی را پیموده است.

ردیابی آفلاین

همچنین اگر شما یک دستگاه ردیاب آنلاین را برروی خودرو خود نصب کرده باشید، هنگامی که در حال سفر با خودرو هستید می توانید از مزایای آنلاین این ردیاب ها استفاده کنید. مزیت هایی مانند مطلع شدن از ترافیک مسیرهایی که قصد سفر به آنها را دارید و یا مسیریابی جاده های ناشناخته ای که تا به حال به آنجا نرفته اید.

نتیجه گیری

با توجه به بررسی هایی که در این مطلب و مطالب دیگر درباره ی ردیابی آفلاین و آنلاین انجام داده ایم، پیشنهاد ما به شما استفاده از یک دستگاه ردیابی است که توانایی ردیابی آفلاین و آنلاین را به صورت همزمان داشته باشد. چرا که با وجود مزایای بسیار زیاد ردیابی آنلاین، اما گاهی پیش می آید که به دلایلی مانند نبودن اینترنت در مکانی که فرد موردنظرمان قرار دارد، ردیابی آفلاین بسیار کارآمد خواهد بود.

davood15229
davood15229
من سی و هفت سال دارم دارای مدرک فوق لیسنانس در رشته مدیریت مهندسی نرم‌افزار و طراحی نرم افزار هستم .. در حال حاضر در حوزه نرم افزار های نظارتی فعالیت دارم و علاقه مند به حوزه هوش مصنوعی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!