هک سایت !!-- چه کاربر و چه صاحب سایت باید این اطلاعات را داشته باشند! 📟

هک سایت !!– چه کاربر و چه صاحب سایت باید این اطلاعات را داشته باشند! 📟

جلوگیری از نصب بدافزار
جلوگیری از نصب بدافزار 🛡- معرفی 10 بد افزار مهاجم!!
مارس 14, 2022
برنامه هک واتساپ PLC
برنامه هک واتساپ PLC 🔥 – هک واتساپ به صورت تضمینی، راحت و سریع!!
مارس 17, 2022

هک سایت !!– چه کاربر و چه صاحب سایت باید این اطلاعات را داشته باشند! 📟

مشخص است که همه ی ما از سایت ها استفاده می کنیم. به همین دلیل هم ممکن است اطلاعات زیادی درباره ی امنیت آن ها نداشته باشیم. حفظ امنیت سایت ها به شدت برای همه ی افراد مهم است. به دو دلیل. اول این که سازنده ی وب سایت نمی خواهد اطلاعات وب سایت به دست یک هکر بیفتد!. دلیل دوم هم این است که کاربران به دلیل اطلاعاتی که در اختیار سایت ها قرار می دهند نمی خواهند هکر ها درگیر ماجرا شوند!. در این مقاله به شما 9 روش هک سایت را می گوییم تا بدانید کدام سایت ها امن هستند.

آمار هک سایت 🧭

آیا از اینترنت استفاده می کنید؟ . پس حتماً با اخباری مانند سرقت داده ها توسط هکرها و از بین بردن خدمات و وب سایت ها مواجه شده اید.

64 درصد از شرکت ها اعتراف می کنند که با حملات وب یا هک سایت مواجه شده اند
یک مورد از هر 131 ایمیل ارسالی حاوی بدافزار هستند
هر روز بیش از 4000 حمله باج افزاری رخ می دهد
95 درصد تخلفات به دلیل خطاهای انسانی اتفاق می افتد

مشخص است که با وجود این همه نرم افزار مختلف برای حفظ امنیت داده ها این آمار به شدت بالاست!.

این بدان معنا نیست که صاحبان وب سایت بی پروا هستند. نه، آنها اقدامات احتیاطی را انجام می دهند. اما این کافی نیست!. همه وب‌سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی دارای آسیب‌پذیری‌های کوچک هستند که می‌تواند توسط این یا آن تکنیک هک وب‌سایت مورد سوء استفاده قرار گیرد. تا زمانی که این آسیب‌پذیری‌ها را به موقع شناسایی و اصلاح نکنید، ناامن می‌مانید.

قبل از هک اقدام کنید!

بعد از هر هک، تعجب های زیادی را دیده ام .یکی از مواردی که بعد از هک سایت می گویند این است که :”اگر فقط این هکرها و تکنیک های هک وب سایت را بهتر می دانستم، شاید با موفقیت از آن طفره می رفتم.” در حالی که این مقداری حقیقت دارد، اما کاملاً درست نیست. چون بسیاری از افراد همین مقاله را می بینند و نمی خوانند یا به مواردی که در آن گفته شده است عمل نمی کنند!.

همانطور که گفته شدقطعا نگاه کردن به ذهن هکرها کمک می کند. اما بدون تجهیزات امنیتی مناسب، شما به اندازه یک سرباز بدون سلاح خوب هستید.

بنابراین، با این پست وبلاگ، پنجره‌ای را برای شما ایجاد کرده‌ایم تا به عملیات یک هکر نگاه کنید و تهدیدات رایج وب و تکنیک‌های هک پشت آن‌ها را درک کنید. همانطور که می توانید در مورد روش هک اینستاگرام هم بدانید، سعی کنید اطلاعات خود را به صورت کلی بالا ببرید.

در زیر 9 روش رایج هک وب سایت مورد استفاده توسط مهاجمان آورده شده است.

هک سایت

یکی از مهمترین عوامل هک سایت استفاده از فایل های نادرست و با منابع نامعتبر است

تکنیک های برتر هک وب سایت

1. مهندسی اجتماعی (فیشینگ، طعمه گذاری)

فیشینگ روشی است که در آن مهاجم وب‌سایت اصلی را تکرار می‌کند . سپس قربانی را به استفاده از این وب‌سایت جعلی به جای وب‌سایت اصلی هدایت می‌کند. هنگامی که قربانی اعتبار خود را در این وب سایت وارد می کند، تمام جزئیات برای مهاجم ارسال می شود. از این روش می توان برای به دست آوردن اطلاعات پرداخت مانند اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات شخصی مانند اعتبار ورود به حساب ها و وب سایت های مهم استفاده کرد.

نوع دیگری از مهندسی اجتماعی، حمله «طعمه و سوئیچ» است. در این تکنیک هک، مهاجمان نقاط تبلیغاتی را در وب‌سایت‌های معتبر و محبوب خریداری می‌کنند .سپس تبلیغات به ظاهر قانونی را قرار می‌دهند. هنگامی که تبلیغات راه اندازی می شوند، کاربران فقط روی آن کلیک می کنند. تا خود را در یک وب سایت پر از بدافزار بیابند. این بدافزار بر روی سیستم قربانی نصب می‌شود و سپس مهاجم یک اجرا رایگان در سیستم خود دارد.

2. حملات DDoS

Distributed Denial of Service (DDoS) عمدتاً برای از بین بردن وب سایت ها از طریق خراب کردن سرورهای آنها استفاده می شود. مهاجمان با کمک کامپیوترهای زامبی یا بات نت سرورهای وب سایت مورد نظر را سیل می کنند. این کار منابع سرورها را غرق می کند و از کار می افتد. در موارد متعددی از این حمله برای سرقت اطلاعات کاربران از طریق فریز کردن فرم های کاربران نیز استفاده شده است. حمله اخیر DDoS به GitHub یک مثال عالی از شدت این حملات است.

3. حملات تزریق کد

تزریق کد اصطلاح کلی است که برای حملاتی که شامل تزریق کدهای مخرب به سیستم ها می شود استفاده می شود. هر زمان که مدیریت نادرست داده های ورودی وجود داشته باشد، در برابر حملات تزریق کد آسیب پذیر می شود.

این حملات زمانی امکان پذیر است که داده های ورودی یا خروجی به درستی تایید نشده باشند. هنگامی که یک مهاجم بتواند کد خود را به سیستم تزریق کند، می تواند یکپارچگی و امنیت سیستم را به خطر بیندازد. این حملات همچنین می توانند به عنوان راهی برای انجام حملات بیشتر مورد استفاده قرار گیرند، زیرا سیستم قبلاً آلوده و در نتیجه آسیب پذیر است.

4. تزریق SQL

این حمله عمدتاً از آسیب‌پذیری‌های موجود در کتابخانه‌های SQL یا پایگاه‌های داده یک وب‌سایت سوء استفاده می‌کند. در صورتی که یک وب سایت دارای چنین آسیب پذیری باشد، هکرها می توانند از کدهای ساده SQL برای به دست آوردن اطلاعات و داده ها از پایگاه های داده استفاده کنند. این کدهای ساده سیستم را فریب می دهند تا آنها را به عنوان پرس و جوهای قانونی در نظر بگیرد و سپس به پایگاه داده خود دسترسی پیدا کند.

بیشتر بخوانید : هک واتساپ

هک سایت

آمار هک سایت ها از طریق های مختلف

5. حملات XSS

همچنین به عنوان حملات Cross-Site Scripting شناخته می شود، در این نوع حمله، هکرها کدهای مخرب را به یک وب سایت قانونی تزریق می کنند. هنگامی که یک بازدیدکننده وارد وب سایت می شود و از اعتبار خود استفاده می کند، تمام داده ها در وب سایت ذخیره می شوند که مهاجم می تواند در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشد. از این حملات می توان به طور موثر برای سرقت داده های کاربر و اطلاعات خصوصی استفاده کرد.

دو نوع حملات XSS وجود دارد، حملات XSS ذخیره شده و حملات XSS منعکس شده. در حملات ذخیره شده، اسکریپت آلوده به طور دائم در سرور نگهداری می شود. یعنی مهاجم می تواند هر زمان که بخواهد آن را بازیابی کند. در حملات منعکس شده، اسکریپت ها به صورت اخطار یا نتایج جستجو از سرورهای وب خارج می شوند. از آنجایی که این باعث می شود درخواست معتبر به نظر برسد، وب سایت آنها را پردازش می کند و آلوده می شود.

6. بهره برداری از آسیب پذیری های افزونه

اگر از وردپرس استفاده می کنید، باید با افزونه ها (به ترتیب افزونه ها و ماژول ها در مورد Magento و Drupal) آشنا باشید. پلاگین ها به عنوان آسیب پذیرترین بخش یک وب سایت در نظر گرفته می شوند. هر پلاگین شخص ثالث قدیمی یا ناامن می تواند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار گیرد تا کنترل وب سایت شما را در دست بگیرد یا آن را به طور کلی از بین ببرد. بهترین راه برای ایمن ماندن این است که همیشه و همیشه از پلاگین هایی از منابع قابل اعتماد استفاده کنید.

7. نیروی بی رحم ( البته این ترجمه ی آن است و شکل انگلیسی آن Brute force است) ⚔

در این تکنیک هک، مهاجمان چندین ترکیب رمز عبور را امتحان می کنند تا زمانی که یکی از ترکیب ها مطابقت داشته باشد. اجرای این روش ساده است اما برای پیاده سازی به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. هر چه رمز عبور طولانی تر باشد، حدس زدن با استفاده از نیروی بی رحم سخت تر است. گاهی اوقات، مهاجمان از فرهنگ لغت نیز برای سرعت بخشیدن به فرآیند استفاده می کنند.

8. جعل DNS

با استفاده از حملات جعل DNS، مهاجمان می توانند قربانیان را مجبور به فرود در یک وب سایت جعلی کنند. این کار با تغییر آدرس های IP ذخیره شده در سرور DNS به آدرسی که به وب سایت مهاجم منتهی می شود انجام می شود. مسمومیت کش DNS فرآیندی است که توسط آن سرور DNS محلی با سرور آلوده انجام می شود. هنگامی که قربانی وارد وب سایت جعلی شد، مهاجم می تواند سیستم قربانی را با بدافزار آلوده کند و از سایر تکنیک های هک وب سایت برای ایجاد آسیب بیشتر استفاده کند.

9. دزدی کوکی

هر چقدر هم که بی ضرر به نظر می رسد، این حمله می تواند به طور موثر تمام داده های مهم شما را بدزدد. در طول جلسات مرور، وب سایت ها تعداد زیادی کوکی را در رایانه شما ذخیره می کنند. این کوکی ها حاوی اطلاعات حساس زیادی هستند، از جمله اعتبار ورود شما مانند رمز عبور یا حتی داده های پرداخت شما. اگر مهاجمان به این کوکی‌ها دست پیدا کنند، می‌توانند تمام این اطلاعات را بدزدند یا از آن برای جعل هویت آنلاین شما استفاده کنند.

حملات فوق عموماً در برابر برخی آسیب‌پذیری‌هایی که مهاجمان از آن سوء استفاده می‌کنند استفاده می‌شوند. به همین دلیل است که به روز رسانی نرم افزار و سایر سیستم ها بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید : هک تلگرام

هنگامی که یک آسیب پذیری کشف شد، قبل از اینکه مهاجم از آن برای ایجاد آسیب سوء استفاده کند، باید آن را اصلاح کرد. هکرهای اخلاقی و محققان امنیتی در سراسر جهان سعی می کنند چنین شکاف های امنیتی را کشف کنند تا از رفع آنها اطمینان حاصل کنند. Astra’s VAPT (ارزیابی آسیب پذیری و تست نفوذ) دقیقاً این کار را انجام می دهد.

نکته مهم:

علاوه بر این، می‌توانید آسیب‌پذیری‌های شناخته شده را در سیستم/نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید با دنبال کردن این وب‌سایت جستجو کنید: cve.mitre.org

هک سایت

برای جلوگیری از هک سایت هر روشی که یاد دارید را به کار بگیرید!.

محافظت از خود در برابر هک شدن 🛡

اکنون می دانیم که مهاجمان از راه های مختلفی می توانند به شما یا وب سایت شما آسیب برسانند. این به ما در درک نحوه عملکرد مهاجمان کمک می کند و بنابراین ما را قادر می سازد گام های موثرتری برای محافظت از خود در برابر چنین مهاجمانی برداریم. در زیر چند مرحله اساسی برای محافظت از داده های خود در برابر برخی از تکنیک های رایج هک وب سایت آورده شده است:

تا جایی که امکان دارد از رمزهای عبور قوی و احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید
پلاگین ها و نرم افزارهای خود را با آخرین وصله های امنیتی به روز نگه دارید
از فایروال های قوی برای جلوگیری از حملات DDoS و مسدود کردن آدرس های IP ناخواسته استفاده کنید
حفظ پاکسازی کد مناسب می تواند به توقف حملات تزریق SQL کمک کند
از کلیک بر روی پیوندهای ناشناخته یا باز کردن پیوست های ایمیل از منابع ناشناس خودداری کنید
ممیزی های امنیتی منظم برای پیگیری امنیت وب سایت شما

نتیجه

وب سایت ها همیشه در برابر چنین حملاتی که گفته شد آسیب پذیر هستند . پس باید شبانه روز هوشیار بود. برای نظارت بر امنیت وب سایت خود، فایروال امنیتی Astra بهترین گزینه برای شما است. با نظارت مداوم آنها بر وب سایت شما و داشبورد بصری، شما همیشه از هرگونه تلاش برای خرابکاری وب سایت خود آگاه خواهید بود.

نکته ی مهم دیگر این است که به هیچ عنوان نباید به یک افزونه یا پلاگین امنیتی تکیه کنید. قطعا با وجود افراد مختلفی که از روش های مختلف برای هک سایت استفاده می کنند باید از روش های مختلفی هم استفاده کنید. نکته ی بعدی این است که سعی کنید به افراد دیگر دستررسی های زیادی را ندهید. گاهی اوقات داشتن تعداد کاربر زیاد به شکل ادمین می تواند شما را به خطر بیندازد.

کاربران سایت:

برای کسانی که کاربر سایت های مختلف هستند حتما باید این موضوع رعایت شود که به چه سایت هایی می روند. این سایت ها باید امنیت کافی را داشته باشند. امنیت می تواند به این معنی باشد که افراد زیادی از آن سایت بازدید کنند. وجه دیگر امنیت را می توانید در قسمت نظراتی که در بخش های مختلف سایت گذاشته شده ببینید. با توجه به این که شما ممکن است در سایت های مختلفی ثبت نام کنید دقت خود را در انتخاب این اطلاعات بالا ببرید. اگر سایت اطلاعاتی را از شما می خواهد که به هیچ عنوان نمی تواند به کار شما مربوط شود یعنی کاسه ای زیر نیم کاسه است!.

صاحبان سایت:

شما برای ایجاد این وب سایت به شدت زحمت کشیده اید. ممکن است که کار شبانه روزی شما به دلیل یک سهل انگاری امنیتی کوچک کاملا به هم بریزد. به شما پیشنهاد می کنیم که با یک متخصص امنیت حوزه ی سایت مشورت کنید. اگر هم هزینه ی این کار برای شما زیاد می شود می توانید با استفاده از مقالاتی که در وب سایت ما قرار می گیرد اطلاعات خود را در این زمینه اضافه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!