دلیل هک شدن گوشی!!- 10 دلیل هک شدن گوشی شما 😱

دلیل هک شدن گوشی!!- 10 دلیل هک شدن گوشی شما 😱

افزایش امنیت اینستاگرام
افزایش امنیت اینستاگرام با 6 روش سریع!!! 💥
مارس 8, 2022
نوروز 1401
نوروز 1401 – چگونه سفره هفت سین زیبا بچینم؟ 🤩
مارس 12, 2022

دلیل هک شدن گوشی!!- 10 دلیل هک شدن گوشی شما 😱

دلیل هک شدن گوشی

دلیل هک شدن گوشی

دلیل هک شدن گوشی یا دلایل هک شدن گوشی می توانند بسیار متفاوت باشند. یکی از مسائلی که باعث می شود شما امنیت بیشتری را نسبت به هکر ها داشته باشید دانستن این دلایل است. همچنین اگر تا به حال دلیلی برای هک کردن کسی پیدا نکردید می توانید با استفاده از لیستی که در این مقاله به شما ارائه می شود دلیلی برای هک کردن دیگران پیدا کنید!!. البته به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را فقط برای افزایش امنیت دیجیتال خودتان مطالعه کنید. نه برای هک کردن افراد دیگر.!

دلیل هک شدن گوشی

هنگامی که مردم به هک فکر می کنند، بیشتر رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها یا شاید حتی دوربین های امنیتی را تصور می کنند. با این حال، در سال های اخیر، مجرمان سایبری کارنامه خود را به گوشی های هوشمند نیز گسترش داده اند. در اینجا 8 دلیل وجود دارد که چرا آنها ممکن است به دنبال هک شدن گوشی شما باشند.

البته اگر به دنبال این هستید که از نظر برنامه نویسی یا فعل و انفعالات دیجیتالی چه اتفاقی می افتد که هک انجام می شود در این مقاله به آن هم می پردازیم!.

1. برای آلوده کردن آن با بدافزار

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند تصور می‌کنند که می‌توانند با نصب برنامه‌های آنتی‌ویروس بر روی تلفن‌های خود و مراقبت بیشتر در مورد وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنند، از بدافزارها و سایر تهدیدها در امان بمانند. آنها معمولاً انتظار ندارند تلفن هایشان بدافزار خارج از جعبه داشته باشد. با این حال، محققان نشان دادند که این همان چیزی است که در مورد بیش از انواع  مدل اندروید، معمولاً از برندهای کمتر شناخته شده، اتفاق افتاده است.

این تلفن‌ها قبل از رسیدن به کاربران، بدافزار تروجان را روی آن‌ها نصب کرده بودند . به نظر می‌رسید که مقصر یک فروشنده نرم‌افزار در شانگهای بود که یک فروشنده مشترک برای یک برند نرم‌افزار آنتی ویروس بود. اگرچه مشخص نیست هکرها پس از آلوده کردن تلفن ها می خواستند چه کاری انجام دهند، حذف این بدافزار به خصوص سخت بود. اغلببرای رفع این مشکل نصب مجدد کامل سیستم عامل باید انجام می شد.

2. برای استراق سمع تماس ها 👀

یک دلیل هک شدن گوشی این است که مردم از تلفن های خود برای صحبت با عزیزانشان، بحث در مورد برنامه های کاری، صحبت در مورد سفرهایشان استفاده می کنند -.همه انواع محتوای شخصی و صمیمی. بنابراین، تعجب آور نیست که مجرمان بخواهند وارد شوند و گوش کنند. چه برای پرونده یک هدف یا صرفاً برای لذت فضولی!!. اما آنها چگونه این را انجام میدهند؟

یک نقص در تبادلات تلفن همراه وجود دارد.این نقص آسیب‌پذیری به نام SS7 است. که به هکرها اجازه می‌دهد پس از یادگیری شماره تلفن کاربران به تماس‌ها گوش دهند، متن‌ها را بخوانند و مکان‌های آنها را ببینند. با وجود اینکه شرکت های تبادلات از این موضوع اطلاع دارند، اما اقدام قاطعی برای رفع آن انجام نداده‌اند و حریم خصوصی تلفن همه را به خطر می‌اندازند.

دلیل هک شدن گوشی

با دسترسی پیدا کردن به فایل ها ممکن است دلیل هک شدن گوشی پیدا شود

3. برای سرقت پول

حملات باج‌افزاری با قفل کردن دستگاه‌های آسیب‌دیده یا گروگان نگه داشتن فایل‌ها تا زمانی که افراد برای بازگرداندن دسترسی، باج را پرداخت کنند، باعث سردرد برای کاربران رایانه می‌شود. حتی در این صورت، پرداخت بازگشت به عملکرد مناسب را تضمین نمی کند. با این حال، باج افزار تنها بر رایانه ها تأثیر نمی گذارد. روند اخیر باج افزار موبایلی وجود دارد که اغلب از برنامه های مخرب شخص ثالث سرچشمه می گیرد.

در یک مثال، یک برنامه شخص ثالث قول بهینه سازی سیستم اندروید را داده بود. اما در واقع افراد را فریب داد تا 1000 دلار از حساب های پی پل خود منتقل کنند. فرآیند ورود به سیستم قانونی بود، بنابراین تلاشی برای فیشینگ نبود. با این حال، هنگامی که افراد وارد سیستم شدند، یک تروجان انتقال پی پال را خودکار کرد.

بیشتر بخوانید : 👈👈👈 هک واتساپ

4. باج گیری از مردم

جنایت باج‌گیری چیز جدیدی نیست، اما عوامل تهدید متوجه می‌شوند که کامپیوتر کوچکی که در جیب و کیف افراد است احتمالاً اطلاعات شخصی بیشتری نسبت به رایانه‌های رومیزی یا لپ‌تاپ در آن ذخیره می‌کند. و می‌توانند ابتدا دسترسی افراد را به تلفن‌هایشان قطع کنند و سپس اطلاعاتی را که پیدا می‌کنند تهدید کنند.

مجرمان ممکن است پس از به دست آوردن برخی اطلاعات شخصی از قربانی که به دلیل نقض قبلی و نامرتبط در بازار سیاه موجود است، هک را شروع کنند. سپس از این اطلاعات برای تماس با شرکت تلفن قربانی استفاده می کنند و به عنوان کاربر ظاهر می شوند و می گویند که می خواهند شماره را به تلفن جدیدی منتقل کنند. شرکت های تلفن اغلب چنین خدماتی را ارائه می دهند و می توانند به طور خودکار اطلاعات از جمله شماره تلفن ها را به دستگاه جدید منتقل کنند. مشکل اینجاست که در این مورد، تلفن قدیمی هنوز کار می کند اما برای شخصی که آن را دارد بی فایده است.

پس از اینکه هکرها تلفنی را به این روش کنترل می کنند، زمینه برای جنایات جدی تری فراهم می شود .که اخاذی در میان آنها است. اگر شخصی شماره‌های ضروری را در تلفن خود داشته باشد که در جای دیگری پشتیبان‌گیری نشده باشد، به راحتی می‌تواند برای جلوگیری از عواقب بدتر از خواسته‌های هکرها تسلیم شود.

5. برای آسیب رساندن به گوشی شما

هکرها احساس می کنند با ایجاد هرج و مرج برای قربانیان به هدفی دست یافته اند. یکی از راه های انجام این کار این است که گوشی را بیش از حد داغ کرده و در نهایت آن را خراب کنید. محققان امنیتی هشدار دادند که هکرها می توانند به پردازنده گوشی نفوذ کرده و از آن برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند. علاوه بر کاهش سرعت گوشی، باعث داغ شدن بیش از حد گوشی و یا حتی منفجر شدن آن نیز می شود!

بسیاری از دستگاه‌های خنک‌کننده قابل اعتماد در تلفن‌های همراه برای مدیریت دما استفاده می‌شوند، حتی راه‌حل‌های مدیریت دما «هوشمند» که باتری گوشی شما را در زمانی که خیلی خنک است گرم می‌کنند و وقتی خیلی گرم است آن را خنک می‌کنند. با این حال، اگر هکرها راه خود را داشته باشند، حتی آن اجزای داخلی که معمولاً کافی هستند، ممکن است دستگاه را به اندازه کافی خنک نگه ندارند.

یکی از بدافزارهای رمزنگاری به نام Loapi اغلب در برنامه هایی که به عنوان بازی های قابل دانلود ظاهر می شوند پنهان می شود. محققان امنیتی آزمایشی را انجام دادند و دریافتند که در واقع تنها پس از دو روز باتری گوشی را به دلیل گرمای بیش از حد برآمدگی می کند.

بیشتر بخوانید: 👈👈👈 هک اینستاگرام

6. تهدید امنیت ملی!

دلیل هک شدن گوشی

دلیل هک شدن گوشی گاهی می تواند امنیت ملی باشد

تحلیلگران بی‌شماری گفته‌اند که استفاده ادعایی پرزیدنت ترامپ از دستگاه‌های تلفن همراه ناامن می‌تواند به دشمنان خارجی کمک کند تا اطلاعاتی درباره ایالات متحده جمع‌آوری کنند که می‌تواند کشور را تهدید کند یا حداقل اطلاعاتی درباره اقدامات مورد نظر رئیس‌جمهور بدهد. این می توانید کیدلیل هک شدن گوشی باشد. البته نه برای شما که شخصی سیاسی نیستید!.

در سال 2018، بیلی لانگ، نماینده جمهوری خواه کنگره، تلفن همراه و حساب توییتر خود را هک کردند. مجرمان سایبری می دانند که یکی از راه های اصلی تعامل سیاستمداران با پیروان از طریق رسانه های اجتماعی است.

این هکرها علاوه بر تهدید مستقیم‌تر امنیت ملی، می‌توانند اعتمادی را که سیاستمداران نسبت به مخاطبان خود ایجاد کرده‌اند، از بین ببرند، به‌ویژه با پست‌های جعلی که به نظر می‌رسد از طرف صاحبان حساب واقعی آمده است.

مجرمان سایبری می دانند که با هک کردن تلفن های همراه و حساب های رسانه های اجتماعی سیاستمداران، به افکار عمومی عمومی کمک می کنند که نمی توان به سیاستمداران اعتماد کرد. به جای جستجوی منبع برای اطلاعات، کاربران ممکن است در عوض به دنبال اخبار از طریق منابعی باشند که حتی کمتر قابل اعتماد هستند یا از نظر استراتژیک برای انتشار اخبار جعلی ساخته شده اند.

7. برای سرگرمی !! 🤖

برخی از هکرها با انجام موفقیت آمیز حملات خود هیجان زده می شوند. هک یک منبع سرگرمی برای آنها و همچنین تقویت نفس است. اگر پول محرک اصلی برای مجرمان سایبری نیست، پس بدنامی ممکن است در رتبه دوم قرار گیرد. هکرها ممکن است وارد تلفن‌ها شوند زیرا این یک چالش جدیدتر است که ممکن است به تکنیک‌های پیشرفته‌تر توسعه بدافزار نیاز داشته باشد. در نهایت، بسیاری از مجرمان سایبری خواهان تایید دیگران در صنعت هستند و خواهان احترام آنها هستند.

برای این که بتوانید از نحوه دقیق هک کردن مطلع شوید می توانید مقاله ی هک گوشی بدون نصب برنامه را مطالعه کنید. البته باید قول بدهید که بعد از خواندن آن کسی را هک نکنید!

دلیل هک شدن گوشی

هک شدن گوشی می تواند باعث شود که کنترل گوشی به طور کامل به دست هکر بیفتد

8. برای دریافت اطلاعات پرداخت

کیف‌پول‌های الکترونیکی که اطلاعات پرداخت را در برنامه‌های گوشی هوشمند ذخیره می‌کنند تا مردم مجبور نباشند کارت‌های اعتباری یا نقدی واقعی را حمل کنند، راحت هستند. با این حال، افزایش محبوبیت آنها به هکرها دلیل دیگری برای هدف قرار دادن تلفن ها داده است.

اغلب، مجرمان سایبری مردم را به دانلود برنامه های پرداخت جعلی تلفن همراه (البته با اعتقاد به واقعی بودن آنها) ترغیب می کنند. سپس، هنگامی که افراد اطلاعات پرداخت خود را وارد می کنند، هکرها اطلاعات مورد نیاز برای شارژ تراکنش ها را در کارت ها در اختیار خواهند داشت.

نتیجه

همانطور که می بینید دلیل هک شدن گوشی گاهی به شدت مهم و گاهی هم به صورت تصادفی ممکن است شامل حال شما شود!. بنابراین وظیفه ی شماست که با استفاده ازز روش های مختلف امنیت گوشی های هوشمند خودتان را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید