لباس هوشمند چیست؟ 🤖 -معرفی 15 نوع لباس هوشمند و کاربرد های جذاب آن

لباس هوشمند چیست؟ 🤖 -معرفی 15 نوع لباس هوشمند و کاربرد های جذاب آن

هک کارت بانکی
هک کارت بانکی – روشهای هک کارت بانکی توسط هکر ها/هک VISA,MASTERCARD 💳
می 1, 2022
تفاوت رم و رام
تفاوت رم و رام چیست؟ – تفاوت هایی که برای خرید و مقایسه گوشی هوشمند باید بدانید!🤩
می 3, 2022

لباس هوشمند چیست؟ 🤖 -معرفی 15 نوع لباس هوشمند و کاربرد های جذاب آن

لباس هوشمند

لباس هوشمند

این روز ها با چیزهای هوشمند زیادی سر و کار داریم. یکی از بهترین حس های دنیا استفاده از مدرن ترین و به روز ترین تکنولوژی هاست. یکی از این مدرن ها که در حال افزایش تعداد است لباس هوشمند است. ممکن است تا به حال نام لباس هوشمند را نشنیده باشید. اما باید بدانید که کشور های پیشرفته در حال ساخت انواع وسایل هوشمند هستند. در این مقاله هم به شما 15 نوع مختلف از لباس هوشمند را ارائه می کنیم.

لباس هوشمند چیست؟

لباس‌های هوشمند دسته‌بندی جدیدی از پوشاک هستند. که با فناوری نوآورانه‌ای که برای ارائه عملکردی بیشتر، فراتر از استفاده سنتی طراحی شده‌اند وبه مرور تقویت شده‌اند. لباس های هوشمند به عنوان لباس های با تکنولوژی بالا، لباس های هوشمند، لباس های مدرن یا لباس های نظارت بر کودکان و سالمندان نیز شناخته می شوند.

بیشتر لباس‌های هوشمند از منسوجات پیشرفته ساخته می‌شوند . که به عنوان منسوجات الکترونیکی و منسوجات هوشمند نیز شناخته می‌شوند. در این پارچه های هوشمند مدارهای بافته شده، حسگرها و سخت افزار اضافی برای عملکرد هوشمند بیشتر تعبیه شده اند. لباس‌های هوشمند می‌توانند از طریق بلوتوث یا وای‌فای به برنامه‌های تلفن‌های هوشمند یا نرم‌افزارهای دستگاه‌های ثانویه مانند لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی متصل شوند.

از طریق سنسورهای هوشمند، این لباس‌های هوشمند معیارهای فعالیت و بیومتریک‌های کلیدی مانند مسافت طی شده، ارتفاع، دما، ضربان قلب، اکسیژن‌رسانی خون و موارد دیگر را جمع‌آوری می‌کنند. داده ها به برنامه های مجهز به هوش مصنوعی در تلفن هوشمند شما ارسال می شود. تا به سلامت و عملکرد شما کمک کند. با این حال، اتصال بی سیم برای طبقه بندی یک لباس به عنوان یک نوع لباس هوشمند ضروری نیست.

 

15 لباس هوشمند برتر در حال حاضر

پس از اولین ظهور در سال 2015، بخش «منسوجات الکترونیکی و لباس‌های هوشمند» همچنان در حال تبدیل شدن به جریان اصلی تکنولوژی است. با این حال، ما شاهد افزایش سریع تعداد شرکت هایی هستیم که از فناوری نوآورانه برای تولید لباس های متصل استفاده می کنند.

گجت‌هایی که در گذشته به مچ، گوش و پا بسته بودند، نسل دوم لباس‌های هوشمند می‌توانند ضربان قلب را ردیابی کنند. حتی احساسات را کنترل کنند، قفل درها را باز کنند و حتی از طرف شما قهوه سفارش دهند. همه اینها بدون گرفتن گوشی هوشمند یا ضربه زدن روی صفحه نمایش ساعت هوشمند امکان پذیر می شود.

بدون هیچ مقدمه‌ای، اینها بهترین 15 برند لباس هوشمند هستند که می‌توانید در حال حاضر، در سال 2022 بخرید، از لباس تناسب اندام گرفته تا لباس‌های مردانه – لباس‌های خیابانی آماده.

لباس هوشمند

لباس هوشمند می تواند شکل های مختلفی را برای اندازه گیری هوشمند علائم حیاتی شما داشته باشد

WearableX.01

 

اگر در یوگا مبتدی هستید، برخی وضعیت‌های بدن می‌تواند بسیار دشوار باشد. چگونه بدن خود را حرکت می دهید؟ تا کی حرکت خود را حفظ می کنید؟ بدون یک مربی خوب، اگر خودتان تلاش کنید، به زودی با مشکل مواجه خواهید شد. با این حال، شلوار نادی ایکس Wearable X که مستقر در سیدنی است، همه اینها را حل می کند. شلوار یوگا نادی ایکس می تواند تشخیص دهد که ژست یوگا شما چه زمانی نیاز به اصلاح دارد.

با استفاده از بازخورد لمسی، شلوار هوشمند لرزش های کوچکی را به قسمتی از بدن که باید تنظیم کنید ارسال می کند. ارتعاشات لمسی داخلی به آرامی در باسن، زانو و مچ پا می زند تا شما را تشویق به حرکت و/یا حفظ موقعیت کند. شلوار از طریق بلوتوث با تلفن شما همگام می شود و از طریق برنامه همراه، بازخورد بیشتری به شما می دهد. برنامه Nadi X دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه بهینه‌سازی هر ژست، علاوه بر جریان‌های مناسب یوگا ارائه می‌دهد .که می‌توان از آنها برای مدیریت کلاس یوگا شخصی خود استفاده کرد.

شلوار یوگا نادی ایکس برای مردان و زنان در سایزهای مختلف موجود است و پس از برداشتن بسته باتری که به پشت زانوی چپ شما متصل می شود، کاملاً قابل شستشو در ماشین لباسشویی است. این در چهار اندازه – XS، S، M، L – و چهار سبک – Midnight، Midnight با مشکی، سیاه/سفید با مش، ​​و دریایی/خاکستری با مش ارائه می شود.

بیشتر بخوانید: خانه هوشمند !!

2-Levi’s + Google Jacquard

ژاکت Levi’s Commuter Trucker اولین لباسی بود که از پلتفرم Project Jacquard گوگل عرضه شد. با ایجاد مناطق حساس به لمس و اشاره روی آستین ژاکت، پوشندگان می توانند با انواع خدمات از جمله برنامه های موسیقی و نقشه تعامل داشته باشند. می‌توانید با کشیدن انگشت یا دو ضربه سریع تماس‌های تلفنی را رد کنید تا مسیرها را دریافت کنید. همه اینها بدون اینکه نیاز داشته باشید به گوشی خود برسید.

ژاکت جین هوشمند بیشتر از آنچه تصورش را بکنید، رفت و آمد شما را هوشمندتر می کند. ژاکت فناوری مد Commuter x Jacquard از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند شما متصل می شود. این ژاکت می‌تواند تماس‌های تلفنی را نمایش دهد، صدای موسیقی را کنترل کند، و حتی زمانی که سواری شما نزدیک است به شما اطلاع دهد. جالب اینجاست که این ژاکت اخیراً توسط دوستداران مد لباس های خیابانی مورد استفاده قرار گرفته است.

3-آمبیوتکس

پیراهن هوشمند Ambiotex با توجه به ورزشکاران جدی ساخته شده است، چه دونده باشید، چه دوچرخه سوار یا در باشگاه. تناسب به سبک فشرده سازی به این معنی است که برای از بین بردن آن باید از قبل در فرم کاملا مناسبی باشید. حسگرهای یکپارچه، همراه با جعبه گیره، داده های کلیدی مانند تغییرپذیری ضربان قلب، آستانه بی هوازی، و همچنین سطح تناسب اندام و استرس را ثبت می کنند.

داده ها را می توان در زمان واقعی در برنامه تلفن هوشمند همراه مشاهده کرد. در آنجا، بینش هایی در مورد داده های بیومتریک خود و معنای آن برای بهینه سازی آموزش و بازیابی دریافت می کنید. علاوه بر این، از طریق برنامه، شما به برنامه های آموزشی فردی دسترسی دارید. با این حال، در حالی که قالب لباس‌های هوشمند مبتنی بر تناسب اندام را نمی‌شکند، اما به خوبی آمارها را نشان می‌دهد و از این اعداد به خوبی استفاده می‌کند.

4-کومودو

علیرغم یک کمپین ناموفق Kickstarter، کومودو تکنولوژی هنوز راهی برای راه اندازی آستین فشرده سازی خود پیدا کرده است.این لباس هوشمند از فناوری الکتروکاردیوگرام (ECG) برای نظارت بر فعالیت ضربان قلب استفاده می کند.جدا از ارائه داده های دقیق ضربان قلب، آستین خواب و شدت تمرین را کنترل می کند.ماژول هوشمند اصلی دارای حسگرهایی برای نظارت بر دمای بدن، کیفیت هوا و اشعه UV است.

در حالی که برای دوستداران تناسب اندام مناسب به نظر می رسد، استارت آپ پشت AIO به دنبال اندازه گیری سطح استرس و حتی تشخیص التهاب قلب و بیماری عروق کرونر قلب است.

5-زیر زره – UnderArmour

Athlete Recovery خط تولید لباس Under Armour است که گرما را از بدن جذب می کند و سپس آن را روی پوست پوشنده بازتاب می کند.گرمای جذب شده به نور مادون قرمز دور تبدیل می شود و مطالعات اخیر نشان می دهد که نور مادون قرمز چقدر برای بدن انسان مهم است.به طور کلی، اگر شما یک ورزشکار سطح بالا هستید که به دنبال افزایش ریکاوری و آرامش عضلات خود هستید، این یک لباس هوشمند ضروری است.

6-جغد – Owlet

آخرین نسل جوراب هوشمند Owlet دارای تمام ویژگی هایی است که شما می شناسید و دوست دارید.از همان فناوری پالس اکسیمتری که در بیمارستان ها استفاده می شود برای نظارت بر ضربان قلب کودک استفاده می کند و مطمئن می شود که خواب و تنفس او قطع نشده است.همچنین در سه اندازه ارائه می‌شود، از طریق ایستگاه پایه شارژ می‌شود.با گوشی آیفون یا اندروید شما همگام‌سازی می‌شود تا داده‌ها را در زمان واقعی تحویل دهد.

افزوده‌های جدید شامل بهبود برد بلوتوث – تا 100 فوت – و سنسورهای دقیق‌تر است.همچنین با پلتفرم مراقبت اتصال جدید Owlet که به شناسایی مشکلات بالقوه سلامت، بی‌نظمی‌های خواب، RSV، ذات‌الریه، برونشیولیت، اختلالات مزمن ریوی و نقایص قلبی کمک می‌کند، کار می‌کند.

 

7-نویانو

این شرکت فن آوری مد فرانسوی مشغول ایجاد لباس های مرتبط از جمله شلوار جین، لباس و بیکینی بوده است.مجموعه لباس شنا Neviano UV Protect مجهز به یک سنسور ضدآب قابل جابجایی به سبک مدالیون است که شما را از ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید باز می دارد.هنگامی که نوع پوست خود را در برنامه همراه iOS یا Android گوشی هوشمند وارد کردید، دما را در طول روز کنترل می کند.

سپس، زمانی که زمان استفاده از ضد آفتاب بیشتر یا قرار گرفتن در سایه فرا می رسد، هشدارهایی را ارسال می کند.مایوهای Neviano که در فرانسه طراحی و ساخته شده اند، شیک و با سنسورهای UV یکپارچه هستند.اندازه این سنسور تقریباً نصف انگشت شست بزرگسالان است، ضد آب است و به دستگاه iOS یا Android کاربر متصل می‌شود.

به طور کلی، این یک لباس شنای هوشمند است که به شما یادآوری می‌کند تا زمانی که سطح UV بالا است، از ضد آفتاب بیشتری استفاده کنید.

لباس هوشمند

لباس هوشمند می تواند ویژگی های مختلفی از بدن شما را اندازه گیری کند و به نمایش بگذارد

8-Hexoskin

این قطعه کمیاب از لباس های هوشمند نمونه عالی دیگری از فناوری در مد است.این شرکت مستقر در مونترال یک پیراهن متصل با سنسورهای هوشمند تولید کرده است.همراه با سنسور ضربان قلب، تنفس و نظارت بر حرکت، این پیراهن دارای بلوتوث است تا بتوانید آن را با برنامه های تناسب اندام مورد علاقه خود مانند MapMyRun، RunKeeper و Strava جفت کنید.

علاوه بر این، از طریق بلوتوث، می توانید به مجموعه کاملی از لوازم جانبی شخص ثالث متصل شوید.داده‌ها در زمان واقعی ضبط می‌شوند و به برنامه همراه ارسال می‌شوند و اطلاعاتی در مورد طیف وسیعی از معیارهای ورزشی ارائه می‌دهند.

این داده ها شامل شدت و ریکاوری، کالری سوزانده شده، سطح خستگی و کیفیت خواب است.لباس‌های فعال Hexoskin به لطف ساختار پیچیده‌ای که دارند، می‌توانند ضربان قلب، کالری، حجم و تعداد تنفس، گام‌ها، آهنگ و حتی خواب شما را کنترل کنند.لباس‌های هوشمند این برند از پارچه‌های باکیفیت ایتالیایی ساخته شده‌اند و دستگاه کوچک در یک کیسه مخفی روی پیراهن پنهان شده است.

دستگاه هوشمند پشت Hexoskin که در نسخه های کوتاه و آستین بلند برای مردان و زنان موجود است، می تواند از طریق بلوتوث به انواع گوشی های هوشمند اندروید و iOS متصل شود.

بیشتر بخوانید: خرید زمین در متاورس

9-سنسوریا

به گفته این شرکت، جوراب های Sensoria با 100٪ حسگرهای پارچه اختصاصی، هر چه که باشد، تزریق می شوند.جوراب ها با یک قوزک هوشمند قابل جدا شدن بلوتوث جفت می شوند که دقت بالایی را ارائه می دهد.داده های اندازه گیری شده شامل شمارش گام ها، سرعت، کالری مصرفی، ارتفاع و ردیابی مسافت است.این دستگاه همچنین می تواند تکنیک های آهنگ و فرود پا را هنگام راه رفتن یا دویدن ردیابی کند.با این حال، مزیت اصلی جوراب های سنسوریا در توانایی آنها برای شناسایی سبک های دویدن مستعد آسیب است.

ضربه زدن به پاشنه، ضربه زدن به توپ، برش زاویه و دویدن، به لطف اپلیکیشن گوشی هوشمند که می تواند برنامه هایی را برای مربیگری دونده ایجاد کند، به کار گرفته شده است.داشبورد اپلیکیشن Sensoria برای کمک به استفاده کننده در دستیابی به اهداف و بهبود طراحی شده است.جوراب های تناسب اندام Sensoria از حسگرهای پارچه ای پیشرفته ای استفاده می کنند که در هر جوراب تعبیه شده است.

حسگرها با یک دستگاه قوزک متصل ارتباط برقرار می‌کنند که برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد نحوه فرود آمدن پای شما هنگام راه رفتن یا دویدن طراحی شده است.برنامه متصل نکاتی را برای بهبود تکنیک راه رفتن و دویدن شما ارائه می دهد و گام ها، سرعت، ارتفاع و مسافت طی شده شما را ردیابی می کند.یک اشتراک ماهانه جدید همچنین یک داشبورد جدید و برنامه های آموزشی جدید را باز می کند. با این داشبورد می توانید اطلاعات این لباس هوشمند را با دقت بیشتری کنترل کنید.

این جوراب دارای سه حسگر فشار پارچه است که فشار وارد شده به پا را در حین دویدن اندازه گیری می کند. ماژول جدید Sensoria Core که کار مغز را انجام می‌دهد، اکنون کوچک‌تر و سبک‌تر از مدل اصلی است.

10-آتوس

آتوس یک سیستم ثبت اختراع است که اولین لباس هوشمند جهان را قادر می سازد تا با استفاده از علم EMG (الکترومیوگرافی) میزان سختی کار عضلات شما را اندازه گیری کند.این با هوش مصنوعی قدرتمند و یک برنامه تلفن همراه ترکیب شده است که به شما بینشی می دهد تا واقعاً عملکرد بدن خود را درک کنید.این سیستم به ورزشکاران در تمام سطوح کمک کرده است، هر هدفی که دارید، بهتر و هوشمندتر تمرین کنند.

در خط مقدم فناوری پوشیدنی طراحی شده برای لباس‌های هوشمند، پیراهن و شورت Athos لباس‌هایی پر از حسگر هستند که بیومتریک و عملکرد شما را هنگام تمرین اندازه‌گیری می‌کنند.کل پردازش هوش مصنوعی توسط Athos Core انجام می شود، یک کپسول کوچک که برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها از حسگرهای لباس به لباس Athos شما می چسبد.

 

سپس، داده ها را از طریق بلوتوث روی گوشی هوشمندتان به اپلیکیشن موبایل شما تحویل می دهد و با یک بار شارژ تا 10 ساعت دوام می آورد.Athos Core می تواند فعالیت عضلانی، ضربان قلب و حتی ضربان تنفس شما را کنترل کند، بنابراین قادر است ردیابی بیومتریک در زمان واقعی را در زمان واقعی ارائه دهد.”Core” نامی است که طراحان آتوس با توجه به سبک آن به عنوان یک کپسول کوچک چسبانده شده به لباس ها انتخاب کرده اند.دستگاه 10 گرمی “Core” نامشخص است زیرا می تواند در جیب شما پنهان شود یا در بالای تی شرت شما قرار گیرد.

فناوری Athos Core تاکنون برای ورزشکاران حرفه ای در نظر گرفته شده است و این لباس های تناسب اندام را به انتخاب تجهیزات عالی برای بدنسازان و افراد علاقه مند به ورزش های تمرینی فعال تبدیل کرده است.

11-آژیر -Siren

هر ذره ای از لباس های هوشمند به شما کمک نمی کند که خوش اندام شوید. این دقیقا مورد در مورد جوراب های Siren است که برای تشخیص و جلوگیری از آسیب پای افراد دیابتی طراحی شده است.جوراب‌های هوشمند Siren که به آن جوراب دیابتی و سیستم پایش پای Siren نیز گفته می‌شود، از حسگرهای کوچکی استفاده می‌کند که در سراسر پارچه جوراب قرار داده شده است تا دمای پا را در شش نقطه مختلف اندازه‌گیری کند.میکروسنسورهای جوراب برای نظارت مداوم بر دما در پارچه بافته می شوند.

هنگامی که حسگرها افزایش گرما، مانند وقوع التهاب را تشخیص می دهند، هشداری مانند اعلان تلفن هوشمند یا پیام متنی برای کاربر ارسال می شود.ایده این است که قبل از اینکه خیلی دیر شود آسیب ببینیم زیرا التهاب می تواند منجر به زخم پا شود.با این حال، در بیماران دیابتی که از آسیب عصبی رنج می برند اغلب بی حسی در پاها را تجربه می کنند، این علائم نادیده گرفته می شوند و اغلب منجر به قطع عضو می شوند.

 

12-Ministry of Supply – یا وزارت تامین!!

 

مرکوری یک ژاکت شهری شیک از وزارت تامین است. این لباس 90 درصد بازیافت شده است، از طریق دستیارهایی مانند آمازون الکسا با صدا قابل کنترل است، ضد باد/آب است، و از همه مهمتر، از یادگیری ماشینی برای گرم کردن دمای بهینه شما استفاده می کند. این شرکت که در Kickstarter راه اندازی شد، بیش از 600000 دلار جمع آوری کرد تا این محصول را به واقعیت تبدیل کند.

ژاکت‌های حرارتی باتری‌دار دیگری نیز در بازار وجود دارد، اما چیزی که واقعاً مبتکرانه در مورد Mercury است، عنصر یادگیری ماشینی است. دما، داده‌های حرکتی و تنظیمات برگزیده کاربر را می‌خواند تا مقدار مناسب گرما را در طیف وسیعی از محیط‌ها فراهم کند. به بیان ساده تر، قبل از اینکه شما به آن بگویید می داند چه می خواهید.

بیشتر بخوانید: ساعت هوشمند

13- Spectacles

حال، این یک تکه لباس هوشمند نیست، اما در اینجا لازم است به یک دلیل موجه اشاره کنیم. سطح بعدی لباس های هوشمند، لباس های دیجیتال.لباس‌های دیجیتال در واقع لایه‌های مجازی هستند که از طریق عینک‌های AR مانند مواردی که در اینجا ارائه شده‌اند، روی بدن فرد قرار می‌گیرند.آخرین نسل عینک هوشمند اسنپ چت دارای کیفیت تصویر بهبود یافته برای فیلم ها و عکس ها است.همچنین دارای میکروفون دوگانه برای ضبط صدا بهتر است و زمان انتقال سریع تری دارد.

Spectacles 2 تنوع رنگ بیشتری نسبت به مدل اصلی دارد.همچنین طراحی مدل های جدیدتر Veronica و Nico با استقبال بهتری از سوی مصرف کنندگان مواجه شد.اگرچه دوربین‌های AR هنوز روی عینک قابل توجه هستند، اما طراحی‌های جدید کمی ظریف‌تر هستند.تا حد زیادی بهترین راه برای پخش لباس های هوشمند خود به صورت عکس به جهان است.

لباس هوشمند

لباس های هوشمند به خصوص برای استفاده هنگام ورزش به شدت مفید هستند!

14-نئوپندا

کودک که توسط سونا شاه و ترزا کاول، دو فارغ التحصیل مهندسی زیست پزشکی دانشگاه کلمبیا تأسیس شد، واقعاً یک لباس هوشمند نجات بخش است.کلاه نئوپندا برای نوزادان تازه متولد شده طراحی شده است و دما، ضربان قلب، تعداد تنفس و اشباع اکسیژن خون را اندازه گیری می کند.حداکثر 24 کلاه کودک را می توان به صورت بی سیم، از طریق بلوتوث، با یک تبلت که نرم افزار سفارشی اجرا می کند، همگام سازی کرد.

ایده این است که پزشکان و پرستاران می توانند علائم حیاتی کل اتاق را در یک نگاه بررسی کنند و اگر هر گونه تغییر در دما یا ضربان قلب، مثلاً، باعث نگرانی شود، هشدار دریافت کنند.

15-سیسمونی

این استارت‌آپ در منطقه خلیج سانفرانسیسکو جان تازه‌ای به فناوری کت و شلوار SuperFlex SRI می‌بخشد.سیسمیک، واقع در پارک منلو، کالیفرنیا، با طراحی مدرن لباس‌های قدرتمند خود، بازار پوشیدنی‌های تجاری تجاری را به خود اختصاص داده است.فناوری پشت لباس‌های نیرومند Seismic بر اساس پروژه وب جنگجو با بودجه دارپا است.

SRI International کت و شلوار SuperFlex را توسعه داد، یک لباس بیرونی مبتکرانه کم مصرف که باعث صرفه جویی در فضا و کاهش گرما می شود.این شرکت در حال راه اندازی طیف گسترده ای از لباس های بیرونی با باتری است که برای کمک به افراد دارای تحرک کم، ریکاوری ورزشکاران و افزایش عملکرد طراحی شده اند.

 

6 نمونه از لباس های هوشمند

بسیاری از شرکت ها شروع به ادغام فناوری در ساخت مد کرده اند. در نتیجه، لباس های هوشمند تقریباً در هر دسته بندی مد ظاهر می شوند.

نمونه هایی از انواع مختلف لباس های با تکنولوژی بالا عبارتند از:

کفش‌های هوشمند:

پیتزا هات کفش‌های ورزشی با تکنولوژی محدود را آزمایش کرده است که می‌توانند پیتزا سفارش دهند.

لباس کار هوشمند:

سامسونگ یک لباس تجاری هوشمند ساخته است که می تواند کارت ویزیت دیجیتالی را مبادله کند، قفل گوشی را باز کند و با دستگاه های دیگر تعامل داشته باشد.

لباس خواب هوشمند:

لباس خواب Under Armour’s Athlete Recovery گرما را از بدن فرد پوشنده جذب می کند و در عین حال نور مادون قرمز را برای افزایش کیفیت خواب و بهبود ریکاوری عضلات آزاد می کند.

لباس‌های فعال هوشمند:

تی‌شرت‌های پولوتک Ralph Lauren به اپلیکیشن گوشی هوشمند متصل می‌شوند تا فعالیت بدنی را ثبت کنند و تمرین‌های جدیدی را به پوشنده توصیه کنند.

لباس‌های غیررسمی هوشمند:

تامی هیلفیگر فناوری را در لباس‌ها تعبیه کرد .تا استفاده از محصول را ردیابی کند و به مشتریان برای زمان صرف شده برای پوشیدن آنها پاداش دهد.

جوراب‌های هوشمند:

جوراب‌های هوشمند Sensoria می‌توانند تشخیص دهند که کدام قسمت از پاهای شما بیشترین فشار را در حین دویدن دریافت می‌کند و داده‌ها را به یک برنامه تلفن هوشمند ارسال می‌کند.

 

سوالات متداول

کدام شرکت ها فناوری لباس هوشمند تولید می کنند؟

تعداد فزاینده ای از شرکت های فناوری و برندهای مد در بازار پوشاک هوشمند فعالیت می کنند.علاوه بر این، اکنون که مفهوم لباس های هوشمند محبوب شده است، تعداد برندهایی که انتظار می رود به آنها بپیوندند در حال افزایش است.در میان برخی از برندهای شناخته شده‌ای که با لباس‌های هوشمند آزمایش می‌کنند می‌توان به Under Armour، Levi’s، Tommy Hilfiger، Samsung، Ralph Lauren و Google اشاره کرد.شرکت‌های کوچک‌تری که در بازار جا افتاده هستند عبارتند از Sensora، Loomia، Komodo Technologies و Hexoskin.

در حالی که سامسونگ و گوگل به راحتی بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری هستند که روی لباس‌های هوشمند سرمایه‌گذاری می‌کنند، شرکت‌های کوچک‌تری مانند OmSignal، BioMan، و Awear Solutions نیز با انتشار خطوط لباس‌های خود یا با همکاری با برندهای مد بزرگ‌تر، نشان خود را می‌سازند.

آیا لباس هوشمند گران است؟

به طور کلی، با توجه به هزینه های اضافی مورد نیاز برای تعبیه فناوری در لباس های هوشمند، گران تر از لباس های سنتی هستند.به عنوان مثال، یک ژاکت معمولی ممکن است حدود 100 دلار به فروش برسد.با این حال، یک ژاکت هوشمند با سبک مشابه، بسته به برند، می تواند بین 200 تا 500 دلار برای شما هزینه کند.مانند بیشتر محصولات فناوری و اقلام مد، مدل‌های لباس هوشمند قدیمی‌تر با عرضه مدل‌های جدیدتر قیمتشان کاهش می‌یابد.تقلید ارزان‌تر از محصولات محبوب نیز بیشتر و بیشتر در بازارهای آنلاین مانند آمازون، علی اکسپرس و ویش ظاهر می‌شود.

از کجا می توانم لباس هوشمند بخرم؟

اکثر لباس های هوشمند برای خرید از وب سایت رسمی یک برند در دسترس هستند.به عنوان مثال، ویترین های رسمی Levi’s فقط اقلام لباس هوشمند برند خود را به فروش خواهند رساند.از سوی دیگر، برخی از فروشگاه های بزرگ لوازم ورزشی لباس های هوشمند Under Armour و Levi’s را نیز به فروش خواهند رساند.

علاوه بر این، نه تنها فروشگاه های خرده فروشی فیزیکی، بلکه فروشگاه های آنلاین مانند آمازون نیز آنها را ذخیره می کنند.در ایران هم شرکت هایی هستند که می توانید به صورت مستقیم از آن ها لباس هوشمند را خریداری کنید. یا این که می توانید به صورت غیر مستقیم ازز طریق آمازون بسته های خود را سفارش دهید.

آیا پوشیدنی ها نوعی لباس هوشمند هستند؟

اصطلاح پوشیدنی به ردیاب های تناسب اندام مانند ردیاب های گارمین یا دستبندهای فیت بیت اشاره دارد. هنگام صحبت در مورد لوازم جانبی با تکنولوژی بالا مانند ساعت‌های هوشمند مانند اپل واچ، از «پوشیدنی» نیز استفاده می‌شود. از سوی دیگر، لباس های هوشمند فقط به لباس های پیشرفته مانند مایو، شورت، تی شرت یا کلاه (مانند لوبیاهای بلوتوث) اطلاق می شود. اما، این اصطلاح اغلب به جای لباس های هوشمند، توسط مصرف کنندگان و شرکت ها به طور یکسان استفاده می شود. این لزوماً نادرست نیست، زیرا این اصطلاح به معنای فناوری است که می توانید بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید