اینترنت ضعیف و راه حل رفع آن + روش افزایش سرعت اینترنت در ایران !🚀

اینترنت ضعیف و راه حل رفع آن + روش افزایش سرعت اینترنت در ایران !🚀

جدیدترین فناوری های روز دنیا
جدیدترین فناوری های روز دنیا +10مورد از جدیدترین فناوری های جهانی که پیشرفت کردند🚨
ژوئن 22, 2022
برنامه افزایش فالوور
برنامه افزایش فالوور + معرفی 12 برنامه برتر جهان، روش های افزایش فالوور ⏫
ژوئن 28, 2022

اینترنت ضعیف و راه حل رفع آن + روش افزایش سرعت اینترنت در ایران !🚀

اینترنت ضعیف

اینترنت ضعیف

اینترنت ضعیف مخصوصا در ایران مشکلات بسیار زیادی را ایجاد می کند. متاسفانه سرعت اینترنت در ایران به شدت پایین است و این باعث می شود که مردم برای کار های اینترنتی خود زمان زیادی را صرف کنند. به همین دلیل هم در این مقاله می خواهیم به اینترنت ضعیف و دلایل به وجود آورنده ی ان بپردازیم. برای این که اینترنت ضعیف را بهبود ببخشید می توانید از روش هایی که در این مقاله گفته می شود استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که با این روش ها سرعت اینترنتی که به صورت شرکتی ارائه می شود بالاتر نمی رود. اما به حداکثر سرعت ممکن می رسید!.

مضرات اینترنت ضعیف برای کسب و کار شما

این روز ها بیشترین استفاده از اینترنت برای مواردی مانند کسب و کار ها انجام می شود. به همین دلیل هم نیاز به اینترنت پر سرعت در کسب و کار ها به شدت بالا است. افرادی که در خانه هستند در صورتی که اینترنت ضعیفی داشته باشند فقط عصبی می شوند!. یعنی تاثیر زیادی بر زندگی ان ها نمی گذارد. اما افرادی که کسب و کاری دارند که با اینترنت هم سر و کار دارد حتما باید کار هایی را انجام دهند که از اینترنت ضعیف دور باشند!. در زیر نکات منفی داشتن اینترنت ضعیف برای کسب و کار ها آورده شده است.

چگونه سرعت پایین اینترنت به کسب و کار و شهرت شما لطمه می زند؟

کندی اینترنت می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند. یکی از رایج ترین روش هایی که مصرف کنندگان درباره کسب و کار شما قضاوت می کنند، تجربه کاربری اینترنت آنها است. حتی اگر فکر می کنید اتصال اینترنتی کسب و کار شما رضایت بخش است، دلایل زیادی برای ارتقای سرعت اینترنت شما وجود دارد. در واقع، داشتن یک اتصال سریعتر ممکن است کلیدی برای رساندن کسب و کار شما به سطح کاملاً جدیدی باشد.

راه های زیادی وجود دارد که سرعت پایین اینترنت می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند، اما ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید به کسب و کار شما آسیب برساند.

1. مشتریان برای وای فای سریعتر به مغازه شما می آیند!

ارتقاء سرعت شما سرمایه گذاری در تجربه مشتری شماست. قبلاً بارها در مورد آن صحبت کرده‌ایم، اما اگر کسب‌وکار شما از مشتریان یا مشتریان خود استقبال می‌کند، باید وای‌فای سریع و رایگان ارائه دهید. این چیزی بیش از یک امتیاز است – این استاندارد طلایی است. اگر فکر نمی کنید که مهمانان شما متوجه سرعت پایین اینترنت و تفاوت بین آنچه ارائه می دهید و آنچه رقبای شما در خیابان ارائه می دهد، نخواهند بود، مصرف کنندگان امروزی را دست کم می گیرید.

2. برنامه های شما کندتر از آنچه نیاز است کار می کنند

سرعت اینترنت پایین باعث کاهش بهره وری می شود. خواه کسب و کار شما به Office 365 یا G Suite وابسته باشد، هر روز بیشتر و بیشتر کارهایی که ما انجام می‌دهیم به سمت فضای ابری حرکت می‌کنند. از ابزارهای ساده همکاری اداری گرفته تا پلتفرم های پیچیده مدیریت پروژه مانند Asana یا Basecamp، ما به انواع ابزارهای مبتنی بر ابر وابسته هستیم تا به ما کمک کنند کارآمدتر و موثرتر کار کنیم. هرچه ابزار پیچیده تر باشد، بیشتر به یک اتصال سریع و قابل اعتماد برای انجام سریع کارها متکی است. سرعت اینترنت پایین باعث کاهش بهره وری می شود.

3. اینترنت کند به خدمات مشتریان شما آسیب می رساند

وقتی می‌خواهید به مشتری کمک کنید تا مشکلی را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کند، سرعت اینترنت می‌تواند همه چیز را در جهان ایجاد کند. اگرچه بسیاری از مشتریان (و شرکت‌ها) هنوز برای انجام کارهای سنگین به تلفن تکیه می‌کنند، کسب‌وکارهای پیشرفته به دنبال راه‌های جدیدی برای استفاده از اتصال هستند تا راه‌هایی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان نسبت به قبل پیدا کنند. مواردی مانند اشتراک‌گذاری صفحه نمایش، پخش ویدئو از تلفن مشتری برای برقراری تماس خانگی و سایر اشکال دیجیتالی خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کسب و کار شما ارتباط قابل اعتمادی داشته باشد.

اینترنت ضعیف

اینترنت ضعیف در ایران رواج بیشتری دارد

4. نباید محدودیت استفاده برای تعداد افراد داشته باشید

اتصال شما ممکن است 30 مگابیت در ثانیه باشد.اما پهنای باند شما به طور همزمان بین همه افرادی که از آن استفاده می کنند تقسیم می شود. این بدان معناست که اگر شش نفر دارید که یک اتصال را به اشتراک می‌گذارند، هر کدام فقط 5 مگابیت در ثانیه دریافت می‌کنند. یا اگر کارمندان بیشتری داشته باشید، حتی محدودتر است. اتصال وای فای عمومی را وارد کنید و ناگهان اتصال اینترنت پریمیوم شما دیگر آنقدر سریع به نظر نمی رسد.

5. به اشتراک گذاری فایل شما سریع کار نمی کند

ممکن است شما این را ندانید، اما DropBox در واقع به عمد سرعت آپلود خود را کاهش می دهد تا تجربه مرور اینترنت شما را مختل نکند. در حالی که می توانید به تنظیمات بروید و آن ویژگی را تغییر دهید، به دلایلی این یک ویژگی پیش فرض است. برای دانلود و آپلود فایل ها به پهنای باند زیادی نیاز دارد. اگر اتصال اینترنت سریع ندارید، یک اشتراک‌گذاری ساده فایل می‌تواند جریان کار شما را به خزیدن برساند. و اگر چندین نفر در تیم خود دارید که همه باید با هم کار کنند، تأثیر آن تقویت خواهد شد.

6. تاخیر در کنفرانس های ویدئویی

با افزایش ارتباط کسب و کارها با مشتریان در سراسر جهان، نیاز به کنفرانس های ویدئویی برای جایگزینی جلسات تلفنی بیشتر و بیشتر آشکار می شود. در حالی که کاملاً جایگزینی برای زمان حضوری نیست، کنفرانس ویدیویی به شما ارتباط شخصی بسیار بیشتری نسبت به شنیدن صدایی در آن سوی خط می دهد. بدیهی است که اگر جلساتی دارید که در آن چندین نفر از اعضای تیم شما باید در آن حضور داشته باشند، باید به این فکر کنید که چگونه می‌خواهید ارتباط مورد نیاز را برای آنها فراهم کنید.

7. پرداخت ها را به آرامی پردازش می کنید

اگر تا به حال دیده اید که به شدت سعی می کنید چشمان خود را با یک پیشخدمت در رستوران قفل کنید تا در نهایت بتوانید از آنها بخواهید چک را برای شما بیاورند، می دانید که مشتریان نمی خواهند منتظر بمانند تا برای چیزی که تصمیم به خرید دارند بپردازند. . اینترنت بهتر می تواند کمک کند. افزایش سرعت آپلود می تواند زمان پردازش ترمینال IP را به 3 ثانیه در مقایسه با 25 ثانیه برای پردازش تلفنی سنتی کاهش دهد. در طول یک ماه، این ثانیه‌ها جمع می‌شوند، که می‌تواند به زمان ارزشمندی تبدیل شود که توسط شما، تیم و مهمتر از همه مشتریانتان ذخیره شده است.

در حال حاضر چه کاری می توانید در مورد اینترنت انجام دهید؟

مهم نیست که در چه صنعتی هستید، اتصال به اینترنت شما یک بخش کلیدی برای اطمینان از این است که می توانید مشتریان بیشتری به دست آورید، با تیم خود همکاری کنید و کارهای بیشتری انجام دهید. اگر مدتی در اطراف همان مقدار پهنای باند معلق بوده اید، ممکن است از میزان ارزشی که می توانید از ارتقای اتصال خود به دست آورید آگاه نباشید. از کنفرانس ویدیویی بهتر گرفته تا وای فای که می تواند در مقابل رقبا مقاومت کند، باید مطمئن شوید که سرعت پایین اینترنت به کسب و کار شما آسیبی نمی رساند. موارد زیر را بررسی کنید:

1-مشتریان ارتباط را با رقبای شما مقایسه می کنند.

2-برنامه‌های مشارکتی و خدمات مشتری کندتر از آن چیزی هستند که باید باشند.

3-یک اتصال بین همه افرادی که از آن استفاده می کنند تقسیم می شود، بنابراین سرعت واقعی اتصال شما برای هر کاربر ممکن است کمتر از آنچه فکر می کنید باشد.

4-از آنجایی که کنفرانس ویدیویی به یک امر عادی تبدیل می شود، باید مطمئن شوید که کسب و کار شما می تواند بدون هیچ مشکلی آن را به پایان برساند.

 

دلایل اینترنت ضعیف + راه حل

در حالی که هیچ چیز نمی‌تواند با عذاب اینترنت های دایال آپ دهه 60 مقایسه شود، اگر اینترنت شما کندتر از حد معمول باشد، می‌تواند دردسرساز باشد. با توجه به اینکه افراد زیادی به سبک زندگی کار از خانه روی می آورند، وای فای سریع و کارآمد در خانه بسیار مهمتر از همیشه است. اما وقتی اینترنت شما بدون هیچ دلیل مشخصی کند است، چه کاری باید انجام دهید؟

اگر صفحه‌نمایش شما فوق‌العاده پیکسلی است یا ویدیوها عقب می‌افتند یعنی درگیر اینترنت ضعیف شده اید!. یا اگر بارگیری وب‌سایت‌ها مدت ها طول می‌کشد، ممکن است با مشکل آزاردهنده اینترنت کند دست و پنجه نرم کنید. چند روش عیب‌یابی آسان وجود دارد که می‌توانید ابتدا خودتان انجام دهید، قبل از اینکه به یک تکنسین پول پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: هک اینستا با برنامه

 

1-سیم اترنت به طور کامل به برق وصل نیست

 

اگر با رایانه رومیزی کار می کنید یا برای WiFi به اترنت متکی هستید، ممکن است پلاگین اترنت شما مقصر باشد. اگر اتصال اترنت به خطر بیفتد – مثل اینکه سیم کاملاً به برق وصل نیست – می تواند منجر به لرزش اینترنت و اینترنت ضعیف شود.

چه باید کرد: سیم اترنت خود را بررسی کنید. بهتر است آن را از برق بکشید، کمی صبر کنید. سپس دوباره آن را وصل کنید. ببینید آیا این مشکل را حل می کند. گاهی اوقات به سادگی یک سیم قطع شده است.

2-تعداد زیادی دستگاه متصل هستند

چند دستگاه به طور همزمان وای فای را می مکند؟ . یک یا دو دستگاه نباید فشار زیادی بر اتصال به اینترنت وارد کنند.اما وقتی تعداد انگشت شماری از دستگاه ها که به طور همزمان متصل می شوند به این معنی است که همه آنها برای بهترین خدمات با هم رقابت می کنند.یکی دیگر از مشکلات مرتبط می تواند این باشد که برخی از دستگاه های شما در واقع با سیگنال WiFi تداخل دارند. هر دستگاهی که فرکانس رادیویی ساطع می کند می تواند مقصر باشد.

چه باید کرد: ابتدا دستگاه های کمتری را به طور همزمان وصل کنید. اگر دستگاهی در حال استفاده نیست، آن را خاموش کنید. در مرحله بعد، برای آزمایش اینکه آیا این فرکانس رادیویی با سیگنال وای فای شما تداخل دارد یا خیر، دستگاه را از فضا بردارید تا ببینید آیا در غیاب آن سرعت بهبود می یابد یا خیر.

3-مودم باید ریست شود

برای اینکه الان خیلی تکنولوژیک نباشید، اما ممکن است مودم شما مقصر باشد. خوشبختانه، می تواند یک راه حل آسان باشد. تنها کاری که برای ریست کردن مودم باید انجام دهید این است که آن را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. همه خوبن؟ عالی!

چه کاری باید انجام دهید: اگر مودم خود را خاموش و سپس روشن می کنید و تفاوتی نمی کند، این کار را امتحان کنید: کابل اترنت را مستقیماً به مودم وصل کنید. یک بار دیگر مودم را ریست کنید و اگر اینترنت ثابتی دارید، این نشان دهنده این است که مشکلی در روتر شما وجود دارد.

4-روتر شما بد است

 

بنابراین، مشکل روتر شما چیست؟ خوب، به طور واضح بگویم، این می تواند فقط مکنده باشد. اغلب اوقات، اگر روتر را از طریق ارائه دهنده اینترنت خود خریداری کنید، همیشه بهترین گزینه برای شما نیست. به طور معمول، هر روتر کمتر از 500 هزارتومان در زمان نوشتن این مقاله (15دلار) کارآمد نیست. در واقع، این حداقل است. در زمینه اینترنت، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید.

چه باید کرد: روتر خود را تعویض کنید. یا، در عوض، می توانید یک سیستم WiFi مش را انتخاب کنید. یک سیستم مشبک از دو تا چهار برج کوچک استفاده می کند. برج ها را در نقاط مختلف خانه خود، به خصوص در سطوح مختلف قرار دهید. این باید اتصال اینترنت را در سراسر خانه شما بهبود بخشد.

 

5-روتر مسدود شده است

 

شاید روتر بد نباشد اما مسدود شده است. مکان‌های بد برای روتر شامل گاراژ یا نزدیکی هر نوع انسداد مانند بتون، آجر، چوب یا دیوار بنایی است. (تلویزیون نیز می تواند مقصر باشد! از قرار دادن روتر خود در پشت تلویزیون خودداری کنید.) هنگامی که مجبور به عبور از این نوع ساختار می شود، سیگنال ضعیف می شود زیرا بسیار ضخیم است.

چه باید کرد: اگر نمی خواهید برخی از دیوارها را خراب کنید، مسیریاب خود را به مکان دیگری منتقل کنید.

6-شما برای کندترین طرح اینترنت پرداخت می کنید

اینترنت ضعیف

برای استفاده کردن از بهترین خدمات باید طرح های پر سرعت تر را از ارائه دهنده خریداری کنید

این کاملاً ممکن است که شما صرفاً برای کندترین طرح اینترنت موجود پرداخت کنید. با این حال، قبل از تغییر برنامه، مهم است که بفهمیم آیا این موضوع است یا خیر. می توانید با اجرای تست سرعت اینترنت و جستجوی مگابیت در ثانیه خود (در مورد هر دو در زیر) به این موضوع پی ببرید.

چه کاری باید انجام دهید: اگر خودآزمایی سرعت اینترنت انجام دهید و مگابیت در ثانیه خود را جستجو کنید، قدم بعدی ممکن است ارتقای طرح اینترنت شما باشد. مطمئن نیستید ارزشش را دارد؟ یک قانون سرانگشتی خوب این است که از خود بپرسید چند دستگاه مختلف در خانه شما وصل می شوند. اگر پاسخ چند دستگاه است، ممکن است زمان ارتقا باشد.

 

7-این یک مشکل سخت افزاری است

 

آیا واقعاً مشکل اینترنت است یا فقط یک دستگاه است؟ اگر یک دستگاه واحد دارید – چه تلفن، رایانه یا تبلت – سیگنال بدی دارد، ممکن است نشان دهد که دستگاه مقصر است. به هر حال ممکن است وای فای شما نباشد – فقط یک مشکل سخت افزاری در آن ابزار خاص است.

چه باید کرد: با یک تکنسین مشورت کنید تا دستگاه خود را از نظر مشکلات سخت افزاری بررسی کند.

8-شما برنامه ها/برنامه های زیادی دانلود کرده اید

 

اگر مشکل سخت افزاری نیست، ممکن است به سادگی برنامه ها و برنامه های بزرگ زیادی دانلود کرده باشید. بازی ها به خصوص فایل های بزرگی هستند. بنابراین اگر تعداد زیادی دانلود دارید طبیعی است سرعت اینترنت شما را کاهش دهد. زیرا دستگاه باید با همه آن برنامه‌ها در پس‌زمینه سخت‌تر کار کند.

چه باید کرد: حذف، حذف، حذف! .از شر برنامه ها و داده های قدیمی که استفاده نمی کنید خلاص شوید. کوکی ها و تاریخچه مرورگر را حذف کنید. هر چیزی که باعث شود دستگاه شما همچنان از برق در پس‌زمینه استفاده کند.

9-کامپیوتر شما کند است نه اینترنت

 

همانطور که در، شما یک ویروس دارید. اگر مشکلی از نظر سخت افزار وجود ندارد و دانلودهای زیادی ندارید، ممکن است دستگاه شما توسط ویروس در معرض خطر قرار گیرد.

چه کاری باید انجام دهید: می توانید با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس یک جارو برای ویروس ها اجرا کنید یا می توانید از یک تکنسین کمک حرفه ای بگیرید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین فناوری های روز دنیا

10-Mbps و Speed ​​Don’t Add Up

خوب، ما را تحمل کنید زیرا در شرف پیشرفت است. سرعت اتصال شما به مگابیت در ثانیه – مگابایت در ثانیه یا اندازه گیری پهنای باند اینترنت – و سپس میزان صحیح سرعت مرتبط با مگابیت در ثانیه مربوط می شود. دانستن عدد مگابیت در ثانیه به شما این امکان را می دهد که بفهمید واقعاً به چه سرعتی نیاز دارید.

چه کاری باید انجام دهید: «تست سرعت» را در موتور جستجوی خود جستجو کنید تا تست سرعت گوگل را انجام دهید. روی “Run speed test” کلیک کنید، سپس در کمتر از 30 ثانیه، تست با دو عدد از جمله مگابیت در ثانیه می آید.

اکنون، می خواهید مگابیت در ثانیه خود را با سرعت مورد نیاز خود مطابقت دهید. میزان سرعت مورد نیاز شما بستگی به این دارد که از چند دستگاه و برای چه استفاده می کنید. اگر زیاد استریم می کنید و چندین نفر از اینترنت با چندین دستگاه استفاده می کنند، 20 مگابیت در ثانیه باید این کار را انجام دهد.

11-کانال اینترنتی شما پرجمعیت است

 

اینترنت مانند تلویزیون دارای کانال هایی است. اگر در حال حاضر روی یک کانال بیش از حد بارگیری شده‌اید، ممکن است WiFi شما برای تعویض کانال قوی‌تر شود.

طبق گفته Extreme Tech، کانال های 1، 6 و 11 بهترین انتخاب ها برای حداقل تداخل هستند. اما این سایت هشدار می دهد که می تواند به جزئیات منطقه شما نیز بستگی داشته باشد – کدام کانال ها محبوب ترین هستند.

چه کاری باید انجام دهید: ابتدا با استفاده از Network Analyzer Lite (فقط iOS) یا WiFi Analyzer (فقط اندروید) بررسی کنید که آیا کانال WiFi شما بیش از حد بارگذاری شده است. هر یک از این برنامه‌ها آزمایشی را انجام می‌دهند تا بفهمند که آیا مشکل بارگذاری بیش از حد است یا خیر.

اگر این امر باعث کندی اینترنت شما می شود، می توانید به صورت دستی کانال های WiFi را تغییر دهید. برای انجام این کار، به WiFi متصل شوید، سپس در تنظیمات، به Gateway > Connection > Wi-Fi بروید. انتخاب کانال را با کلیک بر روی ویرایش و سپس انتخاب شماره کانال مورد نظر خود تغییر دهید. مطمئن شوید که تنظیمات جدید خود را ذخیره کرده اید.

11-خانه خیلی بزرگ است

 

خب، اینطور نیست که خانه شما خیلی بزرگ باشد. این است که فضا برای تنها یک روتر بسیار بزرگ است. اگر در یک فضای نسبتا بزرگ زندگی می کنید، روتر ممکن است برای گسترش شبکه در کل خانه مشکل داشته باشد. برای اتصال قوی‌تر و سریع‌تر یا به قدرت بیشتر یا روترهای بیشتری نیاز دارید.

چه باید کرد: می‌توانید روی روتر بهتری با پهنای باند بیشتر سرمایه‌گذاری کنید یا می‌توانید به دنبال قرار دادن یک سیستم روتر مش در سراسر خانه باشید تا اتصال بیشتر و کارآمدتر انجام شود.

در صورتی که همچنان با سرعت اینترنت مشکل دارید می توانید ادامه مقاله را بخوانید تا 10 روش اصلی برای افزایش سرعت اینترنت را پیدا کنید.

اینترنت ضعیف

برای افزایش سرعت اینترنت می توانید از نکات زیر استفاده کنید

10 روش افزایش سرعت اینترنت

1. محدودیت داده خود را در نظر بگیرید

محدودیت داده ها یکی از بزرگ ترین عوامل کاهش سرعت اینترنت است. ISP ها به دلایل واضح محدودیت های داده خود را تبلیغ نمی کنند. اما می توانند اتصال شما را به طور جدی مختل کنند.سقف داده به این معنی است که می توانید هر ماه از مقدار مشخصی داده استفاده کنید .از چند صد مگابایت تا صدها گیگابایت. اگر از حد مجاز داده خود فراتر بروید، ISP شما به طور جدی سرعت اینترنت شما را محدود خواهد کرد. و متوجه خواهید شد

اگر نمی دانید سقف داده دارید یا خیر، صورتحساب خود را بررسی کنید. به احتمال زیاد این کار را انجام می‌دهید، و در چاپ دقیق مشخص خواهد شد. اگر هر ماه از سقف داده خود فراتر می روید، با ارائه دهنده خود در مورد طرح اینترنت با محدودیت داده بالاتر صحبت کنید.

2. به روتر خود استراحت دهید

روتر خود را هر ماه بازنشانی کنید تا به دستگاه استراحت داده و اتصال اینترنت خود را تازه کنید. اگر با مشکلات جدی سرعت آپلود و دانلود مواجه شدید، ممکن است هر روز روتر خود را ریست کنید.اگر مودم جدا از روتر خود دارید، آن را نیز ریست کنید. تنظیم مجدد مودم اتصال شما به ISP را تحریک می کند و روشن و خاموش کردن مجدد آن به همین دلیل است.

نمی خواهید کار دیگری را به لیست کارهای خود اضافه کنید؟ آسان، یک تایمر خروجی مانند تایمر قابل برنامه ریزی Century دریافت کنید. می توانید مودم و روتر خود را به یک تایمر وصل کنید که سیستم را برای شما روشن و خاموش می کند. تایمر را طوری تنظیم کنید که هر شب در حالی که در رختخواب هستید، سیستم را راه اندازی مجدد کند. به این ترتیب، می توانید هر روز صبح با آن احساس تازه اینترنت بیدار شوید.

به خاطر داشته باشید که تنظیم مجدد روتر و مودم شما به طور جادویی حلزون اتصال شما را به یوزپلنگ تبدیل نمی کند. اما کمک خواهد کرد – و این یک راه حل فوق العاده آسان است.

3. موقعیت روتر خود را تغییر دهید

این سریع است – آیا روتر شما در گوشه ای دورافتاده از خانه شما قرار دارد؟ اگر چنین است، آن را جابجا کنید.

اگر سیگنال Wi-Fi از روتر نتواند به شما برسد، سرعت اتصال اینترنت شما کاهش می یابد. روتر خود را به سمت وسط خانه خود قرار دهید، ترجیحاً در طبقه ای که بیشتر در آن قرار دارید. اگر تمام وقت خود را در اتاق نشیمن طبقه اول می گذرانید، روتر خود را در همان سطح قرار دهید.

4. از اتصال با سیم استفاده کنید

این روزها همه از Wi-Fi استفاده می کنند که بسیار عالی است. اتصالات بی سیم عالی و راحت هستند، اما همیشه سریع نیستند. اتصالات کابلی مانند اترنت همیشه سریعتر و قابل اعتمادتر از اتصالات بی سیم خواهند بود. کابل سیگنال را مستقیماً به دستگاه متصل شما می‌رساند نه اینکه به انتقال‌های هوایی متکی باشد.

اگر می توانید، مهم ترین دستگاه های خود را از طریق کابل اترنت به اینترنت وصل کنید.

می توانید این چند دستگاه را به اترنت وصل کنید:

تلویزیون
پلی استیشن، ایکس باکس یا سایر کنسول های بازی
لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی

به خصوص اگر تمایل به تماشای رسانه های پر داده مانند ویدیوها در تلویزیون خود دارید، اتصالات کابلی بهترین هستند.

اوه، و یک امتیاز هم در استفاده با سیم وجود دارد: اترنت به طور خودکار امن تر از Wi-Fi است. اگر می خواهید اطلاعات بانکی خود را کاملاً خصوصی نگه دارید، اترنت راه بهتری است.

5. تبلیغات را مسدود کنید

تقریباً هر ارائه دهنده محتوا تبلیغاتی را نمایش می دهد. هر جا آنلاین می‌شوید، تبلیغات، تصاویر، GIF و ویدیوهای پخش خودکار بی‌پایانی وجود دارد.

حتی اگر برای تماشای/دیدن تبلیغات اهمیتی ندارید، سرعت اتصال به اینترنت شما بد نیست. رسانه های تبلیغاتی اتصال اینترنت شما را کند می کنند، بنابراین گاهی اوقات ساده ترین کار این است که آنها را مسدود کنید. یک افزونه مسدودکننده تبلیغات را نصب کنید که ویدیوهای پخش خودکار پر داده را خاموش می کند و مقداری فضای تنفس برای اتصال خود آزاد می کنید.

افزونه مسدودکننده تبلیغات پیشنهادی ما Adblock Plus است. این برنامه رایگان است و در اکثر مرورگرهای وب کار می کند. برخی از VPN ها مسدود کننده های تبلیغاتی مانند NordVPN، Surfshark و CyberGhost را نیز ارائه می دهند.

6. از یک مرورگر ساده استفاده کنید

اگر شما هم مانند ما هستید، به طور معمول ده ها برگه و پنجره را در مرورگر خود باز نگه می دارید. (شما واقعاً می خواهید فهرست Buzzfeed را در سال 2014 بخوانید. ما می دانیم.) اما همه این رسانه های باز می توانند باعث کاهش سرعت اتصال به اینترنت شوند، به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک مرورگر پشتیبان مانند Opera داشته باشید.

Opera تمام داده های صفحات وب را ساده می کند تا تجربه مرور سریع تری را به شما ارائه دهد. ما استفاده روزانه از اپرا را توصیه نمی کنیم، اما اگر واقعاً نیاز دارید چیزی را جستجو کنید و اتصال Wi-Fi شما به خصوص وحشتناک است، می توانید بدون ایجاد مزاحمت در اکوسیستم تب خود به Opera بروید.

7. اسکنرهای ویروس و بدافزار را نصب کنید

اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، به شدت توصیه می کنیم یک نرم افزار اسکن آنتی ویروس و بدافزار نصب کنید. احتمالاً بدیهی است که هر ویروس یا بدافزاری که در کمین رایانه شما است، سرعت اینترنت شما را کاهش می دهد. به علاوه، شما

به هر حال باید نرم افزار حفاظتی به عنوان یک قانون کلی نصب شده باشد.

وقتی نرم‌افزار خوبی در اختیار داشتید، آن را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار ویروس‌ها و بدافزارها را اسکن کند. اگر نرم افزار ویروس ها یا بدافزارهای موجود را پیدا کرد (به همین دلیل سرعت اینترنت شما پایین است)، آن را توسط یک تکنسین کامپیوتر حذف کنید و به مرور آسان برگردید.

8. پلاگین «پاک کردن کش» را نصب کنید

اگر تا به حال در مورد “کش” در مرورگر اینترنت خود نشنیده اید، اکنون زمان آن رسیده است که بدانید آن چیست. همانطور که از وب سایت ها بازدید می کنید و اطلاعات را وارد می کنید، مرورگرها اطلاعات کمی در مورد شما جمع آوری می کنند که اغلب به شکل کوکی هستند. بازاریابان از داده‌های شما برای ارسال آگهی‌های مرتبط برای چیزهایی که ممکن است بخواهید بر اساس رفتار مرورتان بخرید، برای شما ارسال می‌کنند. اگر تا به حال دیده اید که تبلیغات مشابهی شما را در اینترنت دنبال می کند، از قبل با این مفهوم آشنا هستید.

برای خلاص شدن از شر تمام آن کوکی ها و ردیاب ها، باید “کش” را در مرورگر خود پاک کنید. می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، اما نصب افزونه ای مانند Clear Cache برای Chrome آسان تر است تا بتوانید آن را با یک کلیک انجام دهید. پاک کردن کش خود را هر روز به یک عادت تبدیل کنید تا تمام داده های انباشته شده بر سرعت اینترنت شما تأثیر نگذارد.

بیشتر بخوانید: ابزار های گوگل

9. با ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود مذاکره کنید

حتی اگر فقط یک ISP در شهر شما وجود داشته باشد، احتمالاً چندین برنامه دارد. اگر سرعت اینترنت خود را دوست ندارید، ارائه دهنده شما ممکن است طرحی با سرعت دانلود و آپلود بالاتر ارائه دهد که بهتر به شما خدمت کند. بله، ما می دانیم که پرداخت پول بیشتر در هر ماه جالب نیست، اما اگر اینترنت شما شما را دیوانه می کند و ارائه دهنده بهتری در چشم نیست، ممکن است بهترین گزینه باشد.

با ارائه دهنده خود تماس بگیرید و در مورد طرح های جایگزین بپرسید، یا به صورت آنلاین تحقیق کنید تا متوجه شوید سایر کاربران برای طرح های مشابه چه پولی می پردازند. همچنین ممکن است بتوانید معاملاتی را به صورت آنلاین پیدا کنید که شرکت از طریق تلفن به شما اطلاع نمی دهد.

10. یک ارائه دهنده اینترنت متفاوت دریافت کنید

گاهی اوقات ارائه دهنده اینترنت شما بزرگترین مشکل است. ما قبول داریم که این نکته لزوما آسان یا ساده نیست، اما عملی است و حتی ممکن است در دراز مدت برای شما ارزان‌تر باشد. اگر ارائه‌دهنده اینترنت شما می‌خواهد اتصال اینترنت کندی را بدون توجه به نکات دیگری که امتحان می‌کنید به شما ارائه دهد، یک تعویض در نظر بگیرید.

اکثر مناطق فقط چند ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) در دسترس دارند، بنابراین باید یک بررسی سریع انجام شود تا ببینید آیا ارائه دهنده دیگری که به منطقه شما خدمات می دهد قیمت های بهتری برای سرعت اینترنت سریعتر دارد یا خیر. می‌توانید این فهرست از بهترین ISP‌ها را مرور کنید و معاملات اینترنتی این ماه را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا ارائه‌دهنده جایگزین ممکن است قیمت بهتری به شما بدهد.

تعویض ارائه دهندگان باید آخرین راه حل باشد. اما اگر سایر نکات موجود در لیست ما را امتحان کنید و سرعت شما همچنان پایین است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تغییری ایجاد کنید. به خصوص اگر از اینترنت ماهواره ای استفاده می کنید و متوجه شده اید که می توانید به کابل یا DSL بروید. (DSL یا کابل به احتمال زیاد نسبت به اینترنت ماهواره ای سرعت و داده های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.)

نتیجه

بسیاری از افراد با استفاده از روش های عجیب و غریبی می خواهند سرعت اینترنت خود را افزایش دهند. اما باید این را بدانید که در ایران سرعت اینترنت از یک حد خاصی بالا تر نمی رود!. به این دلیل که سرعت کلی ارائه اینترنت در ایران پایین است. برای این که بتوانید حداکثر سرعت اینترنت را در همین کشور داشته باشید باید با استفاده از روش های مختلفی که در بالا گفته شد افزایش سرعت اینترنت را انجام دهید.

علاوه بر ایین مضرات اینترنت ضعیف به شما گفته شد برای همین هم باید دقت بیشتری داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!