هک شدن شماره تلفن را چگونه می توان انجام داد ؟ و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد

همه ی آنچه باید درباره ی هک شدن شماره تلفن بدانید

نفوذ به گوشی اندروید
نفوذ به گوشی اندروید
ژوئن 9, 2021
نرم فزار نفوذ به گوشی
معرفی بهترین نرم افزارهای نفوذ به گوشی موجود در دنیا
ژوئن 13, 2021

همه ی آنچه باید درباره ی هک شدن شماره تلفن بدانید

هک شدن شماره موبایل

هک شدن شماره موبایل و هر آنچه باید درباره آن بدایند

هک شدن شماره و همچنین هک شدن گوشی های همراه با استفاده از شماره موبایل در سال های اخیر به شدت زیاد شده است. در این مقاله می خواهیم با این پدیده بیشتر آشنا شویم و راه های نفوذ به گوشی از طریق شماره تلفن را بررسی کنیم .

علاوه بر این می توانید نکات امنیتی را در این مورد یاد بگیرید. مشخص است که با رعایت همه ی نکات امنیتی هم احتمال هک شدن شماره موبایل شما وجود دارد!.

اما اگر قبل از رعایت نکات امنیتی 90 درصد امکان هک شما وجود دارد، پس از رعایت این نکات 5 درصد می شود!. بنابراین به نفع شماست که آن ها را رعایت کنید.

با هک شدن شماره موبایل، هکر چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

شماره تلفن شما یک بخش اطلاعاتی  آسان برای به دست آوردن است. که توسط هکرها و کلاهبرداران برای باز کردن قفل اطلاعات شخصی شما قابل استفاده است. آنها همچنین می توانند از شماره شما به روش های مخرب دیگری استفاده کنند.

قبلاً فکر می کردم شاید در بهترین حالت ممکن است شخصی با استفاده از شماره تلفن من نام و آدرس مرا پیدا کند. من اشتباه میکردم. اخیراً شخصی که من نمی شناسم از شماره تلفن من استفاده کرده است. حتی بدون نصب بدافزار روی تلفن من !. احتمالا این کار را  برای پیدا کردن جزئیات خصوصی زندگی من انجام داده است.  سپس همه آنچه را که کشف کرده برای من از طریق ایمیل ارسال کرده است.

این شخص فقط با شماره تلفن من از محل زندگی من ، آدرسهای قبلی من ، اطلاعاتی درباره اینکه چه سوابق کاری ای داشته ام آگاه شده است. همچنین برخی اطلاعات مالی شخصی ، نقشه محله و تاریخ تولد من مطلع شده است. آنها حتی در سال 2006 تنها کارت اعتباری هدیه را که من دریافت کرده ام پیدا کردند. من احساس کردم ، و هنوز هم احساس می کنم  که امنیت کلی تلفن هوشمند من نقض شده است. من این شخص را به سایت رسانه های اجتماعی گزارش کردم که از طریق آنها با من تماس گرفته و آنها را مسدود کرده اند ، اما…

آیا کارهای بیشتری می توانم انجام دهم؟

پس از تماس با برخی از کارشناسان امنیتی برای گرفتن این هکر ها ، معلوم می شود که یافتن جزئیات مهم در مورد زندگی شخصی فقط با یک شماره تلفن بسیار شگفت آور است اما قابل انجام است!.

ورونیکا میلر ، کارشناس امنیت سایبری در نمای کلی VPN ، به Reader’s Digest می گوید: ” شماره تلفن شما می تواند برای سرقت هویت شما و گرفتن تقریباً همه حساب های آنلاین شما استفاده شود.”

روش های مختلفی وجود دارد که یک هکر می تواند با استفاده از شماره تلفن زندگی شما را زیر و رو کند. در اینجا برخی از روشهایی که مجرمان می توانند شما را هدف قرار دهند و نحوه محافظت از خود وجود دارد.

هک شدن شماره موبایل

هک شدن شماره موبایل و کارهایی که هکرها برای دسترسی به الاعات شما انجام میدهند

داده کاوی به روش آسان

ساده ترین راه سوء استفاده از شماره تلفن ، تایپ ساده آن در سایت های جستجوی افراد مانند WhoEasy ، Whitepages و جستجوی سریع افراد است. به گفته کارشناس فناوری Burton Kelso ، این سایتها می توانند اطلاعات شخصی شما را در کمتر از چند ثانیه فاش کنند.

افراد در سایت های جستجو اطلاعات شخصی شما را خریداری می کنند . سپس آن را به افرادی که اطلاعات شما را می خواهند مانند هکرهایی با شماره تلفن شما می فروشند. اطلاعات یافت شده از طریق این سایت ها شامل آدرس ، ورشکستگی ، سوابق کیفری و نام و آدرس اعضای خانواده شما است. همه اینها را می توان برای سیاه نمایی ، پیگرد قانونی ، داکس یا سرقت هویت استفاده کرد.

فریب اپراتور تلفن همراه

یک روش دیگر این است که به ارائه دهنده تلفن همراه شما ادعا کنند که شما هستید تماس بگیرند. سپس ، هکر می تواند باعث شود شماره شما به تلفنشان برسد. از آنجا ، هکر وارد حساب ایمیل شما می شود. البته ، آنها رمز ورود شما را ندارند ، اما نیازی به آن هم ندارند. آنها فقط روی “رمز ورود خود را فراموش کرده اند” کلیک کرده و پیوند تنظیم مجدد را به تلفن خود ارسال می کنند که اکنون از شماره تلفن شما استفاده می کند. هنگامی که هکر به حساب ایمیل شما دسترسی پیدا کرد ، دسترسی به هر یک از حساب های خود آسان است.

اگرچه بسیاری از ارائه دهندگان خدمات از برخی ویژگی های امنیتی برای جلوگیری از تعویض تلفن توسط کلاهبرداران برخوردار هستند . اما اگر شخصی شماره تلفن شما را داشته باشد ، ممکن است بتوانند اطلاعات کافی درباره شما را برای عبور از سوالات امنیتی پیدا کنند.

spoofing

طبق داده های جمع آوری شده توسط YouMail نزدیک به 26 میلیارد تماس کلاهبرداری در سال 2019 انجام شده است . به مرور زمان  کلاهبرداران هوشمندتر می شوند. اکنون آنها از روشی به نام spoofing استفاده می کنند تا کلاهبرداری از شما را راحت تر کنند. کلاهبرداری هنگامی است که کسی شماره تلفن شما را در شناسه تماس گیرنده ظاهر می کند در حالی که در واقع شما نیستید که تماس برقرار می کنید.

هک شدن شماره موبایل

هکرها وهک شدن شماره موبایل

همانطور که می بینید استفاده کردن از یک شماره تلفن می تواند تبعات زیادی داشته باشد. بنابراین هک شدن شماره موبایل شما می تواند آسیب های زیادی به شما بزند.

آیا با هک شدن شماره موبایل ، امکان هک گوشی هم وجود دارد؟

اگر قبلاً سعی کرده اید به صورت آنلاین جستجو کنید که آیا ممکن است شخصی فقط با شماره شما دستگاه تلفن همراه شما را هک کند یا نه ، ممکن است با چندین مقاله و پست وبلاگ روبرو شده باشید که ادعا می کنند این امکان وجود دارد. اما آیا واقعاً درست است که کسی فقط با دانستن شماره من می تواند تلفن من را هک کند؟

باید توجه داشت که افرادی که به عنوان هکر در حال فعالیت کردن هستند هر روز از تکنولوژی های پیشرفته تری استفاده می کنند. با توجه به این که این تکنولوژی ها می تواند به شدت پیشرفت داشته باشد، نمی توان به صورت واضح و قطعی گفت که امکان هک وجود ندارد. اما این که هک کردن با استفاده از شماره موبایل فرایندی بسیار سخت است قطعی است. افراد بسیار کمی هستند که می توانند این کار را انجام دهند. به این دلیل که هک کردن شماره موبایل به اطلاعات و دانش برنامه نویسی بالایی نیازمند است.

چگونه می توان از راه دور به دستگاه موبایل نفوذ کرد ؟

همانطور که گفتیم هک گوشی از طریق شماره تلفن به این شکل که بتوان بعد از هک شماره به تمام اطلاعات موجود در دستگاه تلفن همراه دسترسی پیدا کرد ، کاری بسیار دشوار است که تعداد کمی از هکرهای خیلی خیلی حرفه ای در سطح جهان توانسته اند انجام دهند.

هک شدن شماره موبایل

اما اگر شما هم تا به حال به هک گوشی از راه دور و بدون داشتن دسترسی به آن فکر کرده اید و به همین خاطر هم به دنبال روش های هک شدن شماره موبایل بوده اید . باید بدانید که راه های دیگری هم برای دسترسی به اطلاعات یک گوشی از راه دور و فقط با داشتن شماره تلفن آن وجود دارد.

منظورم از راه و روش های دیگر استفاده از برنامه هایی است که توسط هکرهای حرفه ای ساخته شده و در اختیارتان قرار می گیرد. با استفاده از این برنامه ها دیگر نیازی به داشتن دانش برنامه نویسی و هک و امنیت ندارید تا بتوانید شماره موبایل مورد نظرتان را هک کنید.

این برنامه ها که به اسم برنامه هک ، برنامه جاسوسی و … شناخته می شوند ، امنیت دستگاه هدف را دور زده و به دیتابیس آن نفوذ می کنند و سپس از آن طریق به تمام اطلاعات موجود در گوشی مانند پیامک ها ، تماس ها ، موقعیت مکانی و همچنین فعالیت های تلگرام و اینستاگرام نفوذ می کنند.

 

مقاله مرتبط : ردیابی گوشی با شماره تلفن

 

برنامه های جاسوسی چگونه از راه دور به اطلاعات گوشی هدف دسترسی پیدا می کنند ؟

برخی از برنامه ها همچون برنامه plc spy این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهند که از راه دور و فقط با داشتن یک شماره تلفن بتوانید گوشی هدف را هک کنید. به این شکل که شما برنامه جاسوسی را با ظاهر یک برنامه کاربردی یا یک بازی سرگرم کننده و یا تلگرام بدون فیلترشکن برای شخص مورد نظرتان ارسال می کنید. سپس از او می خواهید تا برنامه را نصب کند ، به محض کلیک وی برروی لینک ارسالی شما ، برنامه به طور خودکار نصب شده و همان لحظه از روی گوشی پنهان می گردد تا هدف شما قادر به شناسایی و پیدا کردن آن نباشد.

در ایران تنها و تنها برنامه ی plc spy قادر به انجام هک از راه دور می باشد و متاسفانه برخی از افراد و سایت های سودجو اقدام به فروش برنامه های تقلبی با نام این برنامه می کنند. توجه داشته باشید که این برنامه را فقط و فقط از سایت controlfarzandan.com که لینک آن را در ادامه ی معرفی برنامه قرار داده ایم ، دانلود نمایید.

 

معرفی برنامه ی نظارتی plc spy

با توجه به توضیحاتی که در بالا دادیم اگر به دنبال دانلود برنامه هک گوشی با شماره تلفن که قابلیت های زیاد و البته رابط کاربری ساده ای داشته باشد ، هستید . ما قطعا برنامه plc spy را پیشنهاد می کنیم.

plc spy یکی از نرم افزارهای هک قوی و اولین برنامه ای است که در ایران به  3 شکل  یعنی هک گوشی با نصب برنامه در گوشی هدف ، هک با شماره تلفن و شماره سریال ، هک شدن شماره تلفن و ارسال لینک آلوده با ظاهر برنامه کاربردی را در نسخه های مختلف ارائه می دهد.

این برنامه نزدیک به 5 سال پیش توسط سامانه ی کنترل فرزند طراحی و ساخته شده است. هدف سامانه ی کنترل فرزند همانطور که از نامش پیداست ، نظارت و کنترل فرزندان کودک و نوجوان در فضای مجازی توسط والدین می باشد.

سامانه کنترل فرزند با ارائه ی برنامه plc در این 5 سال توانسته به والدین نگرانی که دغدغه ی فرزندانشان را دارند ، کمک کرده و کودکان و نوجوانان زیادی را از خطرهای موجود در فضای مجازی در امان نگه دارد.

برنامه هک گوشی plc spy

 

با دانلود نسخه ی plc plus که بهترین نسخه ی این برنامه می باشد و قابلیت هک از راه دور را نیز فراهم می کند، امکانات منحصر به فردی همچون شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف با دوربین فرزند را خواهید داشت. مابقی امکانات این برنامه را در ادامه خواهم گفت.

امکانات برنامه plc spy
  • نمایش موقعیت مکانی و مسیرهای طی شده
  • نمایش اطلاعات اپلیکیشن ها از جمله تلگرام ، اینستاگرام و … از طریق نفوذ به دیتابیس گوشی ( هک همه شبکه های مجازی  )
  • نمایش پیامکها
  • نمایش لیست تماس ها
  • نمایش تصاویر موجود در گالری ( هک گالری با شماره تلفن )
  • شنود صدای محیط اطراف
  • مشاهده تصاویر محیط با دوربین گوشی فرزند
  • شنود مکالمات تماس ها

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این برنامه دانلود و مشاهده ی آموزش کار با آن به صفحه ی اصلی سایت کنترل فرزندان که لینک آن را در زیر قرار داده ایم (آبی رنگ) مراجعه نمایید.

 

دانلود برنامه هک با شماره موبایل  plc spy

 

چگونه می توان از هک شدن شماره موبایل جلوگیری کرد؟

با فرض اینکه رمزهای عبور قوی خود را در محل خود تنظیم کرده و احراز هویت دو عاملی خود را تنظیم کرده اید ، فکر می کنید اکنون حساب های شما ایمن هستند؟. دوباره فکر کنید! کارهای بیشتری باید انجام شود.

ممکن است فکر کنید شماره های تأمین اجتماعی یا حساب بانکی شما حساس ترین ارقام در زندگی شما هستند. امروزه ، هکرها با تلاش کم فقط با استفاده از شماره تلفن همراه شما می توانند خسارت بیشتری وارد کنند. اما برخلاف شماره تأمین اجتماعی شما ، احتمال اینکه شماره تلفن همراه خود را مخفی نگه دارید بسیار کم است .در غیر این صورت هیچ کس نمی تواند با شما تماس بگیرد!.

اگر مشتری AT&T ، Verizon ، Sprint یا T-Mobile باشید ، هر شماره تلفن همراه می تواند هدف هکرها باشد. و برای ایجاد ویرانی در زندگی آنلاین شما تلاش بسیار کمی لازم است. این شرکت ها در ایران هم بسیار زیاد هستند. در واقع هر نرم افزاری که شما استفاده می کنید و باید در آن شماره تلفن خود را وارد کنید ممکن است هدف هکر ها باشند. یعنی با استفاده از این شماره تلفن ها اقدام به هک کل گوشی شما می کند.

هک شدن شماره موبایل

جلوگیری از هک شدن شماره موبایل

چرا باید از شماره تلفن خود محافظت کنید؟

شماره تلفن همراه شما یک نقطه بسیار مناسب برای سوء استفاده است.

در مورد این فکر کنید که شما تمام وقت از شماره تلفن همراه خود استفاده می کنید. هنگام ورود به سیستم در سایت ها و سرویس ها از آن استفاده می کنید . گاهی اوقات برای ورود به برنامه یا بازی در تلفن خود از آن استفاده خواهید کرد. در صورت فراموش کردن رمز ورود ، می توان از شماره تلفن شما برای بازنشانی حساب استفاده کرد. و شما از آن برای احراز هویت دو عاملی برای ورود ایمن به حسابهای خود استفاده می کنید.

اگر کسی شماره تلفن شما را بدزدد ، شما می شوید یک هدف کاملا در دسترس که همه ی حساب های شما بسته شده اند و به دست دیگری افتاده اند. با شماره تلفن شما ، یک هکر می تواند با ارسال مجدد رمز عبور به تلفن شما ، حسابهای شما را یکی یکی ربود. آنها می توانند سیستم های خودکار – مانند بانک شما – را فریب دهند .یعنی کارمندان یانک  فکر کنند وقتی شما با خدمات مشتری تماس می گیرید شما هستید.در حالی که این طور نیست.  و بدتر اینکه ، آنها می توانند از شماره ربوده شده شما برای ورود به ایمیل کار و اسناد شما استفاده کنند . به طور بالقوه تمام زندگی شما را در معرض سرقت اطلاعات قرار می دهد.

فقط به هر سایت و خدماتی فکر کنید که شماره تلفن شما را دارد. به همین دلیل شما باید از شماره تلفن خود محافظت کنید.

چگونه هکرها شماره تلفن های همراه را می دزدند؟

این آسان تر از آن است که شما فکر می کنید. شماره تلفن را می توان در هر کجا یافت . بخشی از آن به دلیل بسیاری از نقض داده ها است. یعنی بسیاری از نرم افزار ها و سایت هایی که شماره تلفن شما را دریافت می کنند نمی توانند از این شماره به خوبی محافظت کنند. چون در برابر هک آسیب پذیر هستند شما هم به مشکل می خورید!.

غالباً ، هکرها برای هک شدن شماره ها، شماره تلفن همراه مورد نظر خود را در اطراف اینترنت (یا از قبض تلفن موجود در زباله ها) پیدا می کنند . سپس با شرکت مخابراتی خود تماس می گیرند که مشتری را جعل می کند. با پاسخ به چند سوال ساده – غالباً اندکی بیشتر از محل زندگی فرد یا تاریخ تولد وی ، آنها از نماینده خدمات مشتری می خواهند شماره تلفن را به یک شرکت مخابراتی یا سیم کارت دیگر منتقل کند.

به محض اتمام “پورت کردن” ، شماره تلفن روی سیم کارت مهاجم فعال می شود .سپس هکر می تواند مانند اینکه شخصی که هک کرده است ، پیام ارسال و دریافت کند و تماس بگیرد.

در بیشتر موارد ، تنها علامت وقوع این اتفاق این است که قربانی ناگهان بدون هیچ دلیل مشخصی خدمات سیم کارت خود را از دست بدهد.

بازنشانی گذرواژه

از آنجاست که  به سادگی شروع بازنشانی گذرواژه در حسابهای مرتبط با آن شماره تلفن کم کم پیدا می شود. فیس بوک ، جیمیل ، توییتر – و موارد دیگر. یک هکر می تواند با استفاده از شماره تلفن ربوده شده شما تمام ارز رمزنگاری شده شما را بدزدد. نام کاربری Vanity Instagram شما را تصاحب کند یا با سوء استفاده تمام داده های شما را پاک کند.

در بدترین موارد ، پس گرفتن شماره تلفن دشوار یا غیرممکن است . چه برسد به حساب هایی که در آن به طور کلی خارج شده اید. بهترین شرط شما این است که اطمینان حاصل کنید هرگز از قبل اتفاق نیفتد.

کاری که می توانید برای محافظت از شماره تلفن خود انجام دهید

درست مانند اینکه می توانید احراز هویت دو عاملی را به حساب های آنلاین خود اعمال کنید ، می توانید یک کد امنیتی ثانویه نیز به حساب تلفن همراه خود اضافه کنید تا از هک شدن شماره موبایل خود جلوگیری کنید.

یا می توانید خدمات مشتری را فراخوانی کنید یا این کار را بصورت آنلاین انجام دهید. (بسیاری از افراد با تماس و مکالمه با کسی احساس اطمینان بیشتری می کنند.) به عنوان مثال می توانید از خدمات مشتری( مثل ایرانسل و همراه اول ) بخواهید که رمز ورود ثانویه را روی حساب خود تنظیم کنید .تا اطمینان حاصل شود که فقط شما – دارنده حساب – می توانید در حساب یا پورت تغییراتی ایجاد کنید.

شماره شما را هر شرکت مخابراتی به طور متفاوتی کدهای امنیتی ثانویه را کنترل می کند. شما ممکن است در گذرواژه ، رمز عبور یا عبارت عبور خود محدود باشید . اما سعی کنید آن را بیش از چهار تا شش رقم کنید. و مطمئن شوید که از آن کد پشتیبان تهیه کرده اید!

دیدگاهتان را بنویسید