امنیت نرم افزار های پیام رسان - معرفی 10 تا از امن ترین پیام رسان های جهانی🔐

امنیت نرم افزار های پیام رسان – معرفی 10 تا از امن ترین پیام رسان های جهانی🔐

امنیت سیم کارت
امنیت سیم کارت ! -3 روش هک سیم کارت، 5روش جلوگیری و رفع هک سیم کارت 🔐
می 22, 2022
ss7 چیست
SS7 چیست ؟🪄- کاربرد ها، خطرات، هک با ss7 ، جلوگیری از هک و وضعیت آن در کشور ها
می 31, 2022

امنیت نرم افزار های پیام رسان – معرفی 10 تا از امن ترین پیام رسان های جهانی🔐

امنیت نرم افزار های پیام رسان

امنیت نرم افزار های پیام رسان

برنامه‌های پیام‌رسان برقراری ارتباط با مردم در سراسر جهان را آسان می‌کنند. با این حال، با راه‌های جدید برای برقراری ارتباط و اتصال از طریق فناوری، راه‌های جدیدی نیز برای نقض حریم خصوصی و امنیت شما وجود دارد. پیام‌های خصوصی می‌توانند توسط اشخاص ثالث، سازمان‌های پشتیبان برنامه‌ها و دولت‌هایی که اطلاعات خصوصی شهروندان خود را جمع‌آوری می‌کنند، بخوانند. به این ترتیب اتفاقاتی همچون هک واتساپ یا هک اینستاگرام چیزی دور از ذهن نیست . از همین در این مقاله قصد داریم در مورد امنیت نرم افزار های پیام رسان صحبت کنیم.

امنیت نرم افزار های پیام رسان مختلف

یادآوری این نکته مفید است که برنامه های محبوب مانند توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت یا مسنجر فیس بوک از رمزگذاری سرتاسر استفاده نمی کنند. بنابراین ممکن است مکالمات و فایل های شما به طور کامل ایمن نباشند. از سوی دیگر، بسیاری از برنامه‌های چت وجود دارند که خدمات پیام‌رسانی را ارائه می‌کنند .که با استفاده از رمزگذاری انتها به انتها، قدرت خود را در زمینه امنیت و حریم خصوصی ارتقا داده‌اند. این اقدام هر کسی را از دیدن محتوای پیام به جز شما و گیرنده مورد نظر منع می کند.

بهترین برنامه‌های چت امن نه تنها مورد توجه قرار می‌گیرند، بلکه در دنیای امروزی که از نظر فناوری به هم متصل شده‌اند بسیار حیاتی می‌شوند.

پیام رسانی امن چیست؟

پیام‌رسانی ایمن می‌تواند شامل عناصر زیادی باشد.همین عناصر هستند که امنیت نرم افزار های پیام رسان را مشخص می کند.بنابراین ما مهم‌ترین عوامل را برای واجد شرایط بودن یک برنامه به عنوان یک برنامه پیام‌رسان ایمن انتخاب کرده‌ایم. رمزگذاری سرتاسر، پیام‌رسانی چند حالته و همگام‌سازی در میان پلتفرم‌ها/دستگاه‌های مختلف، سه کلید اصلی هستند .که هنگام تصمیم‌گیری درباره بهترین برنامه پیام‌رسانی مورد استفاده باید به دنبال آن باشید.

رمزگذاری انتها به انتها روشی برای ایجاد برنامه های پیام رسان ایمن با رمزگذاری اطلاعات است به طوری که فقط بازیکنانی که در ارتباط هستند می توانند پیام ها را بخوانند، به استثنای ارائه دهندگان خدمات اینترنت، سازنده برنامه، دولت یا هر شخص دیگری. از لحظه ای که یک پیام تایپ می شود، تا زمانی که در انتقال می گذرد، تا ثانیه ای که دریافت می شود، هیچ کس دیگری نمی تواند آن پیام را ببیند.

مهم:

در حال حاضر، این روش امن ترین و خصوصی ترین روش پیام رسانی است. اگر برنامه ای سرتاسر رمزگذاری نشده است، آن را غیرخصوصی بدانید. پیام فقط با استفاده از یک کلید ذخیره شده محلی یا کد مخفی زمانی که از فرستنده به گیرنده می رسد رمزگشایی می شود و از پیام رسانی ایمن مستقیم اطمینان حاصل می کند. رمزگذاری اجازه نمی‌دهد کپی‌هایی از پیام‌ها در هر جایی از جمله روی سرورها ذخیره شوند.

ارتباط چند حالته به کاربران امکان می‌دهد پیام‌ها را از طریق متن، ویدیو و فایل‌های صوتی ارسال کنند وقتی یک پلتفرم اجازه می‌دهد پیام‌ها از طریق حالت‌های مختلف ارسال شود، معمولاً به کاربر اجازه می‌دهد هر نوع پیامی را که از طریق آن ارسال می‌شود حذف کند.

پشتیبانی از چند پلتفرم فرصتی برای همگام سازی پیام ها در پلتفرم های موبایل، وب و دسکتاپ فراهم می کند. اگر کاربر با ذخیره پیام های خصوصی در یک مکان و حذف آنها از مکان دیگر احساس امنیت بیشتری کند، این می تواند حریم خصوصی داده های فرد را افزایش دهد.

امنیت نرم افزار های پیام رسان

امنیت نرم افزار های پیام رسان با استفاده از روش های مختلفی تامین می شود

بهترین اپلیکیشن ها برای برقراری ارتباط امن

هنگام انتخاب یک برنامه پیام رسانی ایمن که بر حفظ حریم خصوصی داده ها تأکید دارد، گزینه های قابل اجرا و در دسترس زیادی وجود دارد. ما فهرستی از بهترین و مطمئن‌ترین برنامه‌های پیام‌رسانی را ایجاد کرده‌ایم که اطلاعات شما را ایمن و محرمانه نگه می‌دارند – برای ایجاد فهرست ما، یک برنامه باید رمزگذاری سرتاسر، همگام‌سازی روی چندین پلت‌فرم/دستگاه (موبایل، دسک‌تاپ، تبلت) داشته باشد. و ارتباط چند حالته (صوتی، تصویری، صوتی). سپس، ما ویژگی های اضافی را پس از آن دسته از موارد کلیدی که یک برنامه را ایمن می کنند، فهرست کرده ایم.

 

📕📗📘بیشتر بخوانید: درصورتی که فکر می کنید گوشی موبایلتان هک شده است ،پیشنهاد می کنم مقاله ی رفع هک گوشی را مطالعه نمایید تا علاوه بر روش های رفع با نشانه های هک گوشی نیز آشنا شوید.

 

در اینجا برداشت ما از بهترین برنامه های پیام رسانی ایمن در بازار امروز است:

1. پیام رسان خصوصی سیگنال

میلیون ها نفر از سیگنال برای ارتباط فوری، رایگان و رمزگذاری شده استفاده می کنند زیرا به عنوان یکی از امن ترین برنامه های پیام رسانی در بازار شناخته می شود. پیام‌رسانی امن سیگنال یکی از تنها برنامه‌هایی است که فناوری حفظ حریم خصوصی آن همیشه فعال است. این سیستم پیش‌فرض تضمین می‌کند که هرگز خطر اشتراک‌گذاری لحظه‌ها یا ارسال پیام به گیرنده غیرمعنا وجود ندارد. سیگنال یک سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده بین پلتفرمی است که به تماس صوتی رمزگذاری شده سرتاسر و ارسال پیامک رمزگذاری شده اختصاص داده شده است.

رمزگذاری همیشه هسته اصلی محصول این شرکت بوده است و زمانی که توییتر آن را خریداری کرد، هدف این بود که پلتفرم محافظت از حریم خصوصی خود را حتی بیشتر بهبود بخشد. برای امنیت بیشتر، کاربران این امکان را دارند که فواصل پیام های ناپدید شونده متفاوتی را برای هر مکالمه ای که در تاریخچه چت خود ذخیره کرده اند انتخاب کنند. سیگنال یک پروژه منبع باز است که توسط کمک های مالی و کمک های مالی پشتیبانی می شود، بنابراین هیچ آگهی تبلیغاتی، هیچ بازاریاب وابسته و هیچ ردیابی مخفی وجود ندارد.

امکانات

پروتکل منبع باز
پیام های خود ویرانگر پس از بازه زمانی مشخص
از اتصال داده تلفن برای لغو هزینه های پیامک و MSS استفاده می کند
برچسب های رمزگذاری شده
چت گروهی
یک بار مشاهده رسانه

2. Wire

یکی دیگر از گزینه های امن برنامه چت Wire است. Wire یکی دیگر از معدود برنامه هایی است که رمزگذاری سرتاسر را به عنوان پیش فرض برای محافظت از پیام ها، تصاویر و فایل های شما تنظیم می کند. رمزگذاری Wire به صورت شفاف در پس زمینه کار می کند و نیازی به فعال سازی ندارد زیرا همیشه روشن است. علاوه بر این، برای هر پیام از یک کلید رمزگذاری جدید استفاده می شود که تاثیر یک کلید در معرض خطر را کاهش می دهد. این یکی از مهمترین ویژگی های امنیت نرم افزار های پیام رسان است.

این 100٪ منبع باز است، بنابراین کد منبع آن برای تأیید، بازرسی و بهبود از طریق GitHub در دسترس کاربران است. Wire تجزیه و تحلیل یا داده های استفاده را به اشخاص ثالث نمی فروشد. این برنامه پیام‌رسانی امن» کاملاً با قوانین سختگیرانه حفاظت از داده‌ها در سوئیس و اتحادیه اروپا مطابقت دارد و این نرم‌افزار همکاری و ارتباط عمومی در بازار است.

امکانات

کنفرانس
مکالمات زماندار/ زودگذر
100% منبع باز
اشتراک گذاری فایل
چت های گروهی

3. Threema

Threema یک برنامه پیام‌رسانی چت خصوصی است که به اصل راهنمای خود می‌بالد: محدودیت در ابرداده. برای اطمینان از اینکه هیچ داده ای مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد، سرورهای Threema یک پیام را پس از تحویل به گیرنده به طور دائم حذف می کنند. اطلاعاتی که معمولاً روی یک سرور مدیریت می‌شوند به صورت محلی در دستگاه کاربر مدیریت می‌شوند، به این معنی که هر نوع مکالمه‌ای در برابر استراق سمع محافظت می‌شود.

با طراحی، هیچ بازگشتی به اتصالات رمزگشایی وجود ندارد، بنابراین هیچ کس دیگری به جز گیرنده مورد نظر نمی تواند پیام Threema را بخواند. Threema منبع باز است، بنابراین کاربران می توانند به طور مستقل صحت رمزگذاری را تأیید کنند. علاوه بر این، برای ثبت نام نیازی به ارائه ایمیل یا شماره تلفن ندارید، که به شما کمک می کند یک لایه امنیتی اضافی ارائه دهید.

امکانات

ایجاد نظرسنجی
به صورت ناشناس چت کنید
لیست های توزیع را توسعه دهید
چت های محرمانه را مخفی کنید و از رمزهای عبور برای محافظت از آنها استفاده کنید
مخاطبین را از طریق کد QR تأیید کنید

 

📕📗📘 بیشتر بخوانید: مزایا و معایب روت گوشی

 

4. تلگرام

تلگرام یک پلتفرم محبوب برای مکالمات به شدت رمزگذاری شده است. تماس‌های صوتی و چت‌های گروهی شامل رمزگذاری سرتاسر (اگر هر دو طرف تلگرام داشته باشند) هستند. گزینه ای برای خود تخریبی پیام ها، فایل ها، عکس ها و ویدیوها در مدت زمان معینی پس از ارسال و دریافت آنها وجود دارد.

حتی پیام های خود ویرانگر هم دارد. برای تجربه ایمن‌تر پیام‌رسانی، کاربران می‌توانند چت‌های مخفی را از تنظیمات پیشرفته برنامه روشن کنند، که در صورت تمایل، برنامه را در طرف دیگر چت مخفی مجبور می‌کند تا پیام‌ها را حذف کند. این نوع چت ها مختص دستگاه هستند، بنابراین شما فقط می توانید از دستگاه مبدا به آنها دسترسی داشته باشید. اگر دستگاه شما ایمن باشد، چت های مخفی شما نیز امن خواهد بود.

امکانات

پیام های خصوصی می توانند خود تخریب شوند
سرورهای توزیع شده برای امنیت و سرعت در سطح جهانی پخش شده اند
API و پروتکل را باز کنید
بدون محدودیت در اندازه رسانه و چت
امکان هماهنگی گروه های تا 200000 عضو
پیام ها را می توان با یک تایمر از بین برد
ارسال اسناد از هر نوع

5. Private

Pryvate یک برنامه پیام رسانی ایمن است که ویژگی های امنیت نرم افزار های پیام رسان را رعایت کرده. که برای دستگاه های Android و iOS در دسترس است که حفاظت از مکالمات را از طریق چت، ویدیو، ایمیل و مرور با رمزگذاری سه گانه افزایش می دهد. Pryvate امنیت را جدی می گیرد. این فناوری رمزگذاری SHA-256 RSA 4096 بیتی کلاس جهانی را ارائه می دهد که به سرورها متکی نیست، اما در عوض ارتباط مستقیمی با همکاران، مشتریان و دوستان فراهم می کند.

کاربران می توانند به راحتی پیام های حساس یا تاریخچه تماس را از دستگاه خود با تایمر حذف خودکار Pryvate پاک کنند و حتی پیام ها را از راه دور از دستگاه گیرنده پیام خود نیز پاک کنند. Pryvate با برنامه‌هایی برای ارائه مرور وب تلفن همراه TOR، کیف پول رمزنگاری امن، PryvateX – یکپارچه‌سازی مبادله ارزهای دیجیتال، و یک پورتال برنامه‌های کاربردی توزیع شده یکپارچه، به رشد کاتالوگ ویژگی‌های مبتنی بر ابزار اختصاص دارد.

امکانات

قابلیت پاک کردن از راه دور
حذف خودکار پیام ها
قابلیت Screenshot Spy
فناوری ضد انسداد برای اطمینان از دسترسی نامحدود جهانی
دسترسی به یک ایمیل امن و خصوصی (ادغام شده با Microsoft Exchange)

6. Wickr Me

Wickr یکی از تنها برنامه های پیام رسان ایمن است که می تواند واقعاً به صورت ناشناس استفاده شود. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد تا با پیام های متنی، پیام های صوتی و یادداشت های کاملاً رمزگذاری شده با دیگران به صورت تک به تک یا گروهی ارتباط برقرار کنند. Wickr می تواند به جای یک برنامه پیام رسانی، یک ابزار همکاری باشد

زیرا امکان اشتراک‌گذاری صفحه‌ها، مکان‌ها و وضعیت‌های آنلاین وجود دارد. Wickr هنگام ثبت نام نیازی به آدرس ایمیل یا شماره تلفن ندارد تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات کاربر جمع آوری نمی شود و بنابراین برنامه به آن دسترسی ندارد. رمزگذاری به‌طور پیش‌فرض روشن است و گزارش‌های شفافیت برای هر کسی که از Wickr استفاده می‌کند در دسترس است. این برنامه از Prefect Forward Secrecy (PFS) استفاده می کند و از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) پشتیبانی می کند. Wickr آدرس های IP یا سایر ابرداده ها را وارد نمی کند.

امنیت نرم افزار های پیام رسان

مقایسه نرم افزار های پیام رسانی مختلف

امکانات

پیام های خود ویرانگر

متن باز

در تمام فایل ها و پیام ها جستجو کنید

عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌ها را به صورت ایمن انتقال دهید (طرح رایگان: انتقال فایل ۱ گیگابایتی)

تیم ها و شبکه هایی را ایجاد کنید تا سازمان شرکت شما را منعکس کند

به اشتراک گذاری صفحه و موقعیت مکانی امن و وضعیت آنلاین

تا 30 روز نگهداری داده ها

ادغام با پایگاه داده داخلی، سیستم ایمیل، CRM یا یک برنامه ضروری دیگر (مستقیما با SalesForce، Jira، Zendesk ادغام می شود)

API امکان ادغام سفارشی با برنامه های داخلی را فراهم می کند.

 

📕📗📘 بیشتر بخوانید: امنیت سیم کارت

7. Viber

کاربران می توانند با استفاده از Viber پیام های صوتی و متنی، عکس و فیلم را به گروه هایی با هر اندازه ای ارسال کنند. همچنین چت های صوتی و تصویری کاملاً رمزگذاری شده را در دستگاه های تلفن همراه و سیستم عامل های اصلی دسکتاپ ارائه می دهد تا زمانی که روش اشتراک گذاری صحیح را انتخاب کنید. این شرکت زمانی که صحبت از رمزگذاری انتها به انتها به میان می‌آید، بازی خود را افزایش داده است، زیرا قبلاً فقط ارتباطات یک به یک محافظت می‌شد. اما اکنون چت‌های گروهی نیز توسط E2E ایمن می‌شوند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که هر چت بر اساس سطح رمزگذاری فعلی آن دارای کد رنگی است. این یک ویژگی خاص برای امنیت نرم افزار های پیام رسان است:

سبز به این معنی است که چت رمزگذاری شده است و مخاطبی که به آن متصل هستید قابل اعتماد است.
خاکستری به این معنی است که چت رمزگذاری شده است، اما مخاطب به عنوان مورد اعتماد علامت گذاری نشده است.
قرمز به این معنی است که در تأیید هویت مخاطب مشکلی وجود دارد.

امکانات

تماس های ویدیویی HD
برنامه‌های افزودنی چت به شما امکان می‌دهد فایل‌های GIF، ویدیوها، رستوران‌ها، رویدادها و غیره را از طریق وب‌سایت‌ها بدون ترک چت جستجو کنید.
مخاطبین معتمد هویت افرادی را که با آنها چت می کنید با تبادل کلیدهای مخفی تأیید می کند
پیام رسانی فوری
استیکرها
پیام های خدماتی
پیام صوتی فوری
چت های عمومی و گروهی با اعضای نامحدود
پیام های دیده شده را حذف کنید

8. Silence

Silence قبلاً “SMS Secure” نامیده می شد، زیرا یک محصول فرعی از سیگنال است. برنامه رمزگذاری شده انتها به انتها مانند یک برنامه SMS/MMS عمل می کند، زیرا می توانید از آن استفاده کنید حتی اگر در تلفن خود به اینترنت متصل نباشید. Silence مرتباً توسط کارشناسان امنیتی در معرض دید عموم بررسی می شود تا مطمئن شود که کد توسط شخص ثالث یا سازمان دولتی که می خواهد سابقه مکالمه کاربران را در اختیار داشته باشد، باز نشده است.

علاوه بر این، مجبور نیستید با اعتبار ورود به سیستم ثبت نام کنید و وضعیت حریم خصوصی و امنیتی آن را ارتقا دهید. این برنامه پیام‌رسانی ایمن منبع باز است، بنابراین هر کسی می‌تواند کد را برای وجود خطا یا آسیب‌پذیری بررسی کند.

امکانات

از اسکرین شات شدن ارتباطات در انتهای دیگر جلوگیری می کند
بدون نیاز به سرور یا اتصال اینترنتی
پیام ها به صورت محلی رمزگذاری شده اند
متن باز

9. iMessage

iMessage همیشه در راس ارائه رمزگذاری سرتاسر بین کاربران بوده است. علاوه بر این، این برنامه پیام رسانی ایمن به کاربران اجازه می دهد تا مدت زمان ماندن پیام و تعداد دفعاتی که گیرنده می تواند آن را مشاهده کند، کنترل کنند. مشکل اصلی امنیتی که کاربران از آن شکایت دارند، گزینه پشتیبان گیری از iMessages خود در iCloud است.

پیام‌های ذخیره‌شده در فضای ابری توسط کلیدهایی که توسط اپل کنترل می‌شوند رمزگذاری می‌شوند، بنابراین اگر iCloud شما هک شده باشد، آن پیام‌ها آشکار می‌شوند. با این حال، راه حل این است که از ذخیره پیام های خصوصی در پلتفرم های مبتنی بر وب مانند iCloud برای افزایش اقدامات امنیتی خودداری کنید.

امکانات

اعلان‌ها را بی‌صدا کنید یا چت‌های گروهی را ترک کنید
شماره تلفن و مخاطبین را مسدود کنید
پشتیبان گیری از iMessages از طریق iCloud
تنظیمات iMessage را خیاط کنید
هنگام برقراری ارتباط با سایر کاربران iOS یا maOS از اینترنت به جای شبکه تلفن استفاده می کند
کنترل “خواندن رسید”
سفارشی سازی پروفایل/شخصیت پیام با GIF، انیمیشن و Memojis

10. Line

Line یک برنامه پیام رسانی رایگان و ایمن است که برای انواع دستگاه های تلفن هوشمند و رایانه شخصی موجود است. این پلت فرم امن توسط تیمی از مهندسان ژاپنی به عنوان راهی برای برقراری ارتباط پس از زلزله توهوکو که منطقه را در سال 2011 ویران کرد، توسعه یافت. زیرساخت های مخابراتی در سراسر کشور آسیب دیدند.

بنابراین تنها راه حل برای برقراری ارتباط از طریق وسایل متصل به اینترنت بود. مدت کوتاهی پس از ساخت این برنامه پیام‌رسان، LINE رمزگذاری سرتاسری را برای افزایش حریم خصوصی اضافه کرد . این ویژگی را «مهربندی نامه» نامید. همه کاربران می توانند از آن استفاده کنند.اما باید به صورت دستی روشن شود. این هم یکی دیگر از ویژگی های خاص در زمینه امنیت نرم افزار های پیام رسان است.

 

امکانات

مهر و موم نامه
بیش از 10000 استیکر از شخصیت ها و افراد مشهور
برای اخبار و تبلیغات، حساب‌های رسمی هنرمندان، افراد مشهور، مارک‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را دنبال کنید
متن، عکس و ویدیو را در تایم لاین به اشتراک بگذارید
با “Shake It!” دوستان خود را اضافه کنید. هنگامی که هر دو نفر برای تبادل اطلاعات تماس، دستگاه های خود را به یکدیگر نزدیک می کنند

 

امنیت نرم افزار های پیام رسان

برنامه های پیام رسانی برای امنیت باید ویژگی های مختلفی داشته باشند

امن ترین برنامه با معرفی همه ویژگی های امنیت نرم افزار های پیام رسان؟

پس از تجزیه و تحلیل و مقایسه این ده برنامه پیام رسانی ایمن، ما معتقدیم که سیگنال بهترین گزینه برای انتخاب است. این 100٪ منبع باز است و به جای پول شرکتی که به داده های کاربر وابسته است، از کمک های مالی و کمک های مالی تأمین می شود. از آنجایی که توسط گروهی به نام Open Whisper Systems ایجاد شده است، توسط برخی از کارشناسان برتر جهان در زمینه حریم خصوصی و امنیت نوشته شده و از پشتیبانی آن برخوردار است.

اجرای آنها توسط مشهورترین کارشناسان امنیتی و رمزنگاران بررسی شده است. پروتکل پیام ادغام شده در سیگنال امروزه ایمن ترین پروتکل موجود در بازار در نظر گرفته می شود که با این واقعیت ثابت شده است که سایر سرویس ها از پروتکل پیام رسانی برنامه برای ایمن ترین حالت های خود استفاده می کنند، از جمله Wire، مکالمات خصوصی Skype و Facebook Messenger’s Secret.

📕📗📘 بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد دلاری

در مورد Whatsapp چطور؟

از 7 ژانویه 2021، فیس بوک سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز کرد و شیوه های اشتراک گذاری داده ها را برای WhatsApp تغییر داد. خط مشی به روز شده بیان می کند که “واتس اپ اطلاعات را از سایر شرکت های فیس بوک دریافت می کند و اطلاعات را با آنها به اشتراک می گذارد. ما ممکن است از اطلاعاتی که از آنها دریافت می کنیم استفاده کنیم، و آنها ممکن است از اطلاعاتی که با آنها به اشتراک می گذاریم برای کمک به عملکرد استفاده کنند.

بنابراین، کاربران باید موافقت کنند که فیس بوک می تواند داده های خود را با تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارد، زیرا مکالمات تجاری میزبانی شده با شبکه اجتماعی ممکن است قابل خواندن و استفاده توسط شرکت ها برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان باشد. در نتیجه، متخصص فناوری، ایلان ماسک به کاربران توصیه کرد سیگنال را انتخاب کنند، که در ابتدا در این پست فهرست شده است

 

نتیجه

فقدان حریم خصوصی جامع در سرویس‌های قدیمی‌تر و با نام‌های بزرگ منجر به توسعه برنامه‌های جدیدتر ارائه شده در بالا با ویژگی‌های بیشتر متمرکز بر امنیت شده است. یعنی برای امنیت نرم افزار های پیام رسان ویژگی های بیشتری مطرح خواهد شد. سرفصل‌های مربوط به نقض‌های امنیتی روز به روز در دنیای دیجیتالی ما منتشر می‌شوند. بنابراین ما مجبور هستیم در مورد خطرات سرقت هویت و داده‌ها محتاط‌تر باشیم.

در دنیای آنلاین، حریم خصوصی و امنیت داده‌ها با خطرات احتمالی جاسوسی یا اشتراک‌گذاری مکالمات شما بدون اطلاع از آن، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. بنابراین، انتخاب استفاده از برخی از ایمن‌ترین برنامه‌های چت برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران از شما در برابر هر نوع بازیگر مخربی که سعی در سرقت داده‌های شما دارد محافظت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید