افزایش امنیت اینستاگرام با 6 روش سریع!!! 💥

افزایش امنیت اینستاگرام با 6 روش سریع!!! 💥

زبان های برنامه نویسی
زبان های برنامه نویسی 👩‍💻
مارس 6, 2022
دلیل هک شدن گوشی
دلیل هک شدن گوشی!!- 10 دلیل هک شدن گوشی شما 😱
مارس 10, 2022

افزایش امنیت اینستاگرام با 6 روش سریع!!! 💥

افزایش امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام این روز ها تبدیل به یکی از مهم ترین کارها شده است!. به دلیل این که هکر ها در حال انجام فعالیت های گسترده هستند. در زمان های گذشته می توانستید اینطور فکر کنید که هکر ها به دلیل این که در تشکیلات سیاسی نیستید به شما کاری ندارند. اما امروزه هکر ها با استفاده از ربات ها به دنبال هک کردن همه ی افراد در همه ی بخش ها هستند. به دلیل این که این روز ها استفاده از اینستاگرام زیاد شده و اطلاعات درون آن زیاد است باید افزایش امنیت اینستاگرام را یاد بگیرید!.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک شبکه رسانه اجتماعی مبتنی بر تصویر است که در سال 2010 ظاهر شد و در 11 سال گذشته کاری جز رشد انجام نداده است!.

در سال 2012، این برنامه توسط فیس بوک خریداری شد، که تنها رشد آن را در تمام جمعیت ها افزایش داد. اکنون حدود یک میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارد که آن را به یکی از محبوب ترین سایت های رسانه اجتماعی در سراسر جهان تبدیل می کند.

فواید افزایش امنیت اینستاگرام 🎯

خطرات کاربران اینستاگرام مشابه خطراتی است که همه ما در همه ی شبکه های اجتماعی با آن روبرو هستیم. تام گافنی، کارشناس امنیتی اصلی در F-Secure می گویدکه  یک مورد رایج ناامنی در اینستاگرام URL های فیشینگ است. که داده های شخصی کاربران را می دزدد یا نرم افزارهای مخربی را توزیع می کند. که می تواند دستگاه های آنها را آلوده کند یا هویت آنها را بدزدد.

همچنین تهدیداتی وجود دارد که مختص اینستاگرام هستند. همانطور که کل سیستم روی ایجاد فالوور کار می‌کند، برخی از مجرمان حساب‌های جعلی خودکار ایجاد می‌کنند که همدیگر را دنبال می‌کنند. تا اینطور به نظر برسند که این حساب‌ها محبوب و در نتیجه قانونی هستند. علاوه بر این هک اینستاگرام در سال های گذشته به شدت زیاد و آسان شده است!.

حساب‌های جعلی یک مشکل در اینستاگرام است. با این حال، این برنامه به شما امکان می‌دهد حساب‌هایی را که فکر می‌کنید جعلی یا خطرناک هستند گزارش دهید.

افزایش امنیت اینستاگرام

یکی از راه های افزایش امنیت اینستاگرام غیر فعال کردن نمایش وضعیت به همه است

نکته:

به اشتراک‌گذاری عکس‌های زندگی شخصی‌تان که در آن جزئیاتی مانند نام جاده یا آدرس ممکن است در پس‌زمینه ثبت شود، و همچنین عکس‌های حاوی اطلاعات حساس دیگر، مانند کارت‌های شناسایی و کارت‌های بانکی، می‌تواند خطر جدی ایجاد کند.

آنها در نهایت اطلاعات شخصی را در اختیار هکرها قرار می دهند تا از آنها هنگام ساختن کلاهبرداری و فرصتی برای جعل هویت شما استفاده کنند.

پیشنهاد می‌شود هیچ اطلاعات شناسایی مانند آدرس، شماره موبایل یا اطلاعات مالی خود را در اینستاگرام آپلود نکنید. این به این معنی است که افرادی که نمی‌شناسید کمتر می‌دانند کجا زندگی می‌کنید یا چگونه خارج از برنامه با شما تماس بگیرند.

آیا هکرها اینستاگرام را هدف قرار می دهند؟ ⚡

ممکن است فکر کنید که اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام بدون خطر است. امااطلاعاتی که در هر موجودیت آنلاین به اشتراک می گذارید ( که به عنوان ردپای دیجیتال شما شناخته می شود )می تواند جزئیات ارزشمندی را در اختیار هکرها قرار دهد و باید قبل از ارسال به دقت مورد توجه قرار گیرد.

هرچه یک هکر اطلاعات بیشتری درباره شما داشته باشد، برای انجام یک حمله هدفمند مجهزتر است . بنابراین کاربران پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، اهداف اصلی مجرمان سایبری هستند.

این همچنین نشان می دهد که چگونه به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی می تواند خطرناک باشد.

هکرها اینستاگرام را هدف قرار می دهند و معمولاً این کار به صورت انبوه به روشی خودکار انجام می شود، مانند ارسال لینک های ناخواسته به پیشنهادات و محصولات. هکر ها با ایجاد شبکه‌هایی که فالوورهای زیادی دارند (عموماً همه حساب‌های جعلی)، می‌توانند منبع قابل اعتمادی به نظر برسند.

چرا باید به فکر افزایش امنیت اینستاگرام باشید؟

چیزی که هکر ها می خواهند این است که کاربران بر روی پیوندهایی کلیک کنند که نرم افزارهای مخرب را در دستگاه خود بارگیری می کند. به این صورت اطلاعات شخصی را که در سرقت هویت استفاده می شود جمع آوری می کنند.

“آنها گاهی اوقات فقط از شما می خواهند که محتوای آنها را لایک یا دنبال کنید .زیرا باعث می شود حساب های جعلی معتبرتر به نظر برسند.”

هنگام استفاده از اینستاگرام، بهترین کار این است که فقط به افرادی که می‌شناسید اجازه دهید حساب شما را ببینند و با آن تعامل داشته باشند. پس همیشه باید از کلیک کردن روی پیوندهایی که توسط شخصی که نمی‌شناسید ارسال می‌شود، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: هک تلگرام

6 راه برای افزایش امنیت اینستاگرام 🌈

افزایش امنیت اینستاگرام

هر چه سریعتر باید برای افزایش امنیت اینستاگرام اقدام کنید

همانند بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، اینستاگرام نیز می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. از یک طرف، این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن و بیان خود است. اما از سوی دیگر، می تواند به همان اندازه در به خطر انداختن حریم خصوصی و امنیت شما موثر باشد. خوشبختانه، چند کار وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.

مانند همه چیز در مورد امنیت سایبری، هیچ طرحی بی‌خطا نیست. بنابراین توجه داشته باشید که حتی اگر این نکات را اجرا کنید، باز هم در معرض خطر افتادن اطلاعات شخصی خود به دست افراد نادرست هستید. با این حال، با تنظیم این تنظیمات در برنامه اینستاگرام برای اندروید یا آیفون، خطرات خود را به طور چشمگیری کاهش خواهید داد.

 

نکته شماره 1 – احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای بهبود دفاع خود انجام دهید، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (2FA) است. این مستلزم آن است که شماره تلفن خود را به حساب خود اضافه کنید (اگر حساب خود را فقط با ایمیل یا اعتبار فیس بوک ایجاد کرده اید). اما یک لایه اضافی به امنیت شما اضافه می کند.

با احراز هویت دو مرحله ای، برای ورود به حساب اینستاگرام خود به رمز عبور و رمز عبور یکبار مصرف (OTP) نیاز دارید. زمانی که می‌خواهید وارد شوید، این OTP به تلفن شما ارسال می‌شود. در اصل، هکرها از دسترسی به حساب شما جلوگیری می‌کنند مگر اینکه به تلفن شما دسترسی فیزیکی داشته باشند.

برای فعال کردن 2FA، از منوی اصلی اینستاگرام با ضربه زدن روی نماد silhouette نزدیک گوشه سمت چپ پایین، به تب پروفایل بروید. از آنجا، روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالای اندروید ضربه بزنید، یا اگر در آیفون هستید، نماد چرخ‌دنده کنار «Edit Profile» را فشار دهید. “تأیید هویت دو مرحله ای” را انتخاب کنید و سوئیچ کنار “لازم به کد امنیتی” را فعال کنید تا فعال شود.

نکته 2 – از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید

علاوه بر OTP، رمز عبور شما دروازه‌بان اصلی است که از دسترسی به حساب شما جلوگیری می‌کند. متأسفانه، بسیاری از کاربران از حساب خود با رمز عبوری محافظت می کنند که به خاطر سپردن آن آسان است .متأسفانه این پیامد ناخواسته هک شدن رمز عبور رایج تر است. پس یکی از مهمترین اصول برای افزایش امنیت اینستاگرام همین مورد است.

به جای تکیه بر یک رمز عبور حفظ شده، از یک مدیر رمز عبور برای ایجاد یک رمز عبور برای خودتان استفاده کنید. برخلاف رمزی که خودتان ایجاد می‌کنید، مدیر رمز عبور تضمین می کند که رمز به همان اندازه که لازم است قوی باشد .زیرا می‌توانید معیارهایی را که باید از آنها پیروی کند کنترل کنید. علاوه بر این، می توانید رمز عبور خود را به راحتی تغییر دهید (توصیه می کنیم هر 90 روز یکبار). تا مطمئن شوید که هکرها زمان زیادی برای حدس زدن رمز عبور شما ندارند.

چه از iOS یا اندروید استفاده می کنید، توصیه می کنیم از LastPass Password Manager استفاده کنید. هزینه کم آن همراه با لیست ویژگی های گسترده با هیچ مدیر دیگری در هر دو فروشگاه برنامه بی نظیر است. خلاصه کامل ما را در مورد اینکه چرا LastPass بهترین است بررسی کنید، سپس آن را امتحان کنید تا به ایمن کردن حساب اینستاگرام شما کمک کند.

 

نکته 3 – برچسب گذاری GPS را خاموش کنید

اکثر برنامه‌های دوربین عکس‌های شما را با مختصاتی برچسب‌گذاری می‌کنند که نشان می‌دهد کجا گرفته شده‌اند .این یک راه عالی برای یادآوری ماجراهای قبلی در مکان‌های خاص است. با این حال، با این ابرداده متصل به عکس‌های شما، افراد ناخواسته می‌توانند به راحتی مکان شما را یاد بگیرند.

در اندروید، می‌توانید برچسب‌گذاری GPS را در برنامه دوربین خود غیرفعال کنید. اما این روند در هر دستگاه متفاوت است. به طور معمول، این گزینه در منوی تنظیمات در برنامه دوربین اصلی شما در قسمت «برچسب‌گذاری GPS» یا «تگ مکان‌ها» قرار دارد.

برای iOS، کمی ساده تر است. تنظیمات را باز کنید و “Privacy” را انتخاب کنید. «خدمات مکان» را انتخاب کنید و «دوربین» (یا هر برنامه دوربینی که استفاده می کنید) را انتخاب کنید. برای مسدود کردن دائمی برچسب‌گذاری مکان توسط برنامه دوربین، «Allow Access Location» را به «Never» تغییر دهید.

نکته 4 – نیاز به تایید برای عکس های برچسب گذاری شده

حضور شما در اینستاگرام فراتر از تصاویری است که شخصا آپلود می کنید. اگر شخص دیگری از شما عکس بگیرد و شما را در آن تگ کند، آن عکس نیز در صفحه شما نمایش داده می شود. صرف نظر از اینکه شما آن را در آنجا می خواهید یا نه. خوشبختانه، شما می توانید با نیاز به تایید قبل از اضافه شدن به نمایه خود، آن را تغییر دهید.

به گزینه‌ها بروید  و «Photos of You» را انتخاب کنید، سپس «Add Manually» را انتخاب کنید. اکنون هر عکسی که در آن تگ شده اید باید قبل از اضافه شدن به نمایه خود، آنها را به صورت دستی تأیید کنید.

بیشتر بخوانید: هک واتساپ

نکته 5 – حساب خود را خصوصی کنید (اختیاری)

برای حداکثر حفظ حریم خصوصی، حساب شما نمی تواند عمومی باشد. هر کس می تواند به هر حساب عمومی دسترسی داشته باشد، که می تواند منجر به کپی شدن عکس ها و ویدیوهای شما توسط هکر ها و سایر افراد مخرب شود. با این حال، حریم خصوصی هزینه دارد. به عنوان مثال، برای کسانی که آگاهی از برند را ایجاد می کنند، هر چیزی که افراد را از کشف شما باز دارد، به پیشرفت شما آسیب می رساند. به همین دلیل، این نکته بر اساس نیاز شما اختیاری است.

اگر جزو افرادی  هستید که از این پلتفرم برای ارتباط با دوستانتان استفاده می‌کنید، به گزینه‌ها بروید و «حساب خصوصی» را انتخاب کنید تا جابجایی فعال شود. پس از فعال شدن، فقط کسانی که تایید می کنید می توانند محتوای شما را ببینند. فالوورهای فعلی شما تحت تأثیر تصمیم شما قرار نخواهند گرفت.

افزایش امنیت اینستاگرام

مهمترین مراحل در افزایش امنیت اینستاگرام استفاده از رمز عبور قوی و احراز هویت دو عاملی است

نکته 6 – از اینستاگرام هوشمندانه استفاده کنید

چند انتخاب شخصی وجود دارد که می توانید برای محافظت از اطلاعات خصوصی خود انجام دهید. اول، به یاد داشته باشید که هر چیزی که پست می کنید (حتی با یک حساب خصوصی) توسط افراد دیگر قابل دسترسی است. عکس‌هایی را که ممکن است بعداً در زندگی پشیمان شوید، پست نکنید .مخصوصاً عکس‌هایی که ممکن است بعداً از آنها خجالت بکشید یا عکس‌هایی که اطلاعات شخصی را فاش می‌کنند. همیشه به یاد داشته باشید، هر چیزی که بتوان علیه شما استفاده کرد، علیه شما استفاده خواهد شد.

دوم، توجه داشته باشید که پروفایل شما نیازی به پر کردن کامل ندارد. اطلاعاتی را که لازم نیست به دیگران اعلام نکنید. علیرغم هر اعتمادی که ممکن است به دنبال کنندگان خود داشته باشید، فقط یک نفر نیاز دارد تا تصمیمی بگیرد که می تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد.

در نهایت از قابلیت block user استفاده کنید. وقتی در «فهرست فالوورها» هستید، روی هر کاربری که نمی‌شناسید یا سمی است ضربه بزنید و دکمه منو را انتخاب کنید. در پنجره بازشو، «Block» را انتخاب کنید تا دسترسی به حساب خود را غیرفعال کنید.

نتیجه ☀

با این نکات، شمشیر دولبه اینستاگرام را کمی تیزتر خواهید کرد. در حالی که از خطر جلوگیری نمی شود، به طرز چشمگیری توان ایجاد خطر ها مختل می شود.مشخص است که با این روش هایی که به شما گفته شد ، افزایش امنیت اینستاگرام به عنوان یکی از مهمترین کار های شما در فضای مجازی به راحتی انجام می شود. اما همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم نباید انتظار داشته باشید که امنیت شما صد درصدی باشد. اما می توانید مطمئن باشید که هکر های تازه کار نمی توانند شما را هک کنند!.

البته بیشتر از این که نگران هک شدن توسط هکر ها باشید باید نگران هک شدن توسط افراد نزدیک به خودتان باشید!. به این دلیل که بسیاری از هک ها به این شکل انجام می شود که کد های مورد نیاز به گوشی شما ارسال می شود و نزدیکان به هر طریقی می توانند آن را بخوانند. اگر همه ی افراد می توانند به گوشی هوشمند شما سترسی داشته باشند امنیت شما به هیچ عنوان تضمین نمی شود!.

 

دیدگاهتان را بنویسید