هک گوشی ساده - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

هک گوشی ساده

هک گوشی آیفون
هک گوشی آیفون را چگونه انجام دهیم ؟
می 2, 2021
نرم افزار هک شماره
می 5, 2021

هک گوشی ساده

هک گوشی ساده

هک گوشی ساده

قطعا تا به حال با واژه هک رو به رو شده اید. افراد زیادی به صورت روزانه اطلاعات خود را به دلیل انواع هک از دست می دهند. مشکل اینجاست که بعضی از گوشی های هوشمند به دلیل این که هوشمند هستند هک را برای هکر ها ساده می کنند. به همین دلیل است که هک گوشی ساده به خودی خود نمی تواند انجام شود. مگر این که شرایط بسیار خاص باشد. در واقع مثل این است که شما از یک ماشین مدل 1955 بخواهید اتوماتیک دنده عوض کند!. در مورد هک گوشی ساده هم همین است. درست است که از تکنولوژی جدید استفاده نمی کند. اما همین مسئله باعث می شود که هک گوشی ساده امکان پذیر نباشد.

چرا هک گوشی ساده امکان پذیر نیست؟

1- به اینترنت متصل نمی شود

شما معمولا فردی را نمی بینید که با استفاده از یک گوشی دکمه ای ساده به اینترنت متصل شود. این روز ها اغلب خانواده ها در حال استفاده از گوشی های هوشمند هستند. این باعث می شود که به صورت مداوم در شبکه های اجتماعی مختلف حضور داشته باشند. مشخص است که تعداد زیادی از این شبکه های اجتماعی به این نیاز دارند که به صورت دائم به اینترنت متصل باشید. حالا مسئله اینجاست که این اتصال دائم یک امتیاز مثبت برای فردی است که قصد دارد هک را انجام دهد.

بنابراین در صورتی که رعایت نکات امنیتی پایین باشد، مشخص است که هک در انتظار شما خواهد بود. تمام نکات امنیتی که توسط شما رعایت می شود فقط احتمال هک شدن را پایین می آورد. ( درباره ی علائم هک شدن گوشی بخوانید )

اما راه خوب برای این که بدانید تماس ها و پیامک های شما امن خواهند ماند این است که از گوشی ساده استفاده کنید. چون همانطور که گفته شد هک گوشی ساده نمی تواند به هیچ عنوان صورت بگیرد. اگر دقت داشته باشید افرادی که اطلاعات مهمی را دارند علاوه بر یک گوشی هوشمند از یک گوشی قدیمی دکمه ای نیز استفاده می کنند. این به خاطر همین حفظ اطلاعات است.

هک گوشی ساده

اتصال به اینترنت اولین آیتم مورد نیاز برای هک است

2-وسعت کمتر امکانات

افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند استفاده های گسترده ای دارند. از طریق نرم افزار های مختلفی که وجود دارد می توانند از ظرفیت های گوشی استفاده کنند. دقت داشته باشید که در صورتی که از یک گوشی ساده استفاده می کنید، امکانات زیادی در اختیار شما قرار نمی گیرد. به همان نسبت هم می توان گفت که افراد هکر راه های نفوذ کمتری به گوشی شما خواهند داشت.

3-نادر بودن گوشی های ساده

همانطور که می دانید برای این که بتوانید یک گوشی یا یک خط و شبکه را هک کنید باید آموزش برنامه نویسی را دیده باشید. برای این که برنامه نویسی برای شما به عنوان یک بخش بسیار مهم و دارای دوره آموزشی طولانی است، از نرم افزار ها می توانید استفاده کنید. حالا سوال اینجاست که چه کسی این نرم افزار ها را طراحی کرده است؟

مشخصا  نرم افزار های هک هم با استفاده از برنامه نویسی طراحی شده اند. بنابراین یک فرد حرفه ای باید بخواهد که چنین برنامه ای را بنویسد. حالا می توانید به راحتی قضاوت کنید!. به نظر شما زمانی که اکثر افراد در دنیا در حال استفاده از گوشی های هوشمند هستند، آیا صرفه ای دارد که هکر وقت خود را روی برنامه ای بگذارد که هک گوشی ساده را انجام می دهد؟. قطعا خیر!. به همین دلیل است که هکر ها و برنامه نویس ها تلاش می کنند که برنامه هایی را برای هک طراحی کنند که مربوط به گوشی های هوشمند باشد. چون با این کار می توانند مخاطبان بسیار بیشتری را به برنامه خود جذب کنند. یا این که خودشان مخاطبین بیشتری را هک کنند!.

هک گوشی ساده

تلفن های همراه از ابتدا تا الآن

آیا روش هک ساده گوشی وجود دارد؟

این بار سوال ما این است که آیا اگر هکر بخواهد یک گوشی هوشمند را هک کند، راه هایی وجود دارد که بتوان به صورت ساده این کار را انجام داد؟

در جواب به این سوال باید گفت که تقریبا راه ساده ای برای هک گوشی های هوشمند و غیر هوشمند وجود ندارد. به این دلیل که اگر راه ساده ای بود، تا الان همه ی گوشی های مردم دنیا هک شده بودند!.

چه از اندروید استفاده کنید و چه از iOS باید به این توجه داشته باشید که یک سری از منابع امنیتی دارند. یعنی به صورت خودکار اجازه ی هک شدن را به شما نمی دهند. اما اگر برنامه ای را نصب کنید که به صورت بدافزار باشد مشخص است که افراد می توانند به گوشی شما نفوذ  پیدا کنند. به هر صورت در زیر راه های هک گوشی ساده به شما توضیح داده شده است.

راه هک گوشی به صورت ساده!

CSO اخیراً با Trust Digital ، یک شرکت متخصص در زمینه امنیت تلفن همراه ، برای نمایش نحوه هک کردن تلفنی که هیچ اطلاعاتی بیش از شماره تلفن ندارد ، به گفتگو نشست.

Meir Machlin از Trust Digital نحوه هک کردن گوشی هوشمند با استفاده از پیامک را نشان می دهد.

ماچلین با استفاده از ابزارهای اساسی که در دسترس همه است ، ما را از طریق دو هک راهنمایی کرد . ‘کیت ابزار هکر’ Machlin شامل یک لپ تاپ با اتصال WiFi و دو تلفن بود. یک تلفن به عنوان مودم GSM برای لپ تاپ عمل می کند . تلفن دیگر تلفن شخصی Machlin است که برای دریافت اطلاعات از آن استفاده می کرد. تلفن سوم به عنوان دستگاه هدف ما ، تلفنی که در تظاهرات “مورد حمله” قرار گرفت ، عمل کرد.

حمله midnight

اولین حمله ای که مشاهده کردیم تحت عنوان “Midnight Raid” شناخته می شود . زیرا این حمله اغلب در طول شب هنگامی که کاربر تلفن در خواب است انجام می شود . دستگاه همچنان که شارژ می شود روشن است. یا به راحتی روی کابین شب باقی مانده است.

ماچلین یک پیام کوتاه ساده ارسال کرد که به اینترنت اکسپلورر در دستگاه حمله فراخوانی می شود. ابتدا ، ماچلین گرافیکی را برای تلفن مورد نظر ارسال کرد که در آن نوشته شده بود “شما هک شده اید” تا نشان دهد ورود به تلفن کاربر دیگر با پیامک چقدر سریع و آسان است.

در فشار دوم ، ماچلین برنامه ای را روی تلفن مورد حمله اجرا کرد که می توانست داده ها را بازیابی کند. پیامک با شماره INSI تلفن حمله به تلفن ماچلین بازگشت. شناسه منحصر به فرد تلفن با این حال ، ماچلین خاطرنشان کرد: این برنامه می توانست به همین راحتی لیست مخاطبان ، شخصی یا شرکتی را به سرقت ببرد. وی گفت كه در این سناریو ممكن است ویروس ها را به دستگاه سوق دهد یا حتی حمله انكار سرویس را آغاز كند.

نحوه هک کردن گوشی هوشمند ، قسمت 2

Meir Machlin از Trust Digital به نمایش خود در مورد نحوه هک یک تلفن هوشمند ادامه می دهد.

در بخش دوم  این برنامه ماچلین با یک حمله پیام کنترل مواجه شد. در این نوع هک ، یک مجرم می تواند تنظیمات کنترل دستگاه را تغییر دهد. بدون اینکه کاربر از دانش آگاهی داشته باشد. او به ما نشان داد که چگونه می تواند به راحتی SSL را بردارید .سپس دستگاه را بدون رمزگذاری آسیب پذیر کنید.

به عنوان مرحله پایانی، او یک فرمان پاک کردن را ارائه داد. که تمام اطلاعات ذخیره شده را از دستگاه خارج کرد. ماچلین گفت  همچنین می تواند به تمام دستگاه های موجود در لیست تماس های تلفن دسترسی پیدا کند و آن ها را هک کند.

به گفته ماچلین ، این حملات ثابت می کند که دیگر نمی توان گوشی های هوشمند را ایمن دانست. وی گفت: این نوع هک ها فقط در تلفن های هوشمند منحصر به فرد است و البته هک گوشی ساده نیز گاهی ممکن است .اما رایانه های شخصی از قابلیت پیام کوتاه برخوردار نیستند پس به این روش هک نمی شوند.

هک گوشی ساده

هک گوشی از طریق پیامک

کدام تلفن های هوشمند در برابر این نوع حملات آسیب پذیر هستند؟

این بستگی به تنظیمات امنیتی و روشهای استفاده از دستگاه بسیار متفاوت است. برخی ادعا می کنند که دستگاه های تلفن همراه هنوز تهدیدات امنیتی کمی برای یک سازمان محسوب می شوند. در حقیقت ، در “مسابقه” هکری که اخیراً در ماه مارس برگزار شد ، هیچ یک از تلفن های هوشمندی که قصد حمله داشتند ، به خطر نیفتاد. با این حال ، یک گزارش از جان گیرارد ، تحلیلگر گارتنر ، با فراگیرتر شدن دستگاه های بی سیم در شرکت ، احتمال مشکلات امنیتی افزایش می یابد.

ماچلین به همه تلفن های هوشمندی که تحت کنترل سازمان هستند توصیه کرد: به طور منظم کنترل ، پشتیبان گیری و به روز شوند. تا از این که کاربران امور را به دست خودشان نگیرند .

“بچه های IT باید تلفن ها را کنترل کرده و از امنیت آنها در امان بمانند. آنها همیشه باید از تهدیدات جلوتر باشند .همچنین بخش های امنیتی مناسب را به سمت مردم بکشند.”

نتیجه گیری

استفاده از گوشی های هوشمند می تواند به شدت لذت بخش باشد. به دلیل این که این گوشی ها می توانندامکانات مختلفی را به شما ارائه دهند. این امکانات از بازی های مختلف گرفته تا نرم افزار ها متفاوت می تواند به شدت کمک کننده باشد .اما در میان این همه نرم افزار های ارائه شده باید به این توجه داشت که برخی بد افزار ها هم وجود دارند. این باعث می شود که هک گوشی هوشمند به راحتی صورت گیرد و هک گوشی ساده تقریبا غیر ممکن باشد ، چرا که در این گوشی ها نمی توان نرم افزار یا بد افزاری نصب کرد.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از گوشی های ساده برخی از تماس های مهم خود را بگیرید. چون هک انواع مختلفی دارد ( انواع روش های هک را بشناسید ) . ممکن است که پیام های شما تحت کنترل باشد. یا این که تماس های شما شنود شود. البته با رعایت نکات ایمنی و نصب نرم افزار های مخافظت کننده می توان تا حدود زیادی از این ها جلوگیری کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید