زبان های برنامه نویسی برای هک دستگاه های مختلف را بشناسید و کار با آنها را آموزش ببینید

زبان های برنامه نویسی برای هک دستگاه های مختلف را بشناسید

بعد از هک شدن چه کارهایی را باید انجام دهیم ؟ تمام اقدامات لازم را بشناسید
سپتامبر 22, 2018
ردیابی آفلاین و آنلاین چه تفاوتی باهم دارند ؟
سپتامبر 24, 2018

زبان های برنامه نویسی برای هک دستگاه های مختلف را بشناسید

برای انجام عمل هک و اینکه بخواهیم به یک هکر تبدیل شویم و وارد دنیای هک و امنیت شویم، اولین دانشی که نیازمند یادگیری آن هستیم، دانش برنامه نویسی می باشد. علاوه بر برنامه نویسی مهارت های دیگری نیز باید آموخت اما مهمترین و سخت ترین قسمت کار فراگیری زبان های برنامه نویسی برای هک می باشد. اگر بدون یادگیری کامل این زبان ها و با تجربه کم وارد دنیای هک شوید، پیش از آنکه به هدف خود برسید افراد دیگر سیستم شما را هک خواهند کرد و در ابتدای کار با شکست مواجه خواهید شد. بنابراین برای موفقیت در این زمینه قبل از هر چیز باید شروع به یادگیری زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت نمایید و بعد از آن مهارت های خود را در زمینه های دیگر بالا ببرید. حال ما در این مطلب قصد داریم زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت را به شما معرفی و آن ها را بررسی نماییم. این زبان ها پیشنیاز های ورود به دنیای پر هیجان هک و امنیت هستند.

زبان های برنامه نویسی برای هک

تمامی هکرهای حرفه ای مانند هکرهای کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری و همه کارشناسان و متخصصان امنیت کامپیوتر، باید با زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت آشنا باشند و البته به برخی از آنها نیز تسلط کامل داشته باشند. هر چه دانش هکر در رابطه با این زبان ها بیشتر باشد، مطمئنا خروجی کار او بهتر خواهد بود و می تواند به آینده شغلی که برگزیده، امیدوارتر باشد.

در سویی دیگر دسته ای از هکر ها نیز هستند که با داشتن دانش بسیار پایین و با استفاده از ابزارها و نرم افزارهایی که هکرهای حرفه ای طراحی کرده اند، به هک گوشی یا کامپیوتر اطرافیان خود می پردازند. به این هکر ها هکر کلاه صورتی می گویند. موف شدن هکرهای کلاه صورتی به برنامه ای که از آن استفاده می کنند و چگونگی اجرای دستورالعمل ها بستگی خواهد داشت. نمونه ای از این هکرها را می توان در تلاش های مختلف برای هک وای فای با اندرودامپر، هک اینستاگرام با ترموکس و یا هک تلگرام مشاهده کرد که گاهی نیز موفقیت هایی را در این زمینه کسب می کنند، اما هیچ دانشی در زمینه برنامه نویسی نداشته و صرفا به استفاده از نرم افزارهای مختلف ساخته شده در این زمینه می پردازند.

اما همانطور که گفتیم برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای و ایجاد آینده شغلی مناسب (که البته منظور ما از شغل در اینجا متخصص هک و امنیت است که در کشورهای صنعتی و پیشرفته از جایگاه بسیار خوب و ویژه ای برخوردار بوده و یکی از بالاترین دستمزدهای سالانه را دریافت می کند) می بایست در ابتدا با زبان های برنامه نویسی هک آشنا بود که در ادامه به معرفی و توضیح مختصری از این زبان ها خواهیم پرداخت.

زبان برنامه نویسی C و ++C

زبان C و ++C یکی از مهمترین زبان های برنامه نویسی می باشند که به عنوان اولین زبان نیز در رشته های کامپیوتری در دانشگاه ها اموزش داده می شود. همه متخصصان هک و امنیت می بایست به این دو زبان مسلط باشند چرا که زبان های مدرن دیگر مانند پایتون، جاوا، پی اچ پی و … با زبان C نوشته شده اند. همچنین زبان C پایه نوشتم سیستم عامل هایی همچون ماکروسافت و لینوکس است.

برنامه نویسی شی گرا نیز برپایه زبان ++C نوشته شده است و تمامی زبان هایی که پس از آن از روش شی گرایی استفاده کرده اند، خودشان با استفاده از زبان ++C نوشته شده اند.

زبان های برنامه نویسی برای هک

زبان Python

یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای هک میان متخصصان این زمینه، زبان پایتون می باشد. دلیل این محبوبیت وجود کتابخانه های متنوع جهت ساخت برنامه های هک می باشد که کار را برای هکرها و متخصصان امنیت بسیار راحت تر می کند. کاربرد پایتون در هک بسیار زیاد است، شما می توانید در مطلب مربوطه درباره آن بیشتر بخوانید.

زبان پایتون نزدیک به زبان انسان است و یک زبان برنامه نویسی سطح بالا به حساب می آید. اسکریپت هایی که به وسیله پایتون نوشته می شوند، توانایی اجرا بدون نیاز به کامپایل شدن را نیز دارند. پایتون یک زبان برنامه نویسی متن باز می باشد و همچنین مبتنی بر شی گرایی نیز هست.

زبان  Java

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی هک ، زبان جاوا می باشد. این زبان دارای خاصیت جادویی اجرا روی پلتفرم می باشد که آن را از دیگر زبان ها متمایز ساخته است. زبان جاوا با شعار “یک بار بنویس و همه جا اجرا کن!“ ساخته شده و همه جا نیز با همین شعار شناخته می شود. این شعار به معنی این است که اغلب پلتفروم های معروفف می توانند کد های جاوا را اجرا کنند. جاوا یکی از بهترین زبان ها برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی نیز می باشد.

زبان PHP

برای متخصصان و کارشناسان هک و امنیت php یک زبان شناخته شده می باشد. این زبان برای متخصصان وب نویسی نیز بسیار کاربردی می باشد. یادگیری این زبان برای اینکه بدانید درخواست های POST و GET چگونه عمل می کنند بسیار کاربردی می باشد. در واقع کاربرد اصلی PHP برای هک و ورود به وبسایت ها می باشد.

زبان HTML و JavaScript

در بین زبان های برنامه نویسی برای هک نمی شود که از جاوا اسکریپت صحبت کرد اما به HTML اشاره نکرد. هسته اولیه وب نویسی همین دو زبان برنامه نویسی می باشند. هر فردی که بخواهد در زمینه طراحی صفحات وب فعالیت داشته باشد و مهارت کسب کند ابتدا باید زبان پایه HTML را به طور کامل بشناسد. بعد از یادگیری HTML، یادگیری JavaScript نیز آغاز می شود که یک زبان سمت کلاینت است.

زبان پرس و جوی SQL

با یادگیری زبان برنامه نویسی SQL می توانید بفهمید که اطلاعات و داده ها در پایگاه داده چگونه ذخیره مشوند. همانطور که می دانید در دنیای امروز اطلاعات مهمترین دارایی هر فرد یا سازمانی محسوب می شود که این اطلاعات نیز نیازمند مراقبت می باشند. کلیه سایت ها و سرویس های تحت وب، اطلاعات و داده های خود را در دیتابیس مخصوص به خود ذخیره می کنند. این دیتابیس ها اغلب با زبان SQL  کار می کنند. با یادگیری این زبان می توانید از ساز و کار خواندن و نوشتن اطلاعات آگاهی کسب کنید و مفهوم جداول و ارتباط آن ها را با یکدیگر درک کنید.

davood15229
davood15229
من سی و هفت سال دارم دارای مدرک فوق لیسنانس در رشته مدیریت مهندسی نرم‌افزار و طراحی نرم افزار هستم .. در حال حاضر در حوزه نرم افزار های نظارتی فعالیت دارم و علاقه مند به حوزه هوش مصنوعی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!