کنترل تلگرام دیگران از راه دور امکان پذیر است ؟ آیا برنامه ای برای هک تلگرام وجود دارد؟

کنترل تلگرام دیگران از راه دور امکان پذیر است ؟

لوکیشن در گوگل مپ
لوکیشن در گوگل مپ را چگونه ارسال کنیم؟
ژانویه 25, 2019
کنترل دوربین گوشی
کنترل دوربین گوشی بدون دسترسی از طریق نرم افزار
ژانویه 27, 2019

کنترل تلگرام دیگران از راه دور امکان پذیر است ؟

کنترل تلگرام
این روزها تقریبا همه ایرانیان با تلگرام آشنا هستند و نیازی به معرفی آن نیست، اما موضوعی که امروز می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، امنیت تلگرام می باشد. شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل محبوبیت تلگرام در بین ایرانیان و کاربران دیگر کشورها، امنیت زیاد و قابل اعتماد بودن این پیام رسان است. طراح و سازنده تلگرام، چنان نسبت به امنیت برنامه خود مطمئن می باشد که جایزه ای نیم میلیون دلاری برای کسی که بتواند این پیام رسان را هک کند قرار داده است. با این وجود هر از گاهی تبلیغاتی را در فضای مجازی با مضامینی همچون هک تلگرام، هک تلگرام با آیدی یا شماره تلفن، هک تضمینی تلگرام و از این قبیل جملات می بینیم. اما سوالی که پیش می آید این است که با وجود صحبت هایی که درباره امنیت تلگرام هست پس منظور از این تبلیغات چیست آیا حقیقت دارند؟ آیا هک و کنترل تلگرام دیگران امکان پذیر است؟ اگر پاسخ مثبت است پس جایزه نیم میلیون دلاری برای چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات با ما همراه باشید تا با بررسی تمام جوانب به این سوال مهم که آیا کنترل تلگرام دیگران امکان پذیر است یا خیر پاسخ دهیم.

آیا هک و کنترل تلگرام امکان پذیر است؟

در ابتدا بدون این که بخواهیم شما را گیج کنیم، باید بگوییم که سوال بالا دو پاسخ دارد. پاسخ اول منفی است چرا که هیچ کس تا به حال نتوانسته تلگرام را از سرورهای اصلی هک کند و به اطلاعات سرورها دسترسی پیدا کند، جایزه ای هم که سازنده تلگرام گذاشته است برای هک و دسترسی به سرورها می باشد، پس از این طریق نمی توانیم تلگرام را هک کنیم. اما اگر بخواهیم فقط اپلیکیشن تلگرام یک نفر خاص را آن هم با داشتن اطلاعاتی مانند شماره تلفن یا آیدی هک کنیم، باید بگوییم که پاسخ مثبت است و کنترل تلگرام دیگران به این طریق امکان پذیر است. در ادامه برای این که واضح تر منظور خود را بیان کنیم، جزئیات این دو پاسخ را بررسی خواهیم کرد.

هک و کنترل تلگرام

اپلیکیشن تلگرام یک نرم افزار اجرایی در پلتفرم گوشی یا کامپیوتر می باشد که همچون دیگر نرم افزارها برای نصب آن نیاز به یک فضای ذخیره سازی به نام پایگاه داده یا دیتابیس داریم. این دیتابیس محلی برای ذخیره و حفظ اطلاعات برنامه می باشد و با پاک شدن آن، تمام داده ها و تنظیمات از بین می رود و دوباره باید انجام شود. اما تلگرام علاوه بر ذخیره محلی اطلاعات، در یک سرور نیز اطلاعات را ذخیره می کند و بنابراین دارای دو دیتابیس می باشد و به همین دلیل هم  زمانی که شما تلگرام را در دو گوشی با یک شماره یکسان نصب می کنید، تمام اطلاعات شما در هر دو گوشی به نمایش در می آید. از آن جایی که گوشی ها یا تبلت های اندرویدی و حتی سیستم های کامپیوتری، قابلیت سخت افزاری فوق العاده ای ندارند و هربار رمزنگاری و دوباره رمزگشایی در آن ها وقت گیر است، معمولا داده های ذخیره شده در دیتابیس محلی، قابل دسترسی هستند و رمزنگاری نمی شوند. درصورتی که هکر به هر طریقی بتواند به دیتابیس محلی دست پیدا کند، به سادگی می تواند اطلاعات آن را نیز بخواند. بنابراین در چنین شرایطی می توان گفت که هک و کنترل تلگرام از راه دور امکان پذیر است.

هک سرور تلگرام

اما روش دیگری که برای کنترل تلگرام دیگران وجود دارد، هک سرور اصلی آن می باشد. این دقیقا همان روشی است که اگر کسی بتواند آن را انجام دهد می تواند جایزه نیم میلیون دلاری خود را از پاول دروف سازنده تلگرام، دریافت کند. در این نوع هک، شما باید بتوانید بدون دسترسی به دستگاه شخص موردنظر و همچنین بدون این که برنامه ای برای او ارسال کنید، کنترل تلگرام او را در دست بگیرید. شما تنها زمانی می توانید این روش هک را عملی کنید که به سرورهای تلگرام دسترسی پیدا کنید که این کار هم تقریبا غیر ممکن است. رمزنگاری استفاده شده در تلگرام ، ترکیبی از پروتکل رمزنگاری AES با کلید 256 بیتی و همچنین RSA با کلید 2048 بیتی است که از پروتکل تبادل کلید دیفی هلمن استفاده می کند و شکست این نوع رمزنگاری اصلا کار راحتی نیست و نیازمند زمان بسیار زیاد و استفاده از سیستم های قدرتمند می باشد. بنابراین این که می گویند تلگرام امنیت بالایی دارد درست است و واقعا هک این پیام رسان از سرور اصلی و دسترسی به تمام پیام ها امکان پذیر نمی باشد.

نتیجه گیری

اگر هنوز هم به طور کامل به پاسخ این سوال که آیا هک و کنترل تلگرام دیگران امکان پذیر است یا خیر نرسیده اید، در ادامه با ما همراه باشید تا به یک جمع بندی کلی در پاسخ به این سوال برسیم. در ابتدا و به طور خلاصه باید بگوییم که هک تلگرام امکان پذیر است به شرطی که شما یا به گوشی شخص موردنظر دسترسی داشته باشید و یا اطلاعاتی مانند شماره تلفن و آیدی از آن شخص داشته باشید تا بتوانید یک برنامه تروجان که به اصطلاح برنامه هک تلگرام باشد را برای او ارسال کنید تا از طریق آن برنامه اطلاعات تلگرام هدف برای شما ارسال شود. اما هک تلگرام به این شکل که بخواهیم بدون هیچ گونه دسترسی و داشتن اطلاعاتی به پیام های هدف دسترسی پیدا کنیم و کنترل تلگرام او را به دست بگیریم امکان پذیر نمی باشد. با توجه به مطالبی که گفتیم، می توان نتیجه گرفت که برخی از تبلیغاتی که درباره هک و کنترل تلگرام دیگران می بینیم، حقیقت دارند و نرم افزارهایی وجود دارد که به وسیله آن بتوانیم به دیتابیس محلی تلگرام شخص مورد نظر دسترسی پیدا کنیم. و از آن طریق به اطلاعات موردنظر خود را دست یابیم. یکی از برنامه هایی که توسط سامانه کنترل فرزند در زمینه هک و نظارت بر فعالیت فرزندان در شبکه های اجتماعی ارائه شده است، برنامه PLC SPY می باشد. سامانه کنترل فرزند یکی از فروشگاه های معتبری است که نرم افزارهایی را در راستای هدف کنترل و نظارت بر فرزندان طراحی و عرضه نموده است. این سامانه تحت نظر پلیس فضای تبادل اطلاعات (فتا) کار می کند و دارای پشتیبانی آنلاین و ارائه خدمات به والدین عزیز می باشد. این سامانه تا کنون توانسته قدم های بزرگی را در راستای کنترل فرزندان در فضای مجازی و کم کردن آسیب های شبکه های اجتماعی برروی کودکان و نوجوانان، بردارد.
برنامه هک گوشی plc spy اکنون سامانه کنترل فرزند با ارائه نسخه جدید برنامه PLC SPY به والدین عزیز این امکان را می دهد که بدون دسترسی به گوشی فرزندشان و تنها با فرستادن یک برنامه (که می تواند با آیکون دلخواه خودشان مثلا تلگرام بدون فیلتر شکن طراحی شود) به اطلاعات تلگرام فرزندشان دسترسی پیدا کنند. PLC SPY تنها یک برنامه هک تلگرام نمی باشد و درواقع به هک گوشی فرزند شما می پردازد و از آن طریق می توانید اطلاعات موجود در تلگرام او را نیز بخوانید. فرزند شما با کلیک بر روی برنامه ای که برای او ارسال کرده اید اجازه دسترسی به تمام قسمت های گوشی خود را به شما می دهد. نکته جالب اینجاست که این برنامه به محض کلیک برروی آن نصب می شود و در همان لحظه از منوی گوشی فرزند شما پاک می شود تا قادر به حذف آن نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه PLC SPY می توانید به صفحه اصلی سایت سامانه کنترل فرزند که لینک آن را در زیر قرار داده ایم مراجعه نمایید.

نرم افزار PLC SPY

 

دیدگاهتان را بنویسید