کسب درآمد از هک برای هکرهای کلاه سفید در کشور ما ایران چگونه ممکن است ؟

کسب درآمد از هک برای هکرهای کلاه سفید در ایران چگونه ممکن است ؟

دوربین یاب اندروید
دوربین یاب اندروید برای ردیابی دوربین مخفی پلیس و آموزش نحوه کار با آن
اکتبر 8, 2018
چگونه می توان در پیام رسان ایمو لایو استوری گذاشت ؟
اکتبر 19, 2018

کسب درآمد از هک برای هکرهای کلاه سفید در ایران چگونه ممکن است ؟

کسب درآمد از هک

اگر مطالب قبلی ما را که درباره موضوع هک و هکرها صحبت کردیم خوانده باشید، حتما می دانید که هکرها به سه دسته کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری گروه بندی می شوند. هر کدام از این گروه ها به شیوه خاص خود کسب درآمد از هک را انجام می دهند و معمولا به خاطر همین شیوه کار و کسب درآمد از هک است که در گروه های مختلف قرار می گیرند. هکرهای کلاه سیاه معمولا از طریق انجام پروژه های مجرمانه کسب درآمد می کنند اما سوال اینجاست که هکرهای کلاه سفید که کارهای مجرمانه انجام نمی دهند چگونه می توانند از این طریق درآمد داشته باشند؟ ما در این مطلب قصد داریم سامانه ای را معرفی کنیم که با ثبت نام در آن می توانید به کسب درآمد از هک نیز بپردازید.

کسب درآمد از هک

حتما می دانید که امروزه بسیاری از کارشناسان و متخصصان هک و امنیت، درآمد بسیار زیادی از این طریق کسب می کنند و یکی از بالاترین حقوق های مربوط به متخصصان در حوزه کامپیوتر، به کارشناسان هک و امنیت تعلق دارد. هکرهای کلاه سفید در واقع همین متخصصان امنیت می باشند که با تست مداوم سیستم های اطلاعاتی، سعی در یافتن باگ ها و راه های نفوذ به سیستم ها و بستن آن ها را دارند.

هکرهای کلاه سفید برای حفظ یک سیستم اطلاعاتی، در حقیقت یک عملیات هک قانونی را انجام می دهند تا بتوانند نقاط ضعف سیستم خود را شناسایی کنند و آن ها را برطرف کنند.

معمولا سازمان ها و شرکت های مختلف هر کدام کارشناسان امنیت خاص خود را دارند، اما همانطور که می دانید دنیای تکنولوژی بی نهایت است و به همین دلیل هم شرکتها نمی توانند تنها به مهارت گروهی خاص برای حفظ امنیت اطلاعات خود بسنده کنند. به همین جهت سازمان های مختلف و یا حتی کارشناسان امنیت شرکت ها، فراخوان هایی را اعلام می کنند که هکرهای کلاه سفید می توانند خود را معرفی کنند و با به کارگیری تجربه و مهارت خود به سرویس مورد نظر آن شرکت نفوذ یابند. اگر عملیات هک و نفوذ موفقیت آمیز باشد، هکر کلاه سفید باید شیوه کار و همینطور راهکارهای احتمالی برای رفع باگ ها را به برگزار کننده فراخوان اعلام کند تا هم از جایزه فراخوان بهره مند شود و هم بتواند جایگاهی را در میان متخصصان امنیت برای خود کسب نماید.

هکرها و متخصصان امنیت در ایران

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کشور ما نیز دارای متخصصین فوق العاده و بسیار ماهر در زمینه هک و امنیت می باشد. اما به دلیل کم توجهی به بخش حریم و امنیت سایت ها و یا سازمان های مختلف، عده ی زیادی این هکرها تاکنون نتوانسته اند از مهارت خود در این حوزه به طور کامل بهره ببرند. متاسفانه بسیاری از افراد متخصص و ماهر توسط شرکت های خارجی جذب می شوند و از کشور خارج می شوند.

همانطور که گفتیم به دلیل بی توجهی به متخصصان این حوزه، هکرهای کلاه سفید چندان قادر به کسب درآمد از هک به صورت قانونی نمی باشند و به همین خاطر عده ای از آنها به سمت انجام کارها و پروژه های غیرقانونی کشیده می شوند تا از این طریق بتوانند به کسب درآمد از هک بپردازند که این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای مردم عادی و شرکت های خصوصی و دولتی می شود که آینده بسیار پرخطری را در این زمینه برای کشورمان رقم می زند.

معرفی سامانه هکر کلاه سفید

سامانه ای تحت عنوان سامانه کلاه سفید وجود دارد که هکرهایی که قصد کسب درآمد از هک را به صورت قانونی دارند می توانند به این سامانه مراجعه نمایند و با شرکت در مسابقات و فراخوان های مختلفی که در این سامانه برگزار می شود خود را محک بزنند و حتی در شرکت های مختلف استخدام شوند. در واقع سامانه کلاه سفید قصد ساماندهی به هکرهایی را دارد که می خواهند در زمینه مثبت فعالیت داشته باشند.

سامانه کلاه سفید از طرف قوه قضاییه نیز تایید شده است و سعی در تشویق سازمان ها برای ثبت نام در آن را دارد تا بتواند به این روش هکرهای بیشتری را تحت پوشش خود داشته باشد، این سامانه یک روش خوب برای افرادی است که می خواهند به کسب درآمد از هک و دانش خود در حوزه امنیت دست یابند.

بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده و آنچه در توضیحات این سامانه آمده است، می توان گفت ثبت نام در این سامانه چه برای هکرهای کلاه سفید و متخصصان امنیت و چه برای شرکت هایی که می خواهند امنیت سیستم های خود را بالا ببرند، بسیار مفید می باشد.

لینک وبسایت سامانه کلاه سفید

دیدگاهتان را بنویسید