کاربرد پایتون در هک - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

کاربرد پایتون در هک

هک موبایل
نظارت و کنترل موبایل فرزندان چگونه و با چه ابزاری امکان پذیر است؟
ژانویه 17, 2020
جدیدترین گوشی ها
جدیدترین گوشی ها ی 2020
ژانویه 29, 2020

کاربرد پایتون در هک

کاربرد پایتون در هک

پایتون چیست؟ کاربرد پایتون در هک چیست؟ پایتون درواقع نوعی زبان برنامه نویسی می باشد که در بین هکرها بسیار محبوب است. زبان های برنامه نویسی بسیاری برای هک وجود دارد اما پایتون اصلی ترین آنها می باشد. در واقع پایتون زبانی است که برای هر هکری از نان شب هم واجب تر است. البته این زبان برنامه نویسی فقط برای هک نیست و کاربرد های آن بسیار بیشتر است و از همین رو جزء مهم ترین زبان ها محسوب می شود. با توجه به اهمیت این زبان برنامه نویسی امروز تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره پایتون و البته کاربرد پایتون در هک به طور مفصل صحبت کنیم.

پایتون چیست؟

پایتون نوعی زبان برنامه نویسی اسکریپت می باشد که به دلیل سادگی که دارد در رشته های مختلف محبوبیت زیادی کسب کرده است. پایتون درواقع زبان اصلی هوش مصنوعی بوده که کتابخانه های pytorch و TensorFlow مخصوص آن هستند. همچنین این زبان برنامه نویسی برای علم داده (Data Science) در خود از کتابخانه های Numpy، Pandas و Matploit استفاده می کند. از کاربردهای پایتون می توان به تجزیه و تحلیل متن ها و تصاویر، حل مسئله های علمی و ذخیره اطلاعات اشاره کرد. لازم به ذکر از که سازمان ناسا از زبان پایتون در برنامه نویسی ماشین ها و ابزار فضایی خود استفاده می کند. کاربرد پایتون در هک نیز بر هیچ هکری پوشیده نیست.

هک چیست؟

همه شما به تا به حال کلمه هک را شنیده اید و یا حتی در فیلم ها درباره آن اطلاعاتی کسب کرده اید. اکثر مردم به هک علاقه دارند و شاید این به دلیل فیلم هایی است که در اینباره دیده اند، در این فیلم ها جلو فرد هکر سه الی چهار مانیتور وجود دارد و هکر با لباس و استایل خاصی مقابل مانیتورها نشسته است و با سرعت بسیار زیادی مواردی را در لپ تاپ خود تایپ کرده و ما فقط نوشته های تایپ شده و در آخر نتیجه کار را که هکر موفق شده است را می بینیم. کسانی که برحسب علاقه خود از این طریق وارد دنیای هک می شوند، هکرهای صورتی نامیده می شوند.

هک درواقع به معنی ورود غیر مجاز است، به این معنا که هکر بدون اجازه شخص و یا سازمانی وارد حریم خصوصی آنها شده یعنی به دلیل خاصی گوشی، لپ تاپ و یا حتی سیستم های امنیتی آن اشخاص و سازمان ها را هک می کند. با توجه به این تفاسیر شخصی که مورد هک قرار میگیرد از قبل اطلاعی ندارد چون اگر اطلاع داشت مانع این کار می شد.

هک واژه ای ترسناک است؟

با تعاریف بالا می توان گفت که دزدها هم هکر هستند چون وقتی که دزد می تواند با شکستن قفل ویا از پنجره وارد خانه ای شده و از آن دزدی کند و هکر هم با نفوذ به گوشی، لپ تاپ و یا سیستم شخص و یا سازمانی می تواند بدون اطلاع آن اشخاص اطلاعات آنها را بدست آورد، بنابراین هر دو را می توان هکر نامید.

به طور کلی می توان گفت هرگونه ورود بدون اجازه و غیر عادی هک محسوب می شود و شخصی که این کار را انجام می دهد نیز هکر نام دارد. اما اصلا نمی توان گفت که هک واژه ای ترسناک است چرا که در کنار تمام مضراتی که برای ما دارد می توان از آن به عنوان یک ابزار امنیتی استفاده کرد. هکرهای بسیاری هستند که از این مهارت خود در راستای ایجاد امنیت برای سازمان های مهم و اطلاعاتشان استفاده می کنند. بنابراین بهتر است در اینجا به طور خلاصه با انواع هکرها آشنا شوید تا ذهنیتتان نسبت به تمام هکرها منفور نباشد.

انواع هکرها

گاهی هک کاربرد مناسب و مفیدی همچون تست امنیت سایت ها و شبکه های کامپیوتری دارد، به این منظور که به کمک سایت برنامه نویسان یک سایت و یا شبکه کامپیوتر می توانند متوجه شوند که آیا این برنامه ای که نوشته اند از امنیت کامل برخوردار است یا خیر.

هکرها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه نام برده و توضیح خواهیم داد:

هکر کلاه سفید: کار هکرهای کلاه سفید تست امنیت و مشخص کردن باگ های یک سایت و شبکه کامپیوتری است. این هکرها کمک بسیار زیادی به بالا بردن سطح امنیت می کنند.

هکر کلاه سیاه: این ها هکرهایی هستند که از مهارت خود برای اهداف شوم همچون هک کردن غیر قانونی سایت ها استفاده می کنند و می توان از کار آنها می توان به دزدین پول یا ترور کسی اشاره کرد.

هکر کلاه صورتی: هکرهای کلاه صورتی که در بالاتر توضیح دادیم، کسانی هستند که فقط ژست هکرها را که در فیلم ها دیده اند، دوست دارند. این گروه برای امنیت نه مفید هستند و نه مضر بلکه گروه خنثی هستند.

کاربرد پایتون در هک

علت محبوبیت و استفاده پایتون در هک قدرت بسیار و یادگیری آسان آن است. این زبان برنامه نویسی نسبت به دیگر زبان ها خواناتر و راحت تر است. در ادامه ویژگی های این زبان برنامه نویسی را توضیح خواهیم داد و درباره کاربرد پایتون در هک بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  • وجود کتابخانه های NetworkX، Pulsar و Napalm باعث ساخت ابزار آسان مخصوص شبکه می شوند.
  • پایتون در زمینه اسکریپت نویسی عالی بوده و عملکردی بسیار خوبی دارد بنابراین هکرها معمولا اسکریپت های کوچکی می سازند.
  • پایتون به دلیل برخورداری از جامعه عظیم برنامه نویسی باعث پاسخگویی به تمامی سوالات برنامه نویسان در هر زمینه ای می شود.
  • همانطور که پیشتر گفتیم یادگیری پایتون بسیار آسان و کارآمد بوده و در زمینه های دیگر نیز کاربرد دارد.

علاوه بر پایتون زبان های برنامه نویسی همچون Perl و PowerShell و BASH وجود دارند اما پایتون به خاطر آسانی خود محبوبیت بیشتری دارد.

ضرورت استفاده از پایتون در هک

ممکن است برای علاقه مندان به یادگیری هک، این سوال پیش بیاید که آیا یادگیری پایتون برای هک کردن ضروری است؟ در پاسخ باید بگوییم بله، کاربرد پایتون در هک بسیار است و قطعا یادگیری آن لازمه کار هر هکر می باشد. شاید شما به عنوان یک هکر تازه کار در این فکر باشید که از ابزارهای آماده موجود در اینترنت استفاده کنید تا خودتان مجبور نباشید برنامه نویسی کنید و آموزش برنامه نویسی را ببینید، باید بگویم کاملا در اشتباهید. چرا که حتی در صورت استفاده از چنین ابزارهایی، باید با پایتون آشنا باشید تا بتوانید از آن ابزار سر در بیاورید. چنانچه با این زبان آشنا نباشید و به سراغ ابزارهای آماده بروید، مطمئنن هنگام هک از خود ردپایی به جای خواهید گذاشت. در واقع اگر بخواهیم با شما رو راست باشیم باید بگوییم که بدون پایتون هیچ وقت تبدیل به یک هکر حرفه ای نخواهید شد.

کاربرد پایتون در هک

همانطور که گفتیم زبان برنامه نویسی پایتون کاربردهای بسیاری دارد و کاربرد پایتون در هک تنها نیست. در ادامه برخی از این کاربردها را معرفی خواهیم کرد:

  • از پایتون می توان در ساخت ابزارهای امنیتی استفاده کرد
  • می توان به کمک آن اکسپلوت های حرفه ای ساخت
  • برای تست امنیت شبکه و سایت ها می توان اپلیکیشن های آلوده ساخت تا بتوان باگ های امنتی را پیدا و رفع کرد.
  • پایتون در تمامی سیستم عامل ها قابلیت اجرا دارد.

نصب پایتون در ویندوز

اکنون که با کاربرد پایتون در هک آشنا شدید، لازم است آن را در سیستم خود نصب نمایید تا پس از آن شروع به یادگیری کار با این زبان کنید. برخلاف سیستم‌های عامل دیگر نظیر «مک» (Mac OS) و «لینوکس» (Linux)، «زبان برنامه‌نویسی پایتون» (Python Programming Language) به طور پیش‌فرض روی سیستم عامل ویندوز نصب نشده است. با این حال، این بدین معنی نیست که این زبان برنامه‌نویسی برای کاربران ویندوز مفید واقع نخواهد شد و یا اینکه کاربران ویندوز قادر نخواهند بود با استفاده از این زبان به برنامه‌نویسی برنامه‌های کاربردی خود بپردازند. اگر شما هم از کاربران ویندوز هستید در ادامه همراه ما باشید تا نحوه نصب پایتون در ویندوز را آموزش ببینید.

1. اولین قدم برای نصب این زبان برنامه نویسی، دانلود آن است. در سایت پایتون همه نسخه های این زبان متناسب با سیستم عامل های مختلف وجود دارند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. نصب این زبان به پیش نیاز خاصی نیاز ندارد و تنها کافی است یک سیستم معمولی داشته باشید. پس ابتدا نسخه موردنظر خود را از سایت پایتون دانلود کنید. برای اینکار کافیست به آدرس زیر رفته و بر روی دکمه Download Python کلیک کنید. در این مطلب با روشی ساده پایتون 3.7 را نصب می‌کنیم.

2. پس از دانلود فایل exe آن را به محلی از سیستم که فراموش نمی‌کنید منتقل کرده و با کلیک کردن روی آن، گزینه اجرا (Run) را انتخاب کنید.
3. در پنجره ای که باز می شود موارد پایین صفحه را تیک بزنید و گزینه Install Now را انتخاب کنید. اگر قبلا پایتون را راه اندازی کرده باشید احتمالا به روزرسانی را پیشنهاد داده و باید گزینه UpGrade Now را انتخاب کنید. نسخه 32 بیتی و 64 بیتی آن تفاوتی نمی‌کند.
4. در این مرحله پنجره ای دیگر باز می شود که باید گزینه بله (Yes) را انتخاب کنید تا ویندوز اجازه نصب را به شما بدهد.
5. پس از اتمام نصب پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن فرایند نصب پایتون (SetUp was Succssful) ظاهر می‌شود. حال باید مطمئن شوید که فایل نصب شده درست کار می‌کند بنابراین مجددا فایل python.exe را پیدا کرده و روی آن دو بار کلیک کنید. یک پنجره مشکی با محتوای زیر باز می‌شود که نشان دهنده نصب موفق این زبان برنامه نویسی است.
کاربرد پایتون در هک
5.در آخرین مرحله فایل پایتون را پیدا کرده و در محیط کدزنی آن یعنی Python Shell که مشابه پنجره بالا است اولین برنامه خود را شروع کنید.

سخن آخر

برای تست نفوذ و امنیت یک سایت و یا شبکه کامپیوتری به طور تخصصی نیاز به یادگیری یک زبان برنامه نویسی قوی می باشد که برای یادگیری باید به حوزه مورد علاقه خود توجه کرده و درباره آن بسیار تحقیق کنید. ملاکتان تنها گفته دیگران نباشد که کدام زبان برنامه نویسی بهتر است زیرا هر شخص بر اساس تجربه خود به شما زبان های برنامه نویسی را معرفی می کند و این کار ممکن است باعث گیج شدن شما شود. بهترین کار این است که شما در حوزه مورد علاقه خود کامل تحقیق کرده و بهترین زبان برنامه نویسی در آن حوزه را پیدا کرده و سپس شروع به یادگیری کنید تا موفق شوید.

شما می توانید مطالب مرتبط را با کلیک بر روی لینک های زیر مطالعه نمایید.

آموزش هک و نفوذ

آموزش هک حرفه ای با روش های اصولی

دیدگاهتان را بنویسید