چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟؟؟؟ آموزش 4 روش کاربردی و تضمینی

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟

هک موبایل از طریق اینترنت
روش های کنترل گوشی فرزندان
دسامبر 25, 2020
دانلود برنامه هک اینستاگرام
دانلود برنامه هک اینستاگرام
دسامبر 30, 2020

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم

گوشی های هوشمند امروزه در دسترس همه ی افراد هستند و از این جهت در بسیاری از این گوشی ها اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد. همه ی این اطلاعات صرف نظر از این که به درد هکر می خورند یا نه، برای خود فرد مهم هستند. بنابراین حفاظت از این اطلاعات در درجه ی بالایی از اهمیت قرار دارد. اما اگر گوشی ما به هر ترتیبی هک شد، چگونه گوشی را از هک خارج کنیم؟. مشخص است که قبل از این که به پاسخ سوال چگونه گوشی را از هک خارج کنیم برسیم باید بفهمیم که چه کسی گوشی ما را هک کرده است و به ترتیب یک سری فرایند ها را در پیش بگیریم.

هک گوشی چیست؟

هک شدن موبایل به حالتی گفته می شود که در ان کنترل بخشی یا همه ی تلفن همراه به دست فرد دیگری می افتد. البته با پیشرفت هایی که هکر ها در زمینه ی دسترسی به اطلاعات کاربران داشته اند، ممکن است با یک فرد طرف نباشیم و با یک ربات هکر که البته ساخته ی دست هکر ها است مواجه باشیم. به هر حال این هک می تواند در سطوح مختلفی انجام شود و هر چقدر که امنیت گوشی همراه کمتر باشد امکان از دست رفتن اطلاعات و هک شدن بیشتر می شود.

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ پیدا کردن هکر

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که هک گوشی به دو روش می تواند انجام شود که در واقع سطح هک را مشخص می کند. ممکن است هکر توانسته باشد هک یک نرم افزار خاص از گوشی همراه شما را انجام دهد. همچنین ممکن است کل کنترل گوشی همراه شما را به دست گرفته باشد و از همه ی اطلاعات موجود در آن استفاده کند. در حالت اول به این دلیل که دسترسی هکر کمتر است ، پاسخ به سوال چگونه گوشی را از هک خارج کنیم هم راحت تر است و فرایند های کمتری برای رفع هک گوشی نیاز است. علاوه بر این در صورتی که برای خارج کردن هکر نیاز به این باشد که بخشی از اطلاعات از بین برود، این اطلاعات بسیار محدودتر از حالت دوم خواهند بود. در حالت دوم که کل اطلاعات گوشی به دست گرفته شده است. احتمال این که بتوانیم بدون آسیب به اطلاعات قبلی و اطلاعات موجود گوشی را از هک خارج کنیم، بسیار کم است. بنابراین معمولا بخش مهمی از اطلاعات یا همه ی آن از دست می رود. به هر حال دانستن این که چگونه گوشی را از هک خارج کنیم بسیار مهم است چون در صورتی که هکر بتواند مدت زمان بیشتری روی اطلاعات شما تسلط داشته باشد، فعالیت های آن خطرناک تر می شود! همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله ی مربوط به  بالا بردن امنیت گوشی  را نیز مطالعه نمایید.

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟

1-چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ برنامه ها یا پیام هایی که به نظر می آیند مخرب باشند را حذف کنید اگر با حذف این برنامه ها و پیام هایی که به نظر مشکوک بودند مشکل شما برطرف شد، دیگر نیاز به اقدام خاصی نیست و فقط کافی است یکبار دیگر تلفن همراه خود را اسکن کنید. اما معمولا هک ها به این سادگی برطرف نمی شوند و نیاز به انجام مراحل امنیتی بیشتری هست. چگونه گوشی را از هک خارج کنیم
به محض این که احساس کردید گوشی شما هک شده است ، می توانید برنامه ها را یکی یکی غیر فعال کنید تا متوجه شوید که این هک از طرف کدام برنامه انجام شده است. اگر به نظر می رسد خاموش کردن و غیر فعال کردن یک برنامه خاص همه چیز را به حالت عادی برمی گرداند ، ممکن است آن برنامه مخرب باشد یا حداقل ، با دستگاه شما سازگاری ندارد. نکته ی مهمی که باید در این مرحله به آن توجه داشته باشید این است که برنامه ها و نرم افزار هایی که صورت جهانی مورد اعتماد هستند نیازی به چک کردن ندارند. به عنوان مثال اپل استور و یا گوگل پلی هک کننده نیستند! 2-چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ دسترسی ها را کاهش دهید: هر نرم افزاری قبل از این که نصب شود از شما می خواهد یک سری از دسترسی ها را به عنوان مثال به حافظه، دوربین، CPU و… بدهید. در صورتی که نرم افزاری که نصب می کنید از منابع معتبر نباشد یا به هر دلیل دیگری مخرب باشد، می تواند دسترسی های بیشتری بگیرد و این باعث می شود به بخش های مختلفی از گوشی شما نفوذ کند. در بالا به این موضوع اشاره کردیم که اگر نرم افزاری که استفاده می کنید یک برنامه ی شناخته شده مانند گوگل پلی است، نیازی به این که دستگاه خود را چک کنید ندارید. اما در صورتی که می خواهید با استفاده از این نرم افزار ها، برنامه های دیگری را دانلود کنید ممکن است معتبر نباشند. به عنوان مثال خود گوگل پلی معتبر است و هک از طریق آن صورت نمی گیرد. اما نرم افزارهایی که به عنوان بازی یا Software دانلود می کنید می تواند هک کننده باشد. افراد زیادی با نصب کردن نرم افزارهایی که از گوگل پلی و اپل استور هک شده اند. بنابراین دسترسی ها را به دقت چک کنید چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید دو مرحله ی بالا مربوط به این بودند که هک گوشی شما در سطح محدودی انجام شده باشد. به عنوان مثال فقط بخش پیامک ها یا تماس های شما درگیر شده باشد. اما در صورتی که هک گوشی شما پیشرفته تر انجام شده باشد و به بخش های مختلفی نفوذ کرده باشد، سوال چگونه گوشی را از هک خارج کنیم باید تخصصی تر باشد! در واقع در این حالت مجبور هستید که بخش مهمی از داده های خود را که در گوشی ذخیره کرده اید از بین بررید. در صورتی که کارت حافظه ای روی گوشی هوشمند خود نصب کرده اید آن را بردارید و سپس با استفاده از نشانی های زیر، بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید.
چگونه گوشی را از هک خارج کنیم

در صورت هک کامل گوشی روش زیر را انجام دهید

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ “در صورت هک کامل” Android: تنظیمات> سیستم> (پیشرفته)> بازنشانی گزینه ها> پاک کردن همه داده ها iPhone: تنظیمات> عمومی> بازنشانی> پاک کردن همه محتوا و تنظیمات مهم: دقت داشته باشید که هک شدن گوشی شما در صورتی نیاز به این مرحله از بازگردانی دارد که نتوان هیچ کار دیگری را برای خارج کدن از هک در نظر گرفت. بنابراین پیشنهاد ما این است که گوشی خود را قبل از این که به حالت کارخانه باز گردانید با مراجعه به یک متخصص بررسی کنید. ممکن است بتوان با راهکار های ساده تری گوشی شما را از هک خارج کرد یا بخشی از اطلاعات آن را بازگردانی کرد. با انجام دادن بازگشت به کارخانه شما همه ی اطلاعات خود را از بین برده اید و مانند این است که شما گوشی همراه خود را به تازگی از کارخانه تحویل گرفته باشید. در برخی از اوقات، هک گوشی انقدر گسترده است که نمی توانید از طریق مسیر هایی که در بالا گفته شد بازگردانی به تنظیمات کارخانه را انجام دهید. در این صورت تما کنترل شما از دست رفته است و حتی نمی توانید با صفحه نمایش ان به خوبی کار کنید. در این حالت معمولا با استفاده از دکمه های گوشی و بعد از یک بار خاموش و روشن کردن گوشی می توانید تنظیمات را انجام دهید. به دلیل این که این تنظیمات در گوشی ها و برند های مختلف با هم دیگر تفاوت دارد روش تنظیم آن را به متخصصان بسپارید . چون هزینه ی زیادی هم در بر نخواهد داشت.
  1. چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ بررسی کنید که آیا اطلاعات شما در آنجا وجود ندارد
متأسفانه ، بسیاری از هکر ها و بدافزارها هیچ علامتی ندارند و غالباً تنها جایی که مردم از نقض اطلاعات به دلیل هک آن مطلع می شوند، هک شدن سرویس های دیجیتالی آنها یا بدتر از آن ، استفاده از هویت آن ها در شبکه های اجتماعی و… است . در این حالت هکرها از اطلاعات سرقت شده خود برای افتتاح حساب یا خط اعتباری استفاده می کنند
چگونه گوشی را از هک خارج کنیم

چند ابزار وجود دارد که می توانید برای بررسی اینکه آیا اطلاعات شما قبلاً به خطر افتاده است استفاده کنید.

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟ درک اطلاعاتی haveibeenpwned.com وب سایتی است که توسط توسعه دهنده امنیت و مدیرامنیتی مایکروسافت تروی هانت اداره می شود و بررسی می کند آدرس ایمیل در نقض برنامه ها و سرویس های معروف در معرض نمایش قرار گرفته است یا خیر. برنامه های امنیتی از جمله Bitdefender (Android) و Lookout (iOS) هم می توانند در صورت نقض برنامه ها و سرویس هایی که استفاده می کنید ، به شما هشدار دهند و اطلاعات شخصی شما را نجات دهند بسته به مقیاس داده هایی که افشا شده است ، ممکن است بخواهید هشدار کلاهبرداری را در آژانس های معتبر اعتباری تنظیم کنید. در این حالت فرایند بسیار پیچیده و هزینه بری را باید طی کنید. اگر چه که این حالت معمولا برای وزرای سیاسی یا افرادی که کسب و کارهای بین المللی بزرگ دارند پیش می آید!

جمع بندی

اکنون می دانیم که چگونه گوشی را از هک خارج کنیم و نابراین می توانید با استفاده از روش هایی که گفته شد هکر ، ربات هکر یا بد افزاری که باعث هک شده را شناسایی کنید و آن را از بین ببرید. اما همانطور که پیشگیری بهتر از درمان است، به شما پیشنهاد می کنیم قبل از این که هک شوید اقدامات امنیتی را انجام دهید تا نیازی به پرسش “چگونه گوشی را از هک خارج کنیم؟” نداشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید