هک شدن اینستاگرام-3راه مقابله - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

هک شدن اینستاگرام-3راه مقابله

امنیت لینوکس
امنیت لینوکس-3 سطح آن
سپتامبر 23, 2021
هک وبسایت
2 روش هک وبسایت
سپتامبر 26, 2021

هک شدن اینستاگرام-3راه مقابله

هک شدن اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام به عنوان یکی از مهمترین نگرانی های کاربران است. همانطور که می دانید این شبکه تبدیل به یکی از بزرگترین منابع اطلاعاتی شده است. اگر در اینستاگرام خود کمی بگردید متوجه می شوید اطلاعات زیادی وجود دارد که دوست ندارید به دست دیگران بیفتد. به همین دلیل هم می خواهیم در این مقاله همه چیز در مورد هک شدن اینستاگرام را به شما ارائه کنیم.

هک شدن اینستاگرام

اینستاگرام برای طراحان بسیار مهم است .چون هم به عنوان ابزار بازاریابی و شبکه و هم راهی کلیدی برای جذب مشتریان جدید عمل می کند. اما مانند همه حساب های دیجیتالی این روزها ، همیشه این احتمال وجود دارد که نمایه شما توسط یک گروه مخرب مورد هدف قرار گیرد.

متیو کرول ، استراتژیست رسانه های اجتماعی در آژانس ارتباطات با تمرکز بر طراحی Novità می گوید: “من می گویم معمولی است که کاربران معمولی تا حدی در زندگی خود هک می شوند.” “من بیشتر از دوستان و همکارانم می شنوم که آنها فعالیت مشکوکی را در حساب خود تجربه کرده اند.”

اگر نگران هک شدن حساب اینستاگرام خود هستید ، در اینجا مراحلی را که می توانید برای محافظت از آن در وهله اول انجام دهید وجود دارد .  همچنین قدم هایی که می توانید در صورت بدترین اتفاق رخ داده است ، انجام دهید.

 

چنانچه تمایل دارید درباره ی روش های هک کردن اینستاگرام دیگران بدانید پیشنهاد می کنم حتما مقاله ی 👈👈👈 هک اینستاگرام 👉👉👉 را مطالعه نمایید. در این مقاله به طور کامل هک کردن اینستاگرام آموزش داده شده است.

 

چگونه از هک شدن اینستاگرام خود محافظت کنیم

هک گوشی محدود به اینستاگرامرهای معروف نیست . بنابراین محافظت از حساب های شما بسیار مهم است.حتی اگر تعداد زیادی دنبال کننده نداشته باشید. جاناتان سیمون ، مدیر بازاریابی دیجیتال ، می گوید: “هر حسابی می تواند هدف قرار گیرد .زیرا در صورت موفقیت هکرها ، می توانند از حساب هک شده برای کسب اطلاعات مهم مانند شماره کارت اعتباری ، آدرس ها و PIN ها از سایر کاربران ناشناس استفاده کنند.” حتی دیده شده که هک گوشی با شماره انجام شده و اطلاعات اینستاگرام فاش شده . بنابراین در موارد امنیتی باید دقت بیشتری داشته باشید.

در حالی که همه ما می دانیم یک رمز عبور قوی برای جلوگیری از نفوذ هکرها مفید است. اما اقدامات بیشتری را باید برای حفاظت از حساب اینستاگرام خود انجام دهید.

احراز هویت دو عاملی را روشن کنید

احراز هویت دو عاملی مستلزم این است که کاربران هر بار که به دستگاه جدیدی وارد می شوند ، از برنامه ای مانند Google Authenticator یا کد ارسال شده به تلفن همراه خود از طریق پیام وارد کنند. این یک عامل بازدارنده محکم برای هکرها است. اینستاگرام این سرویس را ارائه می دهد .می توانید آن را از طریق صفحه امنیتی در برنامه تنظیم کنید.

فعالیت ورود به سیستم خود را بررسی کنید

مراقب فعالیت ورود به سیستم خود باشید ، که در بخش امنیت برنامه نیز یافت می شود. در آنجا ، همه دستگاه هایی را که حساب شما در آن وارد شده است.بعلاوه موقعیت جغرافیایی آنها را مشاهده خواهید کرد. اگر در اینجا فعالیت مشکوکی مشاهده کردید ، می توانید از دستگاه فعلی خود خارج شوید.

هک شدن اینستاگرام

هکر ها اینستاگرام افراد زیادی را مورد هدف قرار می دهند

به ایمیل های اینستاگرام توجه کنید

اگر شخصی سعی کند گذرواژه شما را بازنشانی کند یا اینستاگرام متوجه فعالیت مشکوک در حساب شما شود ، این پلتفرم به شما ایمیلی از تغییر ارسال می کند . این بدان معناست که شما باید سریع عمل کنید. کرال می گوید: “من به محض دریافت اعلان یا ایمیل از اینستاگرام به من اطلاع می دهم که فعالیت مشکوکی در هر یک از حساب هایی که مدیریت می کنم وجود دارد ، فوراً اقدام می کنم.”

اگر ایمیلی دریافت کردید که شخصی درخواست کرده است رمز عبور شما را تغییر دهد و شما نبودید ، از طریق پیوند موجود در آن ایمیل وضعیت را به اینستاگرام گزارش دهید. سپس باید گذرواژه خود را تغییر دهید. اگر ایمیلی دریافت می کنید که شخصی آدرس ایمیل مربوط به حساب شما را تغییر داده است ، می توانید از طریق آن اعلان ایمیل “تغییر را برگردانید”.

اما مراقب باشید .برخی از ایمیل هایی که به نظر می رسد از اینستاگرام هستند می توانند در واقع تلاش فیشینگ هکرها باشند. با این حال ، اینستاگرام عملکردی را برای محافظت از شما ایجاد کرده است. اگر وارد قسمت امنیتی برنامه خود می شوید ، می توانید ببینید ایمیل هایی که اینستاگرام در 14 روز گذشته برای شما ارسال کرده است . بنابراین به شما در تأیید صحت یک ایمیل کمک می کند.

اگر حساب شما قفل شد باید چه کار کنید؟

گاهی اوقات قفل شدن – به ویژه برای حساب های تجاری – به سادگی به دلیل یک نظارت است. شارلین سی لام ، مشاور نیویورک و لندن ، شارلین سی لام ، که با مارک های طراحی همکاری می کند ، می گوید: “به عنوان مثال ، فرض کنید یک مدیر رسانه های اجتماعی از شرکت خارج می شود.” “اگر برنامه انتقال وجود نداشته باشد ، ممکن است مدتی طول بکشد تا اعضای تیم باقی مانده متوجه شوند که در واقع رمز عبور اینستاگرام را نمی دانند.”

در این صورت ، به سادگی می توانید با آن کارمند تماس بگیرید – یا کدهای بازیابی خود را در یک مکان امن ذخیره کنید. (از کدهای بازیابی برای بازنشانی احراز هویت دو عاملی استفاده می شود . می توانید آنها را در صفحه امنیتی برنامه Instagram پیدا کنید).

اما پس از آن هک واقعی وجود دارد ، جایی که شخصی بدون اجازه به حساب شما دسترسی پیدا می کند. چندین سطح مختلف از هک وجود دارد. در اینجا نحوه رسیدگی به هر یک آمده است

 

 

شخص دیگری از حساب شما پست می گذارد ، اما شما هنوز وارد سیستم شده اید.

در حالی که هکرها معمولاً رمز عبور شما را بلافاصله تغییر می دهند ، ممکن است خوش شانس باشید. اگر در حساب اینستاگرام خود متوجه فعالیت های متقلبانه شدید . مثلاً عکس ها یا استوری هایی که خودتان در صفحه خود منتشر نکرده اید .اما وارد سیستم شده اید ، باید بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید ،. که این کار باید هکر را از سیستم خارج کند. همچنین باید به صورت دستی از طریق هرگونه دستگاه مشکوک از طریق صفحه فعالیت ورود به سیستم خود خارج شوید . همچنین دسترسی به برنامه های شخص ثالث را که ممکن است نقض امنیت داشته باشند ، لغو کنید.

شخصی گذرواژه شما را تغییر داده است

اگر متوجه شدید که رمز عبور خودتان دیگر کار نمی کند ، کافی است مراحل تنظیم یک رمز جدید را دنبال کنید.همانطور که توسط صفحه ورود به سیستم در برنامه Instagram درخواست شده است. امیدوارم پیوند بازنشانی به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال شود .سپس می توانید از یک کد امنیتی برای ورود مجدد به حساب خود و تغییر رمز عبور خود استفاده کنید.

هک شدن اینستاگرام

احراز هویت دو عاملی می تواند از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کند

شخصی گذرواژه و اطلاعات تماس شما را تغییر داده است

اگر در حساب کاربری خود قفل شده اید و وقتی از اینستاگرام درخواست پیوند بازنشانی گذرواژه را دریافت نمی کنید ، ممکن است هکر ایمیل و شماره تلفن شما را تغییر داده باشد. در این صورت ، باید با دنبال کردن دستورالعمل های موجود ، حساب خود را به اینستاگرام گزارش دهید. اینستاگرام از شما می خواهد قبل از اقدام به بازیابی حساب خود ، هویت خود را تأیید کنید.

آیا در صورت هک شدن اینستاگرام شما قابل بازیابی است؟

در برخی موارد ، هکرها ممکن است همه پست های شما را حذف کنند .یا ممکن است حساب شما را به طور کامل حذف کنند. هنوز فرصتی وجود دارد که بتوانید حساب خود را بازیابی کنید. اگر کسی حساب شما را حذف کرده است ، از نظر فنی شما 30 روز فرصت دارید تا با Instagram تماس بگیرید. توضیح دهید که هک شده اید و [از او بخواهید] حساب شما را دوباره تنظیم کند.

جاناتان سیمون می گوید ، اینستاگرام ادعا می کند که اطلاعات شما را برای مدت طولانی ذخیره می کند. “با این حال ، این یک دروغ بزرگ است. وقتی حساب شما حذف شود ، احتمالاً از بین رفته است. ”

به عنوان مثال ، طراح داخلی کریستن مک گینیس ، یکی از افراد خوش شانس نبود. در ماه سپتامبر ، او متوجه شد که به دلیل فعالیت مشکوک از حساب اینستاگرام خود خارج شده است.با وجود اینکه احراز هویت دو مرحله ای فعال شده است. “فرآیند بازیابی حساب اینستاگرام شامل تأیید هویت است. مک گینیس می گوید ، من این مورد را بیش از دوازده بار در عرض یک ماه به اینستاگرام ارسال کردم و هیچ پاسخی دریافت نکردم. “متأسفانه ، من هیچ گونه کمک دریافت نکردم ،”

روایت مک گینیس، فعال اینستاگرامی

مک گینیس پس از یک ماه شکست را پذیرفت و هک شدن اینستاگرام خود را افشا کرد !. یک حساب جدید در اینستاگرام ایجاد کرد و از اولین پست خود برای توضیح آنچه اتفاق افتاده بود استفاده کرد. او سپس فرایند سختی را برای پیگیری مجدد روابط قبلی خود آغاز کرد ، به این امید که او را دنبال کنند. در حالی که بسیاری این کار را می کردند ، او به دیگران پیام داد تا خودش را دوباره معرفی کند. خط کوچک نقره ای این بود که عکس های او ذخیره شدند . زیرا او عملکرد ذخیره خودکار اینستاگرام را فعال کرد که پست های شما را در یک آلبوم عکس در تلفن شما بارگیری می کند.

مک گینیس می گوید: [اما] من چند هزار دنبال کننده از دست دادم .بسیاری از آنها را هرگز باز نخواهم داشت .زیرا نمی دانم با چه کسی باید تماس بگیرم. “چیزی که بیشتر از همه در طول آن ماه از دست دادم ، از دست دادن جامعه Insta من بود. من گروهی از دوستان همفکر خود را ایجاد کرده بودم  ”

در حالی که هیچ روشی برای محافظت از حساب به طور کامل ایمن نیست ، اما رعایت بهترین شیوه های امنیتی می تواند شما را از بازسازی موارد زیر به سختی باز دارد.

نکات قابل توجه در مورد هک شدن اینستاگرام

احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای ارائه امنیت بالا به حساب کاربری شما می باشد. می توانید یک قدم جلوتر رفته و از احراز هویت بیومتریک استفاده کنید. این راه حل از اثر انگشت و/یا عکس عنبیه چشم شما به عنوان گذرواژه حساب شما استفاده می کند. روشهای جدیدی برای محافظت از کاربران در برابر هکرها به طور مداوم در حال ایجاد است.

خروج از قفل

برخی از کاربران هنگام کنترل هکرها بر روی حساب های خود قفل شده اند. این می تواند ترسناک و عصبانی کننده باشد.برخی از کاربران گزارش دادند که هفته ها طول کشید تا حساب های خود را پس بگیرند. آنها گفتند که پشتیبانی اینستاگرام چندان مفید نیست . بنابراین آنها مجبور بودند کارهای زیادی را خودشان انجام دهند.

با وجود بهبود امنیت ، هکرها به طور فزاینده ای قادر به نفوذ به انواع برنامه های نرم افزاری ، شبکه های اجتماعی ، حساب های ایمیل و حتی پایگاه های داده شرکت ها هستند. ظاهراً آنها ابزار ، منابع و پشتوانه ای برای تمرکز تمام تلاش خود بر هک روز به روز دارند.

برخی از این هکرها برای هک شدن اینستاگرام توسط دولت های بزرگی مانند چین و روسیه حمایت می شوند. این کشورها متوجه شده اند که چه مقدار پول برای هک وجود دارد و به نظر می رسد آنها هیچ وجدان در انجام این جنایت ندارند. یک حمله باج افزار خوب علیه شرکت شما می تواند 30 هزار دلار یا 40 هزار دلار برای سارقان خالص داشته باشد. اکثر مردم برای پس گرفتن پرونده های خود باج می دهند ، اگرچه این امر همیشه به شما اطمینان نمی دهد.

امنیت اینستاگرام بهبود می یابد

هک شدن اینستاگرام

پسورد های اینستاگرام به تنهایی نمی تواند از هک جلوگیری کند

امنیت اینستاگرام به طرق مختلف بهبود یافته است. آنها در حال حاضر در رسانه ها در مورد تجربیات هک شدن مشتریان خود در حال پیشروی هستند. آنها اعلام کرده اند که خود را وقف رسیدگی به تمام گزارش های هک خواهند کرد. با هر کدام ، آنها:

تمام جزئیات آنچه اتفاق افتاده را ثبت کنید
جنبه های امنیتی مربوطه را بررسی کنید
حساب مشتری را در اسرع وقت بازیابی کنید
نرم افزار مربوطه را از طریق به روز رسانی بهبود دهید
هرگونه پیشرفت دیگری را که می تواند از وقوع مجدد نقض جلوگیری کند ، پیشنهاد دهید یا پیشنهاد دهید

 

نتیجه

بهتر است کاربران اینستاگرام تمام اطلاعات خود را در مورد نحوه حفظ امنیت حساب خود بیاموزند. امروز ، این یک رویکرد پیشگیرانه است. در سراسر جهان ، هکرها بی وقفه در حال کار برای یافتن راه هایی برای هک کردن رایانه ، شبکه ، حساب های رسانه های اجتماعی ، ایمیل شما هستند. هک گوشی اندروید با تعداد بیشتری دیده شده است.

هر کاری که می توانند انجام دهند تا اطلاعات شخصی شما را بیابند و از آنها برای سوء استفاده از شما استفاده کنند.این همان چیزی است که آنها انجام خواهند داد .این امر هر یک از ما را در موقعیتی قرار می دهد که باید هوشیار و فعال باشیم. هر یک از ما باید تمام تلاش خود را برای محافظت از خود در برابر سارقان سایبری انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید