هک گوشی از طریق تایپ کردن هم ممکن است - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

هک گوشی از طریق تایپ کردن هم ممکن است

آپدیت جدید تلگرام
آپدیت جدید تلگرام چه امکاناتی را اضافه کرده است؟
آگوست 28, 2019
تبدیل گروه به سوپر گروه و ایجاد لینک عضویت برای اعضا
سپتامبر 8, 2019

هک گوشی از طریق تایپ کردن هم ممکن است

هک گوشی از طریق تایپ

در عصر تکنولوژی همیشه افرادی هستند که به دنبال راهی برای نفوذ و به اصطلاح هک کردن دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های موبایل می گردند. از همین رو موضوع هک و نفوذ به موبایل موضوعی است که هرگز تکراری نمی شود و همیشه در محافل مختلف مورد بحث قرار می گیرد. تا پیش از ظهور شبکه های اجتماعی، هکرها در تلاش برای هک اس ام اس، هک ایمیل و یا شنود تماس ها بودند. اما امروزه علاوه بر این موارد، هک شبکه های اجتماعی نیز به دغدغه های هکرها اضافه شده است. بنابراین روش های بیشتر و متنوع تری هم برای هک و نفوذ به گوشی ها به وجود آمده اند. در همین راستا امروز قصد داریم شما را با یکی از جدیدترین روش های هک و نفوذ یعنی هک گوشی از طریق تایپ کردن آشنا کنیم.

هک گوشی از طریق تایپ کردن

طی گزارشی که خبرگزاری مهر منتشر کرد، به نقل از آسین ایج آمده است که امروزه دور نگهداشتن هکرها از اطلاعات شخصی کاری بس دشوار است، چرا که آن ها هرروزه به دنبال راهی جدید برای سرقت اطلاعات و هک دستگاه های هوشمند هستند.

همچنین در گزارش این خبرگزاری آمده است که امواج صوتی که هنگام تایپ کردن با صفحه کلید انتار می یابند، می تواند به هکرها در هک کردن گوشی کاربران کمک کند. در همین راستا تحقیقی صورت گرفت و حاکی از آن بود که دسترسی به اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی‌های موبایل در صورت حضور هکر در نزدیکی گوشی هوشمند کاربر از طریق استراق سمع صدای تایپ ممکن است.

محققان موسسه امنیت سایبری داروین دیسون در آمریکا می‌گویند علائم آکوستیک یا موج‌های صوتی متصاعد شده در زمان تایپ با صفحه کلید گوشی یا رایانه قابل دریافت برای اقدامات هکری هستند. چرا که هکرها با استفاده از این روش، می توانند پسوردهای تایپ شده در گوشی های هوشمند یا تبلت ها را نیز با استفاده از موج صوتی تولید شده از برخورد انگشتان کاربر با صفحه نمایش که به میکروفن دستگاه منتقل می شود، به دست بیاورند.

جالب است بدانید که این روش حتی در محیط های پر ازدحام که سر و صدای زیادی هم وجود دارد، برای هکرها کاربرد خواهد داشت. پژوهش های صورت گرفته، نشان داده است که هکرها می توانند با دقت 41 درصد، کلمات تایپ شده را در محیط های شلوغ استخراج نمایند.

Keysniffer روشی دیگر برای هک گوشی از طریق تایپ کردن

همانطور که تا به اینجا گفتیم، هک گوشی از طریق تایپ کردن و استراق صمع صدای تایپ ممکن است، اما روش دیگری نیز برای هک گوشی از طریق تایپ کردن وجود دارد و آن استفاده از تکنیک Keysniffer  می باشد.

Keysniffer به هکرها را قادر می سازد اطلاعاتی مانند پسورد، ایمیل ها یا اطلاعات شبکه های اجتماعی کاربران را ذخیره کرده و بعدتر از آنها استفاده کنند. البته این تکنیک بیشتر برای هک کامپیوتر ها استفاده می شود، اما ممکن است برای هک گوشی و دیگر دستگاه های هوشمند نیز مورد استفاده هکرها قرار بگیرد.

ظاهرا صفحه کلیدهای تولید شده توسط کمپانی هایی نظیر HP و General Electric دارای یک حفره امنیتی مناسب برای این کار می باشند. نکته بسیار جالب درباره Keysniffer آن است که کاربران به هیچ وجه متوجه سرقت اطلاعات خود نخواهند شد. همچنین اعلام شده که برد مورد نیاز برای اجرای هک در حدود 70 متر می باشد که نشان دهنده درصد بالای ریسک قرار گرفتن در معرض این هک در مکان های عمومی و حتی منازل مسکونی است.

هکرها با اخلال در سیگنال ها به راحتی می توانند اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورده و به سیستم های کامپیوتری نفوذ کنند. این کار به این خاطر راحت انجام می شود که کلیدهای فشرده شده بر روی کیبورد بدون رمزنگاری به رایانه ارسال می شوند. به گفته موسسه Bastille، به جز HP و General Electric، صفحه کلیدهای تولید شده توسط کمپانی های Anker، EagleTec، Insigna، Kingstone، Radio Shack و Toshiba نیز با این مشکل مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید