هک و نفوذ به وای فای با آموزش ساده ترین روش هایی که می توان انجام داد

هک و نفوذ به وای فای با ساده ترین روش ها

نرم افزار ردیابی موبایل
دانلود نرم افزار ردیابی موبایل با شماره تلفن
سپتامبر 29, 2018
ردیابی و هک
ردیابی و هک گوشی هایی با سیستم‌های عامل اندروید قدیمی فاش شد
اکتبر 4, 2018

هک و نفوذ به وای فای با ساده ترین روش ها

هک و نفوذ به وای فای

اکنون که این مطلب را می خوانید احتمالا به دنبال راهی برای دانستن پسورد یک مودم وای فای هستید. به همین منظور احتمالا عباراتی مانند روش هک وای فای، آموزش هک وای فای و یا هک و نفوذ به وای فای را در گوگل سرچ کرده اید و با صفحات زیادی روبه رو شده اید که بسیاری از این صفحات سعی در تبلیغ نرم افزارهای ساخت خود را دارند. اما ما در این مطلب به جهت افزایش آگاهی عموم و به خصوص مدیران امنیتی شرکت ها و سازمان ها، قصد داریم روش های استاندارد هک و نفوذ به وای فای را معرفی کنیم.

آموزش هک و نفوذ به وای فای

در سال های اخیر روش های زیادی برای هک کردن مودم های وای فای، توسط متخصصان ارائه شده است. تمام این راهکارها به نحوه رمزنگاری و نوع پروتکل استفاده شده در مودم بستگی دارد. امروزه بسیاری از پروتکل ها و رمزنگاری های قدیمی شکسته شده است و به راحتی هک می شوند. روش WEP یکی از روش های رمزنگاری قدیمی می باشد که سالهاست شکسته شده است.

به طور کلی هک و نفوذ به وای فای چند روش دارد که در ادامه مطلب آن ها را معرفی و آموزش خواهیم داد.

دسترسی به مودم

برای هک و نفوذ به وای فای ، اولین راه به دست آوردن رمز عبور آن است، که این رمز عبور را به روش های مختلف می توان به دست آورد. اما ساده ترین روش برای دانستن رمز عبور یک شبکه وای فای، دسترسی به مودم آن می باشد. برای به دست آوردن رمز عبور با این روش پس از دسترسی به مودم، کلید ریست که در پشت دستگاه مودم قرار دارد را برای چند ثانیه بفشارید، بعد از این کار تمام تنظیمات مودم به حالت اولیه بر می گردد و شما می توانید رمز دلخواه خود را روی آن بگذارید.

ورود به بخش تنظیمات مودم وای فای

برای ورود به تنظیمات وای فای نیز باید به دستگاه مودم دسترسی داشته باشید. بعد از دسترسی به مودم به شبکه LAN متصل شوید. معمولا اشخاص به تغییر رمز صفحه تنظیمات مودم خود توجهی ندارند و بسیاری از رمز عبور یکسان مانند Admin استفاده می کنند. برای وارد شدن به تنظیمات پس از اتصال به مودم، در مرورگر خود آدرس آی پی مودم را وارد نمایید (به طور  مثال ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱) ، سپس در صفحه مربوطه رمز عبور پیشفرض مودم را وارد نمایید و وارد تنظیمات شوید. بعد از آن می توانید از رمز عبور مطلع شوید.

شکستن روش رمزنگاری

شاید بتوان گفت که بهترین راه برای هک و نفوذ به وای فای ، استفاده از نرم افزارهایی است که به همین منظور طراحی شده اند. منظور ما از این نرم افزارها، نرم افزارهایی است که استاندارد و تایید شده توسط متخصصین امنیت باشد، نه برنامه هایی که خود نیز هکر هستند و قصد سرقت اطلاعات شما را دارند. بنابراین در مواجهه با اینگونه نرم افزارها  باید نهایت دقت را داشته باشید.

 

هک و نفوذ به وای فای با سیستم عامل لینوکس

سیستم عامل لینوکس یک سیستم عامل متن باز است که بسیار قدرتمند عمل کرده و تا به حال نسخه های زیادی از این سیستم عامل عرضه شده است. دو نسخه از سیستم عمل لینوکس به نام های بک ترک (Back Track) و کالی (Kali Linux) عرضه شده است که بسیاری از هک های سیستمی به وسیله این دو نسخه انجام می شود.

هک و نفوذ به وای فای

البته قابل ذکر است که پروسه هک و شکستن رمزها امری غیر قانونی است. به همین خاطر می توان گفت که کاربرد ابزارهای هک و نفوذ که در این دو نسخه از سیستم عامل لینوکس وجود دارد، کمک به متخصصین امنیت شبکه، برای انجام تست نفوذ پذیری و ایمن سازی شبکه های خود در برابر حملات می باشد.

یکی از ابزارهایی که برای هک و نفوذ به وای فای در این دو نسخه وجود دارد ، ابزار Aircrack است که نسخه جدید آن یعنی Aircrack-ng 1.2 می تواند رمز عبور الگوریتم های WEP و WPA-PSK را نیز بشکند. اما این امر نیاز به یادگیری برنامه نویسی و همچنین صرف وقت و حوصله دارد.

از این رو می توان گفت که بهترین ابزار برای هک و نفوذ به وای فای استفاده و یادگیری روش های استاندارد آن می باشد. البته همانطور که پیش از این نیز گفتیم در حال حاضر ابزارهای بسیار متفاوتی برای این امر ساخته شده اند. اما استفاده از این ابزارها هم خطرات خاص خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید