هک دوربین مداربسته و روش ها و برنامه هک دوربین - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

هک دوربین مداربسته و روش ها و برنامه هک دوربین

بلوتوث
بلوتوث با برنامه BlueBorne گوشی کاربران را در معرض هک قرار میدهد
سپتامبر 19, 2017
جلوگیری از هک موبایل
جلوگیری از هک موبایل با چند راهکار ساده
سپتامبر 26, 2017

هک دوربین مداربسته و روش ها و برنامه هک دوربین

هک دوربین مداربسته

هک دوربین مداربسته اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان به مباحث هک و امنیت قرار داده و روش های هک کردن این ابزارها را بررسی نماییم و برای شما کاربران توضیح خواهیم داد.

شما خواهید توانست یک یا چند دوربین مداربسته را به طور همزمان هک کنید و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید سوالات  زیادی درباره این موضوع وجود دارد و به همین علت کارشناسان ما بر آن شدند تا در جهت پاسخگویی به این سوالات به بررسی امنیت دوربین های مداربسته پرداخته و نکاتی را در این زمینه بررسی نمایند.

هک دوربین مداربسته

امنیت و هک دوربین مداربسته

امنیت و هک دوربین مداربسته

دوربین ها از نوع  مداربسته در واقع برای  امنیت و برای محافظت از ساختمان ها و اشیا ارزشمند استفاده می شوند. به عنوان مثال در بعضی از ساختمان های اداری و تجاری وارد شوید، قطعا با تعداد زیادی از این دوربین ها مواجه خواهید شد.

با این حال باید توجه کرد به این مساله که اگر این ابزار امنیتی و مانع سرقت، خود مورد دسترسی غیر مجاز قرار گیرند و پلی شوند برای سرقت اطلاعات، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با تلاش و پیگیری کارشناسان امنیتی که در زمینه هک دوربین مداربسته  تبررسی های زیادی کرده اند و راهکارهای امنیتی فوق العاده ای را نیز در این زمینه ارائه داده اند. اما به هر حال از لحاظ امنیتی باید همیشه به این موضوع معتقد باشیم که دزدها یک قدم جلوتر از پلیس ها هستند! این یک ضرب المثل قدیمی در زمینه امنیت سیستم های دیجیتالی می باشد که هکرها را همیشه یک قدم جلوتر از کارشناسان امنیتی قرار می دهد. حقیقت امر این است که تا یک رخنه امنیتی در یک سیستم و شبکه کامپیوتری رخ ندهد، نمی توان حتی به وجود آن آگاه شد. در واقع در اکثر مواقع، هکرها راهی برای نفوذ پیدا کرده و کارشناسان امنیت راهی برای بستن آن پیدا می کنند. با این حساب باید قبول کنیم که هکرها و سارقین اطلاعات همیشه یک قدم جلوتر هستند و هیچگاه به امنیت سیستم های کامپیوتری خود نباید اطمینان صددرصدی داشته باشیم.

هک دوربین مداربسته و روشهای آن

هک دوربین مداربسته موضوعی است که حرف حدیث های زیادی دارد و تقریبا با تجاری شدن این دوربین های امنیتی، موضوع هک آن نیز به میان امده است، راه ها و روش های بسیار زیادی برای آن توسط هکرهای زیادی ارائه شده است.

هکر ها هر کدام راه کارهایی ارائه داده اند ، شرکت های طراح این دوربین ها و شرکت های امنیتی نیز روش هایی را ارائه داده اند تا بتواند با این موارد مقابله نماید.

در گذشته تمامی دوربین ها قابلیت کنترل از راه تلنت را دارا بودند که این موضوع سبب ایجاد یک شکاف امنیتی بسیار بزرگ گردیده و باعث شد به طور کلی بحث کنترل از راه تلنت از ویژگی های دوربین های نسل جدید برداشته شود. با این حساب باید بگوییم که در حال حاضر تنها راه نفوذ و دسترسی به یک دوربین مداربسته، هک دوربین مداربسته از طریق اینترنت می باشد.

معمولترین روش برای هک دوربین مداربسته ، هک آن از طریق حدس پسورد های مربوطه می باشد. قبل از هر چیز برای اینکه بتوانید به یک دوربین مداربسته نفوذ نمایید، باید آدرس آی پی دوربین مورد نظر را داشته باشید.

دوربین هایی که امروزه ساخته میشوند یک دستگاه DVR دارند که این دستگاه وظیفه کنترل و نظارت بر همه دوربین های متصل شده به آن را دارد متصل می باشند.

دستگاههای  DVR فعلا می توانند فقط از طریق کابل شبکه به اینترنت متصل شوند و  با استفاده از آدرس آی پی استاتیک می توان به دستگاه DVR مرتبط شد. پس از آن شما به عنوان ادمین دستگاه شناخته شده و توانایی کنترل هر کدام از دوربین ها را به تنهایی داشته و می توانید دسترسی کاملی به آن داشته باشید. برای متصل شدن به DVR از طریق اینترنت نیاز به دانستن یوزرنیم و پسورد مربوطه می باشد. پس اگر این یوزرنیم و پسورد مواردی ساده انتخاب شده باشند و قابل حدس باشند، بعید نیست که بتوان به سادگی آن ها را بدست آورد و به دوربین مربوطه متصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید