هک حساب بانکی و علائم آن + 5 روش هک حساب های بانکی را بشناسید

هک حساب بانکی و علائم آن + 5 روش هک حساب های بانکی را بشناسید

پیگیری سرقت از حساب بانکی
پیگیری سرقت از حساب بانکی را چگونه انجام دهیم ؟ و چگونه از سرقت جلوگیری نماییم
سپتامبر 26, 2020
هک اینستاگرام بدون نرم افزار
آیا کنترل اینستاگرام نوجوانان بدون نرم افزار توسط والدین ممکن است ؟
سپتامبر 30, 2020

هک حساب بانکی و علائم آن + 5 روش هک حساب های بانکی را بشناسید

هک حساب بانکی

حملات سایبری به بانکها به طور مداوم اتفاق می افتد. خوشبختانه در ماه های اخیر اکثر بانک ها در برابر هکرها به خوبی محافظت می شوند. اما به هر حال با تمام تمهیداتی که بانک ها برای امنیت مشتریانشان اندیشیده اند ، بازهم نمی توان گفت که کاربران به طور کامل از شر دزدی از حساب بانکی در امان اند. بنابراین بهترین راه هوشیاری کاربران در حین استفاده از خدمات آنلاین برای جلوگیری از هک حساب بانکی و سرقت اموالشان می باشد.

اولین کاری که کاربران برای محافظت حساب هایشان از شر هکرها و سارقان سایبری باید انجام دهند، این است که با روش هایی که هکرها برای هک حساب بانکی استفاده می کنند آشنا شوند. و سپس اقدام به بکارگیری اعمالی برای جلوگیری از این حمله ها نمایند. حال این روش ها یا به اصطلاح حمله ها را در ادامه می توانید ببینید.

علائم هک حساب بانکی چیست ؟

قبل از این که بخواهیم روش های هک حساب بانکی را بگوییم ، بد نیست درباره ی علائم آن صحبت کنیم. تا اگر به هک شدن حسابتان شک دارید ، از آن مطمئن شوید.

خرید های عجیب :  دیدن فعالیت غیرعادی ممکن است اولین سرنخی باشد که یک هکر به حساب شما نفوذ کرده است. مراقب معاملات انجام شده در مکانهایی باشید که در آنها نبوده اید.

معاملات ناآشنا : بعضی اوقات خریدهای کوچک و ناآشنایی را مشاهده خواهید کرد. سارقان معمولاً این کار را انجام می دهند تا اینکه کارت شما را برای سرقت های بزرگ تر ، آزمایش کنند.

ورود به سیستم مسدود شده است : اگر یک هکر از مکانی ناآشنا به حساب شما دسترسی پیدا کند یا رمز ورود شما را بیش از حد بارها امتحان کند ، ممکن است حساب شما مانع ورود شما شود.

تماس تلفنی از بانک شما : اگر حساب شما به خطر بیفتد ، ممکن است بانک شما تماس بگیرد تا تخلف اخیر را به شما اطلاع دهد. با این حال ، ضروری است که اطلاعات شخصی را در اختیار تماس گیرنده قرار ندهید. چرا که ممکن است آن تماس هم از بانک نباشد.

هک حساب بانکی

اگر یکی از علائم بالا را مشاهده کرده اید ، احتمالا حساب شما هک شده و هر لحظه ممکن است تمام پول های شما به سرقت رود. حال اگر می خواهید بدانید که در این صورت چه کاری باید انجام دهید می توانید به مقاله ی { پیگیری سرقت از حساب بانکی } مراجعه کنید.

روش های هک حساب بانکی

در اینجا نگاهی می اندازیم که چگونه هکرها  هک حساب بانکی شما را انجام می دهند . و چگونه می توانیم حسابمان را در امان نگه داریم.


1. تروجان های بانکداری همراه

این روزها می توانید همه امور مالی خود را از طریق تلفن هوشمند خود مدیریت کنید. معمولاً هر بانکی یک نرم افزار دارد که آن را با نام همراه بانک می شناسیم. و آن نرم افزار را به عنوان نرم افزار رسمی بانک خود اعلام می کند. از طریق این نرم افزار می توانید به حساب خود وارد شده و عملیات بانکی مختلف مانند انتقال وجه را انجام دهید. اگر چه این یک خدمت به مشتریان است ، اما مب تواند عامل اصلی سرقت های آنلاین باشد.

برنامه های جعلی یا همان بد افزارها ساده ترین راه حمله به یک برنامه بانکی است. یک نویسنده بدافزار یک کپی کامل از برنامه بانک ایجاد می کند و آن را در سایت های مختلف که گاها کاملا شبیه به سایت بانک هم هستند بارگزاری می کند. پس از دانلود برنامه توسط شما، نام کاربری و رمز ورود خود را در آن وارد می کنید ، سپس برای هکر ارسال می شود.

تروجان ها

تروجان ها هم به نوعی یک بدافزار هستند. که توسط هکرها ساخته شده و به طرق مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرند. تروجان ها برنامه های کاملا کاربردی و شبیه به برنامه بانک است. و کاربر که فکر می کند برنامه واقعی است آن را دانلود کرده و شروع به کار می کند. اما در پشت پرده تروجان تمام اطلاعات کاربر که حتی شامل رمز یک بار مصرف هم می شود را برای هکر ارسال می کند.
به طور معمول ، این تروجان ها برای تکمیل هک به کد تأیید پیام کوتاه نیز نیاز دارند. برای این کار ، آنها معمولاً هنگام نصب از حق خواندن پیامک درخواست می کنند ، بنابراین می توانند کدها را هنگام ورود سرقت کنند.

چگونه در برابر این بدافزارها از خود دفاع کنیم

اولین و مهم ترین راه برای جلوگیری از هک حساب بانکی خود به این روش این است که برنامه های موردنظرتان را از منابع معتبر و مطمئن همچون گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. و هرگز از سایت ها یا کانال های شخصی دانلود نکنید.

همچنین باید به موارد دیگر نیز توجه کنید. مثلا این که اگر همراه بانک موردنظر شما مربوط به یک بانک محبوب باشد ، اما تعداد دانلود های آن بسیار پایین باشد، می تواند شک برانگیز باشد که این برنامه واقعی نیست.

علاوه بر این، در مورد مجوزهایی که به برنامه ها می دهید مراقب باشید. اگر یک بازی موبایل از شما مجوز خواندن پیام کوتاه را بدون هیچ توضیحی می خواهد ، اجازه نصب برنامه را ندهید.

2. فیشینگ

به طور خلاصه فیشینگ یک نوع حمله برای بدست آوردن اطلاعات از طریق جعل محسوب می شود که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با استفاده از برخی متدها، اقدام به شبیه سازی یک وبسایت، برنامه و یا حتی یک سرویس نموده و با استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد.

هک حساب بانکی

در واقع هکر به طرق ختلف سعی می کند کاربر را فریب داده و از او بخواهد خرید اینترنتی یا هر پرداخت دیگری را برروی صفحه ی او انجام دهد. حتی گاها با هک یک سایت و صفحه ی واقعی نیز این کار را انجام می دهد. حال کاربر با وارد کردن اطلاعات خود برروی آن صفحه ی خرید جعلی ، تمام اطلاعات لازم را برای هکر ارسال می کند.

با درایت افکار عمومی نسبت به تاکتیک های فیشینگ ، هکرها تلاش خود را برای فریب مردم و کلیک بر روی لینک های مخربشان افزایش داده اند. یکی از باهوش ترین ترفندهای آنها هک کردن حساب های ایمیل وکلای دادگستری و ارسال ایمیل های فیشینگ از یک آدرس مورد اعتماد قبلی است.

آنچه این هک را بسیار ویرانگر می کند ، سخت بودن تشخیص کلاهبرداری است. آدرس ایمیل قانونی است و هکر حتی می تواند به صورت نام کوچک با شما صحبت کند.

چگونه از خود در برابر فیشینگ دفاع کنیم

فیشینگ که همان استفاده از صفحات و درگاه های پرداخت جعلی است بیشترین کمک را به سارقان سایبری می کند و متاسفانه بسیاری از کاربران درباره ی این صفحات جعلی اطلاعاتی نداشته و نمی دانند که چگونه باید این صفحات را از صفحات اصلی تشخیص دهند. در حقیقت تنها راه دفاع دربرابر فیشینگ تشخیص صفحات جعلی از اصلی می باشد.

  • اولین راه تشخیص صفحات جعلی از اصلی ، آدرس URL سایت است. که باید دقیقا همان آدرس اصلی سایت بوده و هیچ حرفی کم یا زیاد نباشد.
  • مهم ترین شاخصه ی اصلی بودن سایت یا درگاه بانکی نیز وجود https  در آغاز آدرس اینترنتی سایت می باشد. که سایت های جعلی فاقد حرف S می باشند.
  • علاوه بر این علامت قفل در ابتدای آدرس اینترنتی نیز مهم می باشد و نشانه ی امنیت آن صفحه است.
  • یکی دیگر از راه های تشخیص صفحه ی جعلی از اصلی رفرش کردن صفحه است. در حین انجام عملیات پرداخت صفحه را رفرش کنید ، اگر جای اعداد موجود در صفحه کلید مجازی تغییری نکرد ، آن صفحه جعلی می باشد.
  • برای این که از اصالت سایت مطمئن شوید، قبل از وارد کردن مشخصات کارتتان آدرس صفحه را از نوار آدرس کپی کرده  در یک مرورگر سرچ کنید تا اعتبار سایت بررسی شود.

3. keylogger ها

این روش حمله یکی از آرام ترین راه هایی است که هکر می تواند به حساب بانکی شما دسترسی پیدا کند. Keylogger نوعی بدافزار است که آنچه را تایپ می کنید ثبت می کند و اطلاعات را به هکر ارسال می کند.

این ممکن است در ابتدا غیر قابل توجه به نظر برسد ، اما تصور کنید اگر آدرس اینترنتی بانک خود را تایپ کنید ، به دنبال آن نام کاربری و رمز عبور خود چه اتفاقی می افتد. هکر تمام اطلاعاتی را که برای ورود به حساب شما لازم است در اختیارش قرار می گیرد.

چگونه از خود در برابر کی لاگرها دفاع کنیم

یک آنتی ویروس قوی نصب کنید و مطمئن شوید که هر چند وقت یک بار سیستم شما را چک می کند. یک آنتی ویروس خوب قبل از آسیب رسیدن به سرویس شما ، کی لاگر را پیدا کرده و پاک می کند.

اگر بانک شما از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می کند ، حتماً این مورد را فعال کنید. این باعث می شود که یک keylogger بسیار کم اثر شود ، زیرا هکر قادر به تکرار کد احراز هویت نیست حتی اگر اطلاعات ورود به سیستم را دریافت کند.

4. حملات مرد در میانه

گاهی اوقات ، یک هکر برای دریافت اطلاعات و هک حساب بانکی شما ، ارتباطات بین شما و وب سایت بانک شما را هدف قرار می دهد. این حملات حملات Man-in-the-Middle (MITM) نامیده می شوند و این نام همه چیز را می گوید. این زمانی است که یک هکر ارتباطات بین شما و یک سرویس قانونی را پیگیری می کند.

معمولاً حمله MITM شامل نظارت بر سرور ناامن و تجزیه و تحلیل داده هایی است که از آنها عبور می کند. هنگامی که اطلاعات ورود خود را از طریق این شبکه ارسال می کنید ، هکرها ” اطلاعات را می دزدند.

هک حساب بانکی

با این حال ، گاهی اوقات ، یک هکر از مسمومیت کش DNS برای تغییر سایتی که هنگام وارد کردن URL استفاده می کنید، استفاده می کند. حافظه پنهان DNS مسموم به این معنی است که www.yourbankswebsite.com در عوض به یک سایت کلون متعلق به هکر می رود. به نظر می رسد این سایت شبیه سازی شده واقعی است. اگر مراقب نباشید ، در نهایت اطلاعات ورود به سایت جعلی را ارائه خواهید داد.

چگونه از خود دفاع کنیم

هرگز فعالیت های حساس را در شبکه وای فای عمومی یا بدون امنیت انجام ندهید. و از موارد ایمن تری مانند Wi-Fi منزل استفاده کنید. همچنین ، هنگام ورود به یک سایت حساس ، همیشه HTTPS را در نوار آدرس بررسی کنید. اگر آنجا نباشد ، احتمال زیادی وجود دارد که به یک سایت جعلی وارد شده باشید.

اگر می خواهید فعالیت های حساس خود را از طریق شبکه Wi-Fi عمومی انجام دهید ، چرا حریم شخصی خود را کنترل نمی کنید؟ سرویس VPN قبل از ارسال رایانه از طریق شبکه ، داده های شما را رمزگذاری می کند. اگر کسی اتصال شما را کنترل کند ، فقط بسته های رمزگذاری نشده خوانا را مشاهده می کند.

5. مبادله سیم کارت

کد احراز هویت پیامکی از بزرگترین مشکلات هکرها برای هک حساب بانکی یا هر حساب دیگری است. متأسفانه ، آنها راهی برای طفره رفتن از آن دارند و برای انجام این کار حتی نیازی به تلفن شما ندارند.

برای انجام تعویض سیم کارت ، یک هکر با ارائه دهنده شبکه شما تماس گرفته و ادعا می کند که شما هستید. آنها اظهار داشتند که تلفن خود را گم کرده اند و مایلند شماره قدیمی خود را (که شماره فعلی شماست) به سیم کارت خود منتقل کنند.

در صورت موفقیت ، ارائه دهندگان شبکه شماره تلفن شما را از سیم کارت شما برداشته و به جای آن بر روی سیمکارت هکر نصب می کنند.

هنگامی که شماره شما را روی سیم کارت خود دارند ، می توانند کدهای پیام کوتاه را به راحتی دور بزنند. وقتی آنها وارد حساب بانکی شما می شوند ، بانک کد تأیید پیام کوتاه را به جای تلفن شما به تلفن آنها می فرستد. سپس آنها می توانند بلامانع به حساب شما وارد شوند و حساب شما را تخلیه کنند.

چگونه از خود دفاع کنیم

البته ، شبکه های تلفن همراه معمولاً سوالاتی را می پرسند تا بررسی کنند آیا شخص متقاضی انتقال ، همان شخصی است که می گوید. بدین ترتیب ، کلاهبرداران برای انجام تعویض سیم کارت ، اطلاعات شخصی شما را به منظور عبور از موانع ، جمع می کنند. حتی در آن زمان ، برخی از ارائه دهندگان شبکه سوال های ساده ای برای انتقال سیم کارت دارند که به هکرها امکان می دهد این ترفند را به راحتی انجام دهند.

همیشه اطلاعات شخصی خود را خصوصی نگه دارید تا سارقان نتوانند به آن ها دستیابند. همچنین ، لازم است بررسی کنید که آیا ارائه دهنده تلفن همراه شما وظیفه خود را برای دفاع از شما در برابر تعویض سیم کارت انجام می دهد یا خیر. اگر جزئیات خود را ایمن نگه دارید و ارائه دهنده شبکه شما سخت کوش باشد ، یک هکر در هنگام شناسایی سیم کارت ، در بررسی شناسایی موفق نمی شود.

امنیت آنلاین امور مالی خود را حفظ کنید

بانکداری اینترنتی هم برای مشتری و هم برای هکر بسیار راحت است. خوشبختانه ، شما می توانید وظیفه خود را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که هدف این حملات نیستید. با ایمن نگه داشتن اطلاعات خود ، به راحتی می توانید هکرها را در هک حساب بانکی تان ناکام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید