هک آموزش ساده تری دارد ؟ مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای چیست ؟

هک آموزش ساده تری دارد ؟ مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای چیست ؟

ربات هک تلگرام
ربات هک تلگرام واقعا وجود دارد ؟ حقیقتی که باید درباره هک تلگرام بدانید.
می 31, 2020
نرم افزار هک
نرم افزار هک واقعیت دارد ؟ این نرم افزار چگونه کار می کند ؟
ژوئن 6, 2020

هک آموزش ساده تری دارد ؟ مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای چیست ؟

هک آموزش

هک آموزش ساده تری دارد ؟ این سوالی است که به دفعات توسط کاربران از ما پرسیده می شود. این روزها افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف علاقه مند به یادگیری هک شده اند. حال ممکن است این افراد هیچ چیزی درمورد هک و موارد مربوط به آن بلد نباشند، حتی کاربرد های هک را هم ندانند. اما می خواهند به ساده ترین روش ممکن هک آموزش ببینند.

قبل از این که بخواهیم وارد این مبحث شویم ، باید خیلی روراست بگوییم که هک آموزش ساده ای ندارد. به عبارتی دیگر هیچ راه آسانی برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای وجود ندارد. تنها راه آسان استفاده از برنامه های هک برای یک دسترسی ساده به کامپیوتر یا گوشی فرد  موردنظر می باشد. که البته این روش به هیچ عنوان شما را تبدیل به هکر نمی کند و درواقع با استفاده از این برنامه ها شما فقط از کنار دنیای هک عبور کرده و نمی توانید وارد دنیای پیچیده و لذت بخش هک و امنیت شوید. اما اگر تمایل دارید قدم های اول را برای هک آموزش ببینید و با مفاهیم ابتدایی آن آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

هک چیست ؟

ابتدایی ترین مفهومی که باید به خوبی آن را بشناسید هک است. حتما تا به حال درباره واژه هک تعابیر بسیاری شنیده اید. که بیشتر آنها با مفهوم خرابکاری و سرقت اینترنتی سروکار دارند. اما ممکن است هیچکدام از آنها مفهوم دقیق هک نباشد. چرا که هک مفاهیم گسترده ای دارد که خرابکاری و دسترسی غیر مجاز تنها یکی از آنها می باشد.

کارشناسان زیادی در این حوزه هستند که معتقدند پدیده هک یا نفوذ غیرمجاز قبل از ظهور دستگاه های هوشمند هم وجود داشته است. این کارشناسان هرنوع دسترسی غیرمجاز به اطلاعاتی که متعلق به یک شخص یا گروه خاص می باشد را هم ردیف با هک می دانند. اما چه این دیدگاه درست باشد چه نباشد، همه ما می دانیم که بعد از ظهور کامپیوتر ها و دستگاه های هوشمند ، هک شکل تازه ای به خود گرفته است. و امروزه منظور از هک بیشتر همین شکل تازه آن است.

هک به شکل امروزی را می توان اینگونه توضیح داد : به طور کلی در علوم رایانه ای، هک به معنی نفوذ یک فرد به سیستم رایانه ای بدون اجازه دسترسی به آن می باشد. هکر نیز به کسی گفته می شود که بتواند چنین عملی را انجام دهد.

انواع هکر ها

بعد از اینکه با مفهوم هک آشنا شدید ، نوبت به شناختن انواع هکر ها می باشد. چرا که با شناخت انواع هکرها ، می توانید مسیر خود را برای تبدیل شدن به یک هکر مشخص نمایید.

هکر کلاه سفید

هکرهای کلاه سفید درواقع به متخصصین امنیت شبکه گفته می شود. که وظیفه اصلیشان پیدا کردن نقاط ضعف و قوت شبکه می باشد. هکرهای کلاه سفید معمولا استخدام شرکت های امنیتی یا شرکت های نرم افزار کامپیوتری می شوند. شرکت هایی مثل مایکروسافت، گوگل و سیسکو دارای بهترین هکرهای کلاه سفید هستند.

هکرهای کلاه سیاه

هکرهای کلاه سیاه دقیقا در برابر کلاه سفید ها قرار دارند و کارشان نفوذ و دسترسی به اطلاعات سیستم های مختلف و از کار انداختن سیستم ها به هر طریقی می باشد. این هکر ها برای این که قدرت برنامه نویسی و دانش بالای خود را نشان دهند، سعی می کنند بیشترین صدمه را به سیستم های موردنظرشان بزنند. نرم افزار های هک مانند نرم افزار هک تلگرام ، برنامه هک اینستاگرام و هک واتساپ نمونه هایی از کارهای هکرهای کلاه سیاه هستند.

هکر کلاه خاکستری

این هکرها کارهایشان هم همچون نامشان چیزی بین هکرهای کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد. یکی از کارهایی که به تازگی این گروه از هکرها انجام داده اند انجام عمل هک بر روی سایت های تبلیغاتی گروهک داعش می باشد. این کار یعنی هک کردن کاری ناپسند است اما از آنجایی که با هدف نابودی چنین گروهکی انجام شده است، کاری پسندیده محسوب می شود.

هکر کلاه صورتی

هکر های کلاه صورتی به هکرهایی گفته می شود که دانش چندانی ندارند و صرفا برای سرگرمی و یا نشان دادن قدرتشان به دیگران، اقدام به هک گوشی و یا کامپیوتر اشخاص آن هم با استفاده از برنامه های هک از پیش نوشته شده می کنند. این هکرها معمولا کم سن تر از دیگر هکرها هستند و بین سنین ۱۵ تا ۲۵ سال هستند.

هک آموزش

 

مدارک موردنیاز برای یک هکر

تا به اینجا با انواع هکرها شدید. حتما می دانید که هکرهای کلاه سیاه درواقع کارهای مجرمانه انجام می دهند و معمولا توسط پلیس فتا بازداشت و مجازات می شوند. از همین رو توصیه می کنیم به هیچ وجه به سمت هکرهای کلاه سیاه نرفته از آنها فاصله بگیرید. اما اگر می خواهید هک آموزش ببینید و به یک هکر کلاه سفید تبدیل شده و در شرکت های مختلف استخدام شوید. باید بدانید که شما نیازمند داشتن حداقل یک یا دو مدرک معتبر در این زمینه هستید. چرا که هنوز هم شرکت هایی هستند که داشتن مدرک قبل از سنجیدن توانایی عملکری شما ، برایشان اهمیت دارد.

گواهینامه Certified Ethical Hacker یا CEH بدون شک میتواند یک گزینه مناسب باشد. CEH گواهینامه ای است که بیشتر هکرهای اخلاقی به دنبال کسب آن می باشند. به غیر از CEH، چندین گواهینامه دیگر نیز وجود دارد که مهارت شما را به عنوان یک هکر اخلاقی اثبات می کند.

  • گواهینامه SANS GIAC
  • ارزیابی آسیب پذیری ها (Certified Vulnerability Assessor)
  • هکر اخلاقی حرفه ای (Certified Professional Ethical Hacker)
  • مهندسی تست نفوذ (Certified Penetration Testing Engineer)
  • و…

برای دریافت این گواهینامه ها باید به آموزشگاه های معتبر که خوشبختانه در کشور ما هم چندتایی وجود دارد، مراجعه نمایید.

مراحلی که باید برای تبدیل شدن به یک هکر و انجام هک آموزش ببینید

همانطور که گفتیم هک آموزش ساده ای ندارد. برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای نیازمند زمان زیاد و یادگیری مشتاقانه و بدون خستگی هستید. زمانی که برای یادگیری مفاهیم هک لازم است، حداقل 4 تا 6 سال می باشد. احتمالا اکنون با دیدن این زمان تعجب کرده اید، شاید هم به طور کلی از هکر شدن پشیمان شده باشید. اما به هرحال باید بدانید که هکرشدن به سادگی امکان پذیر نیست . این مسیر نیازمند یک انسان علاقه مند و خستگی ناپذیر می باشد.

حال اگر خود را برای ورود به این مسیر آماده کرده اید، در ادامه با همراه باشید تا با مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای را به طور کامل بشناسید.

اما قبل از هر چیز باید بدانید که تسلط به زبان انگلیسی نیز برای هکر شدن بسیار لازم است. چرا که منابع قوی معمولا به زبان انگلیسی هستند. و از طرفی برای تسلط به زبان های برنامه نویسی نیز داشتن دانش انگلیسی بسیار کمک حالتان خواهد بود.

1 : یادگیری مفاهیم پایه شبکه

اولین مرحله یادگیری مبانی و پایه شبکه است. اگر با شبکه آشنایی ندارید به طور خلاصه باید بگوییم : مجموعه‌ای از سیستم‌های مستقل از هم که به وسیله‌ی یک رسانه‌ی انتقال با یکدیگر به تبادل داده‌ می‌پردازند شبکه را تشکیل می‌دهند. در این‌جا منظور ما از سیستم‌های مستقل این است که هر سیستمی جدا از شبکه نیز به تنهایی کارایی دارد. مانند یک کامپیوتر شخصی که جدا از شبکه هم کارایی دارد.

یادگیری مبانی شبکه شامل درک کامل از نحوه عملکرد دستگاه های مختلف شبکه مثل مسیر یاب و سویچ و فایروال و … و همچنین فهم کامل عملکرد انواع پروتکلهای شبکه مثل TCP/IP میباشد. شما باید این مفاهیم را به طور کامل شناخته و بر آنها مسلط شوید.

Network + Microsoft Press یکی از بهترین منابع برای یادگیری مفاهیم شبکه می باشید.

2 : آشنایی با خط فرمان های سیستم عامل ها

بعد از یادگیری مفاهیم پایه شبکه ، نوبت به سیستم عامل ها می رسد. آشنایی با ساختار و نحوه عملکرد سیستم عامل ها از مراحل مهم هکر شدن می باشد. این سیستم عامل ها شامل ویندوز ، لینوکس و حتی اندروید و آی او اس می شود.

یکی از منابع خوب برای یادگیری لینوکس و ویندوز، کتاب Beginning Linux Command Line Apress می باشد.

3 : چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرید

هکرها علاقه زیادی به برنامه نویسی دارند و به آن به چشم یک بازی هوش نگاه می کنند، برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای و انجام هک آموزش دیدن زبان های برنامه نویسی بسیار مهم است.

برای یادگیری زبان های برنامه نویسی بهتر است ابتدا یک زبان را به خوبی یادبگیرید و سپس زبان های دیگر را به ترتیب فرابگیرید. با یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی به طور کامل، کار با زبان های دیگر بسیار برایتان راحت خواهد شد.

هک آموزش

4 : آشنایی با فریمورک های نفوذ

شما به عنوان یک هکر باید بتوانید کار با ابزارهایی که برای تست نفوذ استفاده می شوند را بلد باشید. ابزارهای تست نفوذ روند کار را برای هکر راحت می کند. با استفاده از این ابزارها دیگر نیازی نیست که همه کارها را به صورت دستی انجام دهید.

متاسپلویت ( Metasploit basic ) یکی از بهترین ابزارها است که توسط آقای HD MOORE به صورت اختصاصی برای تسترهای نفوذ ، هکرها و محققین امنیتی ساخته شده است.

5 : آشنایی با آسیب پذیری های تحت وب

آسیب پذیری های تحت وب دسته بندی مختلفی دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود. اما پیشنهاد می کنیم که حتما از منابع مختلف موجود در سطح اینترنت استفاده کرده و به طور کامل درباره آنها اطلاعات کسب نمایید.

6 : یادگیری کرک کردن

کرک ها به دسته های مختلفی تنظیم شده اند که هر کدام کار خاصی را انجام میدهد. ولی تنها کار مشترکی که انجام میدهند از بین بردن محدودیت نرم افزار مورد نظر میباشد.کرک کردن به شکستن پسوردها نیز اطلاق می شود.

در پی شکستن پسوردها با انواع رمزنگاری ها نیز می بایست آشنا شوید.

7 : تکنیک های نفوذ و دور زدن مکانیزم های برنامه های کاربردی

یکی دیگر از مواردی برای انجام هک آموزش آن لازم است . یادگیری تکنیک هایی است که هکرهای حرفه ای برای نفوذ به برنامه های مختلف استفاده می کنند.

8 : یادگیری تست نفوذ با زبان پایتون

پایتون درواقع نوعی زبان برنامه نویسی می باشد که در بین هکرها بسیار محبوب است. زبان های برنامه نویسی بسیاری برای هک وجود دارد اما پایتون اصلی ترین آنها می باشد. در واقع پایتون زبانی است که برای هر هکری از نان شب هم واجب تر است. البته این زبان برنامه نویسی فقط برای هک نیست و کاربرد های آن بسیار بیشتر است و از همین رو جزء مهم ترین زبان ها محسوب می شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به کاربرد پایتون در هک را مطالعه نمایید.

9 :  اکسپلویت نویسی را برای هک آموزش ببینید

اکسپلویت درواقع کدهایی مخرب می باشد، به بیانی دیگر اکسپلویت تشکیل شده از کدهایی است که برای سوء استفاده از باگ یک نرم افزار به کار می رود. یعنی به راحتی می توان به کمک این کد نویسی برنامه و یا سیستمی که امنیت بالایی ندارد را هک کرده و از اطلاعات آن استفاده کرد.

از طرفی یکی از راه های بررسی باگ های سیستم های امنیتی شبکه استفاده از اکسپلویت می باشد که به کمک آن می توان امنیت سیستم خود را افزایش داده تا هکرها نتوانند به راحتی به سیستم نفوذ کرده و از اطلاعات آن سوء استفاده کنند.

هک آموزش

10 : یادگیری زبان C و ++C

زبان C و ++C یکی از مهمترین زبان های برنامه نویسی می باشند که به عنوان اولین زبان نیز در رشته های کامپیوتری در دانشگاه ها اموزش داده می شود. همه متخصصان هک و امنیت می بایست به این دو زبان مسلط باشند چرا که زبان های مدرن دیگر مانند پایتون، جاوا، پی اچ پی و … با زبان C نوشته شده اند. همچنین زبان C پایه نوشتن سیستم عامل هایی همچون ماکروسافت و لینوکس است.

11: تکنیک های ضد ردیابی دسترسی

خوب در آخرین مرحله باید بدانید که اگر هکری در یک عملیات ردپایی از خود به جای بگذارد، دیگر هکر موفق به حساب نمی آید. و آن عملیات هم موفق به پایان نمی رسد. بنابراین حتما باید تکنیک هایی را آموزش ببینید تا در هیچ عملیاتی از خود ردپایی به جای نگذارید.

 

نتیجه گیری

در آخر باید بگوییم که این 11 مرحله تمام چیزی که باید یک هکر بداند نیست. چرا که یک هکر نیازمند مهارت های بیشتر و از همه مهمتر تجربه کافی می باشد.

برای تمرین می توانید ابتدا برنامه های کوچکی که سیستم امنیتی قوی ندارند را هک کرده و سپس به سراغ برنامه ها و هدف های بزرگتر بروید.

 

دیدگاهتان را بنویسید