نرم افزار امنیت وای فای - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

نرم افزار امنیت وای فای

امنیت وای فای
امنیت وای فای و انواع آن
اکتبر 18, 2021
اینترنت اشیا
اینترنت اشیا چیست؟
اکتبر 21, 2021

نرم افزار امنیت وای فای

نرم افزار امنیت وای فای

نرم افزار امنیت وای فای

بسیاری از افراد تصور می کنند که وای فای آن ها امن است. به این دلیل که مودمی که استفاده کرده اند بسیار جدید است. درست است که جدید بودن مودم شما می توانید تاثیرات امنیتی بهتری داشته باشد. اما به هر صورت باید افزایش امنیت مودم ها و وای فای را انجام دهید. به همین دلیل به شما نرم افزار امنیت وای فای را معرفی می کنیم. این باعث می شود که هکر ها و یا افرادی که به هر دلیلی می خواهند به شبکه ی شما نفوذ کنند موفق نشوند!.

امنیت WiFi چیست؟

Webroot WiFi Security یک برنامه جدید شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای کاربران خانگی است. این برنامه ایمنی آنلاین همه اعضای خانواده شما را در خانه و در اتصالات اینترنتی عمومی حفظ می کند بدون اینکه سرعت شما یا دستگاه های شما را کاهش دهد.

Webroot WiFi Security چه در حال خرید آنلاین ، مدیریت حساب های مالی یا رسانه های اجتماعی ، یا اشتراک گذاری عکس ها با خانواده و دوستان هستید . اتصال شما را در برابر هکرهای مخرب ، ISP ها ، تبلیغات هدفمند و سایر افرادی که سعی در جاسوسی ، ردیابی یا رهگیری داده های شما دارند ، محافظت می کند. البته این یکی از بهترین VPN هایی است که می توانید استفاده کنید. شما می توانید از نرم افزار های دیگری هم در این مورد استفاده کنید!

چرا به نرم افزار امنیت وای فای نیاز داریم؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا برای محافظت از خود روتر و اطمینان از اتصال کل شبکه دستگاه های متصل ، باید یک برنامه آنتی ویروس روی روتر خود نصب کنید یا نه.

اما در واقع یک گزینه نیست ، همانطور که در زیر به آن می پردازیم. در واقع این یک کار واجب بعد از این که مودم خود را انتخاب کردید است!.

نرم افزار امنیت وای فای

تنظیم مک آدرس می تواند امنیت بسیار بالایی را برای شما فراهم کند

آیا می توانید آنتی ویروس را روی روتر نصب کنید؟

شما نمی توانید آنتی ویروس را روی روترها نصب کنید. روترها معمولاً با استفاده از رمزهای عبور امن و فایروال از شبکه ها محافظت می کنند. فایروال روی روتر مجموعه ای از قوانین را برای محافظت از ترافیک مجاز به ورود به شبکه دارد. از طرف دیگر ، آنتی ویروس برای رایانه ها طراحی شده است.

با توجه به آنچه گفته شد ، مواردی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

بیایید به جزئیات موضوع بپردازیم و آنچه را که باید برای محافظت از شبکه های خود در برابر ویروس ها بدانیم ، بیاموزیم!

آیا روترها می توانند به ویروس آلوده شوند؟

بسیار نادر است که روترها به ویروس آلوده شوند. روترها سیستم عامل ندارند. اما دارای نرم افزار سیستم عامل هستند. شما می توانید از طریق سیستم عامل ویروس را روی روتر نصب کنید ، اما به طور کلی ، ویروس ها طوری طراحی می شوند که به رایانه هایی که فایل ها ، رمزهای عبور و غیره در آن ذخیره می شوند حمله کنند.

طراحی یک ویروس برای حمله به روتر منطقی نخواهد بود زیرا روتر خود حاوی اطلاعات زیادی نیست.

ممکن است فکر کنید که ویروس می تواند از اتصال خود به نرم افزار روتر برای انتشار در شبکه سود ببرد. به هر حال ، روتر قطعه سخت افزاری مرکزی یک شبکه است زیرا همه دستگاه ها را به اینترنت متصل می کند.

اما در واقعیت ، اینطور نیست. امنیت مودم ممکن است با نرم افزار هک مودم یا روش های دیگر به خطر بیفتد.

بنابراین ، نیازی به نصب نرم افزار آنتی ویروس روی روتر ندارید تا خود روتر از ویروس آلوده نشود.

موارد نادری وجود دارد که ویروسی برای نصب خود روی روتر طراحی شده است. اگر مشکوک هستید که در این مورد باید DNS را کنترل کنید. اگر DNS تغییر کرده است ، باید به آن توجه کنید و مطمئن شوید که سیستم عامل را به روز کنید و بررسی کنید که همه چیز به حالت عادی برگردد.

آیا روتر می تواند هک شود؟

برای دسترسی به شبکه رایانه هایی که به روتر متصل هستند ، می توان روتر را هک کرد. هکرها برای دسترسی به دستگاه ها باید رمز عبور روتر را رد کنند. روتر خود به ندرت هدف هکرها قرار می گیرد زیرا حاوی اطلاعات بسیار کمی هستند.

بنابراین ، هنگامی که ما در مورد هک شدن روتر صحبت می کنیم ، اساساً فقط نگران رایانه ها ، تلفن ها ، تلویزیون های هوشمند ، رایانه ها و غیره در شبکه هستیم.

مسیریاب به سادگی برای هکرها جالب نیست.

این فقط یک قطعه سخت افزار و نرم افزار است که باید برای ورود به سیستم هک شوند.

موارد فوق العاده ای وجود دارد که تعداد زیادی روتر در خانه ها و مشاغل خصوصی توسط گروه های بزرگ سازمان یافته هکرها به خطر افتاده است. این دقیقاً همان چیزی است که در سال 2017 اتفاق افتاد وقتی FBI بیانیه ای درباره هزاران روتر ارسال کرد که توسط هکرها هدف قرار گرفته بودند.

در بیانیه آنها از مردم خواسته شده است که سیستم عامل را به روز نگه دارند و از رمز عبور قوی استفاده کنند.

اگرچه هنوز چیزهای زیادی درباره نحوه آسیب رساندن این تهدید خاص به روترهای آلوده و سایر دستگاه ها وجود دارد ، اما ما شهروندان و مشاغل را تشویق می کنیم تا تجهیزات شبکه خود را به روز کرده و رمزهای پیش فرض را تغییر دهند. ”

6 نکته قبل از دانلود نرم افزار امنیت وای فای

این 6 نکته کلی است که باید برای جلوگیری از هکرها و بدافزارهای روتر خود بدانید:

همیشه مطمئن شوید که آخرین سیستم عامل را در روتر اجرا می کنید

این بسیار مهم است. سازندگان در صورت لزوم به روز رسانی می کنند تا امنیت شما حفظ شود

نرم افزار امنیت وای فای

رمز عبور خود را تمدید کنید

رمز را به طور مرتب تمدید کنید

مهم است که گذرواژه ها را حداقل هر 3-6 ماه به روز کنید. این اطمینان می دهد که فقط شما دسترسی دارید. و هکرهایی که با شکستن رمزهای عبور دسترسی پیدا کرده اند ، حذف خواهند شد.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

هرگز کلمات یا نامهای انگلیسی را وارد نکنید.

استفاده از WPA2 (یا WPA3 برای بهترین امنیت)

WPA3 بالاترین سطح امنیت است. اگر سیستم شما از آن پشتیبانی می کند از این مزیت استفاده کنید.

نام کاربری را به چیزی تصادفی تغییر دهید

این اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند حدس بزند که این شبکه شما است. هنگامی که روتر “قفس پترسون” نامگذاری می شود ، تشخیص شبکه بسیار آسان است.

از یک فایروال خوب استفاده کنید

فایروال بهترین راه برای ایمن سازی روتر شما است. این قانون برای افرادی که اجازه دارند اطلاعات را از “دروازه روتر” ارسال کنند ، وضع می کند.

 

وقتی از این سه اقدام احتیاطی استفاده می کنید ، عموماً باید خوب عمل کنید.

اگر مشکوک هستید که شخص دیگری به روتر شما دسترسی اجباری داشته است ، باید فوراً آن را راه اندازی مجدد کرده و رمز عبور را تغییر دهید.

با این حال ، نیازی به نگرانی در مورد تغییر نیست. سوئیچ یک سخت افزار نسبتاً ساده است که فقط اجازه عبور داده ها را می دهد. هیچ نرم افزاری روی سوئیچ وجود ندارد که بتواند توسط هر نوع ویروسی آلوده شود.

شبکه های اینترنت اشیا به امنیت روتر قوی نیاز دارند

اگر دوست دارید همه ابزارها و دستگاه های خود را به شبکه خود متصل کنید ، باید مطمئن شوید که یک شبکه بسیار امن دارید.

ما در حال مشاهده انواع دستگاه هایی هستیم که به روتر و شبکه های بی سیم ما متصل می شوند. این شامل:

ترموستات
لامپ های روشنایی
قفل
آشکارسازهای دود
کلیدهای روشنایی
زنگ در
و غیره.

 

گرچه تکنولوژی اینترنت اشیا هنوز در ایران گسترده نشده است. اما برای این که بتوانید امنیت بالایی داشته باشید حتما باید همه ی موارد را رعایت کنید.

این بسیار مهم است زیرا متجاوز به طور بالقوه می تواند با ورود همه این دستگاه ها به شبکه دسترسی پیدا کند.

به منظور صرفه جویی و خصوصی بودن شبکه دستگاه ها و لوازم متصل به اینترنت ، باید اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید. برای محافظت از همه چیز استفاده از روتر ارزان مصرف کننده کافی نیست. برای محافظت از شبکه به چیزی کمی محکم تر نیاز دارید.

نرم افزار امنیت وای فای

از همان ابتدای کار سعی کنید با تنظیم رمز عبور قوی خود را از هک دور کنید

6 نکته برای ایمن نگه داشتن شبکه های اینترنت اشیا

در مورد مواردی که در مورد امنیت در شبکه ای از دستگاه های اینترنت اشیاء صحبت می کنیم ، باید به چند نکته توجه کرد:

از رمزگذاری قوی برای شبکه استفاده کنید.

شما باید مطمئن شوید که از رمزگذاری WPA2 استفاده می کنید تا مطمئن شوید که ورود به سیستم خیلی آسان نیست.

از رمز عبور قوی با نویسه های خاص استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که از کلمات انگلیسی در رمز عبور استفاده نکنید. اگرچه به خاطر سپردن گذرواژه بسیار ساده تر می شود ، اما شکستن آن نیز بسیار ساده تر می شود. من دوره ای را در زمینه “هک اخلاقی” گذرانده ام که در آن دیدم چگونه آسان می توان یک رمز عبور با امنیت پایین یا کلمات و حروف رایج را هک کرد. (بیشتر در مورد آن در زیر).

تمام نرم افزارها را به روز نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که نسخه های قدیمی تر سیستم عامل یا نرم افزار را در هیچ کجای سیستم اجرا نکنید. این امر برای هر دستگاه و دستگاهی در شبکه و همچنین روتر خود صدق می کند. مهم است که در صورت بروزرسانی به روز رسانی شود و در صورت امکان “به روز رسانی خودکار” را روشن کنید. این اطمینان می دهد که آخرین وصله ها و به روزرسانی های امنیتی پس از انتشار روی هر دستگاه نصب می شوند.

احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

این مرحله یک TON امنیت به سیستم شما می افزاید و همچنین کارهای اضافی را برای شما اضافه می کند. اما اگر بخواهید کل خانه خود را به اصطلاح به Wifi متصل کنید ، ارزشش را دارد.
این کار را می توانید به راحتی با گوشی خود انجام دهید. برای این کار نیازی به دانگل جداگانه با شماره پین ​​ندارید. شما فقط یک برنامه را نصب می کنید که به شما امکان می دهد با فشار دادن چند شماره ای که در پیامک یا داخل برنامه دریافت می کنید ، هویت خود را تأیید کنید.

دسترسی به خارج را محدود کنید

دسترسی به شبکه خود را خیلی آسان نکنید. ویژگی هایی را که به آنها نیاز ندارید خاموش کنید و مطمئن شوید که هیچ پورت باز که برای کارکردن همه چیز ضروری نیست را نگه ندارید.

ایجاد شبکه مهمان

هیچ کس را در خانه به شبکه ای که همه چیز شما به آن متصل است دعوت نکنید. یک شبکه اصلی داشته باشید که فقط شما از آن استفاده می کنید و یک شبکه جداگانه برای مهمانان داشته باشید. همچنین می توانید یک شبکه بی سیم اختصاصی فقط برای دستگاه های IoT خود ایجاد کنید.

با انجام این کار دسترسی به مطالب خود را دشوارتر می کنید و می توانید از مجوز دو مرحله ای در شبکه برای موارد استفاده کنید بدون اینکه نیازی به این کار برای همه افراد در شبکه داشته باشید.

به دست آوردن کنترل روتر آسان تر از تصور مردم است

نرم افزار امنیت وای فای

  • #1 McAfee
  • #2 Bitdefender
  • #3 AVG
  • #4 Avast
  • #5 Intego

این ها نرم افزار هایی هستند که با دانلود کردن آن ها می توانید به راحتی امنیت وای فای خود را حفظ کنید. دقت داشته بشاید که برخی از این نرم افزار ها به صورت پولی فعالیت می کنند. اما می توانید از ان ها به عنوان رایگان هم استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که برای شرکت های بزرگ حتما از نسخه های پولی که آپشن های بیشتری دارند استفاده کنید.

نتیجه

با یک لیست ساده از نرم افزار امنیت وای فای رایگان ، هرکسی که مهارت های رایانه ای خوبی دارد می تواند خود را یاد بگیرد که به روتر نفوذ کند.

شما می توانید در حدود 800 درخواست در ثانیه اجرا کنید تا رمز را از لیستی از هزاران کلمه پرکاربرد انگلیسی حدس بزنید!

روتر به طور فعال ویروس را پخش نمی کند. ممکن است یک ویروس در شبکه (از طریق روتر) پخش شود ، اما زمانی که یک بسته داده بین رایانه ها و دستگاه های موجود در شبکه به اشتراک گذاشته شود ، این کار را انجام می دهد.

هنگامی که یک شبکه محلی (بی سیم یا سیمی) دارید ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا یک کامپیوتر در شبکه می تواند ویروس را به رایانه دیگر از طریق روتر منتقل کند یا خیر.

این بیشتر به ماهیت ویروس مربوط می شود تا به توانایی های روتر.

یک روتر ممکن است دارای یک فایروال قوی باشد

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!