نرم افزار هک کل گوشی در چند دقیقه برای نظارت بر فرزندان در فضای مجازی

نرم افزار هک واقعیت دارد ؟ این نرم افزار چگونه کار می کند ؟

هک آموزش
هک آموزش ساده تری دارد ؟ مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای چیست ؟
ژوئن 5, 2020
نرم افزار هک اینستاگرام
حقیقت و پشت پرده ی نرم افزار هک اینستاگرام چیست ؟
ژوئن 9, 2020

نرم افزار هک واقعیت دارد ؟ این نرم افزار چگونه کار می کند ؟

نرم افزار هک

یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن هر شخصی که با وسایل هوشمند سروکار دارد، ایجاد می شود. این است که آیا نرم افزار هک وجود دارد ؟ آیا افراد دیگر می توانند با استفاده از این نرم افزارها به اطلاعات ما دست پیدا کنند ؟ خود ما چه طور ؟ ما می توانیم با استفاده از نرم افزار هک ، گوشی یا کامپیوتر افراد دیگر را هک کنیم ؟

از بدو ورود سیستم های کامپیوتری پاسخ های متفاوتی برای این سوالات مطرح می شد. تا همین چند وقت پیش بسیاری افراد معتقد بودند چنین نرم افزارهایی وجود ندارد و اصلا هک گوشی یا کامپیوتر ممکن نیست . اما هنگامی که عده ی زیادی از جمله خود این افراد قربانی هکرها شدند ، باورشان نسبت به امنیت سیستم های هوشمند تغییر کرد.

به هر حال چه خوشایند باشد چه نباشد باید بگوییم که هیچ سیستم هوشمندی در دنیا از شر هکرها در امان نیست. در واقع تمام دستگاه های الکترونیکی و برنامه های هوشمند قابل هک بوده و حتی اگر تاکنون برای سیستمی خاص این اتفاق نیفتاده است ، دلیلی بر امنیت کامل آن نمی باشد. چرا که هر لحظه ممکن است ، طعمه ی هکرها شود.

آیا نرم افزار هک وجود دارد ؟

خوب تا به اینجا متوجه شدیم که امکان هک برای تمام سیستم ها وجود دارد. اما هنوز یک سوال باقی می ماند که آیا نرم افزار هک هم وجود دارد ؟ آیا افراد عادی هم می توانند از این نرم افزارها استفاده کنند؟

با این که هنوز عده ای هستند که به دلایل مختلف سعی دارند وجود نرم افزار هک و یا نفوذ به اطلاعات سیستم ها را رد کرده و دروغ بخوانند. اما باید بگوییم که متاسفانه یا خوشبختانه این گونه نرم افزارها هم وجود دارند.

همانطور که می دانید ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم . و تقریبا هرروز شاهد ظهور برنامه یا دستگاه های جدید و گاه شگفت انگیز هستیم . بنابراین با این اوصاف ، دور از ذهن نیست که عده ای اقدام به ساخت نرم افزار هک کرده باشند و حتی آن را در اختیار دیگران قرار دهند.

هک گوشی و نرم افزار هک می تواند هدف های بزرگی از جمله هدف های سیاسی داشته باشد. همین موضوع هم انگیزه ای دوچندان برای هکرها ایجاد کرده تا هرچه بهتر این کار را انجام دهند. یکی از موارد هک گوشی با اهداف سیاسی که چند سال پیش سر و صدای زیادی به پا کرد . هک اطلاعات و شنود تماس های جان کلی ( رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید ) می باشد.

هک گوشی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید

طبق گزارش های منتشر شده، گفته شده که گوشی موبایل رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، از چند ماه پیش هک شده و تمام اطلاعات آن تحت تصرف مجرمان سایبری قرار گرفته بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، جان فرنسیس کلی از ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی در دولت دونالد ترامپ به این سمت منصوب شده است. جان کلی پیش از این بعنوان فرمانده سابق ایالات جنوبی آمریکا و ژنرال سپاه تفنگداران نیروی دریایی آمریکا فعالیت می کرده است.

این هک و نفوذ سایبری به موبایل جان کلی، هنگامی مشخص شد که وی چند ماهی بود که از سرعت پایین موبایل خود و همچنین آپدیت و به‌روزرسانی نشدن سیستم عامل آن شاکی شده بود. و بعد از آن در پایان تابستان به اداره پشتیبانی فناوری کاخ سفید تحویل داد.

متخصصان شبکه و پشتیبانی کاخ سفید بعد از بررسی های دقیق برروی گوشی موبایل جان کلی، متوجه شدند که تلفن همراه او، از ماهها پیش هک شده بوده و اطلاعات وی در دسترس هکرها قرار گرفته بوده است. آنها همچنین اعلام کردند که تلفن همراه مذکور دیگر نباید مورد استفاده قرار بگیرد. این در حالی است که جان کلی زمانی که از موبایل خود استفاده می کرد هرگز از این مسئله مطلع نشده بود .

نرم افزار هک چگونه عمل می کند ؟

حال که متوجه شدید نرم افزار هک وجود دارد و هک هر نوع دستگاهی نیز ممکن است. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که این نرم افزارها چگونه کار می کنند؟ و چگونه می توانند به سیستم هایی همچون گوشی موبایل نفوذ کنند ؟

هیچ نرم افزار و اصولا هیچ سیستمی وجود ندارد که توسط بشر طراحی و ساخته شده باشد، اما خالی از اشکال و ایراد باشد. سیستم عامل ها هم از این قانون مجزا نیستند .
هنگامی که یک سیستم عامل طراحی و ساخته می شود به مرور زمان هکر ها با آزمایش و بررسی آن پی به ایرادات ( باگ ) و رخنه هایی (Wholes) در آن خواهند برد . آنها می توانند از این ایرادات ناخواسته استفاده کنند تا به سیستم هدف دسترسی ایجاد نمایند .

هر دستگاه ها یا سیستم عاملی دارای یک محل ذخیره اطلاعات می باشد که دیتابیس نامیده می شود. هکر با پیدا کردن راه نفوذ به این محیط می تواند به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کند.

هکرهای حرفه ای درواقع نیازی به نرم افزار هک ندارند . چرا که آنها به قدری در این راه خبره هستند که با نوشتن چند کد برنامه نویسی بتوانند به اطلاعات موجود در گوشی موردنظر نفوذ کنند. اما این هکرها بنا به دلایلی نیز اقدام به ساخت نرم افزار هک کرده و آن را در اختیار هکرهای مبتدی و یا حتی مردم عادی قرار می دهند.

نرم افزار هک پس از ورود به باگی که از پیش توسط سازنده آن برایش تعیین شده است. اقدام به ارسال اطلاعات برای پنل مدیریت خود می کند. این کار توسط اینترنت انجام می شود . و هر دو طرف این عملیات یعنی هکر و قربانی می بایست به اینترنت دسترسی داشته باشند.

نرم افزار هک

اشکال مختلف نرم افزار هک

اما تمام نرم افزارهای هک به یک شکل عمل نمی کنند و روش های نفوذ و ارسال اطلاعات آنها یکسان نیست. نرم افزار هک شکل های مختلفی دارد که در ادامه هر یک از آنها را توضیح خواهیم داد.

تروجان ها

تروجان ها یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین برنامه ها در میان هکر ها می باشند. این نرم افزارها بسیار ساده طراحی می شوند. و در اکثر مواقع به صورت یک برنامه سرگرم کننده مانند یک بازی ساخته می شوند و پس از نصب بر روی گوشی یا کامپیوتر شخص قربانی تمام اطلاعات موجود در دستگاه او را برای هکر ارسال می کنند. از آنجایی که این برنامه ها به صورت پنهانی کارهای مخرب خود را انجام می دهند، شناسایی آنها بسیار سخت می باشد.

لینک های آلوده

در این روش هکرها با استفاده از مهندسی اجتماعی و یا هر شیوه ی دیگری تلاش می کنند تا فرد قربانی برروی لینک های آلوده ای که به طریقی برای او ارسال کرده اند، کلیک نماید. پس از کلیک قربانی برروی لینک موردنظر هکر، کار تقریبا تمام است و هکر می تواند به تمام اطلاعات موجود در گوشی یا کامپیوتر فرد قربانی دسترسی پیدا کند. در واقع در پشت این لینک ها برنامه های هستند که می توانند اطلاعات موجود در سیستم ها را برای هکر ارسال کنند.

کیلاگرها

keylogger یک نرم افزار یا حتی سخت افزار هک ساده است . همانطور که از معنی آن پیداست ، نرم افزار کیلاگر اقدام به حفظ کلیدها می کند . یعنی این نرم‌افزار یا سخت‌افزار تمام کلیدهای فشرده شده صفحه کلید (کیبورد) سیستم قربانی را حفظ و ذخیره کرده و به ایمیلی که به برنامه داده شده است، ارسال یا در فایلی ذخیره می‌کند تا هکر بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

هکرها هنگامی که می خواهند به راحتی به اطلاعاتی همچون رمز عبور اکانت ها یا حساب های بانکی دست پیدا کنند. یک کیلاگر را برای قربانی ارسال کرده و سپس اقدام به ضبط تمام اطلاعات می کنند تا در نهایت به اطلاعات موردنظر خود دست یابند.

چند سال گذشته کی لاگرها به این اندازه پیشرفته نبود و از صفحات قلابی(Fake Page) یا رجیستری و راه‌های مشابه برای بدست آوردن کلمات عبور استفاده می‌کردند. اما با پیشرفت این کی لاگرها، دیگر هکرها نیاز به صرف زمان ندارند و تنها با اجرا کردن یک فایل روی سیستم قربانی تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از قربانی دریافت می‌کنند.

تبلیغ افزارها

Ad wares  یا همان تبلیغ افزارها ، نرم افزارهایی هستند که با اجرا بر روی کامپیوتر شما به صورت آزاردهنده ، تبلیغاتی را در سیستم عامل و یا مرورگر اینترنت به نمایش در می آورند . این نرم افزارها ممکن است قصد نفوذ به اطلاعات شما را نداشته باشند ، و فقط با اهداف تجاری ساخته شده باشند. اما به هر حال بدون اجازه شما به نوعی باعث آزار شما می شوند.

ویروس ها

ویروس ها نرم افزارهای مخربی هستند که هدفشان  یک کامپیوتر یا گوشی مشخصی نیست. آنها ساخته می شوند تا دستگاه های زیادی را آلوده کرده و در کار آنها اختلال ایجاد کنند . این ویروس ها گاهی با اهداف تجاری و گاهی هم با هدف نفوذ به اطلاعات عده ی زیادی ساخته می شوند.

کدهای مخرب

شاید نتوان اسم کدهای مخرب را نرم افزار هک گذاشت. اما به هر حال آنها هم شبیه نرم افزار هک به گوشی ها یا سیستم های دیگر نفوذ کرده و شروع به ارسال اطلاعات آنها می کنند.

این کدها می توانند در قالب ماکرو ها در فایلهایی نظیر فایل های ورد پنهان شوند. و شما از طریق مشاهده صفحه آلوده این کد ها را بر روی کامپیوتر خود به اجرا در خواهید آورد . ماکرو ها از طریق برنامه های آنتی رویروس قابل شناسایی هستند و گستردگی چندانی ندارند.

نرم افزار هک

روش های مقابله با نرم افزار هک

تا به اینجا که با انواع مختلف نرم افزار هک آشنا شدید. و احتمالا می دانید که هر کسی حتی شما ممکن است مورد حمله هکرها از طریق این نرم افزارها قرار بگیرد. بنابراین بهتر است راه های مقابله با آنها و جلوگیری از هک موبایل خود را بدانید.

چنانچه فکر می کنید گوشیتان هک شده است، پیشنهاد می کنیم برای مقابله با این امر ابتدا از اطلاعات مهم خود، مانند مخاطبین، عکس ها و یا پیام هایتان یک بکاپ تهیه کنید و سپس اقدام به فلش زدن گوشی نمایید.

اما درصورتی که مایل به استفاده از روش وقت گیر بالا نیستید، با کمی دقت می توانید برنامه ای که جاسوسی گوشی شما را می کند، پیدا کرده و آن را لغو نصب یا Uninstall نمایید. برای یادگیری نحوه پیدا کردن این برنامه ها در ادامه با ما همراه باشید.

طریقه پیدا کردن نرم افزار های هک روی گوشی

قبل از هر چیز باید بدانید که برنامه های هک ظاهری آشکار ندارند و معمولا در قالب یک برنامه مفید و کاربردی بر روی گوشی شما نصب می شوند. علاوه بر این برخی از این برنامه ها هستند که پس از نصب به طور کلی از روی گوشی شما پنهان می شوند و پیدا کردن آنها بسیار سخت است.

اگر شک دارید که گوشیتان هک شده است، بهتر است به آخرین نرم افزارهایی که نصب کرده اید سر بزنید و در صورت امکان آنها را پاک کنید. به خصوص آنهایی را که از منابع معتبر دانلود نکرده اید و یا به پیشنهاد اشخاص دیگر آنها را نصب کرده اید.

بعد از انجام راهکار بالا، چنانچه باز هم به هک شدن گوشی خود مشکوک هستید، به تنظیمات گوشی و بخش برنامه های نصب شده بروید. در این قسمت لیستی از برنامه های دانلود شده به نمایش درمی آید که شما باید در میان آنها به دنبال برنامه ای بگردید که در صفحه اصلی برنامه ها وجود ندارد.  یعنی برنامه ای را پیدا کنید که روی گوشی شما نصب شده اما در فهرست برنامه های منوی اصلی قرار ندارد. این برنامه به احتمال زیاد همان برنامه موردنظر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید