نرم افزار لایت روم چیست؟ - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

نرم افزار لایت روم چیست؟

هارد اکسترنال
هارد اکسترنال – 5 تا از بهترین هارد های اسکترنال 2021
نوامبر 25, 2021
نرم افزار پیام رسان جایگزین واتساپ!
نوامبر 29, 2021

نرم افزار لایت روم چیست؟

نرم افزار لایت روم

نرم افزار لایت روم

در اغلب تیم های دیجیتالی، عکاسان اغلب از ما می خواهند که Adobe Photoshop و Lightroom را با هم مقایسه کنیم. آنها می خواهند بدانند که از کدام یک استفاده کنند. حقیقت این است که هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد . این به پروژه بستگی دارد. برای کمک به شما در تصمیم گیری اینکه کدام ابزار ویرایش برای پروژه بعدی شما مناسب است، این راهنمای مفید را جمع آوری کرده ایم. این به شما کمک می کند تعیین کنید که چه زمانی و چرا باید از هر برنامه مانند نرم افزار لایت روم استفاده کنید.

فتوشاپ چیست؟

فتوشاپ مترادف با ویرایش عکس است. این برنامه که در اصل توسط Adobe برای ویرایش ساده عکس های دیجیتالی ایجاد شده بود، قابلیت های این برنامه بسیار گسترش یافته است. فتوشاپ توسط طراحان گرافیک، معماران، ناشران و عکاسان استفاده می شود.

به طور خلاصه، این حیوان برنامه ای است که به خلاقان کمک می کند تا قدرت خلق کنند. در این مرحله، فتوشاپ را واقعاً باید Photo-Graphic-Design-Animation-Studio-Shop نامید، اگرچه این تقریباً جذاب نیست.

همچنین، فتوشاپ یک ویرایشگر در سطح پیکسل است. به این معنی که شما می توانید از نزدیک با هر نقطه رنگی که تصویر دیجیتالی شما را تشکیل می دهد، آشنا شوید.

یاد بگیرید که چگونه تنظیمات خود را بهینه کنید و با استفاده از تصاویر بین لایت روم و فتوشاپ در کلاس بن ویلمور، گزینه های زیادی را کشف کنید.

نرم افزار لایت روم چیست؟

به عنوان یک ویرایشگر عکس، Adobe Lightroom شامل زیرمجموعه ای از ویژگی های فتوشاپ است. که به صورت سفارشی برای عکاس معاصر طراحی شده است. لایت روم اکثر، اگر نه همه، ابزارهای دستکاری تصویر را پوشش می دهد که به احتمال زیاد به آن نیاز خواهید داشت.

با این حال، لایت روم بسیار بیشتر از یک ویرایشگر عکس یا نرم افزار ویرایش تصویر است. لایت روم به شما کمک می کند تصاویر خود را وارد، سازماندهی، مدیریت و پیدا کنید. به نوبه خود، Lightroom مدیریت عکس و ویرایش عکس است که در یک ابزار واحد ترکیب شده است.

برخلاف Adobe Photoshop، لایت روم یک ویرایشگر عکس غیرمخرب است، به این معنی که لازم نیست نگران آن دکمه مزاحم “save as” باشید. در واقع، لایت روم اصلاً دکمه «ذخیره» ندارد. تمام ویرایش ها به طور خودکار در کاتالوگ لایت روم شما نگهداری می شوند که به عنوان پایگاه داده ویرایش ها و تاریخچه شما عمل می کند.

نرم افزار لایت روم

نرم افزار لایت روم به عنوان یک نرم افزار بسیار قوی برای ویرایش شناخته می شود

چه زمانی باید از لایت روم و نه فتوشاپ استفاده کنم؟

اگر عکس‌های خام می‌گیرید (که باید بگیرید)، پس توصیه می‌کنم ابتدا عکس‌های خود را به عنوان مرحله اولیه فرآیند مدیریت تصویر خود به لایت روم وارد کنید. Lightroom یک ویرایشگر فایل خام است. بنابراین نیازی به Adobe Camera Raw ندارید. همچنین، به دلیل قابلیت های مدیریت عکس لایت روم، عکاسی دیجیتال خود را در حین واردات سازماندهی خواهید کرد.

لایت روم برای اکثر ویرایش های اولیه عکس، از جمله برش (اما نه محدود به) برش، تعادل رنگ سفید، نوردهی، تنظیمات هیستوگرام، منحنی های تونال، تبدیل سیاه و سفید، حذف نقطه، اصلاح قرمزی چشم، گرادیان، تنظیمات محلی، وضوح، کاهش نویز عالی است. ، اصلاحات پروفایل لنز، لرزش و اشباع. اگر در Adobe Camera Raw راحت هستید، توسعه یک عکس در Lightroom بسیار آشنا به نظر می رسد. اگر یک عکاس مبتدی هستید، به احتمال زیاد از این ویژگی ها راضی خواهید بود. استفاده از لایت روم نیز بسیار راحت تر از فتوشاپ است، که می تواند منحنی یادگیری تند بیشتری داشته باشد.

گردش کار لایت روم:

وقتی صحبت از گردش کار به میان می آید، من معتقدم لایت روم فتوشاپ را می خورد!. چون می توانید به راحتی به عنوان هوش مصنوعی از آن استفاده کنید. با لایت روم می‌توانید مجموعه‌ها ایجاد کنید، کلمات کلیدی اضافه کنید، چندین تصویر یا فایل را در اطراف هارد دیسک خود جابه‌جا کنید، اسلایدشو ایجاد کنید، کتاب‌ها را چاپ کنید و عکس‌های خود را مستقیماً در فیسبوک با سهولت نسبی به اشتراک بگذارید.

مهمتر از همه، شما همچنین می توانید ویرایش های عکس خود را به طور همزمان روی چندین عکس کپی یا همگام سازی کنید. اگر فکر می کنید فتوشاپ “اقدامات” آسان است … آنها در مقایسه با سهولت استفاده از لایت روم چیزی نیستند. همچنین می‌توانید از پیش‌تنظیمات لایت روم برای اعمال تنظیمات رایج در عکس‌های خود استفاده کرده و ایجاد کنید.

بنابراین، عکاسانی که تصاویر خام را با حجم عکس می‌گیرند، چه عروسی، چه عکاسی پرتره یا نوزاد، لایت روم در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

پس چه زمانی باید از فتوشاپ استفاده کنم؟

پاسخ آسان زمانی است که نمی توانید از لایت روم استفاده کنید. بسته به نوع عکاسی که انجام می دهید، این ممکن است اغلب یا عملاً هرگز نباشد. همانطور که گفته شد، چند ناحیه خاص وجود دارد که در آن اکشن های فتوشاپ و عناصر فتوشاپ بهتر از Lightroom عمل می کنند.

روتوش پیشرفته:

اگر می‌خواهید برای ویرایش عکس‌ها کنترل سطح پیکسل داشته باشید، یا اگر می‌خواهید بازویی را لاغرتر کنید یا فردی را بلندتر کنید، به فتوشاپ نیاز دارید.

کامپوزیت ها:

هنگامی که می خواهید چند تصویر را برش دهید و تکه تکه کنید تا یک تصویر عالی ایجاد کنید، فتوشاپ پاسخ شماست.

HDR:

اگرچه چند پلاگین HDR عالی برای لایت روم (Photomatix) در دسترس است، اگر می‌خواهید تصاویر را با هم ترکیب کنید تا نقاط برجسته و سایه‌ها را از نوردهی‌های متعدد خارج کنید، فتوشاپ می‌تواند این کار را انجام دهد. توجه: لایت روم این کار را نیز انجام می دهد، اما با جلوه های متفاوت.

پانوراما:

با فتوشاپ، می توانید چندین عکس را به هم بچسبانید تا پانورامای زیبایی ایجاد کنید. توجه: لایت روم این کار را نیز انجام می دهد، اما با جلوه های متفاوت.

درمان پیشرفته:

در حالی که می‌توانید لکه‌ها، موهای سرگردان، دندان‌ها را سفید کنید و اجسام کوچک را در لایت روم بردارید، اما این قابلیت‌ها به اندازه استفاده از ابزارهای پچ و براش شفابخش فتوشاپ عالی نیست.

نرم افزار لایت روم

برای از بین بردن نقص ها و روتوش فتوشاپ بهتر از لایت روم است

بنابراین برای این که از نرم افزار لایت روم استفاده کنم یا فتوشاپ جواب صحیحی وجود ندارد. خبر خوب این است که مطمئناً می توانید از لایت روم و فتوشاپ با هم استفاده کنید زیرا آنها به خوبی ادغام می شوند (مخصوصاً در Creative Cloud). اگر می خواهید عکاسی را شروع کنید، لایت روم مکانی برای شروع است. بعداً می توانید فتوشاپ را به نرم افزار ویرایش عکس خود اضافه کنید.

هر دو لایت روم و فتوشاپ بسته های نرم افزاری فوق العاده ای هستند که این توانایی را دارند که خلاقیت شما را در مراحل پس از پردازش و پس از تولید به نمایش بگذارند. فقط برنامه ویرایش مناسب را برای نیازهای ویرایش عکس خود بر اساس پروژه به پروژه انتخاب کنید.

مقایسه ی کامل نرم افزار لایت روم و فتوشاپ

 

در حالی که لایت روم و فتوشاپ هر دو برنامه‌های ویرایش عکاسی دیجیتالی با تعداد زیادی متقاطع کاربردی هستند. اما برای رفع نیازهای مختلف و دستیابی به اهداف متفاوت طراحی شده‌اند. هر دو با سیستم عامل های مختلف کار می کنند.در سطح بالا، لایت روم بهترین ابزار برای مدیریت و پردازش هزاران عکسی است که روی دستگاه‌های شما وجود دارد. فتوشاپ در کنترل بیشتر برای دستیابی به ویرایش های گسترده تر تخصص دارد که به شما کمک می کند چند تصویر بی عیب به نظر برسند. گاهی اوقات، این موضوع نیست که از کدام ابزار استفاده کنیم، بلکه این موضوع است که چه زمانی باید از هر یک یا هر دو در فرآیند پس از تولید استفاده کرد.

زمان استفاده از لایت روم

می توانید Lightroom را به عنوان نقطه شروع خود برای پس پردازش در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد، این فروشگاه یک مرحله ای است. برخلاف فتوشاپ، که به انواع رشته‌های خلاقانه پاسخ می‌دهد، لایت روم به‌طور خاص برای مدیریت کارآمد گردش کار یک عکاس حرفه‌ای، از مدیریت عکس گرفته تا کارهای نهایی، ساخته شده است.

 

شما می توانید بین Lightroom و Adobe Photoshop Lightroom Classic یکی را انتخاب کنید. لایت روم کلاسیک یک برنامه مبتنی بر دسکتاپ برای عکس هایی است که به صورت محلی ذخیره می شوند، مانند هارد اکسترنال یا کامپیوتر شما. لایت روم فایل‌های شما را در فضای ابری ذخیره می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که فضای کاری خود را از لپ‌تاپ به تبلت به تلفن یا از کاناپه به کافی‌شاپ انتقال دهید.

 

سازماندهی

یکی از مهمترین ویژگی های لایت روم مدیریت تصویر است. بسیاری از عکاسان فرآیند ویرایش را با لایت روم آغاز می کنند، زیرا در مدیریت حجم زیادی از عکس ها عالی است، بنابراین می توانید کارهای بیشتری را با سرعت بیشتری انجام دهید. شما می توانید به طور موثر عکس ها را در یک کاتالوگ کتابخانه مانند سازماندهی، مدیریت و پیدا کنید. برای شناسایی بهترین عکس ها به عکس ها امتیاز دهید و برای مدیریت عکس ها و پروژه ها با آلبوم ها و مجموعه ها کار کنید. لایت روم حتی گزینه های کلیدواژه و جستجو برای یافتن عکس دقیق مورد نیاز خود دارد.

 

ویرایش

پس از اینکه فایل های خود را وارد کردید، برای بهبود و ویرایش عکس ها به ماژول Develop بروید. در اینجا می توانید تنظیمات خود را برای بهبود هر جنبه ای از عکس خود تغییر دهید. نور و رنگ را تقویت کنید، پرسپکتیو را درست کنید، شارپ کنید و جلوه‌های خلاقانه را اضافه کنید تا تصاویرتان بدرخشند.

از پیش تنظیم های نرم افزار لایت روم یک ویژگی صرفه جویی در زمان است که باعث می شود تنظیمات مشابه روی یک یا تعداد بی شماری تصویر اعمال شود که به عنوان ویرایش دسته ای شناخته می شوند. شما می توانید از طریق ویژگی Discovery Interactive Edits، تنظیمات از پیش تعیین شده خود را ایجاد کنید یا طیف گسترده ای از پیش تنظیم ها را دانلود کنید. بدون رفتن به فتوشاپ، همچنین می توانید دندان ها را سفید کنید، قرمزی چشم را کاهش دهید و از برس شفابخش برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.

 

لایت روم از ویرایش غیر مخرب استفاده می کند، به این معنی که می توانید بدون تغییر دائمی فایل اصلی، تغییراتی در یک عکس ایجاد کنید. اگر با فایل‌های خام کار می‌کنید، از انعطاف‌پذیری که تصاویر خام هنگام ویرایش به شما می‌دهند، بدون از دست دادن داده‌های اصلی بهره‌مند خواهید شد. همین امر در مورد شروع کار در لایت روم با فایل های JPEG نیز صدق می کند.

چه زمانی از فتوشاپ استفاده کنیم؟

در حالی که لایت روم بر سازماندهی و پردازش عکس ها متمرکز است، فتوشاپ به دستکاری، ایجاد و بهبود تصاویر می پردازد. فتوشاپ بهترین انتخاب برای تصاویری است که در آن می خواهید کمال در سطح پیکسل داشته باشید. روتوش‌کننده‌های عکس، هنرمندان خوب یا هنرمندان کامپوزیت ممکن است در لایت‌روم شروع به کار کنند، اما در نهایت برای انجام بخش عمده‌ای از تحول به فتوشاپ تکیه می‌کنند. یکی از راه‌های فکر کردن به آن این است که لایت روم به عکاسی وفادار می‌ماند، در حالی که فتوشاپ به شما امکان می‌دهد تصاویر را در چشم ذهن خود ایجاد کنید.

 

روتوش

فتوشاپ دارای ابزارهای ویرایشی است که با هدف تغییر ظاهر و محتوای عکس به میزان بسیار بیشتری نسبت به لایت روم انجام می شود. می‌توانید با فناوری Content-Aware اشیاء حواس‌پرتی را حذف کنید یا چندین عکس را برای یک ترکیب ترکیب کنید و از چندین عکس، تصاویر سورئال یا عکس واقعی ایجاد کنید. طراحان گرافیک می توانند تصاویر را با متن و گرافیک های برداری ترکیب کنند، در حالی که تصویرگران می توانند عکس ها را دوباره تصور کنند تا یک خلاقیت کاملاً جدید ایجاد کنند. فیلترهای فتوشاپ، لایه‌ها، ماسک کردن و کنترل‌های تبدیل، بلوک‌های اصلی برای ویرایش تصاویر هستند.

نرم افزار لایت روم

هر کدام از این نرم افزار ها در زمان مناسب خودش قابل استفاده هستند

لایه ها

مانند جریان های کاری لایت روم غیر مخرب، می توانید با استفاده از لایه ها و اشیاء هوشمند در فتوشاپ به صورت غیر مخرب کار کنید. بر اساس تصویر خود با استفاده از لایه‌ها و پوشش لایه‌ها، که می‌توانید آن‌ها را تنظیم و اصلاح کنید، با دانستن اینکه لایه‌ها حاوی اطلاعات اصلی تصویر شما هستند، بسازید.

 

ممکن است یک لایه برای تنظیم رنگ یا تراز سفیدی، یک لایه با آسمان بد، یک لایه با آسمان آبی و غیره داشته باشید که همگی در بالای تصویر اصلی شما انباشته شده اند. لایه ها می توانند منحنی یادگیری را در مقایسه با لغزنده های تنظیم جهانی Lightroom ارائه دهند. اما برای مدیریت کارهای پس از تولید عالی هستند.

آنها را برای یک دوتایی پویا کنار هم قرار دهید

دانستن تفاوت‌های لایت روم و فتوشاپ به شما کمک می‌کند بهترین ویرایشگر تصویر را برای یک پروژه خاص انتخاب کنید.اما در بسیاری از موارد، این یک تصمیم یا تصمیم نیست. این دو به گونه ای طراحی شده اند که به طور یکپارچه با یکدیگر کار کنند. می توانید یک عکس را در لایت روم پردازش کنید و سپس دستور E یا کنترل E را فشار دهید تا آن را به فتوشاپ منتقل کنید، جایی که می توانید آن را به خوبی تنظیم کنید.

 

فتوشاپ و نور

اتاق هر دو گزینه‌های عالی نرم‌افزار ویرایش عکس هستند، اما تنها گزینه‌های موجود نیستند. فتوشاپ شامل Adobe Bridge است که برای مدیریت انواع فایل‌ها استفاده می‌شود، و Adobe Camera Raw که دارای همان موتور پردازش تصویر در سطح جهانی مانند Lightroom است. یا می توانید ویرایش های خود را کاملاً با موبایل با Adobe Photoshop Express و Adobe Photoshop Lightroom برای موبایل انجام دهید. تمام برنامه های عکاسی موجود در طرح Adobe Creative Cloud Photography را کشف کنید.

 

در نهایت، انتخاب بین لایت روم و فتوشاپ به اهداف پروژه های خلاقانه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. اغلب، پاسخ استفاده از هر دو است. اکنون که تفاوت بین این دو را می دانید، می توانید گردش کار خود را برای ایجاد عکس های مورد نظر خود طراحی کنید. بهترین راه برای کشف آنچه برای شما مفید است این است که سرگرم شوید و آزمایش کنید تا زمانی که فرآیند ویرایش عالی خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید