مکانیابی افراد و گوشی های سرقت شده با معرفی 6 روش جدید و استفاده از نرم افزار مکان یابی

مکانیابی افراد از طریق تلفن همراه

آموزش هکر شدن
آموزش هکر شدن قدم به قدم از مبتدی تا پیشرفته
فوریه 22, 2021
ردیابی گوشی سرقتی
ردیابی گوشی سرقتی برای 2 سیستم عامل اندروید و iOS
فوریه 28, 2021

مکانیابی افراد از طریق تلفن همراه

مکانیابی

معرفی روش های مکان یابی افراد و گوشی های سرقت شده

افراد زیادی قصد دارند با استفاده از وسایل مختلف، موقعیت مکانی وسایل دیگر خود را پیدا کنند. این موضوع باعث شده است که انواع روش های مکانیابی به وجود آید. علاوه بر این نرم افزار های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند مکان یابی را برای شما انجام دهند. حالا این موضوع می تواند برای گوشی موبایل شما و یا برای افراد دیگر باشد. به عنوان مثال فردی که گوشی هوشمند خود را از دست داده است و یا فردی که از سالمندان مراقب می کند، می تواند نیاز به مکانیابی به طرق مختلف داشته باشد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

 • 6 روش مکانیابی
 • GPS
 • کدهای QR
 • RFID
 • NFC
 • وای فای
 • چراغ های BLE

 

 • نرم افزارهای مکان یابی
 • برنامه PLC SPY
 • برنامه MSPY
 • برنامه Famisafe

6 روش مکانیابی

وقتی شما یک سرایدار یا یک پیمانکار امنیتی هستید که مسئولیت مدیریت نیروی کار توزیع شده را دارد ، چندین روش برای مکان یابی افراد و دارایی های شما مثل تلفن همراه وجود دارد. با ادامه روند رو به پیشرفت فناوری ، گزینه های بیشتری نسبت به قبل دارید.

1- GPS و مکانیابی

این روزها حتی ارزان ترین تلفن های هوشمند از تراشه های GPS مناسبی برخوردار هستند و بیشتر مکان های روی زمین دارای پوشش GPS هستند. به لطف پخش ماهواره ای جدیدتر و تراشه های بازار انبوه که می توانند دقت را در یک ارتفاع خاص مشخص کنند ، GPS گوشی هوشمند دقیق تر می شود. این دقت در شهرها و مکان هایی با تراکم بالا که بازتاب در داخل و داخل ساختمان ها از قبل دارای کاربرد GPS محدود برای اهداف موقعیت یابی داخلی بوده است ، تفاوت زیادی ایجاد می کند.

مکانیابی

مکان یابی با جی پی اس

GPS در حال حاضر راه حلی است که ما بیشتر برای مکانیابی در فضای باز ، گشت وسایل نقلیه یا موارد “رومینگ” استفاده می کنیم که یکی از پایه های اصلی ردیابی موقعیت مکانی است. با بهبود دقت GPS و قدرتمندتر شدن باتری های دستگاه ، GPS می تواند به طور فزاینده ای به ارزان ترین و همه گیرترین گزینه برای انواع مکان یابی افراد یا انواع وسایل دیگر تبدیل شود.مشخص است که به دلیل وجود GPS روی گوشی های هوشمند امروزی، بیشترین استفاده از آن در زمینه ی همین گوشی ها انجام می شود.

2- استفاده از کدهای QR برای مکان یابی

برخلاف سایر راه حل های مکانیابی ، کدهای QR قابلیت مکان یابی منفعل یا در پس زمینه را ندارند. آنها بیشتر شبیه ارتباطات نزدیک به نام (NFC) هستند . زیرا به اسکن با مجاورت نزدیک احتیاج دارند و بر خلاف NFC ، در واقع کاربر نیاز به باز کردن برنامه یا اسکنر برای انجام این اسکن دارد.

با این حال ، اجرای کدهای QR بسیار ارزان است و بنابراین هیچ هزینه ای برای استفاده کننده ندارد . پس می توانند به صورت خودکار تولید شده و با قیمت برچسب فروخته شوند. و مهمتر از همه ، اسکنرهای QR به اندازه دستگاه های تلفن همراه در همه جا حضور دارند. برای مواردی که صدها نقطه مکان یابی ممکن است مورد نیاز باشد ، مانند امنیت ساختمان یا سرایداری در ساختمانهای بزرگ اداری تجاری ، بازده سرمایه برای کدهای QR ممکن است بیشتر منطقی باشد.

3-RFID

سیستم شناسایی فرکانس رادیویی یا سیستم RFID از برچسب ها ، پردازش کنندگانی که با استفاده از امواج رادیویی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و نرم افزارهای کنترل کننده و کنترل شونده تشکیل شده است. سیستم های RFID غیرفعال با برچسب هایی که توسط این گردازش کنندگان تغذیه می شوند مشخص می شوند . به این معنی که آنها به منبع تغذیه نیاز ندارند. سیستم های RFID فعال دارای برچسب های گرانتر و باتری مجهز به انرژی های زیادی هستند که سیگنال خود را در محدوده 100 یارد پخش می کنند. بنابراین میی توان در مناطقی که برق وجود ندارد هم برای پیدا کردن موقعیت از آن ها استفاده کرد.

RFID یک سیستم بسیار محبوب در توزیع ، تدارکات و مدیریت موجودی به دلیل توانایی شناسایی بسیاری از موارد و مکانیابی به طور هم زمان و بدون دید مستقیم است. به طور معمول ، نصب یک سیستم RFID به مهارت زیادی نیاز دارد و از نظر هزینه و عملکرد متفاوت بر اساس انواع مختلف برچسب ها و پزداش کننده ها متفاوت است. اما به دلیل پیشرفته بودن این فناوری و دامنه گسترده گزینه های موجود در RFID ، تقریباً می توان موارد مورد استفاده را به طور خوبی تامین کرد.

4-NFC

محبوبیت NFC و کاربرد آن در کاربردهای روزانه در حال افزایش است. سیستم های NFC نوعی RFID هستند که به راحتی در اکثر دستگاه های اندرویدی و اپل تعبیه شده اند و برای برنامه های پرداخت و فروش بلیط بسیار مناسب هستند. اجرای برچسب های NFC ارزان نیست و آنها با هر ترمینال بدون تماس کار می کنند.

به عنوان نوعی RFID منفعل ، بسیار کم مصرف است . در صورت وجود دستگاه هوشمند مجهز به NFC ، نیاز به مصرف ببرق آنچنانی ندارد و در عین حال بسیار دقیق است. علاوه بر این می تواند در ارتباطات یک طرفه یا ارتباطات دو طرفه استفاده شود. با این حال ، به نام خود ، NFC یک سیستم ارتباطی “نزدیک میدان” است به این معنی که فقط در یک محدوده چهار اینچی ترمینال کار می کند. یعنی برای استفاده از ان تقریبا باید یک مجاورت وجود داشته باشد تا موقعیت مکانی پیدا شود انجام شود.

5- مکانیابی با وای فای

مکانیابی

مکانیابی با وای فای

نقاط اتصال WiFi به طور موثری نقاط “ثابت” هستند و موقعیت شناخته شده ایستایی را برای مکانیابی فراهم می کنند.اساس کار این سیستم وابسته به دستگاهی است که یک نقطه دسترسی WiFi را تشخیص می دهد و پس از شناسایی چندین نقطه ، می تواند موقعیت آن را تعیین کند. اگر جزئیات مکان فقط در سطح اتاق یا منطقه مورد نیاز باشد ، WiFi می تواند یک راه حل عالی و کم هزینه از طریق GPS باشد.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از فناوری WiFi این است که معمولاً در بسیاری از مکان ها از زیر ساخت برخوردار است و با دستگاه های تلفن همراه به خوبی کار می کند. WiFi همچنین برای مواردی که دسترسی به اینترنت و انتقال داده مورد نیاز است ، پهنای باند بسیار بالاتری دارد. پس افراد می توانند با شناخت و امکانات کمتر هم به این نوع از مکان یابی دسترسی پیدا کنند.

6-چراغهای BLE

افزایش ظرفیت پیام پخش بلوتوثی باعث بهبود اثر این امواج برای برنامه ها ایمنی و مدیریت اضطراری می شود. در مواردی که اتصال داده ها مانند ساختمان های زیرزمینی یا سالن های پرپیچ و خم یک چالش است ، قابلیت شبکه MeShارائه شده توسط امواج بلوتوث توانایی ارسال داده های موقعیت مکانی و هشدارهای اضطراری را مستقیماً از طریق بلوتوث ارائه می دهد.

با فراگیرتر شدن دستگاه های دارای بلوتوث در ساختمان های هوشمند (به عنوان مثال چراغ های راهنما ، وسایل روشنایی ، نقاط دسترسی WiFi) ، هزینه استقرار زیرساخت چراغ های منعکس کننده ی امواج بلوتوثی برای موقعیت یابی در محیط داخلی کاهش می یابد.

با افزایش اعتماد ما به دستگاه ها و بهبود فناوری های gps ، برنامه های موبایلی که از این فناوری ها استفاده می کنند رشد می کنند. در حالی که این شش فناوری تنها تعداد اندکی از پیشرفتهای مکان یابی است. بنابراین باید انتظار داشت که تعداد بسیار بیشتری از این تکنولوژی ها در دسترس افراد قرار بگیرد.

نرم افزار های مکان یابی

مکانیابی

معرفی بهترین نرم افزارهای مکان یابی افراد

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید ، امروزه فناوری تا حدی پیشرفت کرده است که پیدا کردن موقعیت مکانی افراد دیگر و یا گوشی های موبایلمان اصلا کار سختی نیست. اما احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که ما چگونه می توانیم از این فناوری ها استفاده کنیم ؟ همه ی ما می دانیم که در گوشی های موبایل جی پی اس وجود دارد و حتی روزانه از آن استفاده می کنیم ، اما چگونه می توانیم از این جی پی اس برای پیدا کردن موقعیت شخصی دیگر استفاده کرد ؟ برای استفاده از این فناوری یا هر فناوری دیگری نیاز به نوشتن یک برنامه و پیاده سازی آن داریم. حال اگر دانش و مهارت کافی برای نوشتن برنامه را ندارید ، می توانید از برنامه ها یا همان نرم افزار های ردیابی که از قبل توسط برنامه نویسان حرفه ای نوشته شده است ،  استفاده نمایید.

1- برنامه نظارتی plc spy

plc spy در واقع یک برنامه  هک گوشی می باشد که تمام اطلاعات موجود در گوشی تلفن همراه هدف را به اضافه ی موقعیت مکانی در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه با هدف نظارت بر کودکان و نوجوانان توسط سامانه ی کنترل فرزند طراحی و در اختیار والدین عزیز قرار گرفته است. و اکنون نیز با  انتشار نسخه ی plc plus خدمات منحصر به فردی را ارائه می دهد.

برخی از قابلیت های plc plus

 • مکان یابی لحظه به لحظه
 • تعیین محدوده جغرافیایی
 • گزارش لیست تماس ها
 • شنود مکالمات
 • نمایش پیامک ها
 • نمایش فعالیت های تلگرام ، اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی
 • نمایش محتوی موجود در گالری
 • مسدود کردن سایت های غیراخلاقی

از قابلیت های منحصر به فرد این برنامه که به جرئت می توان گفت هیچ برنامه ی دیگری آن را ارائه نمی دهد ، هک گوشی از راه دور و بدون دسترسی به گوشی فرزند می باشد.

برنامه هک گوشی plc spy

برای دانلود و آموزش نصب این برنامه می توانید برروی لینک  زیر کلیک نمایید.

نرم افزار هک گوشی plc spy

2- برنامه mSpy 

mSpy در سال 2010 راه اندازی شد و به عنوان یکی از بهترین برنامه های موقعیت یابی در جهان تکامل یافته است. این یکی از برنامه های اصلی کنترل والدین است که به شما امکان می دهد فعالیت های گوشی هوشمند فرزندتان را کنترل کنید. mSpy نه تنها مکان GPS فرزند شما را ضبط می کند بلکه آن را برای شما ارسال می کند تا بتوانید موقعیت مکانی او را در طول روز مشاهده کنید.

علاوه بر این ، این یکی از بهترین برنامه های ردیاب تلفن است که با 25+ ویژگی تماس ، پیام کوتاه ، موقعیت یابی  GPS و سایر ویژگی ها ارائه می شود. فقط کافی است این برنامه را روی تلفن فرزند خود نصب کنید و بدون اینکه به او اطلاع دهید فعالیت او را کنترل کنید. این نرم افزار هم برای اندروید و هم برای اپل در دسترس است. بنابراین با این کار می توانید مکان یابی گوشی هوشمند خود را هم داشته باشید!

3-FamiSafe

با Famisafe ، می توانید از تنظیم کنترل هوشمند والدین ، مسدود کننده برنامه و فیلتر کردن وب ، مکانیابی ، کنترل زمان صفحه و هشدارهای اضطراری بهره مند شوید. با استفاده از فن آوری جغرافیایی جدیدی که درر این نرم افزار وجود دارد ، می توانید مناطق ایمنی مجازی شخصی خود را مانند مدرسه کودک یا کلینیک پدربزرگ و مادربزرگ خود در تلفن های همراه خود ایجاد کنید. با این کار می توانید با دقت بیشتری مکان یابی را انجام دهید.

مکانیابی

نرم افزار مکان یابی کودکان

با ورود یا خروج فرزند یا مادربزرگ یا مادربزرگ خود از منطقه ، هشدار دریافت خواهید کرد. این یک روش موقعیت یابی عالی است که بدون هیچ استرسی شما را در مورد محل اقامت فرد مورد نظر شما به روز می کند. Famisafe با یک دوره آزمایشی رایگان 3 روزه ارائه می شود و برای هر دو سیستم عامل iPhone و Android در دسترس است. پس می توانید به راحتی از آن استفاده کنید .

جمع بندی

با توجه به این که بیشتری مکان یابی های امروزه با استفاده از GPS گوشی های هوشمند انجام می شود، شما با استفاده از نرم افزار های موقعیت یابی هم می توانید افراد مورد نظرتان را و هم گوشی هوشمند خود را مکان یابی کنید.!

دیدگاهتان را بنویسید