مرورگر فایرفاکس بهتر از و با گوگل کروم! - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

مرورگر فایرفاکس بهتر از و با گوگل کروم!

برنامه ضد هک
برنامه ضد هک Droidsheep guard جلوگیری از هک اینستاگرام و فیسبوک
آگوست 23, 2017
IP و MAC Address
IP و MAC Address چه هستند و چه کار میکنند؟
آگوست 26, 2017

مرورگر فایرفاکس بهتر از و با گوگل کروم!

مرورگر فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس بزرگترین مرورگراینترنتی است  که می‌تواند شما را ازاستفاده گوگل کروم منصرف کند. در چند سال اخی میزان مصرف کنندگان آن نیز با افزایش قابل توجهی روبرو شده و از 7.7 درصد در آگوست 2016 به 12 درصد در ماه مه سال جاری میلادی رسیده است.

با توجه به بهتر شدن فایرفاکس و راضی بودن مردم ، از وبگردی خود راضی هستند. آیا زمان تغییر مرورگر پیشفرض شما هم فرا رسیده است؟ در این مقاله به بررسی چندین دلیل خواهیم پرداخت که این قضیه را ثابت می‌کند :

1 – مرورگر فایرفاکس برای عمر باتری دستگاه بهتر است

اکثر کاربران اینترنتی اذعان داشته اند که کروم سریع‌تر از فایرفاکس است؛ در واقع این درست است، اما اصلی‌ترین دلیل این قضیه استفاده بیشتر کروم از پردازنده سیستم شماست. استفاده بیشتر از پردازنده، سرعت بیشتر و عملکرد نرم‌تری را به همراه خواهد داشت که همین قضیه باعث کاهش هر چه بیشتر عمر باتری لپ تاپ ها می‌شود. البته فایرفاکس خیلی هم سرعت پایین‌تری ندارد.

مرورگر فایرفاکس

استفاده از مرورگر فایرفاکس بهبود عمر باتری

 

 مایکروسافت،  اعلام کرده است که طبق اطلاعاتی که  از میلیون‌ها کاربر  به دست آمده که نشان داده که استفاده از مرورگر فایرفاکس 31 درصد کمتر از باتری نسبت به کروم استفاده می‌کند.

2 – مرورگر فایرفاکس ، مناسب‌تر برای اجرای تب‌های زیاد کنار هم

مرورگر فایرفاکس نسبت به  کروم  از رم دستگاه شما کمتر استفاده می کند  . برای صحت این آمار آزمایشی صورت دادیم ،  هر دو مرورگر را به صورت جداگانه و بدون اجرای اپلیکیشن‌های دیگری، در چهار آزمایش مختلف شرکت داده شد : اجرای 1 تب، 5 تب، 10 تب و 15 تب همزمان. همه آن‌ها نیز به صورت مشترک یک صفحه وب را نمایش داده اند  که استفاده دو مرورگر از رم دستگاهتان را مشاهده فرمایید :

استفاده از رم در کروم 58

1 تب: 42.9MB

5 تب: 265.3MB

10 تب: 533.2MB

15 تب: 748.3MB

استفاده از رم در مرورگر فایرفاکس 53

1 تب: 116.3MB

5 تب: 376.6MB

10 تب: 437MB

15 تب: 518.4MB

3 – فایرفاکس تنها به عنوان یک مرورگر شناخته می‌شود

 آینده‌ی کروم  مطلب بسیار مهمی  بود که در مور این مرورگر شنیده ایم که تنها به بخشی از آن اشاره می‌کنیم:

امروز کروم شبیه به آنچیزی که در سال 2011 بود، نیست. امروز کروم یک نوع پلتفرم کاربردی است که به مرور از حالت مرورگر خارج می‌شود.اما دیگر فایرفاکس هنوز هم همان مرورگر دوست داشتنی باقی مانده است. شاید آن به بی‌نظیری زمانی که کروم وارد این عرصه شد نباشد، اما حداقل تیم توسعه دهنده آن می‌کوشد تا هر روز بهتر از دیروز باشد.

4 – فایرفاکس درک خواهد کرد مفهوم متن باز را

می توانیم از لحاط فنی بگوییم کروم هم به نوعی متن باز است، زیرا خود بر اساس مرورگر کرومیومی شکل گرفته که بسیاری از مرورگرهای دیگر همچون Opera، Vivaldi، Slimjet، Brade و غیره از آن قدرت گرفته‌اند. اما متن باز، بدان معناست که شما اجازه دهید دیگران از کدهای شما استفاده کنند.

اما فایرفاکس یک نقشه راه عمومی دارد که اجازه می‌دهد همکاران و اعضای جامعه از کدهایش بهره ببرند. این به معنای یک پروژه منبع باز واقعی است.

5 – مرورگر فایرفاکس امنیت بیشتری برای حریم خصوصی دارد

سه سال پیش موزیلا برای حمایت از حریم خصوصی آنلاین، به صورت جداگانه از طریق یک تماس تلفنی که با  کاربران خود داشت به آنها اطمینان داد که برای حفظ حریم خصوصی کاربرانش مبارزه خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد کسانی به اطلاعات مردم دسترسی پیدا کنند.

متنی که در سال گذشته با موضوع امنیت حریم شخصی منتشر کرد به این شرح بود :

کاربران آنلاین ما میلیون ها نفر هستند، با این حال شفافیت کافی و کنترل امنیت و تلاش کافی برای حفظ حریم شخصی این کاربران از سوی کمپانی‌ها، توسعه دهندگان اپلیکیشن و دولت‌ها وجود ندارد. اما برنامه موزیلا بر روی سلامت کلیدی‌ترین اجزای اینترنت نظیر حریم شخصی و امنیت متمرکز است.

جلوگیری از هک اینترنت و راه های افزایش امنیت مودم وایرلس

6 – سفارشی سازی بیشتری میتوانید از فایرفاکس طلب کنید

بزرگترین برتری که مرورگر فایرفاکس را نسبت به  کروم متمایز میکند  درجه سفارشی سازی آن است. مرورگرهای کروم در سیستم عامل و دستگاه‌های مختلف یکسان هستند. به غیر از پنهان کردن نوار ابزارهایی خاص و یا حذف آیکون‌هایی از نوار آدرس، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید تغییر اسکرین نوار عنوان و زبانه‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید