قطعی تلگرام چه دلیلی داشت؟ و چگونه این مشکل توسط تلگرام برطرف شد؟

قطعی تلگرام چه دلیل داشت؟ و این مشکل برطرف شد

شارژ بی‌ سیم
شارژ بی‌ سیم برای باتری گوشی آیا ضرر دارد؟
مارس 23, 2018
هک کردن با شماره موبایل
هک کردن با شماره موبایل اصلا سخت نیست
مارس 30, 2018

قطعی تلگرام چه دلیل داشت؟ و این مشکل برطرف شد

قطعی تلگرام

از ساعاتی پیش پیش قطغی تلگرام  که در سرورهای آن دچار اختلال شده بودند دوباره متصل شد و انگار مشکل آن برطرف شده است. به گفته‌ی توییتر رسمی این پیام رسان محبوب قطعی تلگرام را مشکل سراسری است و در مناطق اروپا و خاورمیانه وجود دارد.

تلگرام که در میان پیام رسانها جزو محبوب‌ترین سرویس کشور ما و دنیا است  ساعاتی پیش دچار قطعی و اختلال شده است. و  کاربران امکان اتصال به سرورهای تلگرام را نداشتند که با تلاش گروه فنی تلگرام این مشکل فعلا بر طرف شده است این مشکل پس از گزارش‌های متعدد، اکانت رسمی توییتر این اپلیکیشن، مشکل موجود در قطعی تلگرام را تأیید کرد. این اختلال در حال حاضر در اروپا، آسیا و کشور‌های CIS (آذربایجان، قزاقستان، بلاروس، گرجستان، ارمنستان و قرقیزستان) وجود دارد و تیم فنی تلگرام در حال تلاش برای عیب‌یابی و حل مشکل است.

توییتر رسمی تلگرام دقایقی پیش در واکنش به مشکلات کاربران و اختلال در این پیام‌رسان گفت:

کاربران ما در اروپا، خاورمیانه و کشور‌های CIS، در حال حاضر اختلالاتی را تجربه می‌کنند. ما به دنبال پیدا کردن عیب موجود هستیم و امیدواریم به‌زودی به شرایط مطلوب بازگردیم.

کاربران ایزانی و تمام دنیا این شبکه اجتماعی در طول ۵ ساعت گذشته در امکان دسترسی به تلگرام را از دست داده اند؛ امری که البته مدیر تلگرام همانطور که گفته شد آن را مساله ای فرا قاره ای عنوان کرده و گفته که به زودی حل خواهد شد.

دلیل قطعی تلگرام

به گزارش ایسنا، پاول دوورف – مدیر شبکه اجتماعی – مجازی تلگرام – با انتشار توئیتی، قطعی تلگزام را ، قطع شدن مرکز  داده ای این شبکه را علت قطعی تلگرام در بعضی نقاط اعلام کرد.

او همچنین گفته که مهندسان دیتاسنتر در حال تلاش برای برق رسانی مجدد و رفع مشکل قطعی تلگرام در اسرع وقت هستند.

قطعی تلگرام

متن کامل تلگرام لحظاتی قبل که به علت قطعی تلگرام منتشر شد به این شرح است؛

بیشتر کاربران در اروپای غربی، خاورمیانه و آفریقا موفق شده اند به این شبکه اجتماعی بازگردند. کاربران کشورهایی از قبیل آلمان و ایران که همچنان با مشکل قطعی تلگرام دست و پنجه نرم می کنند، صبور باشند و به زودی اختلال برطرف می شود.

با توجه به این که این اتفاق باعث شده است که پیام‌رسان تلگرام در صفحه توئیتر بار دیگر اعلام کند که دسترسی کاربران این اپلیکیشن در اروپا و خاورمیانه با مشکل مواجه شده است. طبق این پیام، به نظر می رسد که منشأ این اختلالات از ظهر امروز – پنج شنبه – خارجی و از سوی این پیام رسان بوده است و ارتباطی با داخل کشور ندارد. البته پیگیری ایسنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه فعلا بی‌نتیجه مانده است.

گفتنی است، هم اکنون این پیام رسان وصل و امکان برقراری ارتباط از طریق این شبکه اجتماعی برای کاربران فراهم است.

دیدگاهتان را بنویسید