فیلتر را موسس تلگرام را دور می زند با استفاده از فناوری بلاک چین

فیلتر را موسس تلگرام دور می زند با فناوری بلاک چین

هک از راه دور
هک از راه دور با برنامه spy
آوریل 10, 2018
گلکسی اس 10
گلکسی اس ۱۰ ؛ بررسی مشخصات فنی و قیمت آن
آوریل 20, 2018

فیلتر را موسس تلگرام دور می زند با فناوری بلاک چین

فیلتر

با اخباری که این روزا حول فیلتر تلگرام مخصوصا در روسیه و ایران می چرخد موسس تلگرام پاول دروف،‌ در واکنش به خبر فیلترینگ تلگرام در روسیه،‌ در پیامی از سیستم ضد فیلتر تلگرام خبر داد.

بنیانگذار جوان پیام رسان تلگرام در واکنشی که به خبر فیلتر تلگرام توسط دولت روسیه، در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود اعلام کرد :

تلگرام بدون نیاز به انجام کارهای اضافی از طرف کاربر، خواهد توانست با استفاده از ابزار تعبیه شده در این نرم افزار فیلترینگ را دور بزند. اما امکان دارد در برخی موارد نیاز به V.P..N باشد و فعلا در دسترس بودن ۱۰۰ درصد تلگرام بدون وی پی ان تضمین نمی شود.

فیلتر

با توجه به صفحه شخصی که در ادامه صحبتهایی که داشته است  عبارتی به کار برده که نشانگر این است که منظور وی از ابزار ضدفیلتر، همان بلاک‌ چین است. این نشان می‌دهد که تلگرام از فیلترشدن در روسیه غافلگیر شده و احتمالا بلاک چین را پیش از موعد ارائه خواهد کرد.

دوروف نیز در گفته های خود هم نوشته که اگر مشکل در اتصال داشتید، تلگرام را حذف یا لاگ‌اوت نکنید و فقط سعی کنید که از استور اصلی (نه استورهای محلی) تلگرام را به‌روز‌رسانی کنید.

در روسیه سازمان نظارت بر رسانه های که در روز ۶ آوریل ۲۰۱۸ از دادگاه درخواست کرد به خاطر امتناع تلگرام از واگذاری کلید های رمزگشایی به سازمان امنیت فدرال روسیه مجوز فیلترینگ این پیام رسان را صادر کند. وکلای مدافع تلگرام اعلام کردند مطالبات سازمان امنیت روسیه به دلایل فنی قابل اجرا نیست.

پیام رسان تلگرام با توجه به بیانیه ای که خود پاول دوروف، موسس این برنامه داشته است  اعلام کرده که این پیام رسان به چنین کاری و فیلتر تن درنخواهد داد چون مدافع آزادی بیان و مصونیت زندگی خصوصی است. روز ۱۳ آوریل یکی از دادگاه های محلی مسکو درخواست سازمان نظارت بر رسانه های روسیه درباره فیلترینگ تلگرام در روسیه را قبول کرد.

رای دادگاه باید فورا اجرا شود اما وکلای مدافع تلگرام از حق تقدیم درخواست تجدید نظر در آن برخوردار هستند در نتیجه باید گفت که نگرانی های که برای فیلتر تلگرام در بین مردم ایران وجود دارد از بین رود.

همچنین می توانید درباره پیام رسان ایرانی برای جایگزینی تلگرام نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید