طرح صیانت + عجیب ترین بند های آن 😱 -

طرح صیانت + عجیب ترین بند های آن 😱

جدیدترین بازی های PS4
جدیدترین بازی های PS4 🎮
فوریه 22, 2022
NFT
NFT چیست؟ 🪙
فوریه 24, 2022

طرح صیانت + عجیب ترین بند های آن 😱

طرح صیانت از طرح هایی است که به شدت مورد مخالفت همه ی کاربران مجازی قرار گرفته است. البته این را هم باید بدانید که این روز ها همه ی جمعیت ایران جزو کاربران فضای مجازی هستند!. در این مقاله می خواهیم به مفاد اصلی طرح صیانت بپردازیم. تا ببینید که چه موارد عجیب و غریبی پشت این طرح نهفته شده!.

مفاد طرح صیانت

قبل از این که به مفاد طرح صیانت بپردازم باید بگم افرادی که بیماری قلبی دارن ادامه متن رو دنبال نکنن!. چون یا از خنده یا از عصبانیت سکته می کنن!. دقت داشته باشید که همه ی این طرح ها به نحوی بیان شدند که شما متوجه میزان مخرب بودن اون نشید

محدود کردن پهنای باند

یکی از آرزوهای چندین و چند ساله ی مسئولین ایران فیلترینگ هر چه بیشتر پیام رسان های داخلی است .این موضوع باعث شده است سال ها به این موضوع فکر کنند که چطور می توان این کار را بدون این که نام فیلترینگ روی آن باشد انجام دهند. به همین دلیل هم در طرج صیانت به وضوح آمده است که فیلترینگ انجام نمی شود. اما پلتفرم هایی که می خواهند در ایران فعالیت کنند و کاربران ایرانی داشته باشند باید از وزارت ارشاد ( و همانطور که می دانید هزاران وزارت دیگر…)مجوز بگیرند.

در صورتی که این شبکه های اجتماعی یا پلتفرم ها قوانینی که در طرح صیانت گذاشته شده را رعایت کنند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. در غیر این صورت مجازات می شوند یا پلتفرم به طور کامل بسته می شود!. حالا تکلیف پلتفرم هایی که مجوز نمی گیرند چیست؟

طرح صیانت

با اجرای طرح صیانت پلتفرم ها برای فعالیت نیاز به مجوز خواهند داشت

پلتفرم هایی که مجوز ندارند پهنای باند بسیار کمی دریافت می کنند و باعث می شود که سرعت آن ها به شدت کم شود. دقت کنید که پهنای باند کم در حدی است که تقریبا نرم افزار به طور کامل از کار می افتد!. بنابراین در اینجا شاهد این هستیم که به جای فیلترینگ کامل از محدود سازی پهنای باند استفاده کرده اند که هر دوی این ها یک نتیجه را دارد؛ عدم توانایی استفاده کاربران از آن پلتفرم,

بیشتر بخوانید: هک اینستاگرام

چه بر سر اینستاگرام می آید؟

همانطور که می دانید بسیاری از کسب و کار ها در اینستاگرام در حال فعالیت هستند. این موضوع باعث شده افراد بسیار زیادی نگران این موضوع باشند که طرح صیانت تصویب شود!. اما همانطور که در بالا گفته شد مسئولین تمایل دارند که کشور های خارجی و شرکت های آن ها به ایران التماس کنند!. به این صورت که پلتفرم هایی مانند اینستاگرام یا تلگرام یا واتساپ برای این که بتوانند در ایران کاربر داشته باشند باید مطابق قوانین طرح صیانت عمل کنند!!!

علاوه بر این باید از همان وزارت ها مجوز دریافت کنند. تصور کنید که مارک زاکربرگ برای این که کاربران ایرانی داشته باشد به ایران بیاید و از مسئولین بخواهد که طبق طرح صیانت در ایران اجازه فعالیت داشته باشد!. همانطور که می دانید به خاطر تحریم هایی که در مورد ایران به شدت زیاد هم هست مشخص است که این اتفاقات نمی افتد. یعنی پلتفرم های خارجی مانند اینستاگرام قطعا پهنای باندی را خواهند داشت که در هر ثانیه یک کیلوبایت به ان ها تعلق می گیرد!.

بیشتر بخوانید: هک تلگرام

استفاده از فیلتر شکن جرم می شود!

ممکن است تا الان تصور می کردید اگر بخواهید بعد از طرح صیانت می توانید از فیلتر شکن استفاده کنید تا از این طرح فرار کنید. اما قبل از هر چیز باید بدانید که با کاهش دادن پهنای باند مربوط به هر نرم افزار به طور کلی نمی توانید به آن نرم افزار متصل شوید. حتی اگر از قوی ترین فیلتر شکن ها استفاده کنید. ضمن این که در طرح صیانت استفاده کردن از فیلتر شکن یا خرید و فروش آن برای هر فردی جرم محسوب می شود و مجازات هایی مانند حبس خواهد داشت!.

علاوه بر این ارائه دهندگان اینترنت در ایران می توانند پهنای باندی که به فیلتر شکن ها داده می شود را هم کامل ببندند. ممکن است تا به حال دیده باشید که فیلتر شکن ها به هیچ عنوان متصل نمی شوند. یا اینکه برخی از نرم افزار ها به طور کامل از کار افتاده اند. این موضوع چیزی است که در طرح صیانت به شدت دیده خواهد شد.

ارائه دهنده اینترنت ، دولت خواهد بود!

در طرح صیانت دیگر ارائه دهندگان اینترنت به این صورت که الان دیده می شود وجود نخواهد داشت. به این معنی که تمام مزایا و مجوز های ارائه دادن اینترنت مربوط به دولت، اطلاعات سپاه، نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، نیروی انتظامی ، پدافند غیر عامل و…خواهد بود. مشخص است که با استفاده کردن از این روش می توان تمام داده های ورودی و خروجی از گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها را دریافت کرد.

عملا با این کار هر چیزی که در گوشی خود با استفاده از اینترنت مشاهده می کنید را سازمان ها هم می بینند!. هر پیامی که شما رد و بدل می کنید توسط سازمان های دولتی رصد می شود. به طور کلی نظارت کامل بر همه ی کاربرانی که حتی یک ذره از اینترنت استفاده می کنند وجود خواهد داشت.

طرح صیانت

با اجرای طرح صیانت همه ی پلتفرم های خارجی پهنای باند بسیار کمی خواهند داشت و غیر قابل استفاده می شوند

در طرح صیانت، گوشی های هوشمند خارجی باید نرم افزار ایرانی نصب کنند!

نکته ی آخر و باز هم بسیار جالبی که در مورد این طرح وجود دارد این است که گوشی هایی که برند های شناخته شده ای مانند اپل، سامسونگ ، الجی و… هستند باید با نرم افزار های ایرانی وارد شوند!. به این معنی که برای ورود به کشور اگر نرم افزار های ایرانی را جایگزین نرم افزار های خارجی کرده باشند اجازه ی ورود راحت تر و با هزینه ی گمرک کمتر خواهند داشت!.

با اجرای طرح صیانت گوشی های هوشمند سامسونگ برای این که بتوانند راحت به بازار ایران بیایند باید برخی نرم افزار ها را نصب نکنند. به عنوان مثال به جای این که از گوگل پلی استفاده کنند باید نرم افزار بازار را نصب کنند. یا این که از همان ابتدا که گوشی ها را روشنی میکنید متوجه می شوید که پیام رسان سروش به صورت پیش فرض روی آن نصب شده است!.

بیشتر بخوانید: هک واتساپ

نتیجه طرح صیانت!

مشخص است که تقریبا 80 میلیون نفر در ایران مخالف این طرح هستند. با این حساب اگر دولت توجهی به مردم و خواسته های ان ها داشته باشد نباید این طرح تصویب شود. اما به هر دلیلی افراد بسیار زیادی در این دولت هستند که به صورت جدی می خواهند این طرح تصویب شود. فعلا خبر های به شدت ضد و نقیض هستند. اما باید ببینیم آیا این طرح عجیب و غریب تصویب می شود یا نه!

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!