سکرت چت تلگرام چه قدر امنیت دارد و نحوه استفاده از آن چگونه است ؟

سکرت چت تلگرام چه قدر امنیت دارد و استفاده از آن چگونه است ؟

تبدیل گوشی به موس
آموزش تبدیل گوشی به موس در سیستم عامل های اندروید و آیفون
ژانویه 1, 2019
جاسوسی از گوشی فرزندان با استفاده از نرم افزار PLC SPY
ژانویه 4, 2019

سکرت چت تلگرام چه قدر امنیت دارد و استفاده از آن چگونه است ؟

سکرت چت تلگرام

سکرت چت تلگرام یکی از نقاط قوت این پیام رسان می باشد که خیال کاربران را بیش از پیش از فاش نشدن اطلاعات خصوصیشان راحت می سازد. شاید شما تا کنون از از سکرت چت تلگرام استفاده نکرده باشید و اکنون به دنبال یادگیری نحوه استفاده از آن می باشید که اگر اینطور است پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در خصوص این قابلیت تلگرام و نحوه استفاده از آن در اختیارتان قرار دهیم.

باید بدانید چت های شما در تلگرام همیشه برروی سرورهای تلگرام ذخیره می شود . در واقع این اپلیکیشن برخلاف برخی از دیگر پیام رسان ها برای چت های عادی از رمزنگاری انتها به انتها استفاده نکرده است. این به معنی این است که اگر هکری به سرورهای تلگرام دسترسی پیدا کند ، به چت های تمام کاربران نیز دسترسی پیدا کرده است. همچنین اگر شخصی موفق به هک حساب تلگرام خودتان شود به راحتی می تواند به تمام چت های شما دسترسی پیدا کند.

البته نگران نباشید سازندگان تلگرام برای امنیت بیشتر کاربران ، قابلیتی تحت عنوان secret chat ارائه داده است .

 

بیشتر بخوانید 👈👈👈 هک تلگرام چگونه انجام می شود ؟

 

سکرت چت تلگرام چیست ؟

سکرت چت تلگرام در لغت به معنی گفتگوی خصوصی تلگرام است. همانطور که از نام این قابلیت برداشت می شود، این قابلیت تلگرام به شما امکان چت کردن با دوستان خود را در یک محیط کاملا خصوصی و جدا از دیگر چت ها می دهد که تنها شما و مخاطبتان قادر به ورود به این قسمت می باشید. سکرت چت تلگرام از شیوه رمزنگاری End to End استفاده می کند. یعنی پیام ها حتی روی سرور های تلگرام هم باقی نمی ماندو فقط در دستگاه دو طرف قابل مشاهده می باشد.

با حذف پیام های سکرت چت تلگرام هیچ گونه ردی از ارتباط شما با مخاطبتان باقی نخواهد ماند. این قسمت از تلگرام دارای قابلیت حذف خودکار هم می باشد که می توانید آن را فعال کنید تا پس از گذشت مدت زمان مشخصی تمام پیام های این قسمت حذف شوند. علاوه بر این ها می توانید امکان فوروارد کردن پیام ها را در سکرت چت تلگرام غیرفعال کنید تا گفتگوهای شما فقط در محیط سکرت چت قابل مشاهده باشند.

با این قابلیت می‌توانید پیام‌ها، عکس‌ها، ویدیوها و فایل‌های خود را طوری تنظیم کنید که در مدت زمان مشخصی پس از خواندن یا باز شدن توسط گیرنده، مانند از بین بروند . سپس پیام از دستگاه شما و دستگاه مخاطب شما ناپدید می شود.

تمام مبادلات مخفی تلگرام مخصوص یک دستگاه هستند و به صورت محلی ذخیره می شوند و از طریق ابر تلگرام هدایت نمی شوند. این بدان معنی است که شما فقط می توانید به پیام های یک چت مخفی از یک دستگاه که چت در آن ایجاد شده است دسترسی داشته باشید. و از دیگر دستگاه هایی که همان تلگرامتان در آن نصب است هم نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

نحوه استفاده از سکرت چت تلگرام

برای ساختن یک محیط سکرت چت و استفاده از آن د ابتدا باید وارد تلگرام شوید، سپس آیکون 3 خطی که بالای صفحه وجود دارد را لمس کنید و بعد از آن گزینه New Secret Chat را انتخاب نمایید.

در صفحه جدیدی که باز می شود مخاطب مورد نظرتان را انتخاب کنید تا سکرت چت بین شما و فرد موردنظرتان تشکیل شود.

اکنون باید منتظر بمانید تا شخصی که قصد چت کردن در این محیط را با او دارید، درخواستتان را قبول کند.

بعد از قبول درخواست توسط طرف مقابل کار تمام است و می توانید در یک محیط کاملا خصوصی با یکدیگر به گفتگو بپردازید.

هنگامی که چت مخفی شروع می شود، به عنوان یک مکالمه جداگانه در صفحه اصلی شما ظاهر می شود که با یک قفل در کنار نام مخاطب که با فونت سبز نشان داده می شود، مشخص می شود. در این چت مخفی، نمی توانید اسکرین شات بگیرید یا چت های خود را ضبط کنید.

سکرت چت تلگرام

جهت تنظیم مدت زمان حذف خودکار پیام ها در صفحه سکرت چت، بالا سمت راست روی نماد سه نقطه لمس کنید و گزینه Set self-destruct timer را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، ایجاد یک چت گروهی مخفی که شامل بیش از یک مخاطب باشد غیرممکن است.

 از secret chat چگونه خارج شویم؟

جهت خارج شدن از صفحه چت خصوصی می بایست در همان صفحه گفتگو، بر روی آیکون 3 نقطه در بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Delete را انتخاب و سپس به پاسخ پیامی که ایجاد می شود گزینه Yes را لمس نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید