رمز عبور اینستاگرام خود را در صورت فراموش کردن چگونه تغییر دهیم ؟

رمز عبور اینستاگرام را چگونه تغییر دهیم ؟

مهندسی اجتماعی را هکرها چگونه انجام می دهند ؟
دسامبر 15, 2018
هک واتس اپ و نظارت بر فرزندان همراه با راه های پیشگیری از هک
دسامبر 17, 2018

رمز عبور اینستاگرام را چگونه تغییر دهیم ؟

پسورد اینستاگرام

همانطور که می دانید هنگام ثبت نام و ساخت اکانت در اینستاگرام، علاوه بر انتخاب و وارد کردن یک نام کاربری می بایست یک رمز عبور نیز برای اکانت خود تعیین نمایید. این پسورد به کاربران اطمینان می دهد که تنها خودشان می توانند وارد اکانت خود شوند. از آنجا که رمز عبور اینستاگرام برای حفظ اطلاعات ما بسیار هائز اهمیت است، باید هر چند وقت یکبار آن را تغییر دهیم. حال اینکه چگونه این کار را انجام دهیم، موضوعی است که شاید شما هم اکنون به همین خاطر در حال خواندن این مطلب هستید. از همین رو قصد داریم در ادامه مطلب چگونگی تغییر رمز عبور اینستاگرام را آموزش دهیم.

تغییر رمز عبور اینستاگرام

شاید تغییر رمز عبور اینستاگرام در زمانی که رمز عبور خود را می دانیم، بسیار ساده و راحت باشد که البته ما مراحل تغییر رمز در این شرایط را هم در زیر قرار داده ایم اما آنچه که اوضاع را کمی پیچیده تر و کار ما را سخت تر می کند، تغییر رمز عبور اینستاگرام در شرایطی است که ما رمز عبور قبلی را نمی دانیم!

  1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز نمایید.
  2. به صفحه پروفایل خود بروید.
  3. از منوی همبرگری بالای صفحه، گزینه “Settings” را انتخاب کنید.
  4. در صفحه تنظیمات گزینه “Password” را انتخاب نمایید.
  5. در صفحه باز شده، در بخش اول رمز عبور قبلی خود را وارد کنید. در بخش دوم نیز رمز جدید خود را وارد نمایید و در بخش سوم پسورد جدید خود را مجددا تکرار کنید و گزینه تایید را در بالای صفحه انتخاب نمایید.

رمز عبور شما باید حداقل از 6 کاراکتر تشکیل شود و حاوی حروف، اعداد و نشانه ها باشد. توصیه ما برای جلوگیری از هک شدن، انتخاب یک پسورد با 16 کاراکتر و ترکیبی از اعداد و حروف و نشانه است.

تغییر رمز عبور اینستاگرام از وب سایت پسورد اینستاگرام

چنانچه به گوشی موبایل خود دسترسی ندارید، این امکان وجود دارد که از طریق وب سایت رسمی اینستاگرام نیز اقدام به تغییر پسورد خود نمایید. برای این منظور کافی است به آدرس  www.Instagram.com/accounts/password/change وارد شده و پس از ورود به اکانت خود، در قسمت های مشخص شده، ابتدا رمز قبلی خود، سپس رمز جدید و در انتها تکرار رمز جدید را وارد نمایید. بعد از این مراحل روی گزینه “Change Password” کلیک کنید تا موفق به تغییر پسورد اینستاگرام خود شوید.

تغییر پسورد اینستاگرام در صورت فراموشی پسورد

یکی از مشکلات دردسر سازی که برای بسیاری از ما نیز پیش آمده، فراموش کردن رمز عبور اینستاگرام می باشد. اگر این اتفاق برایتان پیش بیاید دیگر نمی توانید از طریق روش های بالا رمز اینستاگرامتان را تغییر دهید. در چنین شرایطی برای تغییر پسورد ابتدا باید آن را بازیابی کنید.

برای بازیابی کردن پسورد اینستاگرام باید گزینه Forgot password را در صفحه ورود به اینستاگرام انتخاب نمایید و بعد از آن یکی از روش های بازیابی با ایمیل، بازیابی با اکانت فیس بوک و یا بازیابی از طریق شماره موبایل را انتخاب و لمس کنید تا از آن طریق رمز عبور برای شما ارسال شود.

پس از بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود، می توانید طبق روش هایی که در بالا گفته شد آن را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید