رسید ساز اندروید چیست و چرا برنامه ای برای جعل رسید بانکی و کلاهبرداری از دیگران میباشد؟

رسید ساز اندروید چیست و چرا برنامه ای برای جعل رسید بانکی و کلاهبرداری از دیگران میباشد؟

هک قانونی
هک قانونی با استفاده از سایت هایی که برای این کار ساخته شده اند
آگوست 23, 2018
هک کردن تلگرام
هک کردن تلگرام با شماره تلفن در 10 دقیقه❤️+ویدیو آموزشی (بدون کد تایید)
آگوست 26, 2018

رسید ساز اندروید چیست و چرا برنامه ای برای جعل رسید بانکی و کلاهبرداری از دیگران میباشد؟

رسید ساز اندروید

در شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام اخبار و اطلاعاتی مختلفی چه خوب چه بعد منتشر میشود ، به تازگی برنامه ای در آن انتشار و معرفی شده است که رسید ساز اندروید نام دارد که کار آن ساخت رسید های جعلی، به افراد در سودجویی و کلاهبرداری کمک می کرد!

جالب است بدانید رسید ساز اندروید برنامه ای است که در مارکت های اپلیکشن مثلا معتبر مانند کافه بازار منتشر شده و کاربران میتواند به راحتی این نرم افزار را تهیه کنند و هیچ نظارتی در آن در این مارکت ها وجود ندارد .

بعد از مدتها ارائه این نرم افزار از طریق کافه بازار با پیگیری و شکایت کاربران این اپلیکیشن از کافه بازار و بسیاری از مارکت های دیگر حذف شد. حال رسید ساز اندروید واقعا چه نرم افزاری است و چگونه از آن استفاده کرده اند را قصد داریم به طور کامل به آن بپردازیم تا راه های کلاهبرداری و سودجویی با این گونه اپلیکیشن ها را برای سودجویان سخت تر نماییم.

برنامه رسید ساز اندروید چیست؟

کار برنامه این است که  رسید های بانکی را جعل و در اختیار دیگران قرار میدهد و طبیعتا این رسیدهای جعلی به صورت چاپی نیستند و مانند نرم افزارهای بانکی به صورت تصویری میباشد به عنوان مثال فرد سودجو می تواند با انتخاب یکی از اپلیکیشن های مالی معتبر همچون اپلیکیشن آپ، یک رسید بانکی جعلی، شبیه به رسید آپ تهیه کرده و آن را برای شما ارسال نماید.

حال این اتفاق چگونه برای شما مشکل ساز خواهد بود ؟ فرض کنید شما از فردی طلبکار هستید و یا قرار است مبلغ معامله ای به حساب شما واریز گردد. در این شرایط فرد متقلب، اقدام به ساخت یک رسید تقلبی با استفاده از برنامه رسید ساز می کند. سپس تصویر رسیدی ساخته است را برای شما ارسال می کند و عنوان می کند که مبلغ مورد نظر به حساب شما انتقال داده شده است. از آنجا که شما، شماره کارت خود را برای انتقال وجه به او داده اید، در نتیجه در رسید تقلبی، چهار رقم آخر کارت شما نیز درج می شود و چون این رسید کاملا شبیه به رسیدهای بانکی است، شک شما را بر نمی انگیزد.

البته اگر سیستم پیامک بانکی خود را فعال کرده باشید، این روش کلاهبرداری چندان برای شما دردسر ساز نخواهد بود اما با این حال باز هم فرد سودجو می تواند با ادعاهایی نظیر اینکه احتمالا سیستم پیامک بانک دچار مشکل شده است، خود را تبرئه نماید. با این حال توصیه می کنیم تا زمانی که مطمئن نشده اید پول به حساب شما واریز نشده است، از انجام معامله جدا پرهیز کنید.

رسید ساز اندروید

چگونه با رسید ساز اندروید کلاهبرداری میشود ؟
  1. هنگامی که شما طلبکار مبلغی هستید با استفاده از رسید جعلی که ایجاد می کند، عنوان می کند که پول را به حساب شما پرداخت کرده است، اما در واقع پولی به حساب شما نیامده است.
  2. مهلت بازپرداخت پول برای فرد بدهکار سر رسیده است و او با استفاده از رسید جعلی که ایجاد می کند، حداقل چند روز زمان اضافه از شما خواهد خرید. توجه داشته باشید که فرد با استفاده از همین روش، حداقل کاری که می تواند بکند این است که با ادعاهای گوناگون نظیر اینکه پول واریز شده است، یا بانک پول را نگه داشته است و ظرف 72 ساعت بعد واریز خواهد شد، پرداخت طلب شما را چند روزی به تاخیر بیاندازد.
  3. فرد کالایی از شما خریداری کرده و یا معامله ای را با شما انجام داده است. برای پرداخت هزینه آن، یک رسید جعلی ایجاد کرده و آن را به شما نشان می دهد. پس از جلب اطمینان شما، مورد معامله را تحویل گرفته و دیگر شما او را نخواهید دید!
  4. فرد با استفاده از رسیدهای جعلی که ایجاد می کند، اقدام به خرید های اینترنتی که درگاه پرداخت ندارند، می کند. در این روش فرد با استفاده از فروشگاه های اینستاگرامی یا تلگرامی اقدام به خرید از اشخاص نموده و پس از آن برای پرداخت هزینه خود، رسید جعلی را ارسال می کند.

راهکار و  مقابله با اینگونه اپلیکشن ها

  1. در حال حاضر تمام بانکها برای راحتی و آگاهی مشتریان خود از حساب بانکی خود سیستم پیامکی دارند و حتما آن را فعال کنید تا اگر مشکلی برای دریافت مبلغ داشتید فورا به آن مراجعه نمایید چراکه اگر به ارسال کننده پیام دقت نداشته باشید، ممکن است فریب این نوع کلاهبرداری ها را بخورید.
  2. حدامکان از باقی مانده حساب خود آگاهی داشته باشید که در صورت مشاهده اختلاف حساب، بتوانید سریعا موردی را که باعث این اختلاف شده را یافته و تا دیر نشده است، نسبت به رفع آن اقدام کنید.
  3.  حتما از اینکه مبلغ به حساب شما آمده است اطمینان پیدا کنید و سپس معامله خود را تمام کنید چرا که افراد کلاهبردار با چنین روش هایی بسیار راحت میتوانند شمارا را فریب دهند و سعی میکنند  با چرب زبانی و جلب اعتمادتان، به سادگی شما را فریب دهند.
  4. سعی کنید حدالامکان مبالغ بالا را از طریق درگاه های پرداخت معتبر انتقال دهید و صرفا به دریافت یک رسید بانکی دیجیتالی، اکتفا نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید