ردیابی موقعیت مکانی افراد در کمترین زمان ممکن با استفاده از نرم افزار موبایل

ردیابی موقعیت مکانی افراد با ساده ترین روش ممکن

هک
عمل هک : معرفی انواع هکر ها و روش های نفوذی و اهداف آن ها از هک
ژوئن 13, 2017
ردیابی موقعیت
ردیابی موقعیت فرد از طریق شماره موبایل آیا واقعیت دارد؟
ژوئن 14, 2017

ردیابی موقعیت مکانی افراد با ساده ترین روش ممکن

ردیابی موقعیت

ردیاب gps

امروزه استفاده از دستگاه ها یا نرم افزار های ردیابی چه برای اشیاء و چه برای افراد به شدت رایج شده است. این رواج هم می تواند به دلایل مختلف همچون نا امنی جامعه برای کودکان ، سالمندان یا حتی حیوانات خانگی و اشیاء باشد. احتمالا شما هم تا به حال به ردیابی اطرافیان و یا اعضای خانواده خود فکر کرده اید. شاید هم به دنبال راه هایی برای انجام آن گشته باشید ؛ اما اگر اکنون در حال خواندن این مقاله هستید حتما به این دلیل است که تا کنون موفق به انجام این کار نشده و به دنبال راه جدیدی هستید. اگر اینطور است باید بگویم هدف ما نیز در این مقاله پرداختن مبحث ردیابی به طور مفصل و سپس معرفی دستگاه ها و نرم افزارهای موقعیت یابی می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

 • ردیابی چیست ؟
 • ردیاب چیست ؟
 • انواع روش های موقعیت یابی
 • آنلاین
 • آفلاین
 • چرا به ردیاب ها نیاز داریم؟
 • یک ردیاب یا نرم افزار خوب چه ویژگی هایی دارند ؟
 • معرفی نرم افزار ردیابی گوشی موبایل
 • نرم افزار PLC SPY
 • تهیه ی دستگاه ردیاب

ردیابی چیست؟

به پیدا کردن و کنترل کردن موقعیت مکانی یک فرد، شیء یا هر چیز دیگر ردیابی گفته می شود. نکته ی مهمی که درباره ی آن وجود دارد این است که استفاده از امکانات برای پیدا کردن موقعیت اشخاص دیگر غیر قانونی شمرده می شود. اما فرزندان زیر 18 سال شما یا افرادی که خودشان رضایت داشته باشند و یا به دلایل مختلفی مثل عدم هوشیاری و بیماری هایی مانند آلزایمر نیاز به این کار داشته باشند، می توانند از این امکانات استفاده کنند.

ردیاب چیست؟

سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) به منظور امکان تعیین دقیق موقعیت های جغرافیایی توسط کاربران نظامی و غیرنظامی ایجاد شده است. ردیاب بر اساس استفاده از ماهواره ها در مدار زمین است که اطلاعاتی را برای اندازه گیری فاصله بین ماهواره ها و کاربر منتقل می کند. در صورت دریافت سیگنال های سه یا چند ماهواره ، مثلث بندی ساده تعیین مکان کاربر را بدون ابهام امکان پذیر می کند. این ممکن است کاملاً ساده به نظر برسد و درک اصول فیزیکی آن در مورد GPS دشوار نیست. با این حال ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، از تئوری تا عمل فاصله زیادی وجود دارد.
ردیابی

ردیاب چیست ؟

GPS فعلی براساس برنامه توسعه ای است که از اوایل دهه 1970 در وزارت دفاع ایالات متحده آغاز شد. این مولفه ها دارای چندین بخش هستند که هر یک از آنها نمایانگر استفاده چشمگیر از فناوری پیشرفته و ریاضیات فعلی است. سه جز اصلی مورد استفاده ی ردیاب ها ، ماهواره ها ، گیرنده های GPS و نرم افزار پیچیده رایانه ای هستند که برای رمزگشایی سیگنال ها و محاسبه موقعیت جغرافیایی کاربر مورد نیاز است.

انواع روش های ردیابی

1-آنلاین:

موقعیت های مکانی افراد مختلف در صورتی که از یک دستگاه دیجیتال به نام GPS استفاده کنند از طریق یک ماهواره و اتصال اینترنتی برقرار می شود. در این حالت فرد باید متصل به اینترنت باشد . در غیر اینصورت نمی توان موقعیت یابی موفقی از او داشت.  اگر تا به حال از نقشه های مختلفی مانند گوگل مپ استفاده کرده باشید می دانید که موقعیت مکانی شما با استفاده از اینترنت در سراسر جهان قابل شناسایی است. در حالت ردیابی آنلاین ارتباط اینترنتی بین ماهواره ای که در مدار زمین در حال گردش است و همچنین دستگاه دیجیتال مورد نظر که دارای سخت افزار موقعیت یابی است اتصال برقرار می شود که از طریق اینترنت است. همین موضوع باعث می شود که در مناطقی که سرعت اینترنت بیش از حد پایین است به مشکلاتی در این زمینه برخورد کنیم! برای ردیابی آنلاین شما به دو دستگاه نیاز دارید که این دستگاه می تواند یک دستگاه ردیاب و یا یک گوشی موبایل یا هر وسیله ی هوشمند دیگری باشد که به اینترنت متصل است. یکی از آن دستگاه ها باید همراه هدف و دیگری برای کنترل و دریافت موقعیت مکانی از دستگاه اول نزد شما می ماند. حال اتصال بین این دو دستگاه و رد و بدل موقعیت مکانی از طریق اینترنت و در واقع به وسیله ی نرم افزاری که برروی آنها نصب می باشد ، شکل می گیرد.

2-آفلاین:

ممکن است برای شما عجیب باشد که چطور می توان این کار را به شکل آفلاین انجام داد! چون بسیاری از افراد فقط تجربه ی ردیابی به شکل آنلاین را داشته اند و باید یک نوع اتصال به صورت مداوم (مثل اینترنت ) وجود داشته باشد تا بتواند به صورت لحظه ای موقعیت فرد را گزارش دهد. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که ارتباطاتی که بین دستگاه ها برقرار می شود فقط به شکل اینترنتی نیست و نیازی نیست که به صورت لحظه ای ارسال شود. به عنوان مثال در صورتی که از یک سیم کارت استفاده کنید می توانید موقعیت خود را به فردی گزارش دهید که اینترنت هم ندارد و فقط یک سیم کارت دارد. با این کار موقعیت جغرافیایی بدون استفاده از هیچ اینترنتی بیان می شود. پس با استفاده از سیستم پیام کوتاه یا SMS می توان موقعیت افراد یا اشیاء مختلف را به دست آورد. اما این نوع ارتباط از نوع لحظه ای نیست و ممکن است با تاخیر های زیادی همراه شود. چیزی که مهم است، مکان نهایی است که می توان با استفاده از ردیابی آفلاین به آن پی برد.

چرا به ردیاب ها نیاز داریم؟

1-سرقت ها:

ممکن است تا به حال برای اطرافیان شما پیش آمده باشد که سرقتی رخ داده و همه به دنبال شخص یا وسیله ی گم شده بگردید! در این حالت یکی از بهترین راه ها این است که از ردیاب استفاده کنید تا موقعیت مکانی آن را پیدا کنید. مشخص است که فقط افرادی قادر به ردیابی خواهند بود که از قبل یک دستگاه GPS را روی آن شیء مورد نظر متصل کرده و فعال کرده باشند. به عنوان مثال خودرو ها از دارایی های گران قیمت هر فرد محسوب می شوند که باید هر طور شده حفظ شوند. افراد زیادی با این موضوع مواجه می شوند که خودروی آن ها دزدیده شده است و نمی توانند آن را پیدا کنند. به عنوان مثال در ایران در صورتی که خودروی فردی دزدیده شود، فرایند های بسیار طولانی ای را باید پشت سر بگذارد تا از طریق دوربین ها بتواند ماشین خود را رصد کند. در آن زمان هم فقط در صورتی ماشین شخص پیدا خواهد شد که از جلوی دوربین ها گذر کرده باشد! اما در صورتی که شما از قبل یک ردیاب را روی ماشین خود نصب و فعال کرده باشید(معمولا ردیاب را در قسمت های مخفی ماشین قرار می دهند تا راحت پیدا نشود)می توانید به صورت لحظه ای خودروی خود را مشاهده کنید که از کجا به کجا حرکت می کند!
ردیابی

ردیابی گوشی موبایل سرقت شده

علاوه بر خودرو ، گوشی موبایل یا لپ تاپ نیز وسایل گران قیمتی هستند که متاسفانه به وفور شاهد دزدیده شدن یا شاید گم شدن آنها هستیم . نصب یک نرم افزار ردیاب برروی وسایل هوشمند ، بسیار می تواند به پیدا کردن آنها در چنین مواقعی کمک کند.

2-ردیابی سالمندان:

متاسفانه با افزایش سن و کهولت سلول های مغزی، بیماری آلزایمر با احتمال زیادی بین سالمندان بروز پیدا می کند. در این بیماری افراد نمی توانند به یاد بیاورند که چه کار هایی را تا به حال انجام داده اند، کجا ها رفته اند و یا می خواهند به کجتا بروند. در موارد شدید تر حتی نمی توانند اطرافیان خود را به خوبی بشناسند. مشخص است که در این حالت سالمندان نمی توانند به راحتی از خانه خارج شوند و دوباره به مسیر منزل خود بازگردند. در اینجا نیاز به موقعیت یابی برای متوجه شدن محل دقیق سالمند حس می شود. در صورتی که این ردیاب را به شکل یک ساعت مچی، دکمه  و … به صورت متصل به سالمند ایجاد کنیم، می توانیم موقعیت مکانی او را از هر جایی در نظر بگیریم و کنترل کنیم.

3-ردیابی کودکان و نوجوانان :

کودکان  به علت این که در بسیاری از موارد نمی توانند مکان خود را پیدا کنند یا گم می شوند، نیاز به کنترل دارند. کودکانی که از خانه ی خود بیش از حد خارج می شوند نیاز به کنترل بیشتری دارند و استفاده از دستگاه های ردیاب نرم افزار ردیابی می تواند کمک بسیار ویژه ای به خانواده ی آن ها بکند. پدر یا مادری که نگران حضور فرزندان خود در جامعه ی پر خطر امروزی هستند اما از طرفی هم نمی خواهند آنها را به ماندن در محیط خانه محدود کنند ، به راحتی با نصب یک برنامه ردیاب برروی تلفن همراه فرزندان خود می توانند از دغدغه هایشان کاسته و هر لحظه موقعیت آن ها را کنترل کنند.
ردیابی

کنترل موقعیت مکانی کودکان از راه دور

4-استفاده های نظامی:

ردیاب ها در انواع شرایطی که به عنوان شرایط سخت محصوب می شوند کاربرد دارند. یکی از این کاربرد ها در بخش نظامی است. در صورتی که یک زندانی مهم در حال منتقل شدن باشد از ردیاب استفاده می شود تا بتوان در صورت هر گونه ناهماهنگی آن را کنترل کرد. علاوه بر این بسیاری از سربازان ویژه ای که در ارتش ها فعالیت می کنند از ردیاب استفاده می کنند تا بتوانند موقعیت مکانی افراد گروه خود را تشخیص دهند. بنابراین این سیستم در بخش نظامی هم کاربرد های بسیار زیادی را از خود نشان داده است.

یک ردیاب یا نرم افزار خوب چه ویژگی هایی دارند :

 • امکان دریافت موقعیت بصورت لحظه ای را داشته باشد.
 • موقعیت ها باید با دقت بسیار بالا ثبت شوند.
 • امکان تعیین محدوده مجاز و غیر مجاز جغرافیایی برای محافظت هر چه بیشتر از فرزندان و نظارت بر پرسنل یا سالمندان وجود داشته باشد.
 • امکان موقعیت یابی افراد بدون GPS و از طریق شماره سیمکارت (موقعیت یابی با دکل مخابراتی) امکان پذیر باشد.
 • امکان مشاهده مسیرهای پیموده شده توسط فرزند شما وجود داشته باشد.
 • برنامه مصرف داده و البته مصرف باتری کم داشته باشد.

معرفی نرم افزار ردیابی گوشی موبایل

ردیابی

معرفی بهترین نرم افزار ردیابی گوشی موبایل

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید امروزه نرم افزارهای زیادی وجود دارد که کار موقعیت یابی را بسیار راحت تر کرده اند ، طوری که هر فردی حتی با داشتن دانش بسیار کم در زمینه ی هک و یا کنترل، توانایی ردیابی دیگر افراد را به دست می آورد. این نرم افزارها می تواند با توجه به قابلیت هایی که ارائه می دهند از یک دیگر تفکیک شوند. یک سری از آنها علاوه بر ردیابی مکانی قابلیت هایی همچون کنترل گوشی موبایل که شامل کنترل کامل پیامک ها ، تماس ها ، گالری و … می شود را ارائه می دهند. در ادامه نیز یکی از بهترین برنامه های موجود در ایران و جهان که دارای قابلیت های فوق العاده ای در این زمینه می باشد را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار PLC SPY

PLC SPY اولین برنامه ای می باشد که در زمینه هک و کنترل گوشی در ایران شروع به فعالیت کرد. این برنامه اکنون با ارائه چندین نسخه منحصر به فرد قابلیت هک گوشی از راه دور و با داشتن تنها شماره تلفن را نیز ارائه می دهد . اگر قصد پیدا کردن موقعیت فرزندان یا سالمندانی که مراقبت از آنها به عهده ی شماست را دارید ، استفاده از این برنامه بهترین ، ساده ترین و کم هزینه ترین روشی است که بدون متوجه شدن فرد مورد نظر شما را به هدفتان می رساند. در صورتی که بخواهید به تک تک قسمت های تلفن همراه فرزند خود دسترسی داشته باشید کار برای شما بسیار سخت خواهد شد چرا که برای دسترسی به هر بخش مثلا موقعیت مکانی ، پیامک ها، فایل ها، گالری، پیام های هر یک از شبکه های اجتماعی می بایست یک روش یا نرم افزار را پیاده کنید. اما با دانلود برنامه هک گوشی و نظارت بر فرزندان PLC SPY امکان هک و کنترل تمام گوشی فرزند شما فقط با نصب یک برنامه وجود دارد. نرم افزار PLC SPY توسط سامانه کنترل فرزند با هدف مراقبت از فرزندان  طراحی شده و در اختیار والدین عزیز قرار گرفته است تا بتوانند با توجه به محیط نا مطمئن شبکه های مجازی و محیط بیرون از خانه بر فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشند .این نرم افزار امکان ردیابی موقعیت مکانی ،  نظارت بر پیامکها، لیست تماس ها، تصاویر موجود در گالری و مشاهده فعالیت های فرزند در شبکه های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام را به شما می دهد. علاوه بر این PLC SPY قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی برای شخص موردنظر و همچنین ارسال اطلاعات بدون روشن بودن جی پی اس گوشی را نیز دارد. برنامه هک گوشی plc spy

این برنامه در دو نسخه ساخته شده است :

1-نسخه اول را میتوان بروی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب آیکون مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمیباشند .

2- نسخه دوم نرم افزار  PLC این است که  نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند، نرم افزار به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های موبایل او پنهان می شود تا فرزندتان متوجه عملکرد برنامه نشود. با استفاده از این نسخه شما به نوعی  هک با شماره تلفن و از راه دور  را انجام داده اید. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود این برنامه و دریافت آموزش نصب آن برروی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.

دریافت برنامه PLC SPY 

تهیه دستگاه ردیاب

اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده از نرم افزار برای پیدا کردن موقعیت مکانی ندارید ، در این صورت می توانید از دستگاه های ردیاب که بسیار کوچک هستند استفاده کنید. بسته به این که چه نوع از موقعیت یابی را مد نظر دارید می توان از انواع مختلفی از GPS ها و ردیاب ها استفاده کرد. به همین جهت می توانید به فروشگاه های مختلفی مراجعه کنید.

قیمت ردیاب ها با توجه به کاربرد های آن زیاد نیست و افراد می توانند با هزینه های کمی صاحب آن شوند. در صورتی که قصد دارید از یک ردیاب استفاده کنید باید توجه داشته باشید که سیستم های امنیتی و موارد امنیتی در مورد آن رعایت شده باشد. در غیر این صورت ممکن است اطلاعات موقعیت مکانی شما توسط شرکت مورد نظر هم رصد شود و این از نظر امنیتی خلاف قانون است.

متاسفانه به دلیل تحریم ها در سال های اخیر دستگاه های با کیفیتی وارد کشور نمی شوند و دستگاه هایی هم که از چین وارد می شوند به دلیل نوسانات دلار بی کیفیت ترین حالت ممکن هستند.  

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!