ردیابی گوشی سرقتی از راه دور با 4 راهکار کاربردی برای اندروید و آیفون

ردیابی گوشی سرقتی برای 2 سیستم عامل اندروید و iOS

مکانیابی
مکانیابی افراد از طریق تلفن همراه
فوریه 24, 2021
نصب تیک تاک در ایران
مارس 1, 2021

ردیابی گوشی سرقتی برای 2 سیستم عامل اندروید و iOS

ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی از راه دور با 4 ترفند

گوشی های هوشمند به عنوان بخش مهمی از دنیای دیجیتال، هم اکنون مورد استفاده ی افراد زیادی در جهان قرار می گیرد. با ارزش بودن و قیمت بالای این کالا ها باعث می شود که یکی از اهداف سارقان باشند و ردیابی گوشی سرقتی اهمیت داشته باشد. در این مقاله می خواهیم همه ی اطلاعاتی که در مورد پیدا کردن گوشی دزدیده شده لازم است را به شما ارائه دهیم. در صورتی که گوشی شما سرقت شده است می توانید با خواندن این مقاله به راهکار های مناسبی برسید. در صورتی هم که هنوز نیازی به ردیابی گوشی سرقتی ندارید، این مقاله شما را آماده می کند تا در صورت این اتفاق سریع تر عمل کنید.

اهمیت ردیابی گوشی سرقتی

از زمانی که تلفن های همراه به وسیله ای کاملاً شخصی تبدیل شده اند ، تصور زندگی بدون آن برای ما سخت تر شده است. امروزه بیش از 3 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود دارد و این تعداد در طول سالها افزایش یافته و خواهد یافت. مردم از تلفن های هوشمند برای ارتباط به روش های مختلف استفاده می کنند ، به عنوان منبع سرگرمی و همچنین به آنها کمک می کند تا کارهای روزمره خود را انجام دهند. به این ترتیب ، از دست دادن تلفن هوشمند در صورت سرقت یا نظارت می تواند منجر به شب های بی خوابی! شود.


تلفن های هوشمند به دلیل اینکه حاوی داده های شخصی ، اطلاعات و .. هستند ، تا حد زیادی به یک بخش توسعه یافته کاربران تبدیل شده اند. بنابراین ، از دست دادن تلفن بسیار دلهره آور است زیرا اگر تلفن شما به سرقت برود یا به اصطلاح گم شود ، احتمالاً همه این اطلاعات و داده ها را از دست خواهید داد. با گفتن این نکته ، این روزها تلفن های هوشمند مجهز به محافظتی برای جلوگیری از چنین حوادث ناگواری هستند.

ردیابی گوشی سرقتی

بعد از دزدیده شدن گوشی هنوز هم امیدی به پیدا کردن آن هست

ابزارهایی وجود دارد که توسط هر دو سیستم اندروید و iOS ارائه می شود و به کاربران کمک می کند تا تلفن های خود را به راحتی پیدا و ردیابی کنند.

بنابراین ، اگر تلفن خود را گم کرده اید ، اولین چیزی که باید بدانید این است که پایان خط نیست زیرا تلفن شما هنوز قابل پیگیری است. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید حفظ آرامش و وحشت نکردن است. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید ردیابی گوشی سرقتی خود را انجام دهید.

برای تلفن های هوشمند اندرویدی

«دستگاه من را پیدا کن» البته بهتر است همان Find my devicce را نام ببریم! یک ویژگی Google که مورد استفاده دستگاههای مجهز به سیستم عامل Android است که به کاربران امکان می دهد تلفن ها ، لپتاپ ها یا دیگر ابزار های دیجیتال خود را درصورت دزدیده شدن  پیدا کنند. این سرویس با هر تلفن هوشمند Android ارائه می شود و این احتمال وجود دارد که اگر با یک حساب Google وارد سیستم شده باشید ، Find My Device به طور پیش فرض فعال شود.

ولی برای این که در صورت سرقت، از این موضوع مطمئن باشید و بتوانید راحت پیدا کردن گوشی دزدیده شده  را انجام دهید، این بخش را در حساب گوگل خود فعال کنید. چون در برخی از موارد این گزینه به صورت پیش فرض فعال نشده است.

این سرویس به کاربران امکان می دهد که ردیابی گوشی سرقتی اندرویدی خود را انجام دهند و همچنین در صورت دسترسی توسط شخص غیرمجاز ، از اطلاعات شخصی محافظت می کند. با این وجود اطمینان حاصل کنید که تلفن شما سرویس Find My Device را به عنوان بررسی موقعیت مکانی و اجازه دسترسی به آن فعال کرده اید. برای اینکه سرویس در صورت گم کردن تلفن خود کاملاً کار کند ، تلفن باید با اتصال و مکان فعال داده تلفن همراه روشن باشد.

سرویس Find My Device به کاربران امکان می دهد تلفن را ایمن کنند و یکی از بهترین سیستمها برای پیدا کردن گوشی دزدیده شده است. این سیستم می تواند صدا را برای هشدار به افراد نزدیک حتی در حالت بی صدا پخش کنند و همچنین گزینه ای برای تنظیم مجدد کارخانه دستگاه به عنوان آخرین اقدام برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خصوصی شما ارائه می دهد. در صورت گم کردن تلفن Android خود ، مراحل زیر به شما کمک می کند تلفن را مکان یابی کنید و از مکان آن مطلع شوید.

ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی اندروید

برای استفاده از این سیستم و ردیابی گوشی سرقتی اندرویدی مراحل زیر را انجام دهید:

با حساب Google خود وارد سیستم Find My Device در لپ تاپ یا گوشی شخصی دیگری شوید.
اگر چندین تلفن با ایمیل مشابه ثبت کرده اید ، داشبورد به شما امکان می دهد بین تلفن ها یکی را انتخاب کنید.
تلفنی را که می خواهید پیدا کنید از لیست انتخاب کنید.

Find My Phone سعی می کند موقعیت تلفن شما را پیدا کند و آن را بر روی نقشه در کنار آن نشان دهد.
به شرطی که بتواند تلفن شما را مکان یابی کند ، سه گزینه برای انتخاب به شما ارائه می کند – پخش صدا ، دستگاه ایمن و پاک کردن دستگاه.
حتی اگر تلفن در حالت بی صدا باشد ، به مدت 5 دقیقه شروع به زنگ زدن می کند تا در صورت نزدیک بودن بتوانید آن را پیدا کنید یا به رهگذران هشدار دهید.
علاوه بر این ، می توانید با قفل کردن تلفن ، امنیت آن را حفظ کنید و می توانید پیامی را برای هر کسی که پیدا کند روی تلفن نمایش دهید.

مکان تلفن حتی پس از خروج از سیستم حساب Google روی نقشه نشان داده می شود.
به عنوان آخرین اقدام و در مواردی که ردیابی گوشی سرقتی بسیار دشوار است ، با گزینه پاک کردن دستگاه ، می توانید تمام داده های موجود در آن را حذف کنید.

برخی از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند همچنین در صورت گم شدن مالک تلفن هوشمند ، سرویس مسیریابی گوشی شخصی خود را ارائه می دهند. این سرویس ها باید بصورت جداگانه تنظیم شوند و امکان کنترل از راه دور تلفن و ردیابی موقعیت آن را فراهم می کند. یعنی ممکن است شرکت سامسونگ از یک سیستم استفاده کند، شیائومی از یک سیستم و …

با گفتن این موارد ، خدمات Google Find My Device با ویژگی های مختلف و سهولت استفاده می تواند به عنوان یکی از مهمترین راه های ردیابی گوشی سرقتی شناخته شود.

برای iOS (اپل)

اپل سرویس Find My خود را به کاربران ارائه می دهد تا دستگاه های Apple خود را در صورت سرقت یا جابجایی بیابند. سرویس Find My در همه دستگاه های اپل کار می کند و بنابراین اگر iPhone شما از دست رفت و یا سرقت شد امید خود را از دست ندهید!. اپل دسترسی برنامه من را از طریق iCloud ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند دستگاه های سرقت رفته خود را پیدا کنند زیرا مکان همه دستگاه ها را بر روی یک نقشه نشان می دهد. پس ردیابی گوشی سرقتی برای این کاربران هم امکان پذیر است.

با برنامه Find My ، کاربران همچنین می توانند صدایی را روی دستگاه گمشده پخش کنند که در صورت قرارگیری در مجاورت به شما کمک می کند تا آن را پیدا کنید. علاوه بر این ، می توانید پیامی را در دستگاه گمشده نمایش داده و حالت گمشده را فعال کنید. پیام می تواند حاوی متن یا شماره تلفن برای زمانی باشد که توسط شخصی کشف شده است.

ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی اپل

همچنین کاربران می توانند آیفون گمشده را به طور کامل از اطلاعات پاک کنند .با این کار تمام اطلاعات شخصی از تلفن پاک می شوند. با این حال ، اگر نسخه پشتیبان تهیه iCloud در دسترس باشد ، می توانید آن را بازیابی کنید. برخی از ویژگی های دیگر شامل قفل فعال سازی است که به کاربران غیر مجاز اجازه تنظیم مجدد آن را نمی دهد مگر اینکه با Apple ID ثبت شده وارد سیستم شوید. یکی از مشکلات مهمی که برای کاربران اپل ایجاد می شود همین موضوع Apple ID است که حتی اشتباه در مورد آن پیامد های بدی دارد.

اپل سیستم Find My را ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد ردیابی گوشی سرقتی را از طریق کمک دستگاه های نزدیک اپل انجام دهید. علاوه بر این ، کاربران می توانند با به اشتراک گذاری موقعیت مکانی برای یک برنامه خاص با خانواده یا دوستان خود در تماس باشند.

جمع بندی

برای یافتن آیفون خود ، به سرویس iCloud Find My iPhone بروید و با شناسه Apple ID خود وارد شوید.


ردیابی از طریق IMEI

حتی پس از پیروی از روش های گفته شده ، اگر در ردیابی گوشی سرقتی خود ناموفق بودید ، فقط این مورد آخر را باید امتحان کنید.

ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی با کد IMEI

اگر کد IMEI تلفن گمشده خود را به صورت صحیح و کامل دارید ، می توانید آن را در اختیار پلیس قرار دهید و شکایت رسمی از سرقت یا گم شدن را ارائه دهید. تیم امنیت سایبری سعی در یافتن تلفن از طریق شماره IMEI دارند و معمولا فرآیند پیدا کردن تلفن دزدیده شده با استفاده از این روش به خوبی و با شانس بالایی انجام می شود.

البته این روش یک فرآیند طولانی است در مواردی که تلفن گمشده خاموش است یا حتی بدتر از آن ! به طور کلی در صورتی که می خواهیم ردیابی گوشی سرقتی را انجام دهید بهتر است که قبلا در آن تغییراتی را اعمال کرده باشید.

ردیابی گوشی سرقتی با استفاده از نرم افزار ردیابی

استفاده از نرم افزار ردیابی موبایل می تواند یک روش پیشگیری از سرقت یا گم شدن گوشی باشد . به این دلیل که این برنامه ها را می بایست قبل از وقوع اتفاق در گوشی خود نصب کنید و بعد از سرقت یا مفقودی با استفاده از پنلی که در اختیار دارید تلفن همراهتان را پیدا کنید.

اما در اینجا قصد داریم برنامه ای را معرفی کنیم که حتی بعد از سرقت هم می تواند کمک کننده باشد . با این شرط که گوشی مورد نظر روشن و به اینترنت متصل شود.

نرم افزار ردیابی plc spy

plc spy در واقع یک نرم افزار هک گوشی می باشد که علاوه بر کنترل قسمت های مختلف گوشی قابلیت نمایش موقعیت مکانی تلفن همراه را نیز دارد.

مهم ترین تفاوت این برنامه با سایر برنامه ها در نحوه ی نصب آن از راه دور می باشد. تمام برنامه هایی که تبلیغات آن ها را در محیط اینترنت می بینید ، تنها در صورتی عمل خواهند کرد که به گوشی هدف و یا همان گوشی سرقتی خودتان دسترسی داشته باشید.

اما برای نصب plc spy نیازی به دسترسی فیزیکی به تلفن همراه  ندارید. 

ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی با نرم افزار plc spy

شما می بایست لینک برنامه را برای گوشی دزدیده شده از طریق یکی از شبکه های اجتماعی و یا حتی پیامک ارسال کنید. 

به محض باز کردن پیام و کلیک روی آن، گوشی شما هک شده و برنامه نیز پنهان می گردد. به این ترتیب به راحتی می توانید مکان سارق و گوشی خود را پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت این برنامه می توانید برروی لینک زیر کلیک نمایید.

هک  گوشی و ردیابی آن با برنامه plc spy

دیدگاهتان را بنویسید