ردیابی موقعیت فرد از طریق شماره موبایل آیا واقعیت دارد ؟ آموزش مرحله ای

ردیابی موقعیت فرد از طریق شماره موبایل آیا واقعیت دارد؟

ردیابی موقعیت
ردیابی موقعیت مکانی افراد با ساده ترین روش ممکن
ژوئن 14, 2017
هات اسپات
هات اسپات را چگونه بروی گوشی های اندروید و IOS بسازیم ؟
ژوئن 15, 2017

ردیابی موقعیت فرد از طریق شماره موبایل آیا واقعیت دارد؟

ردیابی موقعیت

ردیابی GPS

ردیابی موقعیت یک شخص از طریق شماره موبایل امکان پذیر است؟ آیا بعضی از تبلیغاتی که در مورد روش ردیابی با استفاده از شماره حقیقت دارد؟ در مورد تکنولوژی‌های ردیابی چه می دانید؟

به گزارش گروه رسانه ای با رواج استفاده از گوشی های هوشمند در مورد موقعیت یابی با استفاده از شماره موبایل امکان پذیر شده است با فناوری جدید که این امر را ممکن کرده است.

برای ردیابی موقعیت مکانی از طریق سیستم ردیاب موبایل تنها راه  این است که با یک سرویس آنلاین/آفلاین یا یک برنامه امکان دارد که با دریافت شماره موبایل، مکان فعلی صاحب شماره را بیابند.

ردیابی موقعیت

ردیابی موقعیت

جی‌پی‌اس (GPS) چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

جی‌پی‌اس (GPS) یا سامانه موقعیت یابی جهانی این تکنولوژی‌ برتر که در آن ماهواره‌هایی که همیشه در مدار مشخصی حرکت می‌کنند، سیگنال‌هایی را به زمین ارسال می‌کنند.

موقعیت ماهواره‌ها به گونه‌ای است که در هر مکان از زمین تعدادی در هرمکان قرار دارند گوشی‌ها با داشتن یک چیپ سخت افزاری مخصوص این سامانه، سیگنال‌ها را دریافت کرده و از آنجایی که سه پارامتر مکان ارسال، مکان دریافت و فاصله همیشه به یکدیگر بستگی دارند، می‌توانند با در دست داشتن مکان ماهواره و فاصله مکان ما را مشخص کند.

با داشتن شماره تلفن این فرمان به سیم کارت آن گوشی ارسال میشود مکان یابی از طریق GPS به شبکه موبایل یا انتقال داده می شود

پس در نتیجه با در دست داشتن شماره موبایل، امکان ردیابی موقعیت از طریق GPS گوشی او، امکان پذیر شده است.

 پیدا کردن موقعیت یک گوشی موبایل چگونه امکان پذیر است

در این تکنولوژی ما شاهد نوع متفاوتی از موقعیت یابی هستیم که کاملاً وابسته به سیم کارت و اپراتور ارائه دهنده است و به دیگر تکنولوژی‌ها نظیر GPS و … وابسته نیست.

در موقعیت یابی رادیویی، سیگنال‌های ارسال شده از یک منبع توسط حداقل دو دریافت کننده (دکل‌های مخابراتی یا اپراتورها) آنالیز گشته و نتایجی ارائه می شود.

 

در آخر پیشنهاد می کنیم مقاله ردیابی اندروید را هم مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید