ردیابی در تلگرام را چگونه انجام دهیم ؟ آموزش کامل و رایگان با دور روش

ردیابی در تلگرام را چگونه انجام دهیم

جیلبریک کردن
آموزش جیلبریک کردن آیفون به صورت کامل
دسامبر 8, 2017
شنود مکالمات
شنود مکالمات با شماره تلفن به وسیله برنامه SPY
دسامبر 11, 2017

ردیابی در تلگرام را چگونه انجام دهیم

شنود مکالمات

ردیابی در تلگرام قابلیتی جدید که این بار برنامه تلگرام بر امکانت خود افزوده است،گسترش اپلیکشن های پیام رسان ، بسیاری از افراد برای ارتباطات خود از این پیغام رسان ها استفاده می کنند؛ با اینحال افرادی ناشناس هستند که در محیط مجازی دست به برخی اقدامات سواستفاده گرانه زده به گمان اینکه موقعیت و یا هویت آنها قابل ردگیری و شناسایی نیست. در ادامه به بررسی چگونگی شناسایی موقعیت مکانی افراد در پیام رسان تلگرام می پردازیم. با ما همراه باشید.

روش اول برای ردیابی در تلگرام

برای ردیابی در تلگرام باید اینطور توضیح داد که هر فردی که به اینترنت متصل شود، حالا با هردستگاهی این اتصال را انجام دهد مثل گوشی، لپتاپ،تبلت، کامپیوتر و …) نیاز به یک شناسه دارد که به آن شناسه در اینترنت IP گفته می شود که بر دو نوع استاتیک و داینامیک وجود دارد. عموم کاربران با اخذ یک ip داینامیک از ISP خود(شرکت ارائه دهنده اینترنت) که به طور اتوماتیک هم توسط مودم انجام می شود، وارد اینترنت می شوند و جدول مک آدرس هر کارت شبکه ای نزد ISP مربوطه نگهداری می شود.

هنگامی که درخواست اینترنت ADSL  از شرکت های اینترنتی دارید ؛ ابتدا مشخصات هویتی و آدرسی که قرار است خط ADSL برای آنجا راه اندازی شود از جانب نماینده شرکت ارائه دهنده اینترنت اخذ می شود و سپس پس از انجام تنظیمات مودم منطبق با زیرساخت آن شرکت، خط ADSL برای آن آدرس پستی تخصیص داده می شود.

مک آدرسی است فیزیکی که شما وقتی با دستگاهی به اینترنت متصل شوید این نکته حائز اهمیت است که این آدرس در تمام جهان برای هر کارت شبکه ای منحصر به فرد می باشد و با هر بار اتصال دستگاه کاربر به اینترنت در واقع شرکت ارائه دهنده اینترنت لیست مک آدرس مشترکینی که وصل هستند را در اختیار دارد و در مواقع ضرورت و یا درخواست پلیس فتا می تواند ریز عملکرد کاربر(از چه سایت هایی بازدید نموده اید، چه ساعتی به اینترنت وصل شده اید و …) را به آنها را ارائه کند. لازم به ذکر است مسئولیت هر موردی مربوط به دارنده خط تلفن و آدرس پستی اعلام شده در ابتدای درخواست اینترنت است.

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تصور میکنید که با استفاده از روش هایی مثل استفاده از پروکسی و یا VPN قادرند محل اتصال خود به اینترنت را مخفی خواهید کرد باید گفت که شما فقط از جهت نرم افزاری این کار را انجام می دهید و به لحاظ سخت افزاری قادر به تغییر مک آدرسی که با آن به اینترنت وصل می شوید، نیستید. پس هرگونه فعالیت کاربران در فضای مجازی با استفاده از گزارش هایی که در سرور ISP ها تولید می شود به سادگی قابل رصد و ردیابی است و می توان اطلاعات هویتی و آدرس پستی افرادی که اقدام به مزاحمت کرده اند را با پیگیری به دست آورد.

روش دوم

اگر شما تا حدودی در زمینه نرم افزار  و ردیابی در تلگرام تخصص داشته باشید خواهید توانست تا حدودی به منطقه افراد ناشناسی که در فضای مجازی و علی الخصوص پیام رسان تلگرام با آنها در ارتباط هستند دسترسی داشته باشند، ابتدا چند پیام به فرد مورد نظر خود دهید و اینکه آن هم پاسخگو باشد این کار را اول باید انجام داد ، یکی از ارتباطاتی که در مرحله بعد در صفحه نمایش داده می شود مربوط به آن فرد است و نه افراد دیگری که در همان لحظه ممکن است به شما پیغام داده باشند. سپس به صفحه command promp رفته و دستور netstat -n را در آن تایپ کنید:

ردیابی در تلگرام

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید چندین IP در صفحه به شما نمایش داده خواهد شد با شماره پورت های مربوطه که از طریق آن پورت ها، اپلیکیشن های مختلف در سیستم شما با دنیای اینترنت در ارتباط هستند. مثلا در مورد بالا IP سرور های تلگرام و سرور های گوگل و فرد مورد نظر در بین IP های لیست شده وجود دارند. به خاطر داشته باشید که ازین IP ها داینامیک هستند و ممکن است چندین مورد در سراسر جهان همزمان آنلاین باشند و در مرحله بعد تمامی افراد آنلاین با این IP به شما نشان داده خواهد شد. برای پیدا کردن آدرس دقیق فرد مورد نظر نیاز به Private IP است که نزد ISP ها نگهداری می شود و با فناوری NAT و پیاده سازی فایروال های قوی، مانع از دیدن این آدرس های محرمانه توسط دیگران می شوند تا اطلاعات شخصی و خصوصی افراد از دست نرود.

لازم به ذکر است که این را بگویم که روش هایی برای دستیابی به این ادرس ها نیز وجود دارد که افرادی خاص با ابزاری خاص قادر به دستیابی به آن هستند که کاربران این افراد را با نام هکر می شناسند!

برای ردیابی در تلگرام  اگر شما در حد معمول هستید و زیاد این کاره را بلد نیستید و مفاهیم شبکه و اینترنت و IP ها تخصصی ندارید، می توانید تک تک این IP ها که در ستون foreign Address مشاهده می نمایید را در سایت www.iplocation.net وارد کرده و موقعیت جغرافیایی احتمالی فرد مورد نظر را شناسایی نمایید

ردیابی در تلگرام

وقتی که شما جستجوی هر IP ها را آغاز میکنید چند خط برای شما نمایش داده می شود و در هر سطر در هر قسمت یک Latitude و یک Longitude در اختیار شما قرار می گیرد که موقعیت دقیق ISP مربوط به آن کاربر است. و در واقع آن کاربر به آن ISP برای اتصال به اینترنت متصل شده است و شما می توانید این مشخصات را در یکی از سایت های مرتبط با سازمان فضایی آمریکا(ناسا) وارد کرده (لینک سایت) و از این طریق موقعیت شرکت اینترنت ارائه دهنده اینترنت به فرد مورد نظر را شناسایی و با پیگیری از همان ISP در صورت داشتن مجوزهای لازم قضایی، به سرعت به مشخصات هویتی و آدرس فرد مورد نظر دست یابید.

در آخر باید گفت که برنامه هایی هستند که برای این منظور یعنی ردیابی در تلگرام و کنترل و نظارت بر فرزندان یا به گقته برخی از افراد برنامه جاسوسی با شماره تلفن که میتوانند شما را در این امر کمک کرده تا بتوانید به راحتی به اطلاعات گوشی آنها و همچنین موقعیت مکانی دقیق آنها با درصد خطای خیلی کم داشته باشید این برنامه ها را میتوانید در صفحه اصلی همین سایت با نام برنامه SPY , برنامه PLC مشاهده فرمایید البته این برنامه ها فقط برای کنترل فرزندان و اعضای خانواده است .

دیدگاهتان را بنویسید