داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان از چه زمانی مناسب است ؟ ؟؟

داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان از چه زمانی مناسب است ؟

مضرات اینترنت برای کودکان
مضرات اینترنت برای کودکان زیر 7 سال + راهکار های مقابله با آنها
جولای 3, 2020
کنترل تلگرام فرزندان
کنترل تلگرام فرزندان را چگونه انجام دهیم ؟
جولای 8, 2020

داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان از چه زمانی مناسب است ؟

داشتن موبایل برای نوجوانان

داشتن موبایل برای نوجوانان و حتی کودکان از جذابیت خاصی برخوردار است. کودکان معمولا به خاطر بازی ها و سرگرمی های موجود در تلفن های همراه و نوجوانان به دلیل حس استقلالی که تلفن همراه به آنها می دهد، خواهان داشتن موبایل شخصی هستند.

اما موضوع اصلی اینجاست که داشتن موبایل برای نوجوانان یا کودکان ، آنها را وارد دنیای نامحدود ارتباطات می کند. که همین موضوع هم برای والدین نگران کننده است. بسیاری از والدین هنگامی که با اصرار فرزندشان برای خرید موبایل مواجه می شوند، نمی دانند که باید چه کاری انجام دهند. از طرفی پافشاری فرزندشان برای داشتن تلفن همراه آنها را کلافه می کند و از طرفی نگران دنیای بی حد و مرزی هستند که فرزندشان با داشتن موبایل وارد آن می شود. در چنین مواقعی سوال اصلی آنها این است که داشتن موبایل برای نوجوانان یا کودکان از چه سنی مناسب است؟

در ادامه دقیقا می خواهیم به نگرانی والدین درباره داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکانشان بپردازیم. و پس از بررسی سن مناسب خرید موبایل ، راهکارهایی که موجب می شود فرزندان کمتر در معرض خطرات موبایل قرار گیرند را ذکر خواهیم کرد.

داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان از چه زمانی مناسب است ؟

در چه سنی باید فرزند خود را به تلفن همراه بسپارید؟ طبق اعلام مرکز PewResearch ، سن متوسط در جهان بین 12 تا 13 سال است. اما گرفتن تلفن همراه برای فرزند یک تصمیم شخصی است و براساس بلوغ و نیاز و حتی فرهنگ خانواده می تواند از کودک به کودک دیگر متفاوت باشد.

اما باید بدانید که وقتی اولین تلفن همراه را به فرزند خود تحویل می دهید . به آنها یک ابزار ارتباطی فوق العاده قدرتمند می دهید. آنها نه تنها می توانند پیام ارسال کنند ، تصاویر ایجاد کنند و فیلم را برای دوستان بفرستند ، همچنین می توانند به وب سایتهای مختلف دسترسی پیدا کرده و تصاویر و فیلم ها را بصورت آنلاین بارگذاری کنند. همچنین این خطر وجود دارد که آنها دچاز عوارضی همچون اعتیاد به اینترنت گردند که با داشتن تلفن همراه شخصی بیش از پیش چنین خطراتی در کمینشان هست.

طبق بررسی های کارشناسان ما و با توجه به فرهنگ حاکم در کشور ایران ، سن 12 یا 13 سال را که متخصصان جهانی مناسب دیدند، نمی توان برای فرزندان ایرانی هم مناسب دانست. چرا که با توجه به جنگ نرم دشمن که بهترین صلاحشان فضای مجازی و اینترنت است. بهتر است هنگامی که فرزندمان به درک بهتر و بیشتری نسبت به مسائل رسید، تلفن همراه شخصی را در اختیارش بگذاریم. مثلا سن 15 تا 17 سال می تواند سن مناسبی باشد. اما بازهم همانطور که گفتیم تصمیم گیرنده نهایی شما هستید و شما باید با توجه به شرایط خود و فرزندتان سن مناسب را برایش در نظر بگیرید.

اما پس از این که والدین موبایل را برای فرزندشان تهیه می کنند، تازه مسائل جدید به وجود می آید و سوالاتی در ذهن والدین ایجاد می شود که در ادامه به تعدادی از آنها پاسخ می دهیم.

تا چه زمانی باید برروی فعالیت فرزندان با موبایلشان نظارت داشته باشیم؟

همانطور که می دانید داشتن موبایل برای نوجوانان تنها داشتن یک وسیله الکترونیکی نیست. داشتن موبایل در واقع به معنی ورود آنها به فضای نامحدود اینترنت و در پی آن حضورشان در شبکه های اجتماعی و رویارویی با محتوی غیر اخلاقی است. بنابراین نمی توان بعد از خرید موبایل و سپردن آن به دست فرزندمان ، آن را رها کرده و هیچ نظارتی نداشته باشیم.

روانشناسان و متخصصان حوزه تربیت کودک بر این باورند که نظارت بر فعالیت فرزندان در فضای مجازی تا سن 18 سالگی ضروری می باشد. اما این نظارت نباید به طور آشکار و به شکلی که اذت نفس و استقلال نوجوان را زیر سوال ببرد، باشد. در واقع والدین نباید دائما در حال چک کردن گوشی موبایل فرزندشان باشند. چرا که این کار حس کلافگی و البته بی اعتمادی را در فرزند نوجوان دوچندان می کند.

داشتن موبایل برای نوجوانان

اما دو راهکار اساسی برای کنترل فرزندان در فضای مجازی و کم کردن مضرات اینترنت برای کودکان وجود دارد. که همیشه کارشناسان آن ها را به والدین توصیه می کنند. این دو راهکار را در ادامه به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به اینترنت امن برای کودکان را نیز مطالعه نمایید.

1 : به فرزندانتان ملحق شوید

شاید به بازی های هوشمند و گذران وقت در فضای مجازی علاقه ی چندانی نداشته باشید. اما باید بدانید برای نزدیک شدن به فرزندتان و ایجاد حس صمیمیت بهتر است کار با این ابزارها را آموخته و به فرزند خود در این فضا ملحق شوید. همچنین می توانید با او به تبادل اطلاعات لازم و صحبت درباره موضوعات موجود در فضای مجازی و کارهایی که می توانند با تلفن همراهشان انجام دهند، بپردازید. به این ترتیب به راحتی می توانید متوجه شوید که در ذهن فرزندتان چه می گذرد. و در نتیجه به طور نامحسوس آنها را زیر نظر داشته باشید.

شما می توانید روزانه موبایل بچه های خود ،رایانه ی آنها یا سایر دستگاه های متصل به اینترنت را بررسی کنید . اما بهتر آن است که برای یک بار هم که شده به آنها گوش دهید. مطمئن باشید در این حالت نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ما به شما توصیه می کنیم که صبور باشید و به بچه های خود گوش دهید. اجازه دهید آنها درباره چیزهای جدیدی که فراگرفته اند به شما آموزش دهند. بگذارید در مورد سیستم عامل ها و شبکه های اجتماعی که از آنها استفاده می کنند یا آخرین ویدیوی ویروسی در یوتیوب به شما یاد بدهند.

به مراتب آسان ترین راه برای به دست آوردن اطلاعات در مورد عادات آنلاین آنها ، صحبت درباره موضوعات آنلاین و آموزش گرفتن از آنها است.

بنابراین ، فقط به آنها گوش دهید. وانمود کنید که شما درباره اینترنت خیلی آگاهی ندارید و به آنها اجازه می دهید صحبت کنند. هیچ چیز هیجان انگیز تری برای کودکان از تظاهر به معلم بودن وجود ندارد. البته که این موضوع برای کوکان کم سن تر بهتر از نوجوانان پاسخ خواهد داد.

در این باره می توانید نکات کلیدی تربیت فرزند را نیز مطالعه نمایید.

2 : از نرم افزارهای کنترلی استفاده کنید

یکی از بهترین راهکارها برای کنترل فرزندان هنگام استفاده از فناوری های جدید ، بهره گیری از همان فناوری ها است. در واقع شما با استفاده از ابزارهایی که دنیای تکنولوژی در اختیارتان قرار می دهد می توانید فرزندانتان را با خیال راحت به دنیای نوظهور تکنولوژی و اینترنت بسپارید.

نرم افزارهای کنترلی یکی از ابزارهای بسیار کاربردی هستند که خیلی زود توانستند محبوبیتشان را در میان والدین افزایش دهند.

همانطور که می دانید و تا به اینجا گفتیم داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان مسئله ای نگران کننده است. اما والدین به راحتی با نصب یک نسخه از نرم افزارهای کنترلی، می توانند فرزندانشان در فضای مجازی و حتی در فضای حقیقی کنترل کنند. در واقع با نصب این نرم افزارها علاوه بر دسترسی به پیام ها و تماس های فرزندتان می توانید از موقعیت مکانی دقیق آنها نیز باخبر شوید.

در ادامه یکی از بهترین نرم افزارهای کنترلی که در این زمینه بسیار موفق عمل نموده را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار کنترلی PLC SPY

PLC SPY نامی آشنا برای والدینی است که نگران فرزندان خود بوده و قصد کنترل آنها در فضای مجازی را دارند. این برنامه توسط سامانه کنترل فرزند با هدف نظارت بر فعالیت فرزندان در دنیای اینترنت ساخته شده است. که تاکنون توانسته رضایت بسیاری از کاربران خود را جلب کند.

نرم افزار PLC در نسخه های مختلف و با استفاده از روش های هک متفاوت، اقدام به هک کل گوشی فرزند می کند. در واقع هیچ اپلیکیشن یا نرم افزار را به صورت انفرادی هک نمی کند، بلکه با نفوذ به گوشی و دسترسی به قسمت های مختلف آن به شما امکان مشاهده فعالیت فرزندانتان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را می دهد.

این برنامه در واقع با باز کردن دسترسی ها به شما امکان مشاهده پیامک ها ، تماس ها ، گالری تلفن همراه ، مشاهده پیام های موجو د در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام و همچنین نمایش موقعیت مکانی را می دهد.

هک اینستاگرام با ویندوز

plc spy در دو نسخه ساخته شده است :

1-نسخه اول را میتوان برروی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب آیکون مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمی باشند.

2- نسخه دوم نرم افزار هک گوشی PLC که با نام PLC PLUS منتشر شده است. هک گوشی را از راه دور و بدون دسترسی انجام می دهد.

به این صورت که شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند، نرم افزار به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های موبایل او پنهان می شود تا فرزندتان متوجه عملکرد برنامه نشود. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد این برنامه می توانید برروی لینک زیر، کلیک نمایید.

نرم افزار کنترلی plc spy

 

دیدگاهتان را بنویسید