حذف کامل اکانت اینستاگرام در 4 مرحله + آموزش غیرفعال کردن موقت اکانت

حذف کامل اکانت اینستاگرام در 4 مرحله

روت گوشی چیست
روت گوشی چیست ؟ چه فواید و مضراتی دارد ؟
آگوست 20, 2020
هک ایکس باکس
هک ایکس باکس و آموزش قدم به قدم جیلبریک در کمتر از 10 دقیقه
آگوست 23, 2020

حذف کامل اکانت اینستاگرام در 4 مرحله

حذف کامل اکانت اینستاگرام

این روزها اینستاگرام آنقدر در کشور ما محبوب شده که تقریبا هیچ شخصی نیست آن را نشناسد و حتی اکانت آن را نداشته باشد. از همین رو نیازی نمی بینم که این شبکه اجتماعی را معرفی و یا درباره آن توضیح بدهم. اما با تمام محبوبیت و کارآمدی این شبکه اجتماعی ممکن است افرادی باشند که به هر دلیلی قصد حذف کامل اکانت اینستاگرام خود را داشته باشند ، اما نحوه انجام این کار را ندانند. که در این مقاله دقیقا به همین موضوع پرداخته و آسان ترین روش برای حذف اکانت اینستاگرام را آموزش خواهم داد.

مراحل حذف کامل اکانت اینستاگرام

قبل از هرچیز باید بدانید که پس از حذف کامل اکانت اینستاگرام خود دیگر نه شما و نه هیچکس دیگر قادر به ساخت اکانت جدید با همان نام کاربری نخواهد بود. همچنین ایمیلی که از آن برای ایجاد حساب استفاده کرده اید را دیگر نمی توانید برای ایجاد یک حساب جدید استفاده کنید.

همچنین بخوانید آموزش تغییر ایمیل اینستاگرام

علاوه بر این همانطور که می دانید تمام اطلاعات اکانت از جمله تصاویر پست شده و دوستانی که آنها را دنبال می کنید و … دیگر قابل بازگشت و نمایش نیست. بنابراین اگر با این شرایط تصمیمتان برای حذف کامل اکانت اینستاگرام قطعی می باشد ، در ادامه همراه ما باشید.  همچنین می توانید از روش حذف موقت اکانت استفاده کنید که آن را نیز در انتهای مقاله می توانید آموزش ببینید.

مرحله اول

همانطور که احتمالا می دانید ، اینستاگرام بر خلاف دیگر اپلیکیشن ها قابلیت حذف از داخل برنامه را ندارد . و برای این کار ابتدا باید به صفحه وب مربوطه که لینک آن را در اینجا گذاشته ایم وارد شوید.

ورود به صفحه حذف اکانت اینستاگرام

مرحله دوم

بعد از کلیک برروی لینک بالا و ورود به صفحه مربوطه ، اطلاعات اکانت خود یعنی نام کاربری و پسورد را در کادری که برایتان باز شده است ، وارد نمایید و برروی login کلیک نمایید.

 

توجه داشته باشید که بدون داشتن پسورد و نام کاربری کامل امکان حذف اکانت وجود ندارد. در این صورت چنانچه پسورد خود را فراموش کرده اید با کلیک برروی Forgot password و وارد کردن اطلاعات خواسته شده می توانید پسوردتان را به دست آورید.

همچنین بخوانید دریافت دوباره پسورد اینستاگرام

مرحله سوم

بعد از انجام مراحل بالا وارد صفحه ی حذف کامل اکانت اینستاگرام خواهید شد. در این صفحه دلیل درخواست حذف اکانت پرسیده می شود و با ارائه یک سری راهکار سعی می کنند شما را از این کار منصرف کنند.

اما اگر شما در تصمیمتان قاطع هستید به این جملات اهمیتی ندهید و گزینه Something Else را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب گزینه Something Else مجددا از شما رمز عبور اینستاگرام را درخواست می کنند. که باید در کادر مربوطه رمز عبورتان را وارد نمایید.

پس از وارد کردن رمز عبور برروی عبارت Permanently delete my account که به رنگ قرمز و در پایین صفحه می باشد ، کلیک نمایید.

حذف کامل اکانت اینستاگرام

 

مرحله چهارم

در این مرحله دوباره از شما سوال می شود که می خواهید اکانتتان را حذف کنید یا خیر ؟ که با کلیک برروی گزینه تایید اکانت موردنظر شما برای همیشه پاک خواهد شد.

 

مراحل حذف موقت اکانت اینستاگرام

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، چنانچه بنا به دلایلی تمایل به حذف کامل اکانت اینستاگرام خود ندارید و تنها می خواهید برای مدتی کوتاه آن را غیر فعال کرده و مجددا فعال نمایید ،می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

قبل از شروع توجه داشته باشید که شما در هفته تنها یکبار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت اینستاگرام خود هستید. همچنین طبق تجربه ی کاربران درصورتی که چندین بار از این قابلیت استفاده کرده و اکانت خود را غیرفعال نمایید، مدت زمانی که می توانید مجددا اکانتتان را فعال نمایید تا چند هفته ممکن است طول بکشد.

مرحله اول

 

برای غیرفعال کردن اکانت به صورت موقت نیز همچون حذف کامل اکانت اینستاگرام می بایست از داخل سایت اینستاگرام اقدام کنید. گخ لینک صفحه مربوطه را در ادامه قرار داده ایم.

ورود به صفحه غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

بعد از کلیک برروی لینک بالا و ورود به صفحه موردنظر ، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و برروی login کلیک نمایید.

حذف کامل اکانت اینستاگرام

مرحله دوم

بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد اکانت خود می شوید. در این قسمت صفحه ی اصلی اکانتتان باز می شود و می توانید تمام پست ها و همچنین فالوئرها و فالوئینگ ها را ببینید.

در اینجا دقیقا شبیه به صفحه اینستاگرام در تلفن همراه ، برای ورود به پروفایل خود می بایست برروی آدمکی که در پایین صفحه وجود دارد کلیک نمایید.

مرحله سوم

بعد از ورود به صفحه پروفایل شخصی ، برروی edit profile کلیک نمایید تا به صفحه ویرایش هدایت شوید.

در انتهای صفحه ای که پیش رویتان است برروی عبارت Temporarily disable my account  کلیک کرده تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت هدایت شوید.

مرحله چهارم

درصفحه ای که پیش رویتان است ، اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانت را می پرسد و سعی می کند شما را از این کار منصرف کند. اما اگر از تصمیمتان مطمئن هستید، کافی است برروی یکی از دلایل یعنی Just Need a break کلیک نمایید.

مرحله پنجم

بعد از انجام مراحل بالا و انتخاب دلیل  غیر فعال کردن یا همان دی اکتیو کردن اکانت ، اینستاگرام مجددا از شما رمز عبور را درخواست می کند.

 

پس از وارد کردن پسورد در کادر مورد نظر ، می بایست برروی گزینه Temporarily disable account  کلیک نمایید.

در انتها مجددا باید غیرفعال کردن اکانت را تایید کنید تا اکانتتان به صورت موقت غیرفعال گردد.

فعال کردن اکانت غیرفعال شده

درصورتی که مراحل بالا را انجام داده و موفق به غیرفعال کردن اکانت خود شده اید . و اکنون قصد بازگرداندن و فعالیت مجدد را دارید . کافی است با موبایل خود وارد برنامه اینستاگرام شده و همان نام کاربری و پسورد خود را وارد نمایید.

در این صورت چنانچه با خطا مواجه شدید ، می بایست با کامپیوتر و نسخه دکستاپ اینستاگرام امتحان کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!