جلوگیری از هک کامپیوتر و گوشی تلفن همراه با 20 روش ساده و کاربردی

روش های جلوگیری از هک موبایل و کامپیوتر

IP و MAC Address
IP و MAC Address چه هستند و چه کار میکنند؟
آگوست 26, 2017
امنیت
امنیت وایرلس را چگونه افزایش دهیم ؟
آگوست 29, 2017

روش های جلوگیری از هک موبایل و کامپیوتر

همانطور که می دانید این روز ها استفاده از ابزار های دیجیتال بسیار رایج شده است. در واقع شما در دنیای امروز نمی توانید بدون استفاده از ابزار های دیجیتال از خدمات مختلف بهره ببرید. مشخص است که افزایش تعداد این ابزار های دیجیتال می تواند مجرمان را هم به سوی این فضا بکشاند. اطلاعات بسیار زیادی توسط افراد مختلف در  طول روز در این ابزار ها مبادله می شود. به همین جهت هر فرد باید راه های جلوگیری از هک آنها را بشناسد. در صورتی که هک شوید بازگرداندن اطلاعات بسیار سخت خواهد بود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که شعار پیشگیری بهتر از درمان است را در این مورد اجرا کنید!.

هک چیست؟

یک تعریف هک که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، عمل به خطر انداختن دستگاهها و شبکه های دیجیتالی از طریق دسترسی غیرمجاز به یک حساب یا سیستم رایانه ای است. هک کردن همیشه یک عمل مخرب نیست . اما معمولاً با فعالیت غیرقانونی و سرقت اطلاعات توسط مجرمان اینترنتی مرتبط است.

هک به سوء استفاده از دستگاه هایی مانند رایانه ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و شبکه ها برای آسیب رساندن به سیستم ها یا خراب شدن آنها، جمع آوری اطلاعات کاربران ، سرقت داده ها و اسناد یا ایجاد اختلال در فعالیت های مربوط به داده ها اشاره دارد.

یک دیدگاه سنتی در مورد هکرها ، یک برنامه نویس سرکش تنها است. که در کدگذاری و اصلاح نرم افزارهای رایانه ای و سیستم های سخت افزاری مهارت بالایی دارد. اما این دیدگاه محدود ، ماهیت فنی واقعی هک را پوشش نمی دهد. هکرها به طور فزاینده ای در حال افزایش در تعداد و مهارت هستند .

با استفاده از روش های حمله ی مخفیانه که کاملاً مورد توجه نرم افزارهای امنیت سایبری و تیم های فناوری اطلاعات قرار نمی گیرد. آنها همچنین در ایجاد بردارهای حمله که کاربران را فریب می دهند تا لینکهای مخرب را باز کنند و از اطلاعات شخصی حساس خود دست بکشند ، مهارت بالایی دارند.

در نتیجه ، هک کردن امروزی فراتر از فقط یک نوجوان عصبانی مدرن در اتاق خواب است!. این یک صنعت چند میلیارد دلاری با تکنیک های بسیار پیچیده و موفق است. ممکن است شاهد این باشیم که تعداد زیادی از هکر ها یک گروه را تشکیل داده اند. مانند گروه هک مافیا که بسیاری از منابع مختلف دولتی در کشور های مختلف را هک می کرد.

جلوگیری از هک

روش های جلوگیری از هک

جلوگیری از هک شدن

هکرها جنایتکارانی هستند که معمولاً با هدف سرقت اطلاعات حساس مانند اطلاعات مالی یا اسرار شرکت به دسترسی غیرمجاز به شبکه و دستگاه ها دسترسی پیدا می کنند.
با استفاده از فایروال ها و نرم افزار آنتی ویروس و با پیروی از بهترین روش ها برای استفاده از رایانه می توانید از رایانه های خود محافظت کنید.
با خاموش کردن بلوتوث در صورت استفاده از بلوتوث . مراقب بودن شبکه های Wi-Fi متصل به اینترنت .استفاده از برنامه های امنیتی برای بهبود نظارت و محافظت و… می تواند از شبکه های مورد استفاده  شما محافظت کند. می توانید از دستگاه های تلفن همراه خود محافظت کنید.

رشد شبکه جهانی وب در دهه 1990 امکانات جدیدی را ایجاد کرد .باعث ایجاد صنایع جدید شد . اما این امر باعث ایجاد نقاط ضعف جدیدی در اتصال شد. تعداد زیادی از هرزنامه ها به حساب های ایمیل نفوذ کردند .ویروس های رایانه ای ویرانی در شبکه های تجاری ایجاد کردند. تهدید جدیدی که به هک رایانه معروف است ، تعریف سرقت را شامل نفوذ به رایانه ، سرقت اطلاعات شخصی ، فریب شما در افشای داده های خصوصی و استفاده از این داده ها برای سرقت و اخاذی اطلاعات شخصی ، مانند اسرار تجاری ، اعتبار حساب بانکی و حتی گسترش می دهد.

هکرهای رایانه ای چه کسانی هستند؟

هکرهای رایانه ای افرادی هستند که معمولاً با هدف سرقت ، تغییر یا حذف اطلاعات به دستگاههای متصل به اینترنت مانند رایانه ها ، تبلت ها و تلفن های هوشمند نفوذ می کنند.

همانطور که سارقان دیگر قصد سوءاستفاده دارند ، هکرها نیز برای اهداف منفی به دستگاه ها راه پیدا می کنند. (با این حال ، یک استثنا هکرهای به اصطلاح کلاه سفید است. که شرکت ها برای یافتن نقص امنیتی که باید برطرف شود ، آنها را برای ورود به دستگاه های خود استخدام می کنند.) ممکن است هکرها بخواهند اطلاعات دستگاه های شما را بدزدند . تغییر دهند یا حذف کنند. آنها اغلب این کار را می کنند .همه این کار ها با نصب بدافزار (نرم افزاری که برای اهداف مخرب استفاده می شود) انجام می شود .جالب اینجاست در بسیاری از مواقع حتی نمی دانید این بد افزار وجود دارد. این سارقان ممکن است قبل از اینکه از ورود به سیستم مطلع شوید به ارزشمندترین داده های شما دسترسی پیدا کنند.

اقدام اصلی: هکرها علاقمند به دسترسی غیرمجاز به دستگاه های شما برای سرقت اطلاعات حساس هستند. بنابراین حداقل کاری که می کنید این است که شرایط دسترسی فیزیکی افراد را از بین ببرید.

انواع هک کردن(برای جلوگیری از هک باید بدانید!)

در اینجا برخی از دلایل نفوذ هکرهای رایانه ای به دستگاه ها ذکر شده است:

مسائل مالی:

همه ما در صورتی که نگران شویم به صورت ماهانه و مکرر مانده حساب خود را چک می کنیم. حتی ممکن است تراکنشی را انجام نداده باشیم. اما به دلیل داستان هایی که در مورد کلاهبرداری های مالی شنیده ایم این کار را انجام می دهیم. علاوه بر این اگر تراکنش ناموفق یا معامله ی نادرستی داشته باشید باید حتما به حساب خود توجه بیشتری داشته باشید.این معاملات نادرست اغلب نتیجه سرقت شماره کارت اعتباری شما توسط هکرهای رایانه ای ، بررسی اطلاعات حساب یا دستیابی به سایر اطلاعات مالی است.

خرابکاری!:

هک کردن خرده فرهنگ خاص خود را دارد.!بنابراین ممکن است برخی از هکرها بخواهند وب سایت های خاصی را خراب کنند تا فقط به رخ هکرهای دیگر بکشند !. به نظر شما مسخره به نظر می رسد؟ اشتباه نکنید که این انگیزه را جدی نمی گیرید. طبق Malwarebytes و آمار رسمی آن، این قضیه بین هکر ها رایج است!.

هکتیویسم:

این دلیل  نوعی هک کردن را تا حدی مانند خرابکاری توصیف می کند. برخی از هکرها ممکن است بخواهند برخی از وب سایت ها را به دلایل انگیزه سیاسی تغییر دهند یا از بین ببرند.

جاسوسی:

جاسوسی مدتها قبل از عصر اینترنت وجود داشته است . هک کردن فقط باعث شده است که جاسوسی در دسترس افراد به صورت دیجیتالی باشد. در حالی که بیشتر جهان به طور مداوم به اینترنت متصل است ، یک شرکت می تواند با سرقت دستگاه های شرکت های دیگر اطلاعات آنها را بدزدد .همچنین می تواند  از آنها برای ایجاد یک مزیت رقابتی ناعادلانه استفاده کند.

راهکار اصلی: هکرها انگیزه های مختلفی دارند ، از سود مالی گرفته تا اهداف سیاسی. آگاهی از این اهداف می تواند به شما کمک کند تا حملاتی را که می تواند بر تجارت کوچک شما تأثیر بگذارد ، پیش بینی کنید و جلوگیری از هک را جدی انجام دهید..

چگونه کامپیوتر خود را در برابر هکرها ایمن کنیم؟

جلوگیری از هک

جلوگیری از هک کامپیوتر

با وجود رواج هکرهای رایانه ای ، بیشتر مشاغل برای پیگیری امور مالی ، سفارش و نگهداری موجودی کالا ، انجام بازاریابی و تبلیغات عمومی ، برقراری ارتباط با مشتریان ، مشارکت در شبکه های اجتماعی و انجام سایر اقدامات مهم به اینترنت متکی هستند. با این حال ، ما همچنان در مورد نقض گسترده امنیت رایانه ، حتی در شرکت های بزرگ با اقدامات امنیتی قوی ، می شنویم.

مشاغل کوچک نیز غالباً مورد هدف قرار می گیرند .خصوصاً به این دلیل که ممکن است خطر جرایم اینترنتی را دست کم بگیرند .بنابراین  منابع لازم برای استفاده از راه حل های گران امنیت سایبری را نخواهند داشت. برای محافظت از دستگاه های خود و محافظت از اطلاعات حساس خود ، این نکات را دنبال کنید:

1. از فایروال استفاده کنید.

ویندوز و macOS فایروال های داخلی دارند .نرم افزاری که برای ایجاد مانعی بین اطلاعات شما و دنیای خارج طراحی شده است. فایروال ها از دسترسی غیر مجاز به شبکه کسب و کار شما جلوگیری می کنند . همچنین شما را از هرگونه اقدام به نفوذ آگاه می کنند.

قبل از آنلاین شدن مطمئن شوید که فایروال فعال باشد. بسته به روتر خود که دارای یک فایروال داخلی است که از شبکه شما محافظت می کند ، می توانید فایروال سخت افزاری را نیز از شرکت هایی مانند Cisco ، Sophos یا Fortinet خریداری کنید. اگر مشاغل بزرگتری دارید ، می توانید یک فایروال شبکه تجاری دیگر نیز خریداری کنید.

2. نرم افزار آنتی ویروس نصب کنید.

ویروس های رایانه ای و بدافزارها همه جا هستند. برنامه های آنتی ویروس مانند Bitdefender ، Panda Free Antivirus ، Malwarebytes و Avast از رایانه شما در برابر کد یا نرم افزار غیرمجاز محافظت می کنند .که ممکن است سیستم عامل شما را تهدید کند. ویروس ها ممکن است به راحتی متوجه شوند . به عنوان مثال ، ممکن است سرعت رایانه شما را کم کنند.

نرم افزار آنتی ویروس با شناسایی تهدیدات در زمان درست برای اطمینان از ایمن بودن داده های شما ، نقش اصلی در محافظت از سیستم شما دارد. برخی از برنامه های ضد ویروس پیشرفته با بروزرسانی خودکار ، دستگاه شما را در برابر ویروس های جدیدی که هر روز ظهور می کنند ، محافظت می کنند. بعد از نصب برنامه آنتی ویروس ، استفاده از آن را فراموش نکنید. اسکن ویروس را به طور منظم اجرا یا برنامه ریزی کنید .تا رایانه شما بدون ویروس باشد.

3. یک نرم افزار ضد جاسوس افزار نصب کنید.

Spyware نوع خاصی از نرم افزار است. که به طور مخفیانه اطلاعات شخصی یا سازمانی را کنترل و جمع آوری می کند. این به گونه ای طراحی شده است که تشخیص آن دشوار و حذف آن دشوار است . تمایل به ارائه تبلیغات ناخواسته یا نتایج جستجو دارد. که شما را به برخی از وب سایت ها (اغلب مخرب) هدایت می کند.

برخی از نرم افزارهای جاسوسی برای دسترسی به رمزهای عبور و سایر اطلاعات مالی ، هر ضربه کلید را ضبط می کنند. ضد جاسوس افزار به طور انحصاری روی این تهدید متمرکز است . اما اغلب در بسته های اصلی ضد ویروس مانند انواع Webroot ، McAfee و Norton گنجانده شده است. بسته های ضد جاسوسی با اسکن کلیه اطلاعات دریافتی و جلوگیری از تهدیدها تلاش می کند که جلوگیری از هک را به روش ممتاز انجام دهد.

4- از رمزهای عبور پیچیده استفاده کنید.

استفاده از رمزهای عبور ایمن مهمترین راه جلوگیری از هک شبکه است. هرچه امنیت گذرواژه های شما بیشتر باشد ، حمله به یک هکر به سیستم شما دشوارتر خواهد بود.

امن تر اغلب به معنای طولانی تر و پیچیده تر است. از رمز عبور استفاده کنید که حداقل هشت حرف داشته و ترکیبی از اعداد ، حروف بزرگ و کوچک و نمادهای رایانه ای باشد. هکر هایی که در سازمان های سیاسی فعالیت می کنند می توانند به دلیل داشتن تعداد منابع بالا، خیلی سریع رمز عبور شما را حدس بزنند.

از کلمات قابل تشخیص یا ترکیباتی که نشان دهنده تولد یا سایر اطلاعاتی است که می تواند به شما متصل شود استفاده نکنید. یا از گذرواژه ها دوباره استفاده نکنید. اگر گذرواژه بیش از حد برای یادآوری دارید ، استفاده از یک مدیر رمز عبور مانند Dashlane ، Sticky Password ، LastPass یا Password Boss را در نظر بگیرید.

جلوگیری از هک

جلوگیری از هک با استفاده از رمزهای عبور پیچیده

5- سیستم عامل ، برنامه ها و مرورگر خود را به روز نگه دارید.

همیشه به روزرسانی های جدید را روی سیستم عامل خود نصب کنید. اکثر به روزرسانی ها شامل اصلاحات امنیتی است. که از دسترسی و بهره برداری هکرها از اطلاعات شما جلوگیری می کند. برنامه ها نیز همین طور است. مرورگرهای وب امروزه بخصوص در حریم خصوصی و امنیت روزبه روز پیچیده تر می شوند. علاوه بر نصب همه به روزرسانی های جدید ، حتماً تنظیمات امنیتی مرورگر خود را نیز مرور کنید. به عنوان مثال ، می توانید از مرورگر خود برای جلوگیری از ردیابی حرکات وب سایت ها استفاده کنید.این امر باعث افزایش حریم خصوصی آنلاین شما می شود.

6. هرزنامه را نادیده بگیرید.

مراقب پیام های ایمیل احزاب ناشناس باشید . هرگز روی پیوندها یا پیوست های باز که با آنها همراه است کلیک نکنید. فیلترهای هرزنامه Inbox در گرفتن بارزترین نامه های هرزنامه بسیار خوب عمل کرده اند. اما ایمیل های فیشینگ پیچیده تری که از دوستان ، همکاران و مشاغل معتمد شما تقلید می کنند (مانند بانک شما) رایج شده است .بنابراین خود را برای هر چیزی که به نظر مشکوک می رسد یا به نظر می رسد مشکوک نگاه دارید!.

7. از رایانه خود پشتیبان تهیه کنید.

اگر کارکنان شما از هارد دیسک  خود پشتیبان تهیه نکرده اند ، باید سریعاً این کار را شروع کنید. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در مواردی که هکرها موفق به عبور و مرور سیستم شما شوند بسیار حیاتی است.

همیشه مطمئن باشید که پس از هرگونه نقض یا از بین رفتن داده ها ، می توانید در اسرع وقت بازسازی کنید. برنامه های پشتیبان تهیه شده در macOS (ماشین زمان) و ویندوز (تاریخچه پرونده) مکان های خوبی برای شروع هستند. یک دیسک سخت خارجی پشتیبان نیز می تواند فضای کافی برای عملکرد صحیح این نرم افزارها فراهم کند.

8. آن را خاموش کنید.

در بسیاری از مشاغل ، به ویژه مشاغل دارای سرور وب ، “تمام سیستم ها کار می کنند”.یعنی تمام وقت هستند. اگر یک شرکت مبتنی بر اینترنت پیچیده را اداره نمی کنید ، هنگامی که کار نمی کنید ، دستگاه خود را یک شب یا در حین کشش طولانی خاموش کنید. همیشه روشن بودن ، رایانه شما را برای هکرها هدف قابل مشاهده و در دسترس قرار می دهد. خاموش کردن ارتباطی را که ممکن است هکر با شبکه شما برقرار کرده قطع کرده و هر شیطنت احتمالی را مختل می کند.

9. از مجازی سازی استفاده کنید.

همه نیازی به استفاده از این مسیر برای جلوگیری از هک را ندارند . اما اگر به وب سایت های بی نقصی مراجعه می کنید ، انتظار می رود که توسط جاسوس افزارها و ویروس ها مورد بمباران قرار گیرند. در حالی که بهترین راه برای جلوگیری از نفوذهای مشتق شده از مرورگر ، دور ماندن از سایت های ناامن است . اما مجازی سازی به شما امکان می دهد مرورگر خود را در یک محیط مجازی مانند Parallels یا VMware Fusion که سیستم عامل شما را کنار می گذارد تا ایمن تر باشد ، اجرا کنید.

جلوگیری از هک

10. شبکه خود را ایمن کنید.

روترها معمولاً بیشترین تنظیمات امنیتی را ندارند. هنگام راه اندازی شبکه ، به روتر وارد شوید . با استفاده از یک تنظیم رمزگذاری شده امن ، رمز عبور خود را تنظیم کنید. این از نفوذ متجاوزان به شبکه شما و ایجاد خرابکاری در تنظیمات شما جلوگیری می کند.

11. از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید.

رمزهای عبور اولین خط دفاعی در برابر هکرهای رایانه ای هستند . اما لایه دوم باعث افزایش محافظت می شود و جلوگیری از هک را تا حد زیادی انجام میی دهد.. بسیاری از سایت ها به شما امکان می دهند احراز هویت دو عاملی را ایجاد کنید . که باعث افزایش امنیت می شود زیرا به شما نیاز دارد عددی را تایپ کنید.

در این شبکه ها هنگام ورود به سیستم ، علاوه بر رمز عبور ، کد – به تلفن یا آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

12. از رمزگذاری استفاده کنید.

حتی اگر مجرمان اینترنتی به شبکه و پرونده های شما دسترسی پیدا کنند ، رمزگذاری می تواند از دسترسی آنها به هر یک از اطلاعات جلوگیری کند. می توانید هارد ویندوز یا macOS خود را با BitLocker (Windows) یا FileVault (Mac) رمزگذاری کنید . هر درایو فلش USB را که حاوی اطلاعات حساس است رمزگذاری کرده و از VPN برای رمزگذاری ترافیک وب استفاده کنید. فقط در وب سایت های رمزگذاری شده خرید کنید. می توانید بلافاصله توسط “https” در نوار آدرس ، همراه با یک نماد قفل بسته ، آنها را مشاهده کنید.

اقدام اصلی: ترکیب ابزارهای امنیتی و بهترین روش ها می تواند از رایانه ها و شبکه شما در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت کند.

چگونه می توان تلفن همراه خود را از دست هکرها محافظت کرد؟

برای جلوگیری از هک گوشی تلفن همراه خود ، ممکن است لازم باشد اقدامات امنیتی متفاوتی نسبت به امنیت کامپیوتر داشته باشید. برای کمک به محافظت از دستگاه های تلفن همراه خود در برابر هکرها ، این نکات را دنبال کنید:

1. بلوتوث را خاموش کنید.

وقتی از بلوتوث استفاده نمی کنید ، آن را خاموش کنید. روشن و خاموش نگه داشتن بلوتوث ، درب دیگری را برای هکرهای رایانه ای باز می کند.

جلوگیری از هک

جلوگیری از هک با خاموش کردن بلوتوث

2. از Wi-Fi عمومی بدون امنیت استفاده نکنید.

شبکه های Wi-Fi بدون رمز عبور و پرکاربرد هیچ ویژگی امنیتی ندارند. به همین ترتیب ، آنها اهداف اصلی برای هکرهای رایانه ای هستند.بنابراین اگر در یک کافی شاپ سیستم وای فای رایگان میبینید خیلی خوشحال نشوید!. ممکن است تله باشد!.

3. یک برنامه امنیتی دریافت کنید.

همانطور که باید فایروال ، نرم افزار آنتی ویروس و یک بسته ضد جاسوسی را روی رایانه خود نصب کنید ، یک برنامه امنیتی روی تلفن خود نصب کنید. گزینه های محبوب شامل Avast ، Kaspersky Mobile Antivirus و Bitdefender هستند.

نرم افزار افزایش امنیت گوشی

4- از رمز عبور بهتری استفاده کنید.

به خاطر سپردن کدهایی مانند 0000 و 1234 آسان است. اما حدس زدن آنها نیز آسان است. درعوض ، یک رمز عبور شش عددی به صورت تصادفی ایجاد کنید. این کار باعث می شود که جلوگیری از هک را به صورت بسیار جدی انجام دهید.

5. تکمیل خودکار را خاموش کنید.

تکمیل خودکار ویژگی است که آنچه را تایپ می کنید حدس می زند و کلمه ، عبارت یا سایر اطلاعات را برای شما کامل می کند. این ابزار در عین راحتی ، آدرس ایمیل ، آدرس پستی ، شماره تلفن و سایر اطلاعات مهم شما را در اختیار هکرها قرار می دهد.

6. سابقه مرورگر خود را پاک کنید.

مرورگر وب تلفن همراه شما نیز دارای سابقه مرور است. اغلب آن را پاک کنید .از جمله کوکی ها و پرونده های ذخیره شده .برای اینکه اگر هکرها به تلفن شما نفوذ کنند ، اطلاعات کمتری را برای کار با آنها فراهم می کنند.

راهکار اصلی: دستگاه های تلفن همراه برای محافظت نیاز به تلاش های اضافی دارند . از جمله غیرفعال کردن برخی از ویژگی ها هنگام استفاده و نصب برنامه های امنیتی.

 

 

لزوم استفاده از پسورد مطمئن برای جلوگیری از هک

بسیاری از افراد تصور می کنند که انتخاب پسوردهای طولانی می تواند به تنهایی دلیلی بر انتخاب یک پسورد خوب باشد. ولی مطمئنا این تصور اشتباه است و تنها طولانی بودن یک پسورد نمی تواند امنیت آن را تضمین کند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد با اینکه از اهمیت انتخاب پسورد مطمئن و غیرقابل حدس آگاه هستند، باز هم نسبت به این موضوع ، بی تفاوت بوده و پسوردهای کوتاه و ساده را برای حساب های کاربریشان بر می گزینند. تحقیقات نشان می دهد که پسورد “123456” در سال 2016 بیشترین انتخاب را در بین پسوردهای دیگر داشته و تقریبا یک پنجم افراد از این پسوردها برای حساب های کاربری مختلفشان استفاده می نمایند. این یعنی یک هکر با احتمال 20 درصد می تواند با زدن شماره 123456 به حساب کاربری دست پیدا کند!

پسورد مطمئن چه ویژگی هایی دارد

برای انتخاب  یک پسورد مطمئن باید ویژگی هایی را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم هکرها را در امر حدس پسورد با مشکل مواجه نماییم؟ همانطور که در مطالب پیشین در امر جلوگیری از هک وای فای ، بیان نمودیم، از نگاه کارشناسان بهترین پسورد، پسوردی است که از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و نشانه ها تشکیل شده باشد. همچنین این حروف، نباید هیچ ارتباط معنایی خاصی با یکدیگر داشته و در نهایت نباید کمتر از 8 کاراکتر باشند.

پسورد مطمئنی مثل (gV33&h2M, f@30Qo#9, Hl8E&2b!) این طور انتخب کردن پسوردها از امنیت خوبی برخوردار بوده و به راحتی قابل حدس زدن و پیدا شدن نخواهند بود. البته به یاد سپردن اینچنین پسوردهای پیچیده ای ، بخصوص اگر تعداد کاراکترهای آن بیشتر باشند، با توجه به این مورد که برای هر حساب کاربری بهتر است از یک پسورد جداگانه استفاده نماییم، کمی دشوار بوده و نیاز است که این پسوردها را در جایی ذخیره نماییم. برای این منظور نیز ابزارهایی به رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که به نرم افزارهای مدیریت پسورد معروف می باشند.

جلوگیری از هک

برنامه های مدیریت پسورد بهترین گزینه برای انتخاب پسورد مطمئن

 

در نهایت اگر به هر دلیلی گوشی موبایل شما هک شده است ، پیشنهاد می کنیم مقاله ای که لینک آن را در ادامه قرار می دهم ، مطالعه نمایید.

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید