جلوگیری از هک واتساپ - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

جلوگیری از هک واتساپ

رفع هک گوشی سامسونگ
رفع هک گوشی سامسونگ را چگونه انجام دهیم ؟ از کجا بفهمیم هک شده ایم ؟
اکتبر 28, 2021
احراز هویت دو عاملی
احراز هویت دو عاملی چیست؟
اکتبر 30, 2021

جلوگیری از هک واتساپ

جلوگیری از هک واتساپ

جلوگیری از هک واتساپ

اگرچه واتس اپ راهی امن برای ارسال پیام به دیگران است، اما اکانت واتس اپ شما می تواند بدون اطلاع شما هک شود. اغلب، هکرها از روش‌های هک اجتماعی برای در دست گرفتن حساب‌های واتس‌اپ شما استفاده می‌کنند. که با فریب دادن شما برای دسترسی به آنها است. اما اقدامات خاصی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از هک واتساپ انجام دهید.

جلوگیری از هک واتساپ

هیچ روش یک مرحله ای یا تک مرحله ای برای محافظت از حساب WhatsApp شما وجود ندارد. بهترین اقدام این است که مراقب حریم خصوصی خود باشید و در نهایت از چت شخصی خود با یک غریبه دست نکشید. در اینجا مؤثرترین اقداماتی است که برای ایمن سازی واتس اپ خود در برابر هک شدن به هر وسیله ای انجام می دهید.

تایید دو مرحله ای را فعال کنید

حتما این روزها این اصطلاح را زیاد شنیده اید. تایید دو مرحله ای، با نام مستعار احراز هویت دو مرحله ای یا 2FA، کلید اصلی برای محافظت از هر حساب آنلاین است. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، مطمئن شوید که از حساب Google و Apple ID خود با تأیید دو مرحله‌ای محافظت می‌کنید. اکنون، بیایید نحوه فعال کردن تأیید هویت دو مرحله ای تلفن همراه در حساب WhatsApp را دریابیم.

WhatsApp را باز کنید و به تنظیمات بروید.
گزینه Account را انتخاب کنید.
روی گزینه “Two-Sep Verification” ضربه بزنید و از صفحه بعدی “Enable” را انتخاب کنید.
یک رمز عبور برای WhatsApp 2SV ارائه دهید و مطمئن شوید که آن را به خاطر بسپارید.

می‌توانید به راهنمای دقیق ما بروید تا تأیید صحت دو مرحله‌ای را در واتس‌اپ فعال کنید تا ایده واضح‌تری داشته باشید. هنگامی که تأیید دو مرحله‌ای را برای واتس‌اپ خود فعال کردید، دفعه بعد که سعی می‌کنید با دستگاه دیگری وارد واتس‌اپ شوید، رمز عبور مخفی را درخواست می‌کند. فقط در صورتی می توانید وارد شوید که آن را حفظ کرده باشید و هیچ کس دیگری نمی تواند بدون دریافت این رمز عبور به حساب واتس اپ شما دسترسی داشته باشد. بدون شک موثرترین روش برای جلوگیری از هک واتساپ همین روش است.

جلوگیری از هک واتساپ

هک یک حساب می تواند به هک سایر حساب ها منجر شود

قفل صفحه را برای WhatsApp تنظیم کنید

اگر عادت دارید که قفل گوشی خود را روی میز کار یا جایی باز بگذارید، به احتمال زیاد دیگران می توانند بدون اطلاع شما به راحتی واتس اپ شما را بررسی کنند. قفل صفحه برای WhatsApp با درخواست رمز عبور قفل صفحه یا پین از این امر جلوگیری می کند.

می‌توانید با استفاده از Face ID یا Touch ID/اثر انگشت، قفل صفحه و باز کردن قفل WhatsApp را فعال کنید. برای فعال کردن قفل صفحه برای WhatsApp با استفاده از Face ID یا Touch ID در iPhone یا Android خود و جلوگیری از هک واتساپ باید به روش زیر عمل کنید.

روش فعال کردن

WhatsApp را باز کنید و به تنظیمات بروید.
تنظیمات حریم خصوصی را انتخاب کنید.
روی «قفل صفحه» در پایین ضربه بزنید.
از صفحه بعدی گزینه “Require Touch ID / Face ID” را روشن کنید.
سپس Face ID یا Touch ID خود را احراز هویت کنید تا واتس اپ را با رمز عبور قفل صفحه قفل کنید.

همچنین می توانید از واتس اپ انتخاب کنید که چه زمانی برنامه را هنگام بستن یا کوچک کردن برنامه قفل کنید. با انتخاب “فورا” هر بار که واتس اپ را باز می کنید، Face ID یا Touch ID تایید می شود. این یک روش واقعاً خوب برای محافظت از چت های WhatsApp شما در برابر دیگران است. اگر با روش قفل صفحه واتس اپ به اندازه کافی راحت نیستید، می توانید سایر روش های قفل برنامه برای اندروید یا قفل برنامه برای آیفون را انتخاب کنید.

ورود غیرمجاز به وب WhatsApp را بررسی کنید

اگر کسی بدون اطلاع شما به تلفن شما دسترسی پیدا کند، می تواند به راحتی با اتصال به واتس اپ وب در رایانه شخصی خود، واتس اپ شما را هک کند. هر کسی می تواند به سادگی یک کد QR را با استفاده از واتس اپ شما اسکن کند و تمام چت ها را در رایانه شخصی خود دریافت کند. بنابراین مهم است که مطمئن شوید هیچ کس از طریق ورود به وب به واتس اپ شما دسترسی ندارد.

در آیفون خود، WhatsApp را باز کنید و به تنظیمات بروید. از منوی واتس اپ، «دستگاه‌های مرتبط» یا «واتس اپ وب» را انتخاب کنید.

به دنبال رایانه‌هایی باشید که فعال هستند یا قبلاً وارد شده‌اند. اگر هیچ یک از آنها را نمی‌شناسید، رایانه را از روی صفحه انتخاب کنید.

در صفحه بعدی، روی «خروج» ضربه بزنید تا دسترسی به واتس اپ خود از طریق واتس اپ وب حذف شود. اگرچه آن‌ها قبلاً چت‌های شما را دیده‌اند، می‌توانید از دیدن پیام‌های واتس‌اپ‌تان جلوگیری کنید.

باید مراقب بخش وب واتس‌اپ یا دستگاه‌های پیوندی در واتس‌اپ خود باشید، زیرا این بخش آسیب‌پذیرترین و ساده‌ترین دروازه برای دیدن همه چت‌های شماست.

رمزگذاری End-to-End را فعال کنید

چت های واتس اپ همیشه رمزگذاری شده اند. این بدان معناست که هر پیام یا متنی که برای دوست خود ارسال می کنید فقط برای شما و دوستتان قابل مشاهده خواهد بود. پیام هنگام ارسال از طریق اینترنت در یک کد مخفی رمزگذاری می شود. در شخص دیگر رمزگشایی خواهد شد و فقط آنها می توانند پیام ها را بخوانند.

همه پیام‌ها و تماس‌های واتس‌اپ به این ترتیب کار می‌کنند. بنابراین، هیچ نگرانی جدی در مورد نظارت یا نظارت بر واتس اپ وجود ندارد. اما اگر در مورد یک مخاطب شک دارید، می توانید به صورت دستی کد امنیتی End to Encryption را تأیید کنید تا مطمئن شوید که آیا واقعاً برای دوست خود پیام ارسال می کنید و هیچ کس دیگری آنها را نمی خواند.

برای تأیید کد واتس اپ شخصی، ابتدا چت مخاطب را در واتس اپ در تلفن خود انتخاب کنید. سپس روی نام مخاطب در بالا ضربه بزنید. از پنجره باز شده، روی «Encryption» ضربه بزنید.

در آنجا کد امنیتی خود را با یک کد QR خواهید دید. برای تأیید آن با کد امنیتی دوست خود، همان صفحه را از چت خود در واتس اپ شخص دیگر باز کنید. روی “اسکن کد” در تلفن خود ضربه بزنید و کد QR را در تلفن آنها اسکن کنید.

جلوگیری از هک واتساپ

برای جلوگیری از هک واتساپ باید امنیت آن توسط خود کاربران افزایش یابد

کد امنیتی رمزگذاری End to End WhatsApp را در آیفون تأیید کنید

اگر کد امنیتی تأیید شده باشد، یک علامت تیک را روی صفحه خواهید دید. اگر اتفاقاً کدهای متفاوتی وجود دارد، به این معنی است که پیام های شما به تلفن دوست شما نمی رسد. بلکه به تلفن شخص دیگری رسیده است. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شخصی مخاطبین تلفن شما را تغییر دهد و در نهایت شما پیام اشتباهی را برای شخص اشتباهی ارسال کنید.

کدهای امنیتی رمزگذاری سرتاسر واتس‌اپ برای چت‌ها زمانی که هر یک از شما به تلفن جدیدی بروید، واتس‌اپ را حذف نصب و مجدداً نصب کنید یا حساب را تغییر دهید، تغییر می‌کند. این یکی از روش های مهم برای جلوگیری از هک واتساپ است.

اگر گوشی شما به سرقت رفت، حساب واتساپ را غیرفعال کنید

اگر گوشی شما دزدیده شود و گوشی اندرویدی داشتید، به احتمال زیاد فردی که گوشی شما را ربوده است می تواند با برخی تکنیک ها قفل آن را باز کند. ممکن است داده‌های شما به خطر بیفتد، چت‌های واتس‌اپ شما نیز ممکن است به خطر بیفتند. بهترین روش برای جلوگیری از این امر این است که WhatsApp خود را در لحظه دزدیده شدن غیرفعال کنید.

اگر فکر می کنید چگونه می توانید حساب واتس اپ خود را از راه دور غیرفعال کنید، یک راه حل عالی وجود دارد. به سادگی با یک دستگاه جدید وارد WhatsApp خود شوید. با این کار واتس اپ از گوشی دزدیده شده شما غیرفعال و خارج می شود.

اگر سیم کارت شما روی دستگاه دزدیده شده است، مطمئن شوید که یک نسخه تکراری از شرکت مخابراتی خود دریافت کرده اید تا بتوانید در اسرع وقت در دستگاه جدید وارد WhatsApp خود شوید.برای جلوگیری از هک واتساپ مشخص است که باید این سرقت ها را خنثی کنید!.

گزارش چت های مشکوک

آیا از شماره های ناشناس پیام های ترسناک و متن های عجیب دریافت می کنید؟ بسیاری از مردم مرتباً چنین پیام‌های ناخواسته‌ای را از شماره‌های مشکوک دریافت می‌کنند که بیشتر منجر به هک اجتماعی و از بین رفتن حریم خصوصی می‌شود. برای جلوگیری از هر یک از این موارد، واتس اپ به شما امکان می دهد تا هر شماره مبهم را گزارش دهید.

برای گزارش یک چت در واتس اپ، به چت بروید و نام یا شماره تماس را انتخاب کنید.

در صفحه روبرو به پایین اسکرول کنید و روی «گزارش مخاطب» ضربه بزنید.

دقت داشته باشید که در واتساپ حساب شما گاها متصل به فیسبوک هم هست. یعنی هک شدن فیسبوک هم می تواند روی واتساپ شما تاثیر گذار باشد.

گزارش تماس در واتساپ

سپس می توانید انتخاب کنید که به سادگی آن را گزارش کنید یا همراه با گزارش آن را مسدود کنید. ما همیشه توصیه می کنیم چنین اعداد غیرمعمولی را مسدود کنید تا بتوانید بعداً خیالتان راحت باشد.

WhatsApp دارای برخی از گزینه های حفظ حریم خصوصی است که به شما امکان می دهد انتخاب کنید چه کسی می تواند اطلاعات شما را در WhatsApp ببیند. این شامل نمایان بودن تصویر نمایه، درباره، وضعیت و موارد دیگر می شود.

می‌توانید ویژگی‌های حریم خصوصی WhatsApp خود را با رفتن به تنظیمات WhatsApp > حریم خصوصی تغییر دهید.

تنظیمات حریم خصوصی WhatsApp

سپس می توانید هر یک از گزینه های حفظ حریم خصوصی را برای حساب WhatsApp خود انتخاب کنید. این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید اطلاعات خود را به صورت عمومی نشان دهید یا خیر. بسیاری از این گزینه‌های حفظ حریم خصوصی برای حساب‌های WhatsApp Business اعمال نمی‌شوند، زیرا هویت آنها را نمی‌توان از دید سایر کاربران واتس‌اپ پنهان کرد.
کنترل کنید چه کسی می تواند شما را به گروه ها اضافه کند

این یک گزینه در واتس اپ وجود دارد که به شما امکان می دهد دیگران را از اضافه کردن شما به یک گروه مسدود کنید. معمولاً این به طور پیش فرض خاموش است تا هر کسی بتواند شما را به گروه واتس اپ اضافه کند. این می تواند خطرناک باشد زیرا ممکن است سعی کنند شما را وادار کنند روی برخی از پیوندهای فیشینگ کلیک کنید.

با فعال کردن این قابلیت حفظ حریم خصوصی می‌توانید از اضافه کردن شما به گروه واتس‌اپ جلوگیری کنید. برای انجام همین کار، به تنظیمات WhatsApp > حساب بروید. از صفحه تنظیمات WhatsApp، روی Privacy ضربه بزنید.

روی “چه کسی می تواند شما را به گروه ها اضافه کند” ضربه بزنید.
کنترل کنید چه کسی می تواند شما را به گروه ها در WhatsApp اضافه کند

گزینه پیش فرض “همه” در صفحه بعدی خواهد بود. از اینجا باید آن را به “Contacts” یا “Nobody” تغییر دهید.

پس از تنظیم “هیچ کس” برای گروه واتس اپ اجازه اضافه کردن، هیچ کس دیگری نمی تواند شما را بدون اجازه شما به گروه اضافه کند. اگر مخاطبی بخواهد شما را به گروهی اضافه کند، مجبور می شود ابتدا برای شما دعوت نامه ارسال کند. سپس این به شما بستگی دارد که آن را بپذیرید یا حذف کنید.

جلوگیری از هک واتساپ

امنیت حساب واتساپ خود را بالا ببرید

Bluetick را از دیگران پنهان کنید

اگر کسی در مورد چیزی که دوست ندارید به شما پیام می دهد، می توانید به سادگی از آنها اجتناب کنید. اما اگر پیام ها را یک بار بخوانید، در چت واتس اپ شما یک تیک آبی نشان می دهند و متوجه می شوند که قبلا خوانده اید. برای جلوگیری از چنین چت‌هایی، فقط می‌توانید این «تیک آبی» را از WhatsApp غیرفعال کنید تا متوجه نشوند که پیام‌ها را می‌خوانید یا نادیده می‌گیرید.

برای مخفی کردن بلوتیک چت واتس اپ از دیگران، به تنظیمات WhatsApp > حساب بروید. به گزینه Privacy بروید. گزینه “Read Receipts” را خاموش کنید.

هنگامی که رسید خواندن واتس اپ خاموش است، دیگران قادر به دریافت آن نخواهند بود. این مشخصا یکی از روش هایی است که از هک شدن واتساپ جلوگیری می کند و امنیت واتساپ شما را افزایش می دهد.

و اینکه آیا پیامی را می خوانید یا نه. اما نکته ای وجود دارد، شما نیز از دیدن اینکه آیا دیگران پیام شما را خوانده اند مسدود خواهید شد. این یک پل دو طرفه است، اما ارزش تنظیم را دارد.

ارسال عکس های ناپدید شده در واتس اپ

آیا می خواهید یک فایل رسانه ای را برای شخصی ارسال کنید اما نمی خواهید آن را ذخیره کند؟ اکنون می توانید عکس های ناپدید شده یا خود تخریب شده واتس اپ را برای مخاطبین خود ارسال کنید. هر چنین عکس یا ویدیویی به محض مشاهده خود تخریب می شود.

ارسال عکس های ناپدید شده در واتس اپ آسان است. شما فقط باید طبق معمول یک عکس یا ویدیو از رول دوربین انتخاب کنید. قبل از ارسال، در صفحه پیش‌نمایش تصویر، به دنبال نماد دایره‌ای با «1» در داخل آن بگردید. روی آن ضربه بزنید تا حالت خود تخریبی برای عکس فعال شود.

اکنون می توانید عکس را ارسال کنید و به عنوان یک عکس ناپدید شده به چت ارسال می شود. شما می توانید زمانی که آنها تصویر را مشاهده کردند متوجه شوید و اجازه دیدن آن را نخواهند داد. اگرچه، گیرنده همچنان می‌تواند از عکس‌های ناپدید شده اسکرین‌شات بگیرد و راهی برای جلوگیری یا اطلاع دادن به فرستنده در مورد آن وجود ندارد.

نتیجه

با وجود هک هایی که در ماه های اخیر اتفاق افتاده است امنیت واتساپ آنچنان هم که فکر می کردیم بالا نیست. به همین دلیل کاربران این پیام رسان باید دقت بیشتری را داشته باشند. با توجه به این موضوع باید در نظر بگیرید که استفاده کردن از این روش ها برای جلوگیری از هک واتساپ بسیار مهم است. تا جایی که خود وب سایت واتساپ استفاده کردن از این روش ها را لازم دانسته است!.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!