جلوگیری از هک اینستاگرام با روش های کاربردی و آسان برای همه

جلوگیری از هک اینستاگرام با روش های کاربردی

شب یلدا چند سال قدمت دارد ؟ بررسی تاریخچه و آداب و رسوم شب یلدا
دسامبر 18, 2018
خانه هوشمند چگونه جایی است و چه تجهیزاتی لازم دارد ؟
دسامبر 20, 2018

جلوگیری از هک اینستاگرام با روش های کاربردی

جلوگیری از هک اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرطرفدار و محبوب در بین ایرانیان است. شاید بتوان گفت که علت محبوبیت این اپلیکیشن در شیوه اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در آن است که به صورت تصویری صورت می گیرد. علاقه مندی کاربران به این اپلیکیشن نشان می دهد که قدرت تصویر در بیان احساسات بیشتر از متن است. اما با تمام ویژگی های خوبی که اینستاگرام دارد، دردسرهایی را نیز برای کاربران خود ایجاد کرده است که مهمترین آنها نگرانی از فاش شدن عکس ها و اطلاعات شخصی و یا به عبارتی هک شدن پیجشان می باشد. البته باید گفت که آگاهی و داشتن اطلاعات در این زمینه تا حد زیادی در جلوگیری از هک اینستاگرام به کاربران این شبکه کمک می کند. در این مطلب قصد داریم آموزشی کامل برای جلوگیری از هک اینستاگرام و روش های افزایش امنیت اکانت را به شما ارائه دهیم.

امنیت اینستاگرام چه قدر است ؟ ابزار های جلوگیری از هک اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک اپلیکیشن نسبتا امن است. میگوییم نسبتا، چرا که در مقایسه با پیام رسان هایی مانند تلگرام از امنیت کمتری برخوردار است. البته اینستاگرام قابلیت های مهمی که می تواند در افزایش امنیتش موثر باشد را داراست که شما باید به عنوان یک کاربر از این قابلیت ها اطلاع داشته باشید تا بتوانید در جلوگیری از هک اینستاگرام خود قدمی بردارید. به عنوان مثال اینستاگرام قابلیت تایید دو مرحله ای را دارد که با استفاده از آن تا حد زیادی می توانید از هک شدن اکانت خود جلوگیری نمایید. اما اینستاگرام به طور ذاتی ویژگی هایی دارد که ممکن است شما تمایلی به آن نداشته باشید و اطلاعات شخصی شما را در معرض دید عموم قرار دهد.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

در ادامه به بررسی روش هایی که می توان برای جلوگیری از هک اینستاگرام استفاده کرد و از حریم خصوصی خود محافظت نمود، خواهیم پرداخت.

اکانت خود را Private نمایید

اگر پیج شما یک پیج شخصی می باشد و نمی خواهید که پست های شما را تمام افراد عضو در اینستاگرام ببینند، می توانید اکانت خود را Private نمایید. بعد از این کار فقط افرادی می توانند تصاویر و ویدئوهایی که شما به اشتراک می گذارید را ببینند که درخواست Follow آن ها را قبول کرده باشید. برای شخصی سازی پیج خود می توانید وارد منوی سه نقطه در بالای صفحه خود شوید و سپس گزینه Private account را انتخاب و فعال نمایید.

فالوور های ناشناس را بلاک کنید

بسیاری از کاربران در اینستاگرام برای افزایش فالوورهای خود هر کسی که درخواست می دهد را Accept می کنند و فکر می کنند اینگونه افزایش فالوور باعث بیشتر دیده شدن می شود. اما باید توجه داشت که یکی از مواردی که ممکن است امنیت پیج شما را به خطر بیندازد، همین فالوور های ناشناس هستند. توصیه می کنیم که فقط و فقط درخواست فالوو اشخاصی را قبول کنید که کاملا آن ها را بشناسید. چنانچه قبلا درخواست افراد ناشناس را قبول کرده اید و اکنون می خواهید آن ها را بلاک کنید تا دیگر امکان مشاهده پست های شما را نداشته باشند، بایدبه بخش Followers در پیج خود بروید و اکانت هر شخصی را که می خواهید بلاک کنید لمس نمایید. در بالای صفحه باز شده دکمه منو را لمس نمایید و در صفحه جدید گزینه Block User را انتخاب کنید و به این ترتیب شخص مورد نظر بلاک می شود و دیگر نمی تواند پست های صفحه شما را ببیند.

لوکیشن خود را بروز ندهید

جلوگیری از هک اینستاگرام

یکی از قابلیت های اینستاگرام که می تواند بسیار دردسر ساز شود و امنیت اکانت کاربران را به خطر بیندازد، قابلیت اشتراک گذاری لوکیشن هنگام انتشار تصاویر و ویدئو ها می باشد. فرض کنید به مسافرتی رفته اید، تصویری از آن مکان گرفته اید و هنگام اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را به آن اضافه می کنید، در این صورت تمامی افرادی که پست شما را می بینند، می توانند از موقعیت مکانی شما هم مطلع شوند و به این ترتیب راه برای سوء استفاده های احتمالی باز خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع در تصاویر جدیدی که به اشتراک می گذارید موقعیت مکانی را اضافه نکنید.

تایید دو مرحله ای اکانت خود را فعال نمایید

قابلیت Two-Factor Authentication یا تایید دو مرحله ای در سال 2016 به وسیله فیسبوک معرفی شد و مورد توجه سازندگان بقیه شبکه های اجتماعی قرار گرفت. این قابلیت مانند یک سپر برای جلوگیری از هک اینستاگرام شما عمل می کند. چنانچه شخصی به عنوان هکر بتواند به پسورد اینستاگرام شما دسترسی پیدا کند، باز هم نمی تواند وارد اکانت شما شود چرا که با فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای باید رمز دوم را نیز برای ورود به اکانت شما داشته باشد.

برای فعال کردن تایید دو مرحله ای در اینستاگرام به صفحه پروفایل خود بروید و گزینه Settings را لمس نمایید. سپس در منویی که برای شما باز می شود گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید و آن را فعال نمایید. پس از فعال کردن آن از شما شماره موبایلی خواسته می شود، شماره موبایلی که به آن دسترسی دارید را وارد کنید تا کد تاییدیه به آن پیامک شود.

جلوگیری از هک اینستاگرام

بعد از انجام مراحل بالا شما هربار که بخواهید با دستگاه جدیدی وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، باید کد دوم را که برای شما پیامک شده وارد نمایید. توصیه می کنیم که از رمزهای اکانت خود به خصوص رمز دوم آن به شدت محافظت نمایید چرا که هکر ها به محض دسترسی به آنها می توانند به راحتی وارد اکانت شما شوند.

همچنین می توانید درباره هک اینستاگارم با گوشی مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید