جایگزین اینستاگرام بعد از فیلتر کردن آن چه اپلیکیشن هایی هستند ؟

جایگزین اینستاگرام بعد از فیلتر کردن آن چه اپلیکیشن هایی هستند ؟

پینترست
پینترست چیست ؟ آیا می تواند جایگزین اینستاگرام شود ؟
ژانویه 7, 2019
هک سیستم
نظارت بر سیستم کامپیوتری از راه دور
ژانویه 11, 2019

جایگزین اینستاگرام بعد از فیلتر کردن آن چه اپلیکیشن هایی هستند ؟

جایگزین اینستاگرام

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی در دنیا، شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد که بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در سراسر دنیا و 20 میلیون کاربر در ایران دارد. اما این روزها زمزمه هایی درباره فیلترینگ اینستاگرام در ایران به گوش می رسد که باعث نگرانی همه مردم به خصوص صاحبان مشاغل شده است. از همین رو بسیاری از افراد به دنبال اپلیکیشنی هستند که بتواند جایگزین اینستاگرام شده تا پس از فیلترینگ این شبکه اجتماعی از اپلیکیشن های جدید برای تبلیغ کسب و کارهای خود استفاده نمایند. به همین سبب هم در این مطلب قصد داریم تعدادی از برنامه هایی که می توانند جایگزین اینستاگرام شوند را معرفی کرده و ویژگی های آن ها را بررسی کنیم.

جایگزین اینستاگرام

با این که در سطح دنیا شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام کاربران زیادی را نیز جذب کرده اند، اما تا به حال هیچ یک از آن ها نتوانسته اند جای اینستاگرام را بگیرند و به اندازه این اپلیکیشن نظر مخاطبان را جلب کنند. از همین رو پیش بینی می شود که پس از فیلتر اینستاگرام در ایران، افراد به جای استفاده از دیگر شبکه های مجازی به سراغ فیلترشکن های مختلف خواهند رفت.

تجربه فیلترینگ برای مردم ایران اصلا غریبه نیست و بارها و بارها بر سر فیلتر شبکه هایی همچون توئیتر، فیسبوک و تلگرام این مسئله را تجربه کرده اند. متاسفانه هیچ یک از این فیلترینگ ها نتیجه دلخواه را نداده و بیش از پیش افراد را به سمت استفاده از وی پی ان ها و فیترشکن ها سوق داده است.

یکی از دلایلی که افراد به استفاده از فیلترشکن ها رو می آورند، نبود جایگزین های مناسب برای برنامه های قبلی می باشد که متاسفانه تا کنون نمونه های داخلی نتوانستند جایگزین مناسبی برای شبکه ها و برنامه های خارجی باشند و پروژه هایی که در این زمینه کار کرده اند با شکست مواجه شده اند.

به هر حال شبکه اجتماعی اینستاگرام یک شبکه منحصر به فرد نیست و نمونه های مشابه زیادی از این شبکه در داخل و خارج کشور وجود دارند که در ادامه این مطلب تعدادی از این نمونه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

روبیکا ؛ جایگزین ایرانی اینستاگرام

این روزها کمتر ایرانی هست که نام اپلیکیشن روبیکا را نشنیده باشد و با قابلیت های آن آشنا نباشد. می توان گفت که روبیکا قوی ترین شبکه اجتماعی داخلی است که پتانسیل کافی برای اینکه جایگزین اینستاگرام شود را دارد. این شبکه اجتماعی با امکانات فراوانی که در اختیار کاربرانش قرار می دهد و تبلیغات گسترده ای که انجام داده است، تاکنون توانسته نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند.

البته بخش شبکه اجتماعی این اپلیکیشن، هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد تا بتواند جایگزین اینستاگرام شده و محبوبیت آن را در بین کاربران به دست آورد. اما از آنجا که این اپلیکیشن تاکنون توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند، اگر بتواند در بخش شبکه اجتماعی خود نیز تغییراتی را ایجاد کند، می تواند به عنوان یک جایگزین خوب برای اینستاگرام مطرح شود.

همچنین اینترنت روبیکا در بسیاری از مواقع برای کاربران به صورت رایگان محاسبه می شود.

شبکه اجتماعی لنزور

یکی از برنامه هایی که در داخل کشور ساخته شده و می تواند یک جایگزین خوب برای اینستاگرام باشد، شبکه اجتماعی لنزور است. این شبکه اجتماعی راه زیادی دارد تا بتواند به اندازه اینستاگرام در بین ایرانیان محبوب شود. اما اگر طراحان آن برای پیشرفت هر چه بیشتر این برنامه تلاش کنند و در بروزرسانی های بعدی قابلیت های جدیدتری را به آن بیفزایند، می توان به عنوان جایگزین اینستاگرام به لنزور امیدوار بود.

جایگزین اینستاگرام

شبکه اجتماعی جیک و پیک

جیک و پیک یکی دیگر از شبکه های اجتماعی موجود در داخل کشور است که قابلیت ها و امکانات خوبی را هم در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در جیک و پیک هم مانند اینستاگرام امکان اشتراک گذاری عکس، فیلم، صدا و متن وجود دارد و همچنین کاربران می توانند پست های یک دیگر را لایک کرده و نظرات خود را برای آن ها بنویسند.

شبکه اجتماعی جیک و پیک محصولی از شرکت ویرا صدر لیان است که با هدف ارائه یک شبکه اجتماعی کاملا ایرانی، طراحی و عرضه شده است. هرچند که این شبکه اجتماعی برای جایگزین اینستاگرام شدن راه زیادی را باید طی کند اما می توان با کمی تلاش و توجه به قابلیت های آن، امید به پیشرفت و جایگزین شدن این برنامه برای اینستاگرام داشت.

شبکه اجتماعی Pinterest ؛ جایگزین خارجی اینستاگرام

از شبکه های اجتماعی داخلی که بگذریم نوبت به شبکه های خارجی می رسد که تعدادشان هم کم نیست، اما در این جا چند تا از آن هایی که امکانات و قابلیت هایی مشابه اینستاگرام دارند را معرفی می کنیم.

یکی از شبکه های اجتماعی موفق که کاربران زیادی هم در سرتاسر دنیا دارد، شبکه اجتماعی پینترست می باشد. شبکه اجتماعی پینترست عملکردی شبیه به اینستاگرام دارد و امکاناتی همچون به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو ها و متن ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. این اپلیکیشن قابلیت های قوی تر و جذاب تری نسبت به اینستاگرام در اختیار کاربرانش قرار می دهد. یکی از این قابلیت ها امکان خرید مستقیم کالا توسط این برنامه می باشد که این قابلیت کمک بسیار بزرگی به کسب و کارهای کوچک و نوپا می کند و به آن ها امکان ورود به بازار آنلاین را می دهد. علاوه بر این در این اپلیکیشن امکان به اشتراک گذاری گیف ها و فایل های مختلف هم وجود دارد. استفاده از این برنامه و حتی تبلیغ در آن برای تمام کاربران کاملا رایگان می باشد.

شبکه اجتماعی Steller

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی خارجی شبکه اجتماعی استلر می باشد که قابلیت جایگزین اینستاگرام شدن را دارد. این برنامه دارای نسخه های اندروید، آی او اس و وب می باشد. در استلر هم مانند دیگر برنامه هایی که تا به اینجا معرفی کردیم امکان به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو وجود دارد. قابلیت جالبی که استلر نسبت به دیگر شبکه ها دارد این است که بدون داشتن حساب کاربری می توانید وارد آن شده و پست های صفحات عمومی را مشاهده کرده و لایک کنید.

جایگزین اینستاگرام

شبکه اشتراک گذاری تصویر 500PX

شبکه اجتماعی 500px یکی دیگر از شبکه های خارجی است که احتمالا اسم آن را نسبت به دیگر شبکه ها کم تر شنیده اید. این شبکه اجتماعی به صورت حرفه ای تری بحث عکاسی و به اشتراک گذاری تصاویر را دنبال می کند، از همین رو یک مکان مناسب برای افرادی است که به عکاسی حرفه ای علاقه مند هستند.

این اپلیکیشن نسبت به اینستاگرام ضعیف تر عمل کرده اما می توان به پیشرفت آن امید داشت تا بتواند جایگزین مناسبی برای اینستاگرام شود. در این شبکه اجتماعی نیز همچون دیگر شبکه ها امکان اشتراک گذاری تصاویر و لایک و کامنت گذاشتن وجود دارد. برنامه 500px دارای نسخه اندروید و آی او اس می باشد.

دیگر شبکه های اجتماعی مشابه و جایگزین اینستاگرام

علاوه بر مواردی که در بالا معرفی کردیم، برنامه های فراوان دیگری وجود دارد که می توانند جایگزین اینستاگرام شوند. اما باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از این شبکه ها خود درگیر بحث فیلترینگ و یا تحریم هستند.

شبکه اجتماعی Vero و برنامه پیام رسانی Snapchat از شبکه هایی هستند که کاربران ایرانی آن ها درگیر مبحث فیلترینگ شده اند و یا به دلیل تحریم ها به آنها سرویس رسانی نمی شود. علاوه بر دو مورد بالا که شباهت زیادی به اینستاگرام دارند و کاربران زیادی را نیز جذب کرده اند، شبکه های دیگری همچون Flickr و Ello وجود دارند که متاسفانه استفاده از آنها هم آسان نمی باشد و محدودیت هایی دارد.

نتفلیکس نیز یک شرکت جهانی رسانه سیال و تولیدکننده مجموعه‌های تلویزیونی است که تقریبا شبیه به روبیکا عمل می کند. شما می توانید از لینک مربوطه درباره این شبکه جهانی بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید