تلگرام X را بر روی گوشی خود نصب نکنید تفاوت آن با نسخه اصلی در چیست؟

تلگرام X را بر روی گوشی خود نصب نکنید تفاوت آن با نسخه اصلی

نظارت بر گوشی فرزندان
برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل اعضای خانواده از راه دور
فوریه 5, 2018
خیانت همسر
استفاده از نرم افزار spy برای رهایی که افکار پریشان خیانت همسر
فوریه 9, 2018

تلگرام X را بر روی گوشی خود نصب نکنید تفاوت آن با نسخه اصلی

تلگرام X

قبل از انتشار تلگرام X قرار بود نام آن را Challegram بگذارند تلگرام ایکس در واقع همان تلگرام معمولی با قابلیت‌های پایه پیام رسانی در کنار یکسری ویژگی‌های جدید بوده که در نسخه معمولی به آن‌ها دسترسی نداشتیم این ویژگی‌های جدید و تفاوت‌های ایجاد شده شاید دلایلی باشند برای اینکه بخواهید به طور کل از تلگرام معمولی خداحافظی کنید و به تلگرام X کوچ کنید.

چرا نباید فعلا از تلگرام X استفاده کنیم ؟

وضعیت امنیتی نامشخص

نسخه ای که به طور تستی قرار بود انجام شود تلگرام X بود این موضوع چند بار توسط کمپانی تلگرام این موضوع تاکید شده که این اپ در مرحله آزمایشی خود قرار دارد.برای اینکه اطلاعات خود را به دست این نسخه تلگرام بسپارید هنوز زود است ، با این که هر دو اپلیکیشن از یک سرویس مشترک استفاده می‌کنند و تلگرام هم همیشه در زمینه امنیت بسیار دقیق عمل کرده است.

با توجه به اینکه این اپلیکشن آزمایشی است کافی است یک باگ امنیتی کوچک پیدا شود و طبیعتا با مشکل روبرو خواهید شد . بهتر است حداقل تا زمانی که پسوند “آزمایشی” از کنار نام این برنامه حذف نشده، حداقل با حساب کاربری اصلی خود از تلگرام X استفاده نکنید.

عدم پشتیبانی از تم

در تلگرام X از منوی تم پشتیبانی نمیکند با اینکه این ویژگی بسیار محبوب است اما با وجود تمامی قابلیت‌های کاربردی جدیدی که به تلگرام X افزوده شده است، البته خواهید توانست ظاهر برنامه را تغییر دهید، اما این تغییر ظاهر تنها توسط سه تمی که از پیش تعیین شده، قابل انجام است.

در کل شما امکان استفاده از فایل‌های تم ساخته شده برای تلگرام ندارید و همچنین بخشی هم برای ویرایش دستی تم برنامه در منوهای مختلف وجود ندارد. در تلگرام ایکس برخلاف تلگرام معمولی، دست کاربر آن‌چنان برای شخصی‌سازی‌های ظاهری توسط تم باز نیست.

عدم پشتیبانی تلگرام X از افزودن چند اکانت

آخرین نسخه تلگرام قابلیتی جالب افزوده است تا کاربران بتوانند چند اکانت با شماره‌های مختلف را در اپ داشته باشند و به صورت همزمان به کنترل آن‌ها بپردازند. در نسخه رسمی تلگرام X بخش افزودن چند اکانت به برنامه وجود نداشته و شما نمی‌توانید از این ویژگی در این برنامه استفاده کنید. بنابراین اگر از کاربرانی هستید که چندین حساب کاربری در تلگرام دارید، بهتر است فعلا سراغ تلگرام ایکس نروید.

از زمان عرضه تلگرام X برای اندروید بسیاری از کاربران دچار سردرگمی شده اند نمیدانند کدام نسخه بهتر است و قابلیت های کدامیک بیشتر هستند

شاید شما هم بدانید که تلگرام یک نرم افزار متن باز است  یعنی اینکه که هر شخص یا شرکتی اگر مایل باشد بسته به  سلیقه خود در رابط کاربری و برخی امکانات آن تغییرات اعمال کرده و براساس مجوزهای مربوطه با یک نام جدید آن را روانه بازار کند. نمونه های زیادی از این نوع اپلیکیشن‌ها را قطعه در Store های اندرویدی دیده اید. موبوگرام، تلگرام فارسی، پلاس، تلگرام پلاس، تلگرام تاک و… از جمله این موارد هستند.

تلگرام X نیز که تا همین چندروز پیش با نام Challegram شناخته می شد، اکنون به عنوان یک کلاینت رسمی از سمت تلگرام شناخته می شود. پیش از این تلگرام در وبسایت خود از نرم افزار Unigram به عنوان یکی از کلاینت های غیررسمی برای ویندوز، رونمایی کرده بود.

تلگرام Xگرام تفاوت تلگرام X با نسخه اصلی

در واقع اگر بخواهیم دقیق به این موضوه بپردازیم باید گفت که تلگرام X ، جز ظاهر و سرعت تفاوت چندانی با نسخه اصلی تلگرام نداردبا این تفاوت که سرعت تلگرام X به این خاطر که برای  بهینه سازی این نسخه برای پردازنده های ۶۴ بیتی، سرعت بالاتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. از طرف دیگر رابط کاربری این نسخه تغییراتی داشته از جمله امکان حذف پاپ آپ های حبابی که پیغام ها در آن قرار می گیرد و حالت شب که برای بسیاری از کاربران جذاب است. همچنین تغییراتی در طراحی پخش کننده موزیک انجام شده است. یکی دیگر از ویژگی های جذاب تلگرام X امکان مشاهده محتویات یک چت یا کانال بدون باز کردن آن است. این قابلیت به شما اجازه می دهد با نگاه داشتن ممتند انگشت روی یک چت یا کانال یا گروه محتویات آن را بدون Seen شدن تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید