تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی

شماره مجازی
شماره مجازی با برنامه 2ndline، قابل استفاده در تلگرام
آگوست 17, 2017
شنود از راه دور با تلفن همراه بدون نیاز به برنامه
آگوست 20, 2017

تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی

تشخیص گوشی اصل شاید مهمترین اصل برای خرید گوشی باشد در بازار حال گوشی های تقلبی  زیادی در بازار وجود دارد که از نظر ظاهری با مدل اصلی گوشی هیچ تفاوتی ندارند.

اکثر فروشندگان سودجو  گوشی های فیک را به جای گوشی اصل به مشتریانی که توان تشخیص گوشی اصل را ندارند میفروشند و پول گوشی اصل را از آنها دریافت میکنند. البته با این گوشیهای جدید تشخیص یک گوشی فیک از گوشی اصلی گاهی اوقات کار سختی است.

گوشی های فیک تفاوت هایی با گوشی های اصل دارند ما برای شما آموزش خواهیم داد که چطور تشخیص دهید
تشخیص گوشی اصل

روش های تشخیص گوشی اصل :

1. کیفیت ساخت
 در ساخت گوشی های فیک از موادنا مرغوب و بی کیفیت استفاده میکنندو طبیعتا این گوشی های قلابی هیچگاه کیفیت ساخت گوشی های اصل را ندارند. با در دست داشتن دو گوشی شما متوجه این موضوع خواهید شد.
2. بررسی مواد استفاده شده در بدنه گوشی از طریق سایت کمپانی تولید کننده
شما می توانید به وبسایت کمپانی  گوشی مدنظر  خود بروید و چک کنید که گوشی شما از چه موادی ساخته شده است. معمولا این موارد در سایت سازنده گوشی ذکر میشود.
برای تشخیص گوشی اصل به عنوان مثال مثال در سایت سازنده گوشی دستگاه مورد نظر شما را  فلزی معرفی کرده است اما گوشی که شما مشاهده کردید پلاستیکی بود، یعنی فیک است.
تشخیص گوشی اصل
3. تطابق مشخصات درج شده بر روی جعبه گوشی و مشخصات در تنظیمات گوشی
اکثر کمپانی های سازنده تمام اطلاعات راجع به سخت افزار و نرم افزار استفاده در گوشی بر روی جعبه آن درج می کنندبا توجه به این مشخصات به تنظیمات گوشی بروید و  سپس وارد بخش “About Phone” شوید و چک کنید که مشخصاتی که در آنجا ذکر شده با مشخصات درج شده بر روی جعبه گوشی مطابقت داشته باشد. اگر غیر از این بود، گوشی قلابی است.
شاید جعبه گوشی در دسترس شما نباسشد با این حال شما هم می توانید از روی  سایت که مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شما را ذکر کرده مراجعه کنید و چک کنید که مشخصات ذکر شده در آن سایت با مشخصات گوشی در دست شما مطابقت دارد و یا خیر. البته باید به یک سایت معتبر مراجعه کنید که اطلاعات درستی در اختیار کاربران قرار داده باشد.
4.  مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی را به وسیله نرم افزار ها چک کنید
برنامه هایی به منظور نمایش اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری ساخته شده اند که می توانند مشخصات گوشی را به شما ارائه دهند. از بین این نرم افزار ها میتوان به CPU-Z اشاره رد که بسیار دقیق و کامل است.
5. بررسی سیستم عامل اندروید یا IOS
مثلا گوشی شما آیفون است تنظیمات گوشی را باز کنید و گزینه  About Phone را کلیک کنید و اگر سیستم عامل آن  اندروید بود،پس گوشی فیک است! زیرا گوشی های آیفون حتما باید دارای سیستم عامل iOS باشند.

تشخیص گوشی اصل با شماره سریال

6. شماره سریال  گوشی های آیفون را چک کنید
برای مشاهده شماره سریال گوشی آیفون، بعد از ورود به بخش About Phone  وارد بخش General می شوید تا در این بخش بتوانبد یک شماره سریال  مشاهده کنید. این شماره سریال را در کادر موجود در سایت وارد کنید و گزینه ی Confirm را کلیک کنید تا مدت زمان خدمات پس از فروش گوشیتان را مشاهده کنید.
تشخیص گوشی اصل
  وقتی که شما شماره سریال را وارد کردید اما با پیغام “We’re sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again” روبروشدید،  گوشی شما اصل نیست.
7.  شماره سریال گوشی اندرویدی را بررسی کنید
سریال گوشی در یک برچسب در پشت  گوشی های اندرویدی درج شده و در بعضی دیگر در بخش About Phone  در تنظیمات وجود دارد . اما در تمامی گوشی های اندرویدی با وارد کردن کد زیر در تنظیمات میتوانید این سریال را مشاهده کنید:
*#06#

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!