بازاریابی تاثیر گذار با ترفندهایی برای بیشتر دیده شدن در شبکه اجتماعی اینستاگرام

ترفندهایی برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام برای بازاریابی تاثیر گذار

خیانت همسر
استفاده از نرم افزار spy برای رهایی که افکار پریشان خیانت همسر
فوریه 9, 2018
پیدا کردن گوشی اندروید
پیدا کردن گوشی اندروید با چند روش امکان پذیر است
فوریه 15, 2018

ترفندهایی برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام برای بازاریابی تاثیر گذار

بازاریابی تاثیر گذار

از زمانی که شبکه های اجتماعی گسترش یافته اند بازاریابی تاثیر گذار یا مارکتینگ در میان مردم افزایش یافت. همانطور که شما هم در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده اید از بازیگران تا طنزپردازان و عکاسان هرکس به نوعی از این نوع بازاریابی تاثیر گذار استفاده می‌کنند و مهمترین بستر این نوع بازاریابی در این روزها اینستاگرام است. بازاریابی تاثیر گذار اینستاگرامی قدرت تاثیر گذاری در جامعه‌ای فراتر از فقط دنبال کننده‌های اینستاگرامی دارند. آنها با یک تصویر یا نوشته می‌توانند موجب به راه‌ انداختن موجی در شبکه‌ و رسانه‌های مختلف شوند.

در این مطلب می‌خواهیم بدانیم چطور می‌شود بعضی پست‌های اینستاگرامی پربیننده و به اصطلاح وایرال (viral) می‌شوند؟ چطور بعضی تصاویر به سرعت در اکسپلور اینستاگرام دیده می‌شوند و هزاران لایک و نظر می‌گیرند. دیده شدن و جلب توجه کردن در اینستاگرام اتفاقی نیست و برای دستیابی به آن باید با برنامه جلو رفت تا الگوریتم اینستاگرام تصاویر شما را به عنوان پست ویژه بشناسد.

چند ترفند برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام برای بازاریابی تاثیر گذار

۱. سوال‌های الکی بپرسید

قانون و الگوریتم شبکه اجتماعی اینستاگرام فاکتورهای مختلفی را برای این که کدام تصویر را زودتر و بالاتر از بقیه به شما نشان دهد بررسی می‌کند. اصلی ترین فاکتور به نحوه کنش شما با اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید دارد. برای مثال اگر در تصاویر یک اکانت قبلا نظر داده باشید یا لایک زده باشید احتمال اول دیده شدن آن بیشتر می‌شود، یعنی شما به این اکانت اهمیت بیشتری داده‌اید. براساس همین کنش و واکنش‌ها الگوریتم اینستاگرام یک نوع رتبه‌بندی ایجاد می‌کند و بر اساس همان ترتیب پست‌ها را به شما و باقی دنبال کننده‌ها نشان می‌دهد. کمترین تاثیر را لایک زدن دارد و بعد از آن ثبت نظر تاثیر بیشتری دارد. بیشترین تاثیر را هم پیام مستقیم برای صاحب اکانت و ذخیره کردن تصاویر دارد.

ره حل ساده برای برای کسب رتبه بالاتر در این الگوریتم سوال‌های ساده پرسیدن است .  به عنوان مثال نظرتان درباره لباس جدیدم چیست؟ موسیقی مورد علاقه شما است؟از این قبیل سوالات که مطمئنا میان صدها طرفدار و دنبال کننده تعداد زیادی نظر خواهند داد و تعدادی هم در پیام مستقیم به سوال شما جواب خواهند داد.

هنگامی که شما این روند را تکرار کنید یک رابطه دو طرفه با دنبال کنندگان و شما ایجاد می‌کند و الگوریتم اینستاگرام هم با مشاهده این کنش‌ها تصویر شما را به جمعیت بیشتری نمایش خواهد داد. اگر کسب و کاری دارید در عرضه محصول جدید فقط به یک لینک خرید و قیمت اکتفا نکنید، درباره نظرشان سوال بپرسید و اجازه دهید به طور مستقیم سفارش دهند.

بازاریابی تاثیر گذار

۲. با دیگر اکانت‌های مشابه همکاری داشته باشید

برای اینکه پست شما رتبه بالا بگیرد و کیفیت را جلوه دهدشاخص‌های با کیفیتی است به نام تعداد لایک و نظر دریافتی در ساعات اولیه برای پست شما، هرچه قدر تعداد بیشتری در ساعات اولیه انتشار پست شما باشد  به احتمال بیشتری وایرال خواهد شد و در اکسپلور دیده می‌شود.

یک ترفند برای وایرال شدن سریع‌تر، همکاری با چند اکانت مشابه است. برای مثال اگر اکانت مدل لباس دارید، با دیگر اکانت‌های مشابه همکاری داشته باشید و پست‌های یکدیگر را لایک کنید و نظر بگذارید یا تصاویر یکدیگر را به اشتراک گذارید و در قسمت نظرات به یکدیگر لینک دهید. این کار باعث می‌شود تعداد زیادی کنجکاوانه به اکانت‌ها همکار سر بزنند و بیشتر دیده شوند.

۳. در بازاریابی تاثیر گذار همه چیز را دوطرفه کنید

با اینکه افزایش تعداد دنبال کننده‌ها و لایک و نظر کافی خوب است اما برای این که همواره پست‌های اینستاگرامی بیشتر دیده شوند و یک بازاریابی تاثیر گذار داشته باشید  باید دنبال‌کننده‌های کنش‌گر داشته باشید به زبان ساده طرفداران ثابت قدم داشته باشید.

برای داشتن طرفداران صمیمی و استوار باید با آنها رابطه برقرار کرد یعنی به نظراتشان جواب دهید و حتی در میان طرفداران جدی و همیشه فعال تعدادی را دنبال کنید و تصاویر آنها را لایک کنید تا آنها هیچ وقت شما را ترک نکنند. تعداد زیادی از دنبال کننده‌ها در واکنش به پست‌ها غیر فعال هستند، با ترفندهای مختلف باید سعی شود همه طرفداران را به نوعی به واکنش دادن وادار کرد تا از بیشترین ظرفیت برای دیده شدن سریع استفاده شود.

اینستاگرام بدون شک یک ابزار مهم بازاریابی است و با چند ترفند مثل آنچه در این مطلب آمد می‌تواند به سرعت رشد کرد و مشتریان زیادی را به دست آورد. کلید اصلی بازاریابی تاثیر گذار کنش و واکنش بیشتر با طرفداران و دنبال کنندگان است.

اگر شما هم از آن دسته از توسعه دهندگانی هستید که در شبکه‌های اجتماعی با شرکت‌ها و استارتاپ‌های خارجی در ارتباط هستید و برای نقد کردن درآمد ارزی خود مشکل دارید کافی است با همکاران باتجربه ما در پیمنت۲۴ در تماس باشید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

همچنین می توانید مطالب دیگری را درباره اینستاگرام بخوانید که لینک آن ها را در زیر قرار داده ایم:

بازدیدیاب اینستاگرام 

استوری اینستاگرام

امنیت اینستاگرام

مصرف اینترنت همراه در اینستاگرام

دریافت اطلاعات تلگرام و اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

ردیابی اینستاگرام

هک تلگرام و اینستاگرام

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

فیلتر اینستاگرام

مکالمه اینستاگرام

پرسیدن سوال در استوری

تغییر ایمیل اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام

پسورد اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید