بهترین فیلم های 2021 - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

بهترین فیلم های 2021

بهترین بازی های 2021
بهترین بازی های 2021
ژانویه 1, 2022
بهترین انیمیشن های 2021
بهترین انیمیشن های 2021
ژانویه 3, 2022

بهترین فیلم های 2021

بهترین فیلم های 2021

بهترین فیلم های 2021

با نزدیک شدن به پایان سال و یک فصل طولانی جوایز دیگر، زمان آن فرا رسیده است که IndieWire از نظرسنجی سالانه منتقدان خود در مورد بهترین فیلم‌های سال 2021 رونمایی کند. امسال با احیای مدار جشنواره، شاهد موفقیتی در عرضه‌های سینمایی بودیم  . از فیلم‌های بزرگ و موردانتظار مانند «Dune» گرفته تا فیلم‌های مورد علاقه کن مانند «آنت»، «بدترین فرد جهان»، «Titane» و «Drive My Car» و نیروگاه‌های نتفلیکس مانند «قدرت سگ»، فهرست متنوع امسال سینما و فرهنگ را مانند سال 2021 منعکس می کند.در این مقاله بهترین فیلم های 2021 را بررسی می کنیم.

بهترین فیلم های 2021

در ابتدای سال 2021 به شما فیلم های جدید 2021 را معرفی کردیم. با رای گیری 187 منتقد و روزنامه نگار در مورد بهترین فیلم ها و اجراها در نظرسنجی امسال، مطالعه شخصیت وسترن جین کمپیون “قدرت سگ” با اختلاف قابل توجهی پیروز شد. این دومین بار در تاریخ این نظرسنجی و دومین سال متوالی پس از «سرزمین عشایر» است که فیلمی به کارگردانی یک زن در صدر این فهرست قرار می گیرد. «قدرت سگ» همچنین در صدر فهرست کارمندان خود IndieWire از بهترین فیلم‌های سال 2021 قرار گرفت.

 

کارکنان IndieWire، Variety، Rolling Stone، Vanity Fair، و Entertainment Weekly همگی رأی دادند. همچنین نویسندگان مستقل و کارکنان روزنامه ها، وب سایت ها، رادیو و تلویزیون از سراسر اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا، آسیا، خاورمیانه، و استرالیا – و همچنین در سراسر ایالات متحده و کانادا. با این حال، همه شرکت‌کنندگان موظف بودند فقط به فیلم‌هایی رأی دهند که در سال گذشته در ایالات متحده در سینما، استریم یا VOD منتشر شده‌اند.

فهرست کامل 7 فیلم برتر سال 2020 را در نظرسنجی IndieWire Critics را در زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: فیلم اکشن جدید

7. “فرار”

کارگردان: یوناس پوهر راسموسن

جوایز فیلم اروپایی برای مستند و انیمیشن بلند، جایزه گاتهام برای بهترین مستند، جایزه NYFCC برای بهترین فیلم غیرداستانی، جایزه بزرگ هیئت داوران ساندنس

نقد :

فیلم‌های بی‌شماری درباره بحران مهاجرت ساخته شده است، اما هیچ‌کدام از آن‌ها نبوغ محض «فرار» را ندارند. در مستند پویانمایی تحسین‌برانگیز جوناس پوهر راسموسن، فیلمساز دانمارکی، یک پناهجوی افغان داستان 20 ساله بقای خود را بازگو می‌کند و داستان خیره‌کننده با او همراه می‌شود.

با این حال، سبک گرافیکی قابل توجه همراه با روایتی کار می کند که در هر قالبی شگفت زده می شود: وقتی مرد – که فقط با نام مستعار، امین نوابی شناخته می شود – به تدریج تجربیات خود را باز می کند، “فرار” راز قدرتمندی را می سازد که در گذشته اش مدفون شده است. تا بحران جهانی مهاجران را در قالبی دقیق بازگو می کند.

6.بهترین فیلم های 2021  ” اعزام فرانسوی “

کارگردان: وس اندرسون

بازیگران: بیل موری، تیلدا سوینتون، جفری رایت، فرانسیس مک دورمند، تیموتی شالامه، لی سیدوکس، بنیسیو دل تورو

بهترین فیلم های 2021

بازیگران فیلم اعزام فرانسوی یا مهاجرت فرانسوی

نقد:

در مورد قاب‌های دقیق، رنگ‌های زنده، و نمایش بی‌رحم آثار اندرسون چیزهای زیادی ساخته شده است، اما در مورد ماده زیر آن کمتر ساخته شده است. فیلم‌های اندرسون ممکن است پروازهای زیبا و عجیبی باشند، اما در عین حال کنجکاوی واقعی را درباره ماهیت عجیب روابط انسانی بیان می‌کنند. افرادی که در مرکز «فرانسه اعزام» قرار دارند نیز این کار را انجام می‌دهند: این کتاب طرح جذاب داستان‌هایی درباره مهاجران آمریکایی در فرانسه، خوشامدگویی به داستان‌گویی به‌عنوان راهی برای درک جهان است. این فیلم یک سلام سه قسمتی بی‌نظیر به روزنامه‌نگاری قدیمی به طور کلی و نیویورکر به طور خاص است.

5. بهترین فیلم های 2021 :”خاطرات”

کارگردان: Apichatpong Weerasethakul

بازیگران: تیلدا سوینتون، خوان پابلو اورگو

جوایز: جایزه هیئت داوران کن

بررسی IndieWire را بخوانید: «Memoria» با اولین ترس از پرش در حرفه Apichatpong Weerasethakul شروع می‌شود، اما تأثیر ناگهانی آن به اندازه نحوه طنین‌اندازی آن در سکوت بعدی نیست. هر کسی که با غزلیات آهسته سوز در مرکز آثار کارگردان تایلندی آشنا باشد، می داند که او چگونه به یک منطق رویایی پایبند است که برای استقرار در آن زمان می برد. «موریا» در کلمبیا، اولین فیلم او که در خارج از کشورش ساخته شد، همینطور است. و همچنین هر چیزی در «عمو بونمی که می‌تواند زندگی‌های گذشته‌اش را به خاطر بیاورد» یا «گورستان شکوه». اما این بار، یک اضطراب وجودی عمیقی در وجود دارد.

بهترین فیلم های 2021

مموریا یکی از بهترین فیلم ها در سبک علمی و فانتزی است

4. “بدترین فرد جهان”

کارگردان: یواخیم تریر

بازیگران: Renate Reinsve، Anders Danielsen Lie

جوایز: جایزه بهترین بازیگر زن کن

نقد:

جولی (رناته رینسو) یک دانش‌آموز باهوش در اواخر دهه 20 سالگی در مدرسه پزشکی نروژی است که به همان اندازه داکوتا جانسون شبیه داکوتا جانسون است. کارگردان، خواکین تریر، هنگامی که برای اولین بار او را ملاقات می‌کنیم، در بالکن بالای مرکز شهر اسلو با لباس کوکتل بی‌پشت، به شدت بر جذابیت او تأکید می‌کند، به طوری که حتی تمرکزش را بر روی شهر پشت سرش می‌گذارد تا جایی که فقط تار شود.

او دنیا را در دستان خود دارد و روایت rat-a-tat به سختی می تواند با حس طاقت فرسا او از احتمال جوانی همراه شود. اما همانطور که هر کسی که یک ساعت را بی هدف در نتفلیکس هدر داده است به خوبی می‌داند، داشتن گزینه‌های زیاد می‌تواند شما را از تعهد به یکی از آنها باز دارد. هر چه منو بزرگتر باشد، احساس اینکه غذای مناسبی را سفارش داده اید سخت تر است.

3. پیتزا شیرین بیان

کارگردان: پل توماس اندرسون

بازیگران: آلانا هیم، کوپر هافمن، بردلی کوپر، شان پن، بنی سافدی

جوایز: جوایز هیئت ملی بازبینی برای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و اجرای موفقیت آمیز (هایم و هافمن). جایزه AFI؛ جایزه NYFCC برای بهترین فیلمنامه

نقد:

پل توماس اندرسون، فیلم‌های لعنتی-فیلم‌های بی‌نظیر، «پیتزا شیرین‌بیان»، غیرقابل انکار فیلمی است که به سن بلوغ می‌رسد – اولین سهم واضح او در ژانری است که با نوع خود اختراع بیمارگونه و نیاز حیوانی به پذیرش تعریف می‌شود. به هر یک از هشت ویژگی قبلی او دامن زد – اما واقعاً به بزرگ شدن نیست. برای یک چیز، هر دو نفر از رهبران آن قبلاً تا حدی بزرگ شده اند (یا حداقل به طور تهاجمی به سمت چپ) و فقط به کسی نیاز دارند که افرادی را که در این فرآیند تبدیل شده اند بشناسد. برای دیگری، حتی در قدیمی‌ترین شخصیت‌های اندرسون، همیشه یک ویژگی کودکانه وجود دارد.

2. بهترین فیلم های 2021 :”Drive My Car”

کارگردان: ریوسکه هاماگوچی

بهترین فیلم های 2021

ماشین من را بران یکی از بهترین فیلم های 2021 است

بازیگران: هیدتوشی نیشیجیما، توکو میورا

جوایز: جایزه بهترین فیلمنامه کن، جایزه بهترین فیلم NYFCC، جایزه بهترین فیلم بین المللی گاتهام

نقد IndieWire را بخوانید: اقتباس شده توسط “Happy Hour” و نویسنده “Asako I & II” Ryûsuke Hamaguchi از داستان کوتاه هاروکی موراکامی، “Drive My Car” یک برخورد رو در رو بین یک فیلمساز نوظهور است که مجذوب زندگی داخلی زنان شده است. و نویسنده معروفی که … نیست (از جذابیت های دیگرش چیزی نگویم، موراکامی بیشتر به دختران رویایی پیکسی مرموز علاقه دارد). اما این دو داستان نویس بسیار متفاوت تنها افرادی نیستند که در این سه ساعت حیرت انگیز برای کنترل چرخ با هم رقابت می کنند.

1. “قدرت سگ”

کارگردان: جین کمپیون

بازیگران: بندیکت کامبربچ، کرستن دانست، کودی اسمیت-مک فی، جسی پلمونز

جوایز: جوایز NYFCC برای بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد (Cumberbatch) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (Smit-McPhee). جایزه بهترین کارگردانی ونیز؛ جایزه AFI

نقد :

جین کمپیون در طول 12 سال از آخرین فیلم بلند خود به اندازه کافی مشغول بوده است. اما “قدرت سگ” خون یخی او این تصور را ایجاد می کند. که او هر دقیقه از آن زمان را در یک تاریکی سپری کرده است. اتاق و تیز کردن همان چاقو. اکنون نویسنده «In the Cut» با یک خنجر با نوک سمی از یک درام غربی که در پوست خام و طناب کهنه پیچیده شده است. افسانه ای درخشان و قاتل در مورد قدرت مردانه که آنقدر دندانه الماس دارد، قربانیانش تا اولین قطره خون خود نیمه مرده هستند.

نتیجه

بهترین فیلم های سال 2021 را با هم مرور کردیم. اما باید بدانید که این فیلم ها بر اساس امتیاز دهی افراد خاصی در هیئت داوران رتبه بندی شده اند. بسیار پیش آمده است که یک فیلم سینمایی نتواند در میان داوران امتیاز خوبی را کسب کند. اما به هر دلیلی به شدت محبوب و پرطرفدار باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به این لیست از بهترین فیلم های 2021 اکتفا نکنید و تلاش کنید که با روش های مختلفی خودتان بهترین فیلم ها را پیدا کنید. گرچه نگاه کردن سینمایی ها با دید باز و توجه به این که برای همه ی این ها چه زحماتی کشیده شده می تواند شما را به شدت راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید