بهترین آنتی ویروس های رایگان را بشناسید + دانلود آنتی ویروس - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

بهترین آنتی ویروس های رایگان را بشناسید + دانلود آنتی ویروس

بازی
بازی های اندروید و آیفون : بهترین ها در این هفته اول خرداد 1397
می 25, 2018
مکان یابی افراد
مکان یابی افراد از طریق شماره تلفن با استفاده از نرم افزار
ژوئن 3, 2018

بهترین آنتی ویروس های رایگان را بشناسید + دانلود آنتی ویروس

بهترین آنتی ویروس

بهترین آنتی ویروس را حتما همه شما که دنبال امنیت برای کامپیوتر و گوشی های هوشمند خود هستید اولین فکری که اکثر هنگامی که یک دستگاه جدید هوشمند میخرند نصب بهترین آنتی ویروس است .

با اینکه مایکروسافت برای امنیت سیستم‌عامل ویندوز 10 بهترین آنتی ویروس را به گفته خود ساخته است اما ویندوز دیفندر علاوه بر این‌که نسبت به برنامه‌های دیگر ضعیف‌تر عمل می‌کند، به دلیل استفاده‌ی گسترده‌، نقاط ضعف آن کاملا توسط هکرها شناسایی شده است.

با این وجود کاربرانی که از این ویندوز استفاده میکنند می‌توانند هدف ویروس‌ها، حملات هکری و دزدی اطلاعات قرار بگیرند.

حتما شنیده اید هر ارزانی بی علت نیست که این گفته نیز برای بهترین آنتی ویروس های رایگان نیز صدق میکند و دلیل رایگان بودن این برنامه ها این است که تا در عوض بتواند از داده‌های شما جهت بهبود نرم افزار خود بهره بگیرد. به علاوه ممکن است پنجره‌هایی به صورت پاپ‌آپ هنگام استفاده از این آنتی‌ویروس‌ها مشاهده کنید؛ اما از لحاظ کیفیت انجام کار، تمامی مواردی که برای شما فهرست می‌کنیم، کاملا با نسخه‌های پولی برابری می‌کنند و صرفا ممکن است امکانات نرم‌افزار در بخش‌های حفاظتی کمتر باشد. به بیان دیگر، آنتی‌ویروس رایگان یا نوعی از حفاظت را پشتیبانی نمی‌کند یا اگر پشتیبانی کند به درستی آن را انجام می‌دهد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان

۱. بیت دیفندر (Bit Defender)

سیستم عامل نسخه ویژگی‌ها
ویندوز، مک، اندروید 2018 محافظت در برابر فیشینگ، تحلیل رفتاری، اسکن خودکار

نسخه‌ی رایگان این برنامه از طراحی و شکل زیبایی برخوردار است و با سرعت بالا و قدرت قابل توجه آن در تشخیص ویروس، بیت دیفندر را در رتبه‌ای بالاتر از سایر رقبا قرار داده است.

در واقع به این آنتی ویروس یک شمشیر دو لبه میگویند چراکه قابلیت اتوپایلت دارد که کاراین قابلیت که این حالت با وجود این‌که مدیریت ویروس‌ها را تسهیل می‌کند، آن را از کنترل کاربر خارج می‌سازد. بنابراین، مجبور خواهید بود به برنامه اعتماد کنید. این در حالی است که در گذشته مواردی مانند آنتی‌ویروس پاندا وجود داشته است که برنامه خود را ویروس تشخیص داده و تعداد زیادی از سیستم‌های ویندوزی را با مشکل مواجه کرده بود.

با این‌که بیت‌دیفندر تمیز، هوشمند و بهینه طراحی شده است، مجبور هستید گاهی پاپ‌آپ‌های آن را تحمل کنید.

نقاط قوت

 • اسکن سریع
 • قدرتمند در زمینه‌ی کشف ویروس

نقاط ضعف

 • گزینه‌های کم
 • فاقد امکان برنامه‌ریزی اسکن

۲. آنتی‌ویروس رایگان Avast

سیستم عامل نسخه ویژگی‌ها
ویندوز، مک، اندروید 17

ویروس‌یابی، حالت گیمینگ، مدیریت پسورد، اسکن بدافزار

بهترین آنتی ویروس که جزو بهترین آنتی ویروس ها قرار گرفته است قرار است با ادغام  دو آنتی‌ویروس Avast و AVG هنوز ادغام نشده‌اند و شرکت اعلام کرده است که آن دو را جداگانه توسعه خواهد داد

نسخه جدید این برنامه رایگان است که از حالت گیمینگ برخوردار است این حالت هنگامی که شما در حال انجام بازی‌های سنگین هستید، آنتی‌ویروس سخت‌افزار سیستم شما را به کار نگیرد و به علاوه هیچ پاپ‌آپی را به شما نمایش ندهد. این برنامه در جدیدترین نسخه تغییرات خوبی داشته است. امکان مدیریت پسورد نیز در این آنتی‌ویروس گنجانده شده است که مسلما قابلیت خوبی برای یک آنتی‌ویروس به شمار می‌آید.

هرچند Avast به نسبت پاپ‌آپ‌های زیادی را نمایش می‌دهد، اما تأثیر منفی آن روی سرعت اجرای نرم‌افزارها بسیار کم است.

بهترین آنتی ویروس

نقاط قوت

 • عدم تأثیرگذاری منفی روی عملکرد رایانه
 • محافظت عالی در برابر ویروس

نقاط ضعف

 • تنظیمات امنیتی آزاردهنده
 • داشتن لینک‌های متعدد به نسخه‌ی پولی

۳. سوفوس هوم (Sophos home)

سیستم عامل نسخه ویژگی‌ها
ویندوز، مک 17 محافظت در برابر ویروس، محافظت در برابر فیشینگ، کنترل والدین، محافظت همزمان از ۱۰ رایانه

نرم افزار امنیتی در واقع در کلاس تجاری قرار گرفته است که این آنتی ویروس با اینکه رایگان است قابلیت‌های بیشتری دارد و در برابر بدافزار را همراه با ابزار آنتی فیشینگ برای مرورگر خواهید داشت. به علاوه، امکان کنترل محتوا از طریق سیستم مرکزی با پشتیبانی حداکثر ۱۰ سیستم وجود دارد که می‌تواند در کنترل فرزندان در فضای اینترنت بسیار مفید باشد.

هرچند سوفوس هوم همواره نوتیفیکیشن‌هایی را به شما نمایش می‌دهد؛ اما این نرم‌افزار تا دو ماه پیش، نسخه‌ی پولی نداشت و در نتیجه تبلیغی در این خصوص انجام نمی‌داد؛ این روند از ماه فوریه با ارائه‌ی سوفوس هوم پریمیوم تغییر کرد.

 

دانلود نسخه رایگان سوفوس هوم (Sophos home)

نقاط مثبت

 • ساده و بدون مزاحمت
 • کنترل ابری مناسب روی دستگاه‌های مورد حفاظت

نقاط ضعف

 • فاقد امکان برنامه‌ریزی اسکن
 • کنترل محدود برای کاربران حرفه‌ای

۴. نسخه‌ی رایگان کسپرسکی

سیستم عامل نسخه ویژگی‌ها
ویندوز ۱۸.۰.۰.۰۴۰۵ اسکن لحظه‌ای، ضد فیشینگ، اسکن ایمیل، ضد نرم‌افزار جاسوسی

بهترین آنتی ویروس نسخه‌ی پولی کسپرسکی است اما نسخه رایگان این برنامه هم وجود دارد که قابلیت‌های جنبی آن مانند محافظت از حریم خصوصی و پرداخت امن حذف شده‌اند و تمرکز روی حفاظت رایگان سیستم شما در برابر ویروس‌ها گذاشته شده است. نتیجه‌ی کار نرم‌افزاری شده است که کار با آن بسیار ساده بوده و در محافظت سیستم از ویروس‌ها بسیار دقیق عمل می‌کند. از آن‌جایی که کسپرسکی رایگان از همان موتور ویروس‌یاب کسپرسکی پولی استفاده می‌کند، عملکرد برنامه در زمینه‌ی کشف ویروس بسیار دقیق است. همچنین، نوتیفیکیشن‌ها و پاپ‌آپ‌های ارتقاء به نسخه‌ی پولی در این برنامه کمتر ایجاد مزاحمت می‌کنند.

دانلود رایگان کسپر اسکای

نقاط قوت

 • موتور جستجوی ویروس دقیق و قابل‌اعتماد
 • رابط کاربری ساده

نقاط ضعف

 • فاقد قابلیت‌های پیشرفته
 • پشتیبانی فنی محدود

۵. آنتی‌ویروس رایگان Avira

سیستم عامل نسخه ویژگی‌ها
ویندوز، مک، اندروید، آی او اس 2018 ویروس‌یابی، محافظت در برابر فیشینگ، ابزار بهینه‌سازی سیستم

قدرت کشف تهدید های امنیتی این آنتی‌ویروس رایگان زیاد است و که البته با این وجود انجام این کار فشار زیادی به سخت‌افزار شما وارد نمی‌کند.

طراحی این نرم افزار مورد پسند است. نسخه رایگان این آنتی ویرس نیز محافظت در برابر بدافزارها و فیشینگ را شامل می‌شود. همین امکانات جنبی، اویرا را به یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان موجود تبدیل کرده است.

نکته‌ی آزاردهنده در مورد اویرا، پاپ‌آپ‌های متعدد و آزاردهنده‌ی آن هنگام اجرا است. با توجه به این‌که بسامد ظهور این پاپ‌آپ‌های تبلیغاتی بیش از حد معمول است، شاید برای بسیار از افراد یک نقطه ضعف بزرگ به حساب بیاید و باعث شود بسیاری از کاربران به همین دلیل از استفاده از نسخه‌ی رایگان اویرا صرف نظر کنند.

بهترین آنتی ویروس

نقاط قوت

 • تأثیر منفی کم روی عملکرد سیستم
 • ویروس‌یابی قوی

نقاط ضعف

 • تبلیغ سایر محصولات شرکت در جریان نصب
 • پاپ‌آپ‌های زیاد هنگام اجرا

آنتی ویروس نود 32 نیز یک یکی از بهترین آنتی ویروس ها می باشد که برای کسب اطلاعات درباره آن می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید