بروزرسانی اینستاگرام در سال 2021 چه تغییری کرده است ؟ چرا حتما باید اینستاگرام را آپدیت کنیم

بروزرسانی اینستاگرام در سال 2021

الگوریتم های اینستاگرام
الگوریتم های اینستاگرام در 2021
فوریه 11, 2021
سامسونگ s21
سامسونگ s21 و هرآنچه باید درباره ی آن بدانید
فوریه 14, 2021

بروزرسانی اینستاگرام در سال 2021

بروزرسانی اینستاگرام

بروزرسانی اینستاگرام 2021

یکی از محبوب ترین نرم افزار هایی که به عنوان یک شبکه ی اجتماعی قوی عمل می کند اینستاگرام است. در ابتدای عرضه شدن اینستاگرام علاوه بر این که برخی از باگ ها و نقص های نرم افزاری در آن دیده می شد، بسیاری از کاربران خواهان بهبود رابط کاربری این نرم افزار بودند. بروزرسانی اینستاگرام همان فرایندی است که باعث می شود این باگ ها برطرف شود و رضایت کاربران بیشتر جلب شود. در این مقاله می خواهیم بروز رسانی جدید اینستاگرام را بررسی کنیم و ببینیم که چه مشکلاتی را از ما حل می کند؟

بروزرسانی اینستاگرام چیست؟

بروزرسانی اینستاگرام یا همان Instagram update در واقع انتشار یک نسخه ی جدید از این نرم افزار است که توسط کاربران دانلود می شود و نصب آن روی همان نرم افزار قبلی انجام می شود. اگر برای مدت زیادی به بروزرسانی اینستاگرام بی تفاوت باشید و بدون توجه به آن از نرم افزار استفاده کنید ممکن است به مشکلاتی برخورد کنید. برعکس، اگر بروزرسانی اینستاگرام را به صورت مداوم انجام دهید می توانید از آخرین ویژگی ها و امکاناتی که در این نرم افزار قرار داده شده است استفاده کنید.

دقت داشته باشید که بروزرسانی اینستاگرام برای افرادی که می خواهند پیج خود را ارتقا دهند مسئله ی بسیار مهم تری است. الگوریتم های اینستاگرام به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از ویژگی های جدید می توانید بهره وری بیشتری داشته باشید و زودتر پیج خود را در معرض دید همه قرار دهید. به عنوان مثال یکی از بروزرسانی های مهم اینستاگرام که برای ایرانیان انجام شد، ارائه دادن زبان فارسی برای این نرم افزار بود. گرچه به دلیل مشکلات سیاسی استفاده از اینستاگرام فارسی گاها با مشکل مواجه می شود، اما این موضوع باعث شد که کاربران بیشتری به سمت این نرم افزار حرکت کنند!

مشکلات ناشی از عدم بروزرسانی اینستاگرام

سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می آید این است که در صورتی که بروزرسانی اینستاگرام را انجام نهیم چه مشکلاتی ممکن است برای ما به وجود بیاید؟ . دقت داشته باشید که لزوما همه ی این مشکلات برای فردی که بروزرسانی را انجام نداده پیش نمی آید. یعنی ممکن است یک نفر همه ی این مشکلات را پیدا کند و ممکن است که فقط یکی از این مشکلات را داشته باشد. ما در این قسکمت به رایج ترین مشکلات ناشی از عدم بروزرسانی اینستاگرام می پردازیم.

بروزرسانی اینستاگرام

در صورت عدم انجام بروزرسانی اینستاگرام با چه مشکلاتی رو به رو خواهیم بود

1-کندی سرعت:

رایج ترین مشکلی که از طرف کاربران مشاهده شده است کندی سرعت است. برای افرادی که می خواهند اینستاگرام را با بیشترین سرعت تجربه کنند نیاز است که بروزرسانی اینستاگرام به صورت بسیار جدی انجام شود. همانطور که گفته شد در بروزرسانی ها معمولا فایل های اضافی یا پر حجم حذف شده و به جای آن فایل های جدیدی با قابلیت های بیشتر و حجم کمتر اضافه می شوند. این موضوع باعث می شود که به خودی خود سرعت اینستاگرام بیشتر هم بشود. علاوه بر این برخی از موارد امنیتی که رفع می شود باعث می شود که سرعت دریافت اطلاعات بیشتر شود

2-مشکلات امنیتی:

بروزرسانی اینستاگرام در بیشتر مواقع به این دلیل انجام می شود که افراد بتوانند امنیت بیشتری را در حساب های کاربری خود تجربه کنند. حتما تا به حال خبر هک اینستاگرام یا پیج های مختلف را شنیده اید. این موارد ناشی از این است که یک سری حفره های امنیتی وجود دارد که در کد نویسی اینستاگرام توسط هکر پیدا شده اند. به همین دلیل از طریق این حفره ها می تواند به حساب های کاربری نفوذ کند.

بروزرسانی اینستاگرام

بروزرسانی اینستاگرام برای جلوگیری از هک شدن الزامی است

هکر های کلاه سفید که کارشان پیدا کردن این حفره های امنیتی و رفع آن ها است، به صورت مداوم در حال چک کردن زوایای امنیتی هستند. در صورتی که هر حفره ای پیدا شود، آن را رفع می کنند و فایل به روز شده را به شکل بروزرسانی اینستاگرام به کاربران ارسال می کنند. حالا در صورتی که یک کاربر نخواهد آن را به هر دلیلی نصب کند، این حفره در نرم افزار او در حساب کاربری او باقی می ماند و امکان هک شدن پیج و حساب کاربری او بیشتر می شود.

بروزرسانی اینستاگرام در 2021

1-در آخرین بروزرسانی اینستاگرام می توانید بسیاری از دوستان خود را به یک چت روم دعوت کنید که در آن صحبت کنید. البته قبلاً هم امکان تشکیل گروه های اینستاگرامی وجود داشت و افراد می‌توانستند در یک گروه داده ها و اطلاعات و پست های مربوط به خود را اشتراک بگذارند. اما منظور ما از این چت روم ها چت به صورت ویدیو کال است که قبلا در اینستاگرام فقط بین دو نفر و به صورت خصوصی قابل انجام بود.

به هر صورت این ویژگی می تواند یک نشانه خوب از به روز رسانی های بعدی هم باشد که افراد بتوانند با تعداد افراد بیشتری ارتباط برقرار کنند. نرم افزارهایی مانند اسکایپ یا پلتفرم گوگل هم تا به حال این چت روم ها را فعال کرده‌اند. با فعال شدن این بخش در اینستاگرام مطمئنا افراد بیشتری به سمت این نرم افزار حرکت خواهد کرد.

2- یکی دیگر از انواع مهمترین بروزرسانی‌اینستاگرام که باعث شد رضایت کاربران جلب شود درخواست بازگردانی پست ها بود. اگر کاربری به اشتباه یا به هر دلیل دیگری یکی از پست های مهم خود را حذف می کرد در ورژن های قبلی اینستاگرام امکان اینکه این پست دوباره بازگردد وجود نداشت. اما با توجه به اینکه این اشتباهات زیاد شده بود و درخواست از سوی کاربران برای این ویژگی افزایش پیدا کرده بود بروزرسانی جدید اینستاگرام این ویژگی را ارائه داده است .

هر گونه استوری یا همان داستانی که در اینستاگرام بارگذاری کنید حداکثر تا 24 ساعت یک بایگانی جداگانه باقی می ماند و شما می توانید آن را بازگردانی کنید .در مورد پست ها هم که به صورت فیلم یا عکس ذخیره می شوند می توانید بعد از 30 روز هم آنها را بازیابی کنید. این موضوع می‌تواند نتیجه خوبی باشد برای مقابله با هکرها و افرادی که قصد هک حساب های کاربری و نابود کردن یک پیج را دارند.

مقاله مرتبط : بازیابی اکانت هک شده ی اینستاگرام

به این دلیل که حتی اگر هکر بتواند به درون پیج نفوذ کند و پست ها را پاک کند افراد می‌توانند دوباره همه این پست را بازگردانی کنند و دوباره به کسب و کار خود ادامه دهند. برای اینکه یک پست را بازگردانی کنید باید به قسمت تنظیمات سپس به قسمت حساب کاربری و سپس به پوشه اخیراً حذف شده مراجعه کنید. در این قسمت میتوانید پست ها را بازیابی کنید یا اینکه آنها را به صورت دائمی از بین ببرید.

3-سومین بروزرسانی اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ که باعث شد کسب و کارها بیشتر به سمت این نرم‌افزار حرکت کنند در مورد ارتقاء پیج ها و راهنمایی های بود که به صاحبان مشاغل کوچک داده می‌شد. یک داشبورد حرفه ای برای افرادی ایجاد شد که قصد دارند کسب و کار خود را در اینستاگرام هدایت کنند. این داشبورد به شما امکان می‌دهد تا به ابزارهای جدیدی برای اداره و تاسیس کسب و کار خود در اینستاگرام و همچنین بررسی وضعیت کسب درآمد بپردازید.

الگوریتم های اینستاگرام در واقع هوش مصنوعی ای هستند که می توانند با استفاده از اطلاعاتی که دریافت شده است بخش مهمی از پخش اطلاعات را کنترل کنند. یعنی بر اساس یک سری از اطلاعات دریافت شده از کاربران اینستاگرام این که چه پست هایی را نمایش بدهند تنظیم می کنند. بنابراین داشبورد حرفه ای بر اساس این الگوریتم ها عمل کرده و می تواند پست های شما را به سمت افزایش بازدید و افزایش کیفیت پیش ببرد. به همین دلایل گفته شد که برای صاحبان پیج تجاری در اینستاگرام، استفاده از بروزرسانی ها بسیار ضروری است.

ما انتظار داریم با گذشت زمان منابع بیشتری به این داشبورد حرفه ای اضافه شود به همین دلیل احتمال آن در سال‌های آینده و یا در به روز رسانی های بعدی آن می توانیم شاهد افزایش این ویژگی ها در بخش کسب و کارها باشیم.

چگونه بروزرسانی اینستاگرام را انجام دهیم؟

روش کار در مورد کاربران مختلفی که سیستم عامل های مختلفی دارند متفاوت است. برای افرادی که گوشی های اندرویدی دارند گوگل پلی یک منبع بسیار مناسب است که به محض ارائه شدن یک بروزرسانی اینستاگرام به شما اطلاع رسانی می کند. بنابراین می توانید به گوگل پلی مراجعه کنید و در قسمت My apps به دنبال یک آپدیت جدید برای اینستاگرام بگردید. در صورتی که این آپدیت وجود داشته باشد می توانید آن را دریافت کنید.

کاربران iOS می توانند از اپل استور بروزرسانی اینستاگرام را انجام دهند.

بروزرسانی اینستاگرام

بروزرسانی اینستاگرام را می توانید از طریق اپل استور یا گوگل پلی انجام دهید

نکته ی مهم:

بسیاری از افراد به این دلیل که از اپل استور یا گوگل پلی استفاده نمی کنند، به سرچ بروزرسانی اینستاگرام در گوگل اکتفا می کنند و به روز رسانی های خود را از این طریق انجام می دهند. اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که بروز رسانی اینستاگرام از منابع غیر معتبر می تواند باعث شود که بدافزار ها روی گوشی همراه شما نصب شوند. پس این بروز رسانی ها را حتما از منابع اصلی و معتبر دریافت کنید.

جمع بندی

با گذشت سال ها از تاسیس این شبکه اجتماعی ، مشخص است که گسترش آن باعث می شود نکات امنیتی بسیار بیشتری در مورد آن رعایت شود. اما از این جهت که چه افرادی می توانند به این نکات امنیتی پایبند باشند باید تصمیم گیری شخصی انجام شود! یعنی آپدیت ها برای اینستاگرام باید به وسیله ی خود کاربران انجام شود و در صورتی که از این کار صرفنظر کنند، مسئولیت عواقب آن به عهده ی خودشان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!