برنامه هک سایبری - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

برنامه هک سایبری

انواع حمله سایبری
انواع حمله سایبری
اکتبر 13, 2021
نرم افزار هک مودم
نرم افزار هک مودم
اکتبر 16, 2021

برنامه هک سایبری

برنامه هک سایبری

برنامه هک سایبری

کارهای امنیتی زیادی وجود دارد که عمدتا در مغز اتفاق می افتد !. در مورد حریف خود فکر می کند و از نظر مفهومی سیستم های مطمئن و قابل اطمینان طراحی می کند. در واقع ، شما ممکن است استدلال کنید که ارزشمندترین ابزار یک متخصص امنیت سایبری در سر اوست: اعتماد به نفس ، احتیاط و  دانش.افراد زیادی هم هستند که به صورت جدی در حال ساخت برنامه هایی هستند که این امنیت سایبری را از بین ببرند. به همین دلیل برنامه هک سایبری به وجود آمده است. در این مقاله می خواهیم انواع برنامه هک سایبری را بررسی کنیم.

برنامه هک سایبری

برای متخصصانی که در زمینه امنیت اطلاعات کار می کنند ، بسیاری از بهترین ابزارها همان ابزارهایی هستند که هکرها از آن استفاده می کنند. برای درک حفره های امنیتی سیستم خود ، باید بتوانید آن را به همان شکلی ببینید که دشمنان احتمالی شما می توانند آن را ببینند. و این بدان معناست که از طریق همان لنزهای تحلیلی به شبکه ها و سیستم های خود نگاه کنید.

این ابزارها نیز دائما در حال پیشرفت هستند. اگرچه نام ها یکسان هستند . اما شیوه های عملکرد آنها اغلب به طور اساسی تغییر می کند .زیرا دفاع ها یا مکانیسم های جدیدی برای حمله به این دفاع ها وارد عمل می شوند. بنابراین ماندن در ابزارهای برتر در صنعت امنیت سایبری یک چالش بی پایان است.

برخی از ابزارها بسیار تخصصی یا حتی سفارشی هستند .ممکن است در ابتدا با یک بسته نرم افزاری که برای نقش شما بهینه شده است کار کنید. اما چرخاندن خود یک فرآیند پر زحمت است و بسیاری از محصولات خارج از قفسه وجود دارد .که می توانند بسیار مثر باشند .البته اگر نحوه استفاده از آنها را بدانید.

خبر خوب این است که بسیاری از بهترین ابزارها رایگان هستند .هم در گفتار و هم عملکرد. ابزارهای امنیتی منبع باز و توزیع شده آزاد همواره از مهمترین ابزارهای صنعت بوده اند .زیرا توسعه مشترک آنها هم از تلاش های بخش خصوصی پیشی گرفته است و هم اینکه توانایی مشاهده و درک نحوه عملکرد کد مانع از پختن اهداف بدی می شود.

برنامه هک سایبری

بهترین برنامه های هک سایبری اندروید

انواع برنامه هک سایبری

از آنجا که بعضی از هکر ها به صورت رایگان فعالیت می کنند بعضی از برنامه های ساخته شده در این زمینه هم می تواند به صورت رایگان پیدا شود. اما بسیاری از برنامه هایی که به عنوان برنامه هک سایبری ارائه می شوند پولی هستند . ابزارهای رایگان نیز اغلب همان چیزی هستند که از آنها استفاده می کنند.

در اینجا ده ابزار کلی برتر مورد استفاده متخصصان امنیت سایبری و افرادی که آنها با آنها مخالف هستند آورده شده است.

1 – چارچوب Metasploit

ابزاری که با انتشار هک در سال 2003 به کالا تبدیل شد . Metasploit Framework شکستن آسیب پذیری های شناخته شده را به آسانی با اشاره و کلیک آسان کرد. اگرچه به عنوان ابزار تست نفوذ (و توسط کلاه های سفید استفاده می شود) فروخته می شود .اما نسخه رایگان Metasploit هنوز جایی است که اکثر هکرهای تازه کار در آن فعالیت می کنند.

با استفاده از ماژول های قابل بارگیری که هر نوع ترکیبی از بهره برداری و بار اجرایی را در اختیار شما قرار می دهد . همه آزادانه در دسترس هستند . هکرها دسترسی فوری به هر سیستمی دارند که یکی از نزدیک به 2000 آسیب پذیری فهرست شده را نشان می دهد. ابزارهای پیچیده ضد پزشکی قانونی و مخفی کاری بسته را کامل می کند.

2 – Nmap

Nmap یا Network Mapper 20 ساله است. اما یکی از انعطاف پذیرترین ، قدرتمندترین و مفیدترین ابزارها در مجموعه ابزارهای تحلیلگران امنیت شبکه است. Nmap می تواند بسته های TCP و UDP را در سراسر شبکه شما مانند یک جادوگر پین بال باز کند ، میزبان را شناسایی کند ، پورت های باز را اسکن کند و فایروال های پیکربندی نشده را باز کند .تا به شما نشان دهد چه دستگاه هایی برای تجارت در شبکه شما باز هستند . چه آنها را در آنجا قرار دهید و چه شخص دیگری.

Nmap آنقدر طولانی بوده است که مجموعه ای از ابزارهای کمکی مانند Zenmap GUI ، ابزار اشکال زدایی Ncat و تولید کننده بسته Nping را جمع آوری کرده است.بسیاری از مواقع امنیت سایبری شرکت های بزرگ از ایین طریق به خطر می افتد.

3 – OpenSSH

OpenSSH مجموعه ای از ابزارهای سطح پایین است. که بسیاری از اشتباهات موجود در ابزارهای اصلی سطح شبکه در اکثر سیستم عامل های اینترنت را برطرف می کند. OpenSSH که به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اجرای OpenBSD UNIX ضد گلوله ایجاد شد . به اندازه کافی مفید و محکم بود به طوری که به سرعت توسط سایر چنگال های UNIX پذیرفته شد .

همچنین به عنوان بسته های قابل حمل برای سایر سیستم عامل ها در دسترس قرار گرفت. قابلیت های رمزگذاری و تونل زنی ابزارهای OpenSSH توسط اکثر کاربران امری بدیهی تلقی می شود . اما متخصصان امنیتی باید بدانند که چگونه سیستم های امن را بر روی ابزارهای معتبر OpenSSH ایجاد کنند.

4 – Wireshark

Wireshark استانداردی در ابزارهای تجزیه و تحلیل پروتکل شبکه است. این اجازه می دهد تا بسته ها را از صدها پروتکل مختلف ، از TCP در همه جا تا CSLIP عجیب و غریب ، بررسی و تجزیه و تحلیل عمیق کند. با پشتیبانی از رمزگشایی داخلی برای بسیاری از پروتکل های رمزگذاری شده و قابلیت فیلترینگ و نمایش قدرتمند ، Wireshark می تواند به شما کمک کند تا در فعالیت های فعلی در شبکه خود غوطه ور شوید و حملات بدی را در زمان واقعی افشا کنید.

5 – نسوس

Nessus محبوب ترین اسکن کننده آسیب پذیری جهان است ، قهرمانی که زخم های نبردی دارد و برای چندین دهه بر تخت سلطنت ایستاده است . حتی در شرایطی که در سال های اخیر رقبای جدیدی در عرصه حضور داشته اند.

اسکن خودکار انطباق می تواند همه چیز را از ممیزی رمز عبور تا رعایت سطح وصله در سراسر شبکه شما انجام دهد ، با گزارشاتی که بلافاصله توجه را به آسیب پذیری های باز جلب می کند. Nessus می تواند با Nmap برای استفاده از قابلیت های پیشرفته اسکن پورت و سایر ابزارهای مدیریتی برای ایجاد یک انتگرال ادغام شود.

برنامه هک سایبری

بسیاری از هک ها به صورت مستقیم و آنلاین انجام می شود!

6-Aircrack-ng

Aircrack ابزار اصلی شما برای هک وای فای است-هنوز هم یکی از آسیب پذیرترین جنبه های اکثر شبکه های تجاری است. پروتکل های رمزگذاری ضعیف بی سیم به راحتی توسط حملات WEP و WPA Aircrack خراب می شوند.

احراز هویت پیشرفته پیچیده و حملات دسترسی جعلی به شما امکان می دهد امنیت خود را به صورت تهاجمی بررسی کنید. قابلیت های بویایی بسته به شما این امکان را می دهد که حتی بدون انجام حملات آشکار ، به سادگی جست و جو کنید و بر ترافیک نظارت داشته باشید. هیچ کارمند امنیتی شبکه بی سیم نباید بدون کپی از Aircrack-ng باشد.

7 – Snort

Snort تشخیص نفوذ شبکه را ارائه می دهد که تجزیه و تحلیل ترافیک در زمان و ثبت بسته ها در شبکه شما را انجام می دهد. Snort با استفاده از مجموعه قوانین که روزانه به روز می شوند ، الگوها را با امضاهای حمله شناخته شده مطابقت می دهد و شما را در مورد حملات احتمالی هشدار می دهد. این سیستم را می توان طوری پیکربندی کرد که حتی در فعالیتهای پلیدتر مانند اسکن پنهان Nmap یا تلاش برای اثر انگشت سیستم عامل نیز فعال شود.

بخشی از جملاتی که باعث به خطر انداختن امنیت واتساپ شده بود با استفاده از همین حملات Snort صورت گرفته بود.

8 – John the Ripper

John the Ripper یک نرم افزار رمز عبور سریع با ویژگی های فراوان است که باعث می شود برای حذف فایل های گذرواژه خود بسیار راحت عمل کنید. به طور خودکار انواع هش را تشخیص می دهد تا حدسیات را از حمله خارج کند و از چندین فرمت رمزگذاری معروف از جمله DES ، MD5 و Blowfish پشتیبانی می کند.

با استفاده از دیکشنری یا حملات وحشیانه ، رمزهای عبور Unix ، Kerberos و Windows LanManager را به همان اندازه محکم می کند. اگر هنوز هش رمز عبور خود را در برابر جان بررسی نکرده اید ، می توانید مطمئن باشید که برخی از هکرها به زودی این کار را برای شما انجام می دهند.

9 – گوگل

اگر این مورد برای شما کمی بی اهمیت به نظر می رسد ، دوباره فکر کنید. مطمئناً گوگل در زمان تحقیق در مورد ویروس یا ارائه RFP موردنظر شما ، از همه استفاده می کند. بدون آن شغل شما یک کابوس خواهد بود. اما گوگل همچنین در بالای یکی از بزرگترین پایگاه های داده آسیب پذیری در زمان واقعی از جمله حفره های احتمالی در سرورهای شما قرار دارد.

هک Google از ابزارهای جستجو برای کاوش فهرست Google برای سرویس های وب غیر پیکربندی شده یا اسناد غیرقانونی که خارج از دیوار آتش شما نشت کرده اند ، استفاده می کند. رشته جستجوی خود را به درستی پیکربندی کنید ، و شما دسترسی فوری به لیست اشتراک گذاری وب باز در آدرس IP خود ، صفحات رمز عبور اشتباه پیکربندی شده ، اشتراک فایلهای داخلی نمایان شده ای که هرگز تصور نمی کردید محافظت نشده ، داشته باشید.

مطمئناً همه شما اطلاعات داخلی را دارید . اما وقتی از طریق Google به آن نگاه می کنید ، آن را از چشم دشمن خود می بینید. شاید تعجب کنید که چه چیزی نشان می دهد. این باعث می شود که برنامه هک سایبری مورد نظر شما تمام حفره های امنیتی را نشان دهد.

10 – L0phtCrack

چیزی که در تجارت فناوری به آن توجه می کنید این است که در نهایت همه چیز قدیمی دوباره جدید می شود. رایانه های کوچک Timesharing به عنوان معماری سرویس گیرنده سرویس گیرنده تجدید می شوند . پایگاه های داده غیر ارتباطی به عنوان NoSQL متولد می شوند و L0phtCrack محترم ، یکی از اولین کراکرهای رمز عبور موثر ، به شکل مدرن انجام می شود..

این ابزار که در اصل از گروه هکری افسانه ای L0pht Heavy Industries در دهه 1990 بیرون آمد ، پس از آنکه مجموعه ای از ادغام ها آن را در دست سیمانتک گذاشت ، رها شد. اما در سال 2009 ، نویسندگان اصلی و افسانه های امنیت سایبری Mudge ، Weld Pond و DilDog مجدداً IP را به دست آوردند و برنامه قدیمی را تغییر دادند.

L0phtCrack با پشتیبانی از چند هسته ای و چند GPU ، معماری 64 بیتی و قابلیت های پیشرفته هش از پیش محاسبه شده رنگ میز رنگین کمان ، می تواند یکبار دیگر مشاغلی را که جان ریپر نمی تواند هک کند انجام دهد.

برنامه هک سایبری

حمله سایبری می تواند برای انواع دستگاه های دیجیتال انجام شود

حملات سایبری

حملات سایبری هدفمند

در حمله هدفمند ، سازمان شما مشخص می شود. زیرا مهاجم علاقه خاصی به تجارت شما دارد یا برای هدف قرار دادن شما پولی دریافت شده است. با توجه به انواع حمله سایبری مقدمات حمله ممکن است ماه ها طول بکشد تا بتوانند بهترین مسیر را برای سوء استفاده مستقیم از سیستم (یا کاربران) شما پیدا کنند.

حمله هدفمند اغلب بیشتر از حمله غیر هدفمند مضر است .زیرا به طور خاص برای حمله به سیستم ها ، فرایندها یا پرسنل شما ، در دفتر و گاهی در خانه طراحی شده است. حملات هدفمند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-phishing:  ارسال ایمیل به افراد مورد نظر که ممکن است حاوی پیوست با نرم افزار مخرب یا پیوندی باشد. که نرم افزارهای مخرب را بارگیری می کند

استقرار بات نت :برای ارائه حمله DDOS (Distributed Denial of Service)
براندازی زنجیره تامینک: برای حمله به تجهیزات یا نرم افزارهایی که به سازمان تحویل داده می شود

مراحل یک حمله

صرف نظر از این که حمله هدفمند باشد یا غیر هدفمند ، یا مهاجم از ابزارهای کالایی یا سفارشی استفاده می کند . حملات سایبری مراحل مختلفی دارد. یک حمله ، به ویژه اگر توسط یک دشمن مداوم انجام شود ، ممکن است شامل مراحل تکراری باشد. مهاجم به طور موثر در حال بررسی نقاط ضعف دفاع شما است که در صورت بهره برداری ، آنها را به هدف نهایی خود نزدیک می کند. درک این مراحل به شما کمک می کند تا بهتر از خود دفاع کنید.

ما یک نسخه ساده از Cyber ​​Kill Chain  را برای توصیف چهار مرحله اصلی موجود در اکثر حملات سایبری اتخاذ کرده ایم:

بررسی – بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود در مورد هدف به منظور شناسایی آسیب پذیری های احتمالی
تحویل – رسیدن به نقطه ای در سیستمی که می توان از آسیب پذیری استفاده کرد
نقض – ​​سوء استفاده از آسیب پذیری/آسیب پذیری ها برای دستیابی به نوعی دسترسی غیرمجاز
تأثیر – انجام فعالیتهایی در درون یک سیستم که به هدف مهاجم می رسد

با انجام این مراحل یک برنامه هک سایبری می تواند هدف خود را هک کند. بنابراین با رعایت کردن نکات امنیتی و متوقف کردن هر یک از این مراحل می توانید به راحتی جلوی این حملات را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید