ایمن سازی وای فای با روش های کاربردی

ایمن سازی وای فای با روش های کاربردی

هک موبایل دیگران
آیا هک موبایل دیگران امکان پذیر است ؟
دسامبر 10, 2018
هک تلگرام با شماره
نظارت بر تلگرام فرزندان با شماره تلفن و بدون کد اهراز هویت
دسامبر 12, 2018

ایمن سازی وای فای با روش های کاربردی

ایمن سازی وای فای

هک کردن یک مودم معمولی برای هکرهای حرفه ای کاری بسیار ساده است که تنها در چند دقیقه می توانند این کار را انجام دهند. اگر شما هم نسبت به امنیت مودم وای فای خود دقت کافی را به خرج ندهید، هدف خوب و ساده ای را برای هکرهای اطراف مودم خود به وجود آورده اید. البته باید بدانید که هکرهای حرفه ای حتی درصورت ایمن سازی شما نیز می توانند کار خود را انجام دهند، اما خوشبختانه تعداد این هکرها بسیار کم است و به ندرت زمانی برای انجام چنین کارهایی را دارند. از همین رو می توان گفت که هکرهای تازه کار و نیمه حرفه ای مهم ترین تهدید برای مودم های ما هستند. هکرهای نیمه حرفه ای تعدادشان زیاد است و معمولا برای هک وای فای ها از ابزارها و برنامه هایی که از قبل برای این کار طراحی شده است استفاده می کنند. برای ایمن سازی وای فای و مقابله با حملات هکرها، راهکارهایی وجود دارد که در ادامه این مطلب به طور مفصل درباره آن ها صحبت خواهیم کرد.

هک وای فای چگونه انجام می شود؟

هکرهای غیر حرفه ای دانش چندانی در زمینه برنامه نویسی و لایه های امنیتی ندارند و معمولا درصد قابل توجهی از حملات به مودم ها را این افراد انجام می دهند. از آنجایی که این گروه از هکرها با متدهای برنامه نویسی آشنا نیستند، برای هک مودم وایرلس از برنامه هایی که برای این کار طراحی و ساخته شده اند استفاده می کنند. نرم افزار Androdumpper که برای شناسایی مودم های ناامن ساخته شده است، یکی از نرم افزارهای محبوب در میان هکرهای غیر حرفه ای می باشد که با استفاده از آن پس از شناسایی مودم های ایمن نشده به آن ها نفوذ کرده و از حجم اینترنتشان استفاده می کنند.

همان طور که کار این گروه برای هک و نفوذ به وای فای راحت است، روش های مقابله با آن ها نیز راحت است. برای ایمن سازی وای فای در برابر این هکرها تنها کافی است چند لایه امنیتی ایجاد کنید تا کار نفوذ به مودم برای آن ها سخت و غیرممکن شود.

ضد هک وای فای

برای ضد هک کردن و در واقع ایمن سازی وای فای در ابتدا باید یک سری تنظیمات خاص را روی مودم خود انجام دهید. علاوه بر این می توانید از برنامه هایی که به ضد هک وای فای مشهور هستند هم استفاده نمایید. این برنامه ها بیشتر جنبه نظارتی داشته و شما را از اتفاقاتی که درون شبکه وجود دارند آگاه می سازد. نرم افزارهای ضد هک وای فای همواره شبکه را رصد می کنند و به محض اتصال دستگاه جدیدی به مودم شما، هشداری را برای شما ارسال می کنند.

ایمن سازی وای فای

برای ایمن سازی وای فای و جلوگیری از هک وای فای، وجود هر دو آیتمی که در بالا گفته شد ضروری می باشد و باید به هر دو آن ها توجه نمود. به عبارت ساده تر، هم باید از تنظیمات امنیتی خاصی که برای مودم شما وجود دارد و هم از برنامه های ضد هک وای فای استفاده نمایید تا بتوانید اتفاقات موجود در شبکه را زیر نظر داشته باشید و از هک شدن مودم خود جلوگیری نمایید. برای مشاهده اتفاقات شبکه می توانید از برنامه Who use my WiFi نیز استفاده کنید.

در ادامه تنظیمات امنیتی مودم را توضیح خواهیم داد که با اعمال آن ها بر روی مودم خود تا حد زیادی می توانید امنیت مودم خود را بالا برده و از هک شدن آن جلوگیری نمایید.

ایمن سازی وای فای

برای ایمن سازی وای فای خود، راهکارهایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم را به ترتیب گفته شده انجام دهید تا از این طریق حملات هکرها به مودم خود را خنثی نمایید. توضیحات بیشتر درباره نحوه اجرای هر یک را قبلا در مطلب جلوگیری از هک مودم ارائه داده ایم که در صورت تمایل می توانید مطالعه نمایید.

  1. انتخاب یک رمز عبور قوی که شامل حروف، اعداد و نشانه ها باشد.
  2. تعویض رمز عبور پیشفرض ورود به تنظیمات مودم از Admin به یک واژه قدرتمند
  3. انتخاب پسورد قوی و ایمن برای رمزکردن اطلاعات
  4. غیر فعال کردن قابلیت WPS که باعث می شود هکرها بتوانند بدون تایید هویت به مودم شما اتصال یابند.
  5. فعال نمودن لیست سفید مک آدرس ها، جهت شناساندن دستگاه هایی که مجوز اتصال به مودم را دارند.
  6. پنهان نمودن نام یا SSID اتصال وای فای
  7. چک کردن دستگاه های متصل به شبکه

مهم ترین نکته ای که باید درباره ی ایمن سازی وای فای رعایت کنید این است که به هیچ عنوان رمز عبور خود را به افراد دیگر حتی آشنایان نزدیک خود ندهید. چنانچه مجبور شدید اجازه دسترسی و متصل شدن آشنایان خود را به دستگاه مودمتان بدهید، بهترین کار این است که پس از قطع اتصال پسورد خود را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید