ایمن سازی تلگرام با روش های کاربردی و بدون استفاده ار برنامه های ضد هک

ایمن سازی تلگرام با روش های کاربردی

هک تلگرام با شماره
نظارت بر تلگرام فرزندان با شماره تلفن و بدون کد اهراز هویت
دسامبر 12, 2018
مهندسی اجتماعی را هکرها چگونه انجام می دهند ؟
دسامبر 15, 2018

ایمن سازی تلگرام با روش های کاربردی

ایمن سازی تلگرام

همانطور که می دانید پیام رسان تلگرام لقب امن ترین پیام رسان را در دنیا به خود اختصاص داده است اما با وجود تمهیدات امنیتی بسیاری که برای این پیام رسان اندیشیده شده، باز هم نمی توان به طور کامل مطمئن بود که هیچ وقت تلگرام ما هک نشود. درست است که هک کردن آن کار چندان ساده ای نیست و تا به حال کسی نتوانسته سرور اصلی تلگرام را هک نماید، اما هکرها برای هک تلگرام شخص مورد نظرشان راه های زیادی را بلد هستند. یکی از این راه ها هک کردن گوشی فرد مورد نظر می باشد که از آن طریق می توانند پیام ها و فعالیت های قربانی را در تلگرام ببینند. اما برای جلوگیری از هک شدن و ایمن سازی تلگرام نیز روش هایی وجود دارد که ما در این مطلب به بررسی دقیق روش های ایمن سازی تلگرام خواهیم پرداخت.

آیا هک تلگرام امکان پذیر است؟

تا به حال در مطالب پیشین بارها به این سوال پاسخ داده ایم و در اینجا باز هم به آن اشاره خواهیم کرد. تلگرام یک برنامه کامپیوتری است و از لحاظ تئوری امکان هک شدن برای همه برنامه های کامپیوتری وجود دارد.

اما سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری ایجاد شود این است که پس این همه برنامه هایی که تبلیغ هک تلگرام را در اینترنت می کنند، چگونه این کار را انجام می دهند. در پاسخ به این سوال باید گفت که این برنامه ها هیچ کدام تلگرام را هک نمی کنند بلکه گوشی شخص مورد نظر شما را هک کرده و تمام اطلاعات و فعالیت های موجود در گوشی وی را به شما نمایش می دهند. این برنامه ها معمولا نیازمند دسترسی به گوشی هدف می باشند و پس از نصب بر روی دستگاه شروع به جاسوسی و ارسال اطلاعات می کنند. پس می توان بیان کرد که برخی از این برنامه ها واقعا کار می کنند و می توانند به اطلاعات تلگرام دسترسی پیدا کنند.

ضد هک تلگرام چیست؟

با فراگیر شدن مسئله هک گوشی و هک تلگرام، عده ای از برنامه نویسان به فکر طراحی و ساخت برنامه ای ضد هک تلگرام افتادند که متاسفانه نتوانستند در این زمینه موفق عمل کنند. بنابراین بهترین راه برای ایمن سازی تلگرام ، ضد هک کردن گوشی موبایلتان است که این امر هم با بالا ببردن آگاهی و یا استفاده از برنامه های آنتی هک و آنتی ویروس امکان پذیر است.

ایمن سازی تلگرام

نرم افزار های ضد هک تلگرام نیز باید از همین دو روش تبعیت کنند. یا به عنوان یک برنامه آنتی هک و آنتی ویروس در گوشی موبایل عمل کنند و یا به عنوان یک برنامه آموزشی برای افزایش سطح آگاهی کاربر درباره ایمن سازی تلگرام، کاربری داشته باشند.

از آن جایی که راه دوم ساده تر است و پیچیدگی کمتری دارد، اکثر برنامه های ضد هک این راه را انتخاب کرده اند و به یک برنامه آموزشی تبدیل شده اند تا یکسری دستورالعمل را برای ایمن سازی تلگرام به مخاطبان خود گوشزد کنند

بنابراین می توان گفت که نرم افزارهای ضد هک توانایی پیدا کردن و شناسایی برنامه های هک گوشی و تلگرام را ندارند و در واقع هیچ کمکی در این خصوص به شما نخواهند کرد.

ایمن سازی تلگرام

برای جلوگیری از هک شدن و ایمن سازی تلگرام نیز روش هایی وجود دارد که ما در این مطلب به بررسی دقیق روش های ایمن سازی تلگرام خواهیم پرداخت

  • اولین کاری که باید انجام دهید، نصب یک آنتی ویروس قوی و البته بروز رسانی شده بر روی گوشی موبایلتان می باشد. ما آنتی ویروس های AVL Pro و Ahnlab را پیشنهاد می کنیم.
  • تایید دو مرحله ای تلگرام خود را فعال نمایید.
  • یک رمز عبور قدرتمند برای اکانت تلگرام خود تعیین کنید.
  • به قسمت (Active Sessions) در تنظیمات تلگرام بروید و کلیه دستگاه های موجود را به جز دستگاه خودتان Terminate کنید.
  • از نسخه های ایرانی و غیر رسمی تلگرام به هیچ عنوان استفاده نکنید. نسخه های رسمی و امن، تنها تلگرام اصلی و تلگرام ایکس می باشند.
  • از نرم افزارهایی که در منابع رسمی مانند کوکل پلی وجود ندارند استفاده نکنید.
  • با دستگاه ها و کامپیوتر های دیگران (مانند کافی نت ها) به حساب تلگرامتان متصل نشوید.
  • حدالامکانگوشی موبایل خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
  • در قسمت مصرف اینترنت اپلیکیشن های گوشی، برنامه های مشکوکی را که نیازی به استفاده از اینترنت ندارند اما از آن استفاده می کنند را شناسایی کرده و آن ها را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید